PDA

View Full Version : СОБТ - СПЕЦИАЛИЗИРАН ОТРЯД ЗА БОРБА С ТЕРОРИЗМА



SoldierForLife
03-09-2010, 21:11
Здравейте,някой от вас знае ли колко време трябва да си бил част от системата на МВР за да имаш право да кандидатстваш в СОБТ .... знам за физическите и психо тестове но незнам колко често се извършват тези така да ги нарека "конкурси" и изобщо къде ! Искренно Благодаря предварително на тези които са по добре осведомени от мен и могат да помогнат с допалнително полезна информация :)

Bimmer
03-10-2010, 19:08
Всички кандидати се подлагат на изпитание: катерене по улук, ходене по люлеещ се мост, маймунска стълба (монтирана хоризонтално на тавана), силови набирания, въртене около медицинска топка вляво, въртене вдясно, хвърляне на топката, преминаване по греда, промушване, прескачане. След като изброят задачите, изпитващите включват хронометъра. Ако кандидатът обърка последователността на упражненията или се катурне от стълбата, изгаря. Ако е изпълнил всичко точно, но е надхвърлил определения минимум от време, също. "90 на сто от кандидатите не издържат психомоторния тест", казва полк. Узунов.


Не е задължително да си от системата на МВР но помага. Периодично се провеждат изпити за подбор на кадри за тези подразделения, мисля че два пъти годишно беше. Преди време кандидатствах за работа в НСО и кадровиците ми препоръчаха да се пробвам и в СОБТ- тогава се наричаше по друг начин но не си спомням точно как. Та аз не бях в системата на МВР но ме допуснаха до изпит. Служил съм във Военното разузнаване т.е. в системата на МО, незнам дали това имаше някъкво значение. Спомням си че трябва да си отслужил военната си служба и да нямаш криминално досие.


трябва да не си под 1.80см и да не си навършил 30години а за физическите постижения които трябва да направиш ще ги напиша по-късно ако не съм ги затрил


Младежите, които искат да станат командоси, задължително трябва да са служители на МВР.

Те минават на преглед, следва интервю пред комисия и после практически изпити.

Първият е за преодоляване на различни видове препятствия за време, които предварително са им указани в определена последователност.

Това е тест за координация, ловкост, пъргавина, равновесие.

Следва изпит по физическа подготовка - катерене по 5-метрова върлина - нормативът е 5 секунди. Коремни преси, 60 м спринт, набиране на висилка, скок от място, като 2,50 м е минимумът, лицеви опори. Включен е и тестът на Купър, при който 3200 м трябва да се пробягат за 12 мин.

Кандидат-командосите минават на изследвания и в Института по психология на МВР. След преодоляването на всички изпити министерството прави проучване и ако всичко е наред, се назначават на работа. Това обаче не е краят. Следва курс в СОБТ в сержантското училище в Долни Богров и 3 месеца стаж в оперативни сектори за специални операции, практически учения и след 5 г. командосите могат да имат самочувствие на професионалисти.


Заповядай, това беше информацията, която намерих. Надявам се е помогнала, ама ми се струва, че някой е гледал прекалено акция "октопод" ;)

someonerandom
03-10-2010, 19:28
^^Те половината неща си противоречат,обърках се :D

Bimmer
03-10-2010, 19:51
Ами сега като се загледах - действително, в единия цитат пише, че не е задължително да си бил в мвр, в другия - обратното, но това са цитати и автора на темата би трябвало да си прецени кое е по-голямата истина. За упражненията - или се допълват, или единия цитат е бил неточен. Публикувах мненията за собт, които намерих, оттам нататък зависи от автора.
Със здраве

SoldierForLife
03-10-2010, 23:07
Ами сега като се загледах - действително, в единия цитат пише, че не е задължително да си бил в мвр, в другия - обратното, но това са цитати и автора на темата би трябвало да си прецени кое е по-голямата истина. За упражненията - или се допълват, или единия цитат е бил неточен. Публикувах мненията за собт, които намерих, оттам нататък зависи от автора.
Със здраве
Много ти благодаря за информацията :) ами точно това ме притеснява трябва ли да съм бил от системата на МВР... 190 / 87 кг съм ... правя по 100 лицеви опори бягам като кон ..физически съм ужасно добре защото всеки ден съм зает било то със бокс,плуване,бягане с тежести в раницата по 10 км,фитнес 1 ден и така поддържам форма а съм на 20 години ... готов съм да жертвам целия си личен живот в името на това,защото това е моят живот !Може да ме мислите за луд,но не мога да спа нощем от притеснение да мисля как ще се развие живота ми.. защото както казах това и единствено това ми е на сърцето и с цената на всичко искам да гоня тази цел и мечта! Не ме интересува,че ще вземам 500 600 лв ... искам като се сабуждам сутрин да ставам с усмивка и доволен че съм полезен на обществото, защото силно се самнявам че са останали още такива като мен ,хора настроени лоялно и коректно!Повечето станаха Братя Галеви Барети и нз си кво... нищожества!Но както казва Г-н Кирил Димов не бива да слагаме всички под общ знаменател ,защото има добри момчета който си вършат работата с желание и без задни мисли!

SoldierForLife
03-10-2010, 23:17
Опс :D забравих да добавя ,че акциите на ГДБОП и СОБТ не са сабудили в мен това чуство на желание ... това просто сигурно е вродено :) Още в далечното минало и до сега съм живял с тази мисъл и вдъхновение !Но и не искам да отричам отличните резултати като цяло на Министерството на вътрешните работа .. вече друг въпрос е че между институция и институция има разлика ... отвращавам се от правосъдната ни система , висши магистрати и тн .. всеки гледа да налапа голямата пара ! "Ние ги хващаме .. те ги пускат" :D

Bimmer
03-11-2010, 08:51
Опс :D забравих да добавя ,че акциите на ГДБОП и СОБТ не са сабудили в мен това чуство на желание ... това просто сигурно е вродено :) Още в далечното минало и до сега съм живял с тази мисъл и вдъхновение !Но и не искам да отричам отличните резултати като цяло на Министерството на вътрешните работа .. вече друг въпрос е че между институция и институция има разлика ... отвращавам се от правосъдната ни система , висши магистрати и тн .. всеки гледа да налапа голямата пара ! "Ние ги хващаме .. те ги пускат" :D
Ами ентусиазмът ти е за похвала, радвам се, че все още има такива хора, които просто искат да помагат на обществото, макар и за не толкова голямо възнаграждение.
А относно политиката - те хващат някой, който създава проблеми на някого... Жалко е, че такива хора като теб, даже и да влязат, могат да останат разочаровани, или да минат на другата страна.
Повече информация не мога да ти дам, тези неща по-горе просто ги намерих в интернет, тъпото обаче е, че ако отидеш в някое рпу да питаш сигурно ще ти се изсмеят... Не знам как можеш да разбереш.
Късмет

fr33runner
03-11-2010, 11:57
SoldierForLife най-сърдечно ти пожелавам мечтата ти да се осъществи!!!Искренно ти се възхищавам и найстина много силно се надявам да успееш.

SoldierForLife
03-11-2010, 12:18
SoldierForLife най-сърдечно ти пожелавам мечтата ти да се осъществи!!!Искренно ти се възхищавам и найстина много силно се надявам да успееш.
Много Ви благодаря,че ме подкрепяте въпреки,че не се познаваме лично :) Май за да се осъществи мечтата ми хубаво ще е ако мога да вляза в Симеоново и да го завърша ... но как ще взема изпитите чак не ми е ясно :( .. до колкото разбрах не са под формата на тест ( те са по Бълг. и Лит. и История)! Няма да се предавам и това е .. !!