PDA

View Full Version : ЛИС на някоя от следните теми



niksuncho
03-10-2010, 14:58
Трябват ми ЛИС на тези теми:
1.Сблъсъкът между колективното и индивидуалното в разказа Дервишово семе
2.Мечтите и дилемите в разказа Дервишово семе
3.Изборът на личността и традициите на рода в разказа Дервишово семе
4.Възелът на човешките съдби в разказа Дервишово семе
5.Раздвоената душа на Рамадан в разказа Дервишово семе
6.Драматичното съзряване на Рамадан в разказа Дервишово семе

плс помогнете немога да пиша преразкази все изкарвам 3 е се побърках вече :( :( :( :(

Грешен раздел!
Липсва описателно заглавие!
kalpazanka

fogdog
03-10-2010, 18:31
Трябват ми ЛИС на тези теми:
1.Сблъсъкът между колективното и индивидуалното в разказа Дервишово семе
2.Мечтите и дилемите в разказа Дервишово семе
3.Изборът на личността и традициите на рода в разказа Дервишово семе
4.Възелът на човешките съдби в разказа Дервишово семе
5.Раздвоената душа на Рамадан в разказа Дервишово семе
6.Драматичното съзряване на Рамадан в разказа Дервишово семе

плс помогнете немога да пиша преразкази все изкарвам 3 е се побърках вече :( :( :( :(
Чакай малко ти кво искаш преразказ или ЛИС защото има огромна разлика между двете :lol: :razz: :razz: ако искаш ми звънни да ти обясня ква е че в 8 клас е срам елементарни неща да не знаеш :shock: :-o

LoupGarrou
03-10-2010, 19:28
плс помогнете не мога да пиша преразкази все изкарвам 3 е се побърках вече :( :( :( :(

Поне това, като няма запетаи ...

someonerandom
03-10-2010, 19:30
Като погледнете темите,е съвсем ясно,че по тях няма как да се пишат преразкази...объркал се е просто.

LoupGarrou
03-10-2010, 19:38
А сега съществената част ! Тези теми или поне някои от тях се дават всяка година, пълно е с готови ЛИС-ове върху тях. Всъщност между ЛИС и съчинение-разсъждение няма кой знае каква разлика.

[quote="niksuncho"]Трябват ми ЛИС на тези теми:
1.Сблъсъкът между колективното и индивидуалното в разказа Дервишово семе
2.Мечтите и дилемите в разказа Дервишово семе -
3.Изборът на личността и традициите на рода в разказа Дервишово семе - тук можеш да пишеш за традициите, на които са длъжни да се позовават героите в разказа. В първите две теми също можеш да засегнеш любовта на двамата млади и какво повеляват традициите и изборът на родителите им и какво искат те самите.
4.Възелът на човешките съдби в разказа Дервишово семе
Човешките съдби на кръстопът. Трябва да разсъждаваш върху начина, по който се преплитат съдбите на героите, техните решения, правилни и неправилни, и последиците от тях и как накрая се 'развързва' възелът и всеки 'следва' своя път.
5.Раздвоената душа на Рамадан в разказа Дервишово семе -> Рамадан си има свое семейство и жена, но непрекъснато мисли за миналото и старите чувства ...
6.Драматичното съзряване на Рамадан в разказа Дервишово семе
От онази сценка с мацането на чаршафите и невинния разговор и това, че не е 'свършил работата', както трябва после той страда цял живот и 'изведнъж' съзрява .

feisapm
04-05-2010, 11:37
mn mn mn speshno mi trqbva Изборът на личността и традициите на рода лис dervishovo seme