PDA

View Full Version : Ябълков оцет



QuietDeath
03-10-2010, 15:10
Привет на всички :) искам да питам някой от вас провал ли е да свали кг с ябалков оцет и дали действа 8) всъщност как се употребява направо оцета или го смесвате с вода мед т.е?

anna93
03-10-2010, 15:36
Това намерих в нета:
Подготвяйте сутрин следната напитка (изпива се на гладен стомах): към 200-250 мл вода се прибавят 1-3 с.л. натурален ябълков оцет и се разбъркват с 1-2 ч.л. мед. Ябълковият оцет спомага за отнемането от местните клетки на мазнини, от които организмът се нуждае за произвеждане на енергия. Така той съдейства за използването им по предназначение, вместо отлагането им като мастни натрупвания.

QuietDeath
03-10-2010, 15:42
Благодаря ти :-) но и някой ако го е пробвал или знае нещо повече плс да пиши :)

BlackKeys
03-10-2010, 16:19
Аз съм чувала, че можело да се пие, но мисля, че не е много полезно...
Може да си го слагаш просто в салатата.

Carmen_Kass
03-10-2010, 16:25
Пила съм на капсули (в аптеката го има).С много спорт и правилно хранене имаше ефект.

QuietDeath
03-10-2010, 18:13
А капсулките ли са по полезни или самия оцет :-o

Carmen_Kass
03-10-2010, 18:16
А капсулките ли са по полезни или самия оцет :-o

Еми капсулите не дразнят така стомаха.И по-лесно се приемат.Докато оцета с вода си е живо самоубийство...миризмата,вк уса...блааааах...Затова по-добре капсули.Гълташ и готово.

QuietDeath
03-10-2010, 18:22
Благодаря ти много :-) последен въпрос.. :D на ден по колко пъти трябва да го пия или в Аптеката ще ми кажат ли също така колко струва :)

Stellsy
03-10-2010, 18:25
Аз лично не бих пила нито тази смес от вода и оцет, нито капсулите. Не мисля, че е много добре за стомаха. По-добре се разрови за някоя диета, отколкото да пиеш този оцет, но все пак ти си решаваш, както да пиеш. :)

Carmen_Kass
03-10-2010, 18:26
Благодаря ти много :-) последен въпрос.. :D на ден по колко пъти трябва да го пия или в Аптеката ще ми кажат ли също така колко струва :)

Еми аз го пиех по 2 пъти на ден.Е случвало се е и по 1 път.
Но мисля,че мах.2 пъти се взима.Пият се много течности(избягвай газираните неща).Струва някъде около 6 лв,но капсулите стигат за дълго време.
ПС:На самата кутийка има опитване за дозировката.

QuietDeath
03-10-2010, 18:27
Ами и аз не съм много позната с това :D но чух че се отслабвало по лесно и и без да върнем кг обратно както в повечето диети.. :) но незнам колко е вярно :)

QuietDeath
03-10-2010, 18:31
Carmen_kass мерси много ми помогна :-)

Carmen_Kass
03-10-2010, 18:32
Ами и аз не съм много позната с това :D но чух че се отслабвало по лесно и и без да върнем кг обратно както в повечето диети.. :) но незнам колко е вярно :)
Помага да изчистиш водата по-бързо.Нали споменах за хран.режим и спорта и това само допринася за по-добрите резултати.
А не,че ако караш само на оцет и ядеш както обикновено ще свалиш.Такива филми-няма.
Запазването на кг зависи само от тебе и от храненето ти.Ако след въпросната диета си върнеш старите навици за чипс,вафли,кроасани(тъпчен то предимно с такива неща)...итн мн ясно,че ще си върнеш килата,ако ще и диетолог да ти е изготвял диетата.
Не е толкова важен самия режим.Важно е след като е приключил как ще се храниш.

Aniiiii
03-10-2010, 18:42
Една моя приятелка пиеше сутрин на гладно в хладка вода.
Действаше ДА, за един месец беше свалила 6-7-8 кг (не знам с точност), като се ограничаваше с боклуците.
Но стомаха почна да я боли, оцета много дразни... Така че си прецени, гледай първо за здравето си ;) :)

А за хапчетатаа - те според мен не действат. Сестра ми ги пи и нищо не стана.

Не знам, по-добре не ги пии да не ти прецакат стомаха, но можеш да пробваш и ако започне да те боли да спреш :)

titinkaa
03-10-2010, 19:03
и аз пих преди 2 месеца ама на хапчета :)

Aniiiii
03-10-2010, 19:06
и аз пих преди 2 месеца ама на хапчета :)

Подейства ли?

titinkaa
03-10-2010, 19:11
и аз пих преди 2 месеца ама на хапчета :)

Подейства ли?

Еми чесно да ти кажа нз,щото не го пих мн 3-4 дни и ме домързя все да го мъкна с мене и да пия,та и така си стои цялата опаковка в нас :D Иначе комшийката преди пиеше и беше отслабнала с 3-4кг ама то зависи и колко време го пиеш и дали се ограничаваш с храната,ако се тъпчеш ест че няма да има ефект :)

Aniiiii
03-10-2010, 19:26
и аз пих преди 2 месеца ама на хапчета :)

Подейства ли?

Еми чесно да ти кажа нз,щото не го пих мн 3-4 дни и ме домързя все да го мъкна с мене и да пия,та и така си стои цялата опаковка в нас :D Иначе комшийката преди пиеше и беше отслабнала с 3-4кг ама то зависи и колко време го пиеш и дали се ограничаваш с храната,ако се тъпчеш ест че няма да има ефект :)

Дам дам права си.. То ако се ограничава човек така и така ще си отслабне, няма смисъл от такива неща :)

lilqnkaaaaa
03-11-2010, 09:36
препоръчвам да не пиеш оцет това е пълна глупост една приятелка така пиеше оцет и езика и се разяде и сега стои на едни гадни черти целия напукан много е гадно

sunshine955
03-11-2010, 12:43
аз пия лимон вода и мед :)
не съм опитвала с оцет ..

tonie__
03-11-2010, 14:35
колко струват хапчетата?

titinkaa
03-11-2010, 14:42
колко струват хапчетата?

аз ги взех 5,90лв

billytalent
03-11-2010, 14:53
^Много ефтино,аз наскоро гледах някакви към 20 лв.струваха

anna93
03-11-2010, 15:05
^Много ефтино,аз наскоро гледах някакви към 20 лв.струваха

Може би са били на друга марка.

billytalent
03-11-2010, 15:07
Е,да зависи от марката,може да си взема да пробвам и аз 8-)

titinkaa
03-11-2010, 15:32
^Много ефтино,аз наскоро гледах някакви към 20 лв.струваха

Мойте са на тая марка Healthy - 125 mg екстракт от ябълков оцет, 20 мг ябълков пектин
Предлага се във флакони - 100 бр. таблетки.
Подпомага прочистването на организма, за намаляване на теглото, намалява нивото на холестерола, подпомага за поддържане на здрава кожа, при възпалено гърло, ларингит, настинка.
Подобрява метаболизма и е важен фактор за изгаряне на мазнините;
Намалява отлаганията по стените на кръвоносните съдове;
Подобрява кръвообращението;
Подобрява чревната флора, като убива гнилостните бактерии в устната кухина и дебелото черво;
Усилва имунната система и подобрява функциите на бъбреците.

billytalent
03-11-2010, 15:41
Мерси много,по-късно ще проверя има ли в аптеките тук :)

anna93
03-11-2010, 15:47
titinkaa, горе долу за колко дни има?

stelit0
03-11-2010, 15:53
ами ако се взема по 2 таблетки днечно за малко почече от месец и половина.Ама аз не разбрах как точно се казват тези таблетки.Просто капсули с оцет или как? :-)

titinkaa
03-11-2010, 16:01
titinkaa, горе долу за колко дни има?

Ами трябва да се приемат преди всяко хранене по 1 таблетка 30мин преди хранене,и се прима от 3 до 5 таблетки дневно зависи колко пъти ядеш на ден

QuietDeath
03-11-2010, 17:42
Сега се чудя дали да пробвам или не :-o ясно е че ще огранича храната тей ли иначе не ям много по принцип не закусвам и на обед не се храня добре само си вечерям нормално :-o ама дали наистина ще действа или пак да зема направо да пия оцета :D незнаам :-o

titinkaa
03-11-2010, 18:02
Сега се чудя дали да пробвам или не :-o ясно е че ще огранича храната тей ли иначе не ям много по принцип не закусвам и на обед не се храня добре само си вечерям нормално :-o ама дали наистина ще действа или пак да зема направо да пия оцета :D незнаам :-o

Еми пробвай няма да ти навредят

QuietDeath
03-11-2010, 19:18
Ами кое ли да пробвам хапчета или направо вместо вода да изпия оцета 8-) Оф искам да отслабнаа 8) не съм много дебела :-o но имам малко стомахче и май мазнини повече щотот не ям много :? искам да сваля някой кг и мисля че колкото на дебелявам ставам по широкаа :shock: или пак 90 дневната диета ли да пробвам но мисля че като почна да се храня нормално пак ще си взема кг-те помогнете мии плс ако сте пробвали нещо трайно да е и наистина да действа :oops:

anna93
03-12-2010, 02:17
QuietDeath, аз ти препоръчвам 90 дневната диета. За нея има добри отзиви и не е чак толкова голямо мъчение. Не се гладува (само във водния ден), така че по - добре започни нея.

titinkaa
03-12-2010, 07:28
Ами кое ли да пробвам хапчета или направо вместо вода да изпия оцета 8-) Оф искам да отслабнаа 8) не съм много дебела :-o но имам малко стомахче и май мазнини повече щотот не ям много :? искам да сваля някой кг и мисля че колкото на дебелявам ставам по широкаа :shock: или пак 90 дневната диета ли да пробвам но мисля че като почна да се храня нормално пак ще си взема кг-те помогнете мии плс ако сте пробвали нещо трайно да е и наистина да действа :oops:

По-добре хапчетата почни,щото не е хубаво за червата да пиеш само оцет

heiress
03-12-2010, 13:44
Каквото и да започнеш, каквато и диета да си избереш, ако след като свалиш килограмите започнеш да се тъпчеш ще надебелееш отново. От теб си зависи дали ще качиш после или не.

infinity05
03-12-2010, 14:23
ами ако ги съчетаеш с повече разходки и леко ограничиш храната ще има някъв ефект.Аз пих миналата пролет и съм доволна,ускориха отслабването определено,но ако се надяваш само на хапчетата няма да има никъв ефект.. помисли ако така вълшебно се отлабваше,нямаше да има хора,които имат проблем с килограмите.
Аз ти препоръчвам да намалиш сладкото,газираното,пържен то и тестеното и ако те мързи да бягаш да правиш дълги разходки 3-4км и по-честичко да хапваш грейпфрут,както и да взимаш този ябълков оцет.Определено ще има ефект,пък и ще си отслабнала здравословно ;)

QuietDeath
03-12-2010, 15:59
Аз намерих една рецепта в една чаша вода се слага 1 супена лъжица оцет и 2 ч.л. мед и преди ядене се пие неска си взех ябълков оцет и 30 мин. преди храненето го пия и мога да кажа че кат го изпия вече не ми се яде и мисля че ще помогне и вкуса му не е много гаден 8-)

billytalent
03-12-2010, 17:23
Аз не успях да намеря от тези хапчета,които titinkaa каза точно на тази фирма нямаше

QuietDeath
03-12-2010, 17:54
оо аз сега се глася за лятото :D не съм много дебела просто малко трябва да отслабна все пак зимата ядем повече 8-)

lipstick
03-12-2010, 18:27
Аз така и не разбрах какво трябва да кажа,когато отида в аптеката,за да си ги купя. :oops: :oops:

QuietDeath
03-12-2010, 18:45
ами ще кажеш искам таблетки на ябълков оцет или нещо подобно :D

pinki
03-12-2010, 19:38
^Много ефтино,аз наскоро гледах някакви към 20 лв.струваха
ебаси скъпия оцет! 8-) (знаам, че са таблетки 8-) )