PDA

View Full Version : Проблемче с фулл ХД-то



Anarchya2
03-10-2010, 15:51
А бе хора свалям един торент на карибски пирати 3-те части с 1080p качество - 100гб някаде са.
Всичко хубаво ама като погледнах в папката с филмите има супер много файлове и незнам как да стартирам филма нормално...някой може ли да ми каже???
Ето го и самия торент:
http://zamunda.net/details.php?id=213168&hit=1

Ако може да ми обясните стъпка по стъпка как става,че...
Мерси предварително

Reaper93
03-10-2010, 16:01
А защо ти е толкова хубаво качество, и 100ГБ :О
Да не би да имаш видео стена? :D
Дръпни си ги отделно, тия дет са по 2-3 Гб, едва ли качеството ще е толкова различно.. :)

Anarchya2
03-10-2010, 16:07
Ааа все пак искам да се насладя на най-високото възможно... и не нямам видеостена ама и монитора не ми е малък ;)

Anarchya2
03-10-2010, 18:15
е хайде де никой ли не знае???

L0ST
03-10-2010, 19:03
Предполагам монитора ти е към 40-50", full HD щото филми с такова качество са за такива размери.

Както и да е, търси в google "Playing full hd movies on PC"

Също така предполагам си съобразил, че т трябва мощен компютър и задължително декодирането на филма трябва да става хардуерно (чрез видеокартата, ако поддържа това ест), иначе е голяма вероятността да се насладиш на много насичания, забавяния и т.н.

Anarchya2
03-10-2010, 19:45
ъЪЪ зех да се отказвам малко по малко 8-)

L0ST
03-10-2010, 19:59
А така, свали си едно DVD Rip, мога да ти дам гаранция, че няма да направиш разлика между него и фулл хд-то на компютър..


Аз и не виждам кои идиот изобщо гледа такива филми...то да го гледаш на ТВ, ти трябва blue ray player и записвачка...струват сумаси му и пари, самите дискове бяха по 25-30лв преди няколко месеца...той се записва най-вероятно към 10 часа...направо умряла работа

Lav40
03-10-2010, 22:19
А така, свали си едно DVD Rip, мога да ти дам гаранция, че няма да направиш разлика между него и фулл хд-то на компютър..


Аз и не виждам кои идиот изобщо гледа такива филми...то да го гледаш на ТВ, ти трябва blue ray player и записвачка...струват сумаси му и пари, самите дискове бяха по 25-30лв преди няколко месеца...той се записва най-вероятно към 10 часа...направо умряла работа
Само по 1 начин мога да отговоря на това... :D СМЕШНИК! :D :D :D :D

По темата....в какво се изразява в крайна сметка проблема? :)

Reaper93
03-11-2010, 10:53
А така, свали си едно DVD Rip, мога да ти дам гаранция, че няма да направиш разлика между него и фулл хд-то на компютър..


Аз и не виждам кои идиот изобщо гледа такива филми...то да го гледаш на ТВ, ти трябва blue ray player и записвачка...струват сумаси му и пари, самите дискове бяха по 25-30лв преди няколко месеца...той се записва най-вероятно към 10 часа...направо умряла работа
Само по 1 начин мога да отговоря на това... :D СМЕШНИК! :D :D :D :D

По темата....в какво се изразява в крайна сметка проблема? :)

Що да е смешник...? Много си е прав човека...

Anarchya2
03-11-2010, 11:05
Ами все пак реших,че ще го пусним на 1 LCD 42 инча у един фр с помоща на лаптопа му- смисал телевизора ще играе ролята на монитор така,че проблема ми е,че : Незнам как да стартим този вид филм защото има много файлове и нз от каде се пуска няква специална програма ли се изисква незнам дано до 2 дни да разбера :)

Reaper93
03-11-2010, 11:08
Както и да е, търси в google "Playing full hd movies on PC"

Също така предполагам си съобразил, че т трябва мощен компютър и задължително декодирането на филма трябва да става хардуерно (чрез видеокартата, ако поддържа това ест), иначе е голяма вероятността да се насладиш на много насичания, забавяния и т.н.

Това няма ли да ти помогне? :)

Anarchya2
03-11-2010, 11:34
Хммм.. излезнаха ми едни рбаоти за плащани нищо повече...

Reaper93
03-11-2010, 11:56
Чакай LOST, той сигурно щи обясни кво ти трябва...

Anarchya2
03-11-2010, 12:23
А дано 8-)

L0ST
03-11-2010, 12:55
Lav40 ако можеш ми обясни защо да съм смешник? Като си такъв голям разбирач я кажи на един 21-23" монитор каква разлика ще направи бе, да не говорим пък, че за фулл хд трябва монитор с резолюция 1920 x 1080 и видео, което да го подкара!

Аман от идиоти и некомпетентни малоумници..


Както и да е, вече щом ще го пускаш на голямо ТВ ще има разлика. Макар, че тоя торент ми се стори малко голям дори и за фулл хд(може аз да бъркам за размера)...

Така, не мога да ти кажа точно как, понеже само веднъж съм пускал такъв филм...

Прегледай папката на филма. Намери виео файловете иги пусни. Кажи ни какво става, а аз ще потърся малко инфо как точно става работата на компютър. Попринцип тея торенти са направо за записване на blue ray...

Ааа и ТВ-то каква резолюция поддържа, мисля, че трябва да поддържа 1920 x 1080 (фулл хд)...


EDIT: google: playing blue ray on PC ... от там излизат резултати от форуми, чети ипробваи различни програми, но мен силно ме съмнява, че ще го подкарате...