PDA

View Full Version : Припадане



punk14
03-10-2010, 16:36
за пръв път ми се случи в един рейс когато бях на 11 години бях много жаден,а беше огромна жега.(незнам дали е било съвпадение че съм бил жаден)...и така и до днес ми се случва този проблем с припадането,но интересното е че ми се случва веднъж в годината.сега първо да ви кажа какво ми става - изведнъж пред очите ми става плътно зелено,почвам да имам шум в ушите и световъртеж(ама толкова зелено ми става пред очите че и текст от 20 см.няма да прочета,а ушите все едно сами одрезани нищо нечувам).Ако съм на крака все едно съм изпил 10 водки не ме държи изобщо.лицето ми става жълто като лимон и чувствам как спира кръвта ми към мозъка и губя съзнание,и имаш чувствието че ако не се оправиш до още една минута няма да си на този свят :(.Та този уикенд реших да си взема душ изкъпах се и накрая реших да лъсна бастуна,и точно като свърших почнаха тези симптоми да се появяват.в банята беше ад беше много топло и пара.аз съм се блъскал в стените като луд и изведнъж извиках ПОМОЩ и баща ми дойде в банята и аз се катурнах от ваната.добре че баща ми ме хвана,защото сега сигурно щях да съм със счупена глава.

сега съм на 14 години,а за пръв път ми се случи на 11 това гадно нещо от 14 години лъскам сега ми е за 2-ри път(Ако има нещо общо)
искам да видя дали някой знае някаква болест с тези симптоми(всичко става за по-малко от 2 минути)обаче толкова лошо ти става че имаш чувството че няма да си жив след още малко ако трае това нещо.

другата седмица ще ми правят пълно изследване кръв и урина защото е много опасно това нещо.сега лекарите са на стачки и за това искам да се допитам до вас.

SK0RP10N
03-10-2010, 16:39
Високо кървно :)

punk14
03-10-2010, 16:43
мерси че поне се интерасува да ми помогнеш,но наще казаха обратното че ми е ниско :)
ай другите 3 пъти като ми стана аз още нямах спе*ма

Callisto
03-10-2010, 19:03
Аз принципно съм с много ниско кръвно. Често съм пребледняла и винаги студена. За щастие съм от малкото хора, които са със ниска температура, но като докоснат някой топъл човек точат топлина от него. Аз така се възползвам от гаджето ми. Той е руснак и е адски топъл и аз като си сложа ръката на гърдите му и след 1/2 минути той е фризер, а аз вулкан. :D
Иначето за припадаците на мен мис е е случвало само веднъж да го докарам до припадък. Играех си на компютъра на една игра и по едно време много се ошашавих. Забравих кое копче каква команда извършва...забравих как да си изгася компютъра..не можех да се сетя даже къде е голямото копче за гасене. Все едно не съществуваше. Станах и отидох да си измия ръцете за вечеря. На път към банята в коридора баба ми ме раговори и спомените ми стигат до там. След това явно съм припаднала с гърч, но баба ми ме е хванала и се е погрицила за мен. Наще са викнали линейка и следващото нещо, което помня е как се свестявам и в този момент виждам как ми бият инжекция с 2 метра засилка отзаде. :D Само казах "ауч" и пак испаднах в несвяст. :D
Няколко пъти след това ми се е случвало така д ами се завие свят и да забравям елементарни неща, но просто гледам да открия леглото и да си легна, затварям си очите и всичко се оправя без припадъци. :)

SK0RP10N
03-10-2010, 20:24
Аз съм с ниско кръвно и по-ниска телесна температура от средната (т.е. моята е 35,8 някъде, на баща ми и дядо ми също са така) и се чувствам добре.
Само дето често ми пада температурата например в дясната ръка и ефектът е, че дясната ръка става много студена, а лявата си е ок

DrSmurph
03-11-2010, 01:36
Как си с кръвното налягане? Някога консултиран ли си от невролог, кардиолог или съдов лекар? Как си с теглото и височината?
Определено трябва да бъдеш проследен и изследван подробно - т.е. трябва да подходиш сериозно и последователно до изясняване на проблема и решаването му. Кръвната картина е едно добро начало, но е малко вероятно да покаже причината!

punk14
03-11-2010, 09:07
мерси на всички че се заинтерасувахте.
висок съм 1.75 някъде и тежа 58 кг.
но незнам защо съм кльощав като клечка,а си ям нормално все едно нищо не се хваща за мен,възможно ли да е от това?
а искам да питам дали е възможно и от стрес?

DrSmurph
03-11-2010, 15:14
И от двете може да е, но така или иначе трябва да те види специалист!

punk14
03-15-2010, 16:44
априлската ваканция ще хода на доктор.

redbul2
03-15-2010, 17:09
Ами има някои по-безобидни състояния,колабиране по разни причини. Обаче има и едно по-тежко,сериозно заболяване-епилепсия.Дано нямаш такова нещо и вероятно го нямаш.Те губят бързо (за секунди) съзнание и падат на земята като подсечени.За тях трябва бърз преглед,за да се избегне влошаване на състоянието.И често повтаряне на припадъците, които стават все по-тежки без лечение.Може да ти изследват главата с ЕЕГ,нещо като кардиограма на главата.Изобщо няма да усетиш нищо и да не се плашиш от изследването.

punk14
03-17-2010, 16:25
ем не мисля че е епилепсия,защото съм гледал много страшни работи и какво ли не.последния път припаднах в ваната докато се къпах,стана ми лошо и ми прилуша много гадно за 1 минута после като ми помина ми се отдели някакъв странен кисел сок в устата с ужасен вкус.

mishanavolley
03-19-2010, 14:50
аз не съм с ниско кръвно всъщност предполагам, но един път бях сама във вкъщи и докато излизах от всекидневната ми падна "перде" пред очите и ми стана много лошо добре че бях близо до диванът и легнах за 5 минути всичко ми мина. Така че може да не е от ниско кръвно трябва да те види лекар ;)

lorde
11-04-2022, 06:17
Предполагам, че може да се дължи на страх от високо, трябва да посетите професионален лекар за повече информация wordle (https://nytwordle.io/)