PDA

View Full Version : Самочувствие?Самоуважение? Обич към себе си?



YourSupergirl
03-10-2010, 18:48
Навсякъде се говори как трябва да се обичаш и да се уважаваш,за да те уважават другите..Това как се възприемаш ти,влияе на това как другите те възприемат.Но как да се обичаме,уважаваме и следователно да имаме здравословно самочувствие?

Аз съм красива,умна с готин характер...и хората се питат защо нямам самочувствие.Аз искам да имам..и да се уважавам.Но как забога?Все ще си помисля,че няма да ме харесат,че не съм достатъчно добра,че нещо не ми е в ред.Другото ,което е..пред огледалото всяка сутрин се опитвам да добия съвършен външен вид..което не е добре!Нещо ,ако не е добре..най-дребното нещо-скапано самочувствие и мисли колко съм грозна :x .
Как да се справя с това? (смятам,че съм красива,имам хубаво тяло,нямам проблеми във външния вид..но подяволите..защо нямам самочувствието ,което заслужавам?)
Другия проблем е,че много се дразня от мнението на другите за мен..как да го променя :(

ПС: Не искам да ставам надувка и кифла..искам ЗДРАВОСЛОВНО САМОЧУВСТВИЕ,ДОЗА САМОУВАЖЕНИЕ И ДА СЕ ОБИЧАМ И ЗАЧИТАМ!

hahavteen
03-10-2010, 19:00
Спри да се сравняваш с другите. Това е. Мисли за себе си а не за другите. Примири се с това което ти е дадено и се опитай да направиш най-доброто от него. Никой не е перфектен. Аз от малка искам да имам по-малък бюст по ред причини и в пубертета ми беше супер гадно. С времето се примирих. Сега нося хубави сутиени, нося подходящи дрехи и се чувствам добре. Докато се сравняваш с хората около теб никога няма да постигнеш мир със себе си.

darrie
03-10-2010, 19:04
Аз съм красива,умна с готин характер...и хората се питат защо нямам самочувствие.


смятам,че съм красива,имам хубаво тяло,нямам проблеми във външния вид..

Ами както ни го повтори на нас, повтаряй го и на себе си. :)

vagarious
03-10-2010, 19:22
И аз съм като авторката!!!Мисля, че аз специално имам нужда от заслужени комплименти, а не от едва ли не изпросени.Аз също всяка сутрин пред огледалото се старая(за нещо, но какво?!) и съм забелязала, че точно когато аз най-не се харесвам, точно тогава всички ме "харесват".Абе ясно е, че проблема е в нас(в мен), но незнам решението.Също като теб. :)

ImmortalSportFreak
03-10-2010, 19:31
Аз съм красива,умна с готин характер...и хората се питат защо нямам самочувствие.


смятам,че съм красива,имам хубаво тяло,нямам проблеми във външния вид..

Ами както ни го повтори на нас, повтаряй го и на себе си. :)
++

Бъди себе си.Мисли оптимистично.Не се сравнявай с другите. ;)

Stellsy
03-10-2010, 19:54
И аз съм като авторката!!!Мисля, че аз специално имам нужда от заслужени комплименти, а не от едва ли не изпросени.Аз също всяка сутрин пред огледалото се старая(за нещо, но какво?!) и съм забелязала, че точно когато аз най-не се харесвам, точно тогава всички ме "харесват".Абе ясно е, че проблема е в нас(в мен), но незнам решението.Също като теб. :)

И аз като теб и авторката нямам самочувствие.. наистина имаме нужда някой да ни каже, че сме хубави, но кой.. :(

krisito9212
03-10-2010, 19:59
авторке,на колко години си?Това ми е важно,за да знам към каква насока да е съветът ми към теб.

krisito9212
03-10-2010, 20:39
Навсякъде се говори как трябва да се обичаш и да се уважаваш,за да те уважават другите..Това как се възприемаш ти,влияе на това как другите те възприемат.Но как да се обичаме,уважаваме и следователно да имаме здравословно самочувствие?

Аз съм красива,умна с готин характер...и хората се питат защо нямам самочувствие.Аз искам да имам..и да се уважавам.Но как забога?Все ще си помисля,че няма да ме харесат,че не съм достатъчно добра,че нещо не ми е в ред.Другото ,което е..пред огледалото всяка сутрин се опитвам да добия съвършен външен вид..което не е добре!Нещо ,ако не е добре..най-дребното нещо-скапано самочувствие и мисли колко съм грозна :x .
Как да се справя с това? (смятам,че съм красива,имам хубаво тяло,нямам проблеми във външния вид..но подяволите..защо нямам самочувствието ,което заслужавам?)
Другия проблем е,че много се дразня от мнението на другите за мен..как да го променя :(

ПС: Не искам да ставам надувка и кифла..искам ЗДРАВОСЛОВНО САМОЧУВСТВИЕ,ДОЗА САМОУВАЖЕНИЕ И ДА СЕ ОБИЧАМ И ЗАЧИТАМ!
Като прочетох и другата ти тема,вече мога да ти отговоря.Ти си несигурна в себе си,защото все още не е настъпил момента,в който да познаеш,коя си.Влияеш се от непрекъснато идващите и налагащи се стилове,както видях си минала през доста от тях...хубаво е да експериментираш,но защо не опиташ за няколко часа да се откъснеш от заобикалящия те свят и да надникнеш дълбоко в съзнанието си,може би там е отговорът на твоя въпрос,може би трябва да се харесаш такава,каквато си и с течение на времето да приемеш недостатъците си като най-големите ти предимства,твоите отличителни белези,разграничаващи те от другите.Ти си уникална,както всеки един от нас,спри да се стремиш към съвършенството,то не съществува тук на Земята и най-важното прави всичко,което смяташ,че ще подобри личността или външността ти заради самата теб,защото ТИ ще се почувстваш по-добре,защото ще се харесаш на СЕБЕ СИ,все пак не живееш за другите нали. :)
И не забравяй да се усмихваш :)

Shia
03-10-2010, 20:59
Самочувствие имам в нормални граници-дотам,че никой не може да ме засегане с думи относно външността ми и прочие.
Себеуважние-голямо.Все пак това е моята кожа с недостатъците ми.Ако има такива,които мога да променя,но в момента нямам възможност съм наред с тях,защото разбирам,че е по мое решение непромяната.
Обичам себе си,защото така се чувствам по-добре,повдигам самочувствието си.
Когато видя някакво т.н натокано момиче-да става ми тъпо понякога,но си казвам
-Браво,че изглежда така,но и аз също съм харесвана и без толкова грим,дрехи и so on...
И както каза-отношението ти към теб влияе и на останалите около теб и аз се харесвам и те ме харесват.
Не съм срещала момче,което е дало видим интерес към мен след това да е имало някакви претенции от към вида ми.
Имам приятелки,които 60% от случаите говорят само за диети и коя мазнинка искат да премахнат в себе си-аз си стоя отстрани и ги слушам и никога няма да кажа
-Оффф,че голям крак имам.Мога да сготвя със с него и пак да има мазно(персоналните шеги не са хубаво нещо)
,а по-скоро
-Е да имам си коремче,но да знаеш колко е удобно за спане.
-Езикът ми може да е дълъг,но знаеш ли какви неща мога да правя с него.
И пред момче не се изливат недостатъци,ако искаш повече да те хареса стой на ниво.

justunique
03-10-2010, 21:21
...

dead_princess
03-11-2010, 05:15
Хахаха щом се смяташ за красива, умна, с хубаво тяло, това не е ли самочувствие? Хората без такова ще кажат, че са грозни, тъпи и тн.

п.п. Не знам какво общо има самочувствието, обичта към себе си и самоуважението с Козметика и диети?

TheOnee
03-11-2010, 05:23
Хахаха щом се смяташ за красива, умна, с хубаво тяло, това не е ли самочувствие? Хората без такова ще кажат, че са грозни, тъпи и тн.

п.п. Не знам какво общо има самочувствието, обичта към себе си и самоуважението с Козметика и диети? ;-)

ShtrudeL
03-11-2010, 08:29
Обичам се заради характера си и заради това,което съм като цяло. Така се обичай и ти и другото ще дойде от самосебе си Оо

titinkaa
03-11-2010, 08:40
Хахаха щом се смяташ за красива, умна, с хубаво тяло, това не е ли самочувствие? Хората без такова ще кажат, че са грозни, тъпи и тн.

п.п. Не знам какво общо има самочувствието, обичта към себе си и самоуважението с Козметика и диети? ;-)

+2Съгласна съм!

YourSupergirl
03-11-2010, 09:12
авторке,на колко години си?Това ми е важно,за да знам към каква насока да е съветът ми към теб.
14.

YourSupergirl
03-11-2010, 09:19
Хахаха щом се смяташ за красива, умна, с хубаво тяло, това не е ли самочувствие? Хората без такова ще кажат, че са грозни, тъпи и тн.

п.п. Не знам какво общо има самочувствието, обичта към себе си и самоуважението с Козметика и диети? ;-)

+2Съгласна съм!

попринцип,да..имам хубави черти.но все ще си измисля нещо ,което да не ми е наред.гледам много подробностите..дори най-малките.иначе,да ..красива съм по принцип,но като се хващам за подпобностите и колкото и да са малки ми влошават самочувствието ..
примерно ,ако до най-малката подробност не съм съвършена,значи скапано ми е самочувствието..харесвам си чертите,но примерно прическата ,ако е зле,имам пъпка някъде или няква там малка подробност..значи съм зле!

justunique
03-11-2010, 09:32
...

iiordanova
03-11-2010, 10:33
Има много литература на тази тема.
Сама казваш , че си красива , умна и т.н. .. това е!
Казвай си всеки ден сутрин по няколко положителни мисли.
Примерно : "Аз съм единствена!" , "Аз съм умна!" , "Днес е най-прекрасния ми ден! " и така.. бавно , но славно.
Да обичаш себе си означава да не търсиш недостатъците. А напротив! Показвай това , което имаш.
Прави нещата , които обичаш.
Отделяй за себе си време.
Започни с 30 минутки.
В който примерно релаксирай или направи това , което искаш.
Обичай другите , за да те обичат! Изтъркано е , но пък е факт!
Когато обичаш себе си , ти обичаш и недостатъците си.
Самочувствието е въпрос на време. Въпрос на общуване.
Ти определено си нахъсана да се промениш! Браво!
Промяната не може да бъде за един ден. Но , когато започнеш с тази промяна , то просто един ден свикваш!
Успех!

darrie
03-11-2010, 11:37
Ами всеки нормален човек намира така наречените косури в себе си .... Ти какво искаш да си мислиш? 'аз съм префектна, аз съм идеална, няма друга като мен'?! Това вече е прекалено. Самочувствието както всяко друго нещо трябва да си има граници. Аз например, наистина не харесвам нищо в себе си, нито се смятам за красива ... ама изобщо .. но не оставям хората да ме убиждат, не всичко е въпрос и на самочувствие. :?

footballgirl
03-11-2010, 14:47
може би имаш проблем в общуването :-o мислиш си че като ти е излезнала пъпка или косата ти не е перфектна хората ще те отхвърлят и ще те пренебрегват т.е. имаш комплекс за малоценност . трябва да разбереш че хората рядко обръщат голямо внимание на малките несъвършенства и по този начин единствено вредиш на себе си . според мен е добър вариант да се консултираш с психолог наистина може да ти помогне да си решиш проблемите :) [/quote]

darrie
03-11-2010, 17:45
може би имаш проблем в общуването :-o мислиш си че като ти е излезнала пъпка или косата ти не е перфектна хората ще те отхвърлят и ще те пренебрегват т.е. имаш комплекс за малоценност . трябва да разбереш че хората рядко обръщат голямо внимание на малките несъвършенства и по този начин единствено вредиш на себе си . според мен е добър вариант да се консултираш с психолог наистина може да ти помогне да си решиш проблемите :)

повярвай ми, не е за психолог. :wink:

footballgirl
03-11-2010, 21:34
може би имаш проблем в общуването :-o мислиш си че като ти е излезнала пъпка или косата ти не е перфектна хората ще те отхвърлят и ще те пренебрегват т.е. имаш комплекс за малоценност . трябва да разбереш че хората рядко обръщат голямо внимание на малките несъвършенства и по този начин единствено вредиш на себе си . според мен е добър вариант да се консултираш с психолог наистина може да ти помогне да си решиш проблемите :)

повярвай ми, не е за психолог. :wink:

не казвам че нещо и има,а просто че хората масово го правят ( без в България естествено) и няма нищо лошо в това защото тъкмо ще разбере от къде идва проблема и може да научи нещо повече за себе си.

D3NG3rZ0N3
03-11-2010, 21:45
Просто трябва да си по-уверена и да вярваш в себе си. Човек е това, за което се мисли. Естествено нетрябва да си мислиш, че си нещо повече от другите, но трябва да вярваш в себе си, така идват и успехите в личен и професионален план ;)

Claudette
03-12-2010, 07:40
Самочувствие имам в нормални граници-дотам,че никой не може да ме засегане с думи относно външността ми и прочие.
Себеуважние-голямо.Все пак това е моята кожа с недостатъците ми.Ако има такива,които мога да променя,но в момента нямам възможност съм наред с тях,защото разбирам,че е по мое решение непромяната.
Обичам себе си,защото така се чувствам по-добре,повдигам самочувствието си.
Когато видя някакво т.н натокано момиче-да става ми тъпо понякога,но си казвам
-Браво,че изглежда така,но и аз също съм харесвана и без толкова грим,дрехи и so on...
И както каза-отношението ти към теб влияе и на останалите около теб и аз се харесвам и те ме харесват.
Не съм срещала момче,което е дало видим интерес към мен след това да е имало някакви претенции от към вида ми.
Имам приятелки,които 60% от случаите говорят само за диети и коя мазнинка искат да премахнат в себе си-аз си стоя отстрани и ги слушам и никога няма да кажа
-Оффф,че голям крак имам.Мога да сготвя със с него и пак да има мазно(персоналните шеги не са хубаво нещо)
,а по-скоро
-Е да имам си коремче,но да знаеш колко е удобно за спане.
-Езикът ми може да е дълъг,но знаеш ли какви неща мога да правя с него.
И пред момче не се изливат недостатъци,ако искаш повече да те хареса стой на ниво.

Малко си противоречиш - хем не одобряваш персоналните шеги, хем пък се шегуваш със себе си. Но те разбрах какво имаш предвид, все пак, де. :)
Някой беше казал (не си спомням кой), че ако умееш да се надсмиваш на самия себе си, ще си весел цял живот. :)

Съгласна съм с Shia - пред мъж недостатъците не се изтъкват! Каквото и да си мислиш за себе си, направи ли ти мъж комплимент, казваш "Благодаря" с усмивка на лице и толкова! Няма "Благодаря ти, ама може и да е по-добре" - без такива допълнения в изказването! Мъжете харесват уверени жени. Пък и като оставим тях настарана - няма нищо по-хубаво от това да се чувстваш добре в кожата си, такава, каквато си. За щастие, при мен е така. :)

Shia
03-12-2010, 18:05
Това бяха просто примери не неща,които аз изричам.






Пита ме една вечер едно момче,което ме бе гушнало
-Как се чувстваш в тялото си ?
Отговорът беше
-В пълна хармония с тялото съм си
няма да се оплаква,а като виждам как си ме гушнал и ти няма от какво да се оплакваш. :oops: :oops: :oops:

YourSupergirl
03-18-2010, 08:35
[i]вчера гледах едно момиче без самочувствие по MTV предаването беше-

giveupbitch
03-18-2010, 08:40
[quote=YourSupergirl][i]вчера гледах едно момиче без самочувствие по MTV предаването беше-

doni89
03-18-2010, 08:56
Аз съм красива,умна с готин характер...и хората се питат защо нямам самочувствие.


смятам,че съм красива,имам хубаво тяло,нямам проблеми във външния вид..

Ами както ни го повтори на нас, повтаряй го и на себе си. :)

Абсолютно
+