PDA

View Full Version : Съвети, как да откажем/намалим цигарите!



dimi93
03-10-2010, 19:07
Здравейте! Аз съм момче, на 16 години. Пуша от 14 годишен, т.е. за 3та година. В началото можех да пуша и да не пуша когато си искам, но сега просто... чувствам, че съм пристрастен, което ме плаши! На ден пуша минимум 11 цигари. Намалих ги турдно на 6, а новата ми цел е да ги намаля на 3. Проблемът е, че непрекъснато съм гладен и ми се яде! Днес вечерях 3 пъти!.... Другия проблем е, че много трудно се сдържам да не запаля. Нарочно си оставям парите в къщи и си вземам определен брой цигари от нас, които си разпределям докато съм на училище или на вън. Другия проблем е промяната в характера ми. Често се депресирам от както ги намалих почти двойно (а от утре мисля и 3но) и съм много раздразнителен и изнервен... Но най големия ми проблем е, че едвам се сдържам! Много ми е трудно... Та ще споделите ли мнения, хора които ги отказват или са ги отказали?

nicolepcd
03-12-2010, 21:34
Ми не съм пушила, но от познати знам, че основното "лекарство" е волята. Казваш си, че от утре, например, няма да пушиш и спираш. Започваш активно да спортуваш и такам...

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-12-2010, 22:44
Щом си почнал или се отказваш рязко(от днес нататък няма да паля) или цял живот си с тях.Даваш луди пари,следва рак на дроба и гушата и много друди проблеми.Постепенно ако си мислиш че ще стане, самнява ме. :?

WaterLilly
03-13-2010, 08:52
Просто НЕ пушиш? Не съм пушач, но наистина е въпрос на воля.