PDA

View Full Version : Кредитна карта Виза и Мастъркард



bunishte
03-10-2010, 23:01
Какво трябва да направя за да си взема карта Виза или Мастъркард, искам да пазарувам от един интернет магазин, но приемат само с такива карти. Казах на баща ми да вземе една такава карта, а той ми каза, че таксата и е 500лв :-o Лъже ли ме или... Колко струва една такава кредитна карта?

w0sh
03-10-2010, 23:22
Аз съм с виза на първа инвестиционна, ама в България има само дебитни.

С моята мога да плащам в повечето сайтове и да ползвам мънибуукърс и Пейпал.

machoka
03-11-2010, 00:41
Аз съм с виза на първа инвестиционна, ама в България има само дебитни.

С моята мога да плащам в повечето сайтове и да ползвам мънибуукърс и Пейпал.

какво значи само дебитни?

това, което можеш да си вземеш е кредитна от типа 'гарантирани'.. което не е точно кредитна, но само по смисъла на това че не можеш да теглиш кредити с нея.. т.е. не можеш да празаруваш с пари, които ги нямаш. А иначе си е напълно функционална като кредитна - признава се навсякъде, можеш да буукваш всичко с нея и т.н.
Условията са, че вкарваш 100лв в сметката, които си седят блокирани там докато ти е активна картата (връщат ти ги, ако решиш да я закриеш) и от там нататък по 2-4лв на месец си дръпват автоматично за поддръжка или безплатно при някои банки. Става въпрос за Visa и Mastercard

LadyDi
03-11-2010, 06:02
Аз съм с виза на първа инвестиционна, ама в България има само дебитни.

С моята мога да плащам в повечето сайтове и да ползвам мънибуукърс и Пейпал.

какво значи само дебитни?
И аз не разбрах. Има си и кредитни карти. Аз имам кредитна карта Виза на ОББ, примерно...

Canis_Dirus
03-11-2010, 06:39
Кредитна карта по презумпция има някакъв кредит в нея. Примерно 1000 лева с които можеш да пазаруваш и после да ги връщаш на вноски.
В случая имате кредитна карта но на нея няма кредит - функционира си по същия начин, но трябва да се вкарат пари в нея, за да може да се пазарува.
Принципа е същия, но няма кредит.

machoka
03-11-2010, 10:32
^^точно така, все едно дебитна, но с всички 'екстри' на кредитната - признава се навсякъде, резервираш, плащаш по цял свят, всичко е ток.