PDA

View Full Version : Депресия? И защо нищо няма смисъл? :?



lovegaga
03-11-2010, 16:29
Днес си седях и много се размислих.Сигурно цял ден мислих.Не знам какво искам.Да ви се е случвало да търсите среден вариант,а всъщност такъв да няма? .. като се замисля и стигам до заключението,че всъщност нищо няма смисъл.Изглежда доста хейтърски,но съм депресирана и определено не мога да си изясня какво искам.. Единият вариант не ме устройва.. но и дугият..ама и средно положение няма.. :D доста тъп пост,но наистина мисля по цял ден за абсолютните глупости и не виждам смисъл в нищо. :( :(

Nakadah
03-11-2010, 16:31
Днес си седях и много се размислих.Сигурно цял ден мислих.Не знам какво искам.Да ви се е случвало да търсите среден вариант,а всъщност такъв да няма? .. като се замисля и стигам до заключението,че всъщност нищо няма смисъл.Изглежда доста хейтърски,но съм депресирана и определено не мога да си изясня какво искам.. Единият вариант не ме устройва.. но и дугият..ама и средно положение няма.. :D доста тъп пост,но наистина мисля по цял ден за абсолютните глупости и не виждам смисъл в нищо. :( :(

:roll:

LofYou
03-11-2010, 16:32
Аз пък не виждам смисъл в темата ти .. Не ти разбрах въпроса :o :?

lovegaga
03-11-2010, 16:33
Мисълта ми е,че непрекъснато търся среден вариант,а такъв няма.. :( Нищо не ме устройва.. :D заприличах на някво емо тука докато обясня

bebchence
03-11-2010, 16:34
Нещо те мъчи то е ясно но не се притеснявай всеки има такива моменти ако сега не знаеш какво искаш и кое да избереш с течение на времето ще разбереш.Животът сам ще ти покаже кое е по-добро за теб. :-D

filmimilmi
03-11-2010, 16:35
Нещата нямат общ и универсален за всички смисъл. Никой не може да намери твоят смисъл. Именно за това ТИ си в депресия, а не тези, които са намерили начин да решат проблемите си и са подредили мислите си. Ако искаш опиши проблемът, който толкова те мъчи, та чак те е вкарал в адската депресия и ако е достатъчно смислено написан ще се опитаме да ти помогнем да го решиш. Ако не друго, то поне ще си го синтезирала черно на бяло, ще го прочетеш два-три пъти и ще намериш решението му между редовете, инак в мислите ти всичко може да изглежда много объркано, а на практика да е съвсем просто. :)

Sh@d0w
03-11-2010, 16:38
Зависи от гледната точка :D :)

ПП.Някой ще ме просветли ли защо темата е в раздел любов? :shock:

lovegaga
03-11-2010, 16:40
абе не намерих къде другаде :D Проблем нямам .. просто примерно седя си и се чудя.. искам ли гадже? да може.. но пък не искам да се обвързвам плаша се до смърт.. ако нямам гадже пък се чувствам тъпо.. и сякаш имам нужда от гадже.. неща от този род.. даже едвам си избирам какво да облека сутрин. Може би просто минавам през такъв период или? :?

IndependentGirl
03-11-2010, 16:42
Не знам какво искам.
Това е най-лошото..

Обаче си прав/а, че няма средно положение.. :}
Сам/а трябва да си помогнеш; да си изясниш какво искаш; да откриеш смисъл в нещата и т.н. .. ;]

hopekiller
03-11-2010, 16:44
Смисъл винаги има. Почакай, бъди търпелива :) Не мисли за това, излизай по - често навън, учи, събирай се с приятели - разтоварвай. Нещата ще се наредят в близкото, или далечното бъдеще :)

ReachlessGirl
03-11-2010, 16:46
Ами намери средния вариант .. като го няма си го създай!!! ..

Смисъл не виждам в това да седиш и да мислиш, че няма начин .. почти винаги има, стига да искаш!! ..

lovegaga
03-11-2010, 16:47
Добрем,излизам с приятели,уча от дъжд на вятър.. изкарвам добри оценки в крайна сметка,излизам,разхождам се.. абе всички простотии,които прави един нормален тийн.. но просто се замислям за най-малкото и откривам,че нищо няма смисъл.. :? наистина жалко,че няма среден вариант,защото за мен винаги е идеален. 8-)

Sh@d0w
03-11-2010, 16:49
Аз така и неразбрах за кое казваш че няма смисъл? :)

filmimilmi
03-11-2010, 16:53
абе не намерих къде другаде :D Проблем нямам .. просто примерно седя си и се чудя.. искам ли гадже? да може.. но пък не искам да се обвързвам плаша се до смърт.. ако нямам гадже пък се чувствам тъпо.. и сякаш имам нужда от гадже.. неща от този род.. даже едвам си избирам какво да облека сутрин. Може би просто минавам през такъв период или? :?

Да, минаваш си периода, съмненията за това какво искаш никога няма да избягат, просто се пусни по течението и каквото стане, нека става, а ти не съжалявай и не се чуди. Животът постоянно ни учи да се осъвършенстваме. Не ти е нужна енциклопедия с готови формули, които да следваш, за да правиш избор, да постъпваш винаги правилно и на място. Например сутрин, няма кой да ти каже какво да облечеш, обличай се както сама решиш, пък в училище ще разбереш от останалите дали облеклото ти отива. 8-) Същото е и с гаджетата, хвани си гадже, не търси дефектите му предварително, а с времето ще ги намериш, а когато прецениш дали са прекалено много късай! Просто е, само с опитване става! Но чуденето постоянно ще те кара да се плашиш. Живей тотално, ако мога така да се изразя, имам предвид ако грешиш - отпусни се и сгреши напълно, не се ядосвай, не се тревожи, не се съпротивлявай срещу себе си. Остави се да допускаш грешки, налучквай в моментите, освободи се от грижата за последствията... Всичко само ще си дойде, в това число и смисълът. Да прекарваш времето си в колебание за всичко няма да ти помогне с нищо. Приятен живот ти пожелавам, мисли по-малко, следвай си интуицията, слушай вътрешният си глас, той е най-добър съветник. :)

fenastz
03-11-2010, 17:13
Намери си хоби.

an0nimenn
03-11-2010, 17:15
споко мел

soul1199
03-11-2010, 19:12
абе не намерих къде другаде :D Проблем нямам .. просто примерно седя си и се чудя.. искам ли гадже? да може.. но пък не искам да се обвързвам плаша се до смърт.. ако нямам гадже пък се чувствам тъпо.. и сякаш имам нужда от гадже.. неща от този род.. даже едвам си избирам какво да облека сутрин. Може би просто минавам през такъв период или? :?просто не си намерила томчния човек +тва ти без чувства ли ходиш с гаджетата си?щот,ако е така,мн ясно,че ще се чувстваш така

Shely
03-11-2010, 19:41
Днес си седях и много се размислих.Сигурно цял ден мислих.Не знам какво искам.Да ви се е случвало да търсите среден вариант,а всъщност такъв да няма? .. като се замисля и стигам до заключението,че всъщност нищо няма смисъл.Изглежда доста хейтърски,но съм депресирана и определено не мога да си изясня какво искам.. Единият вариант не ме устройва.. но и дугият..ама и средно положение няма.. :D доста тъп пост,но наистина мисля по цял ден за абсолютните глупости и не виждам смисъл в нищо. :( :(
Ами с риск да бъда оплют от женската аудитория казвам само, че всяка втора жена не знае какво иска...

ShinBG
03-11-2010, 21:03
Намери си хоби.

Братле и да си намери пак неможе кой знае колко да помогне смисал и аз съм в същото положение и като изляза от залата пак си мисля глупости. :shock:

Та мисълта ми е ,че е най-добре да поговориш с някой който те разбира за тези неща и ще ти помогне.

egois74e
03-11-2010, 21:16
ми .. вариянта с хобито наиситна е добър...това ще е нещо, което ще я/го погълне и ще създаде в него/нея нови мсили.... евентуално по обнадеждаващи... и не мисили толкова песимистично.. според гледната точка винаги можеш да намериш подходящо решение..ако си отрицателно настроен към проблемите и нещата, които те заобикалят, мн ясно, че се ще намираш решения, които не те удовлетворяват ... погледни на живота малко по оптимистично и като ти поднесе лимони си направи цитрунада както се казваше в една реклама... има мн смисъл в нея --> замисли се.. дори в най-лошите ситуации можеш да намериш вариянт, който те устройва поне малко

Ето ти пример.. Искам ли гадже или не... А защо трябва да бързаш? Защо просто не оставиш нещата да се случат, а трябва ти да търсиш? Толкова ли лошо се чувстваш като си без гадже.. ако е така не знам, но просто можеш да си кажеш '' Миии малко свобода-супер'' и ето ти оптимистичната гледна точка ;p

Prrogressive
03-11-2010, 21:35
Докато си губиш безценното време, което никога няма да можеш да върнеш, в безсмислени аниотипни въпроси, май е време да залегнеш над четенето и да спреш с всемирините теми и да не си задаваш толкова глобални питания сама на себе си, защото никой на този свят не е в състояние да ти даде отговор ... Поздрави

fenastz
03-12-2010, 08:19
Намери си хоби.

Братле и да си намери пак неможе кой знае колко да помогне смисал и аз съм в същото положение и като изляза от залата пак си мисля глупости. :shock:

Та мисълта ми е ,че е най-добре да поговориш с някой който те разбира за тези неща и ще ти помогне.

Значи едно хоби не ти е достатъчно :D

vesinka899
03-12-2010, 08:24
Защо какво се е случило,че не намираш смисъл в живота?Иначе преди време и аз бях така,но се оправих.Намери си хоби,прави това,което ти харесва,излизай,забавлявай се,не мисли за глупости.Успех!

purpledawn
03-12-2010, 11:43
Все ума нещо, което ти доставя удоволствие. Аз не виждам как можем да ти помогнем .. :D
Купи си шоколад ^^

lovegaga
03-12-2010, 16:14
:lol: хм днес съм в по-добро настроение.. явно хормоните играят роля тука.. но за сметка на това бях истински зарадвана :lol: може би затова.. и с хоби и без хоби да ви кажа просто съм си луда.. и с хоби пак си мисля същите щуротии.. :D

onestar
03-12-2010, 20:46
Поредния пубер с кипящи хормони в себе си. Нищо ти няма, дишай...

jessicaalba1131
03-13-2010, 10:12
няма страшно всичко отминава и аз съм изпадала в такива депресии и т.н. но когато погледна проблема отстрани или просто си го напиша на един лист прочета го и някак си разбирам че не е това което съм си мислела че е .. имам предвид трябва да го видиш от няколко страни не само така както ти изглежда на пръв поглед :) :) всичко е до начина ан мислене :)

vesito13
03-13-2010, 10:18
Ами с риск да бъда оплют от женската аудитория казвам само, че всяка втора жена не знае какво иска...
Като чат от женската аудитория, само ще кажа, че това е доста вярно, особено в тийн годините.