PDA

View Full Version : Гладуването...



foreverr
03-11-2010, 17:28
Здравейте.Та тази тема мисля, че я е нямало в този форум.Е въпроса ми е-
за или против гладуването сте????И отслабвали ли сте чрез гладуване??А след това имали ли сте йо-йо ефект.

tonie__
03-11-2010, 17:29
за

Infinity
03-11-2010, 17:36
Ако за определен период решиш, ме можеш да гладуваш и го правиш с цел отслабване , а после си върнеш стария режим на хранене , не само , че ще има йо-йо ефект , а ще качиш и допълнително. Аз съм против гладуването , но и твърдо против тъпченето , златната среда е средната. 8) 8-)

hahavteen
03-11-2010, 17:38
ЗА лечебното гладуване последвано от захранване и здравословно хранене. ПРОТИВ това кеото много момичета правят с цел да отслабнат.

petiam
03-11-2010, 17:39
Ако за определен период решиш, ме можеш да гладуваш и го правиш с цел отслабване , а после си върнеш стария режим на хранене , не само , че ще има йо-йо ефект , а ще качиш и допълнително. Аз съм против гладуването , но и твърдо против тъпченето , златната среда е средната. 8) 8-)

съгласна :)

bettinabarty
03-11-2010, 17:47
Ако за определен период решиш, ме можеш да гладуваш и го правиш с цел отслабване , а после си върнеш стария режим на хранене , не само , че ще има йо-йо ефект , а ще качиш и допълнително. Аз съм против гладуването , но и твърдо против тъпченето , златната среда е средната. 8) 8-)

съгласна :)

Подкрепям ;]

nymphadora
03-11-2010, 17:51
Никога не съм гладувала!Преди бях малко пълничка,но си отслабнах с времето,без диети,без нищо :neutral: как стана и аз не знам 8-) .

Гладуването е много вредно,никое интелигентно момиче не би прибягнало до там.По-добре спорт и здравословно хранене :)

lovey0u
03-11-2010, 18:04
^ Съгласна :)

Canis_Dirus
03-11-2010, 18:07
А за или против нередовното ходене по нужда?
Така де - ако ще гладуваме, дайте и да не ходим по малка/голяма нужда, за да стои по-дълго храната в тялото ни и то да извлича повече от нея, а не да иска пак да ядем/пием.

Ебати. Ако изпитваш чувство на глад то е с причина.

Който гладува нарочно е идиот.

psych0
03-11-2010, 18:08
против

n3siity
03-11-2010, 18:13
ЗА лечебното гладуване последвано от захранване и здравословно хранене. ПРОТИВ това което много момичета правят с цел да отслабнат.

Съгласна !

TeenSpirit
03-11-2010, 18:33
Против! Това е ужасно мъчение.

anonimchetou
03-11-2010, 18:34
против съм. Лично за мен единственият начин за отслабване е физическите упражнения никви диети не зачитам а пък кво остава за гладуване. Изключено.

Melchi
03-11-2010, 18:40
А за или против нередовното ходене по нужда?
Така де - ако ще гладуваме, дайте и да не ходим по малка/голяма нужда, за да стои по-дълго храната в тялото ни и то да извлича повече от нея, а не да иска пак да ядем/пием.

Ебати. Ако изпитваш чувство на глад то е с причина.

Който гладува нарочно е идиот.

;-) :smt038

HexGirl
03-11-2010, 18:43
аз знам от позната на майка ми че едно време е имало няква лекарка дето е направила клиника за лечебно гладуване и там с захранвания и глупости .
И от такова гладуване е починала една жена от моя блок преди години. Гладувала си нали както е там реда но и паднало кръвното и доктора без да знае ,че тя гладува и казал изяш малко черен дроб и тя изяла и не се сабудила

hahavteen
03-11-2010, 18:51
Не мога да се съглася с Canis_Dirus особено след всичката литература която съм изчела и след като съм видяла с очите си как хора се лекуват чрез гладуване но все пак всеки има право на мнение...
Да се гладува не е винаги нездравословно. Просто трябва да се прави правилно. Защо примерно когато човек е болен няма апетит? Защото организма има нужда да се излекува а не да се занимава с обработването на храна. Защо когато човек го боли главата ако хапне нещо главоболието изчезва за известно време? Защото цялата енергия отива за разграждането на храната и организма подтиска проблема (главоболието).
Едно е да гладуваш често и да поемаш максимум 1000 калории на ден и то от всякакви боклуци и съвсем друго е да направиш 2 дни на течности, няколко на плодове, да се захраниш и после да започнеш да се храниш здравословно и пълноценно.
Никой не задължавам с мнението си но все пак е малко грубо да наричаш някого "идиот" само защото вярва в нещо различно и има различен опит.

Canis_Dirus
03-11-2010, 18:51
аз знам от позната на майка ми че едно време е имало няква лекарка дето е направила клиника за лечебно гладуване и там с захранвания и глупости .
И от такова гладуване е починала една жена от моя блок преди години. Гладувала си нали както е там реда но и паднало кръвното и доктора без да знае ,че тя гладува и казал изяш малко черен дроб и тя изяла и не се сабудила
Великата др. Емилова и нейния дебелариум. Плащаш 100 лева на ден за 3 литра чай, три ябълки и легло в западнала хижа.
Отслабваш и след 3 месеца си на същите кила, но с отслабена имунна система, по-малко мускули и повече мазнини =>трупаш по-лесно!


А аз все още чакам да чуя привържениците на гладуването и захранването да обяснят за неакането (запека всъщност е доста чест проблем пи жените) и акането на порции (аналогично на захранването).
А какво правите, ако много ви се приака, но не може, понеже сте на лечебно неакане? Викате мъже да го побутне навътре? 8-)

titinkaa
03-11-2010, 19:00
А за или против нередовното ходене по нужда?
Така де - ако ще гладуваме, дайте и да не ходим по малка/голяма нужда, за да стои по-дълго храната в тялото ни и то да извлича повече от нея, а не да иска пак да ядем/пием.

Ебати. Ако изпитваш чувство на глад то е с причина.

Който гладува нарочно е идиот.

;-) :smt038

+2 съгласна съм

Canis_Dirus
03-11-2010, 19:01
Не мога да се съглася с Canis_Dirus особено след всичката литература която съм изчела и след като съм видяла с очите си как хора се лекуват чрез гладуване но все пак всеки има право на мнение...
Да се гладува не е винаги нездравословно. Просто трябва да се прави правилно. Защо примерно когато човек е болен няма апетит? Защото организма има нужда да се излекува а не да се занимава с обработването на храна. Защо когато човек го боли главата ако хапне нещо главоболието изчезва за известно време? Защото цялата енергия отива за разграждането на храната и организма подтиска проблема (главоболието).
Едно е да гладуваш често и да поемаш максимум 1000 калории на ден и то от всякакви боклуци и съвсем друго е да направиш 2 дни на течности, няколко на плодове, да се захраниш и после да започнеш да се храниш здравословно и пълноценно.
Никой не задължавам с мнението си но все пак е малко грубо да наричаш някого "идиот" само защото вярва в нещо различно и има различен опит.
Интересно организма от къде ще вземе енергия да се лекува, ако не от храната? Намаления апетит обикновено е от обездвижването.
Отделно разграждането на храната е доста ефективен процес и като от 2000 поети калории за възрастна жена едно 60% отиват да подържат функциите на мозъка. Едно минимум 20% отиват за дишане, сърцебиене и тн.
Тоест колкото и да не ядеш тези функции си ги има и са ти основния енергоразход. Той може и да се свие и да понамалее подръжката на имунната система примерно, но си остава.
А организма от къде ще си набавя енергията? От запасите на тялото на мускули. Да главно на мускули - лесна и бърза глюкоза чрез глюканогинеза. Интересн проес извършван от черния дроб. В дългосрочен план - доста "полезен".

До сега не съм видял сериозна литература, която да подкрепя гладуването. Естествено аз не смятам книги като "чудото на лечебния глад" за сериозни, но всеки за себе си.

HexGirl
03-11-2010, 19:01
едно е да се храниш в по малки количества примерно за пост :)
друго е да караш 4 дена на плодове после само на вода 5 дена и после пак зеленчуци и тн...
глупаво е
вместо да си дигнета гъза и да идете да тичате примерно :)
Вярно не е и хубаво да се прекалява с мазни и тестени неща но пък и не бива да се гладува..

hahavteen
03-11-2010, 19:21
Canis_Dirus кое за теб е сериозна литература? Ясно ми е че не мога да те убедя както и че ти не можеш да ме убедиш че месото и млякото са здравословни но аз поне не те обиждам. Както казах всеки си има виждания, вярвания и собствен опит за това и според мен е малко тесногръдо да се обиждат хората и да се заклеймява нещо като абсолютно погрешно и глупаво. На мнение съм че има повече от една истини особено що се отнася до храненето и всеки трябва да открие това което е правилно за него самия. :)

Canis_Dirus
03-11-2010, 19:41
Canis_Dirus кое за теб е сериозна литература? Ясно ми е че не мога да те убедя както и че ти не можеш да ме убедиш че месото и млякото са здравословни но аз поне не те обиждам. Както казах всеки си има виждания, вярвания и собствен опит за това и според мен е малко тесногръдо да се обиждат хората и да се заклеймява нещо като абсолютно погрешно и глупаво. На мнение съм че има повече от една истини особено що се отнася до храненето и всеки трябва да открие това което е правилно за него самия. :)

По тези въпроси ли?
Примерно учебници по биохимия, контролирани медицински изследвания..
Е такива неща ми звучат сериозни и логични. Никак не ми звучат сериозно и логично прости решения на сложни проблеми. Вярно, че са привлекателни, но са и грешни за съжаление.

hahavteen
03-11-2010, 19:54
По тези въпроси ли?
Примерно учебници по биохимия, контролирани медицински изследвания..


Добре де има центрове за лечебно гладуване, има книги издавани от лекари, има достатъчно хора убедили се сами в това че действа... Какво повече? В никой учебник няма да ти напишат че организма няма нужда от месо нито пък че млякото съвсем не е здравословно просто защото на някои хора не им е изгодно. В училище има доста неща на които не ни учат и за които сами трябва да се информираме и това всеки го знае. Аз спирам да споря. Единственото с което всъщност не съм съгласна е че обиждаш хората които вярват в нещо друго но все пак всеки е възпитаван по различен начин. :)

Canis_Dirus
03-11-2010, 19:56
Назови ми няколко от тези центрове и тези лекари. Също и имената на книгите и цитираните вътре в тях изследвания.

То и проф. Вучков е написал един куп ФУНДАМЕНТАЛНИ книги, но нещо малко хора го взимат насериозно. Защо ли? ;)

FiRe_LaDy
03-11-2010, 19:59
Твърдо против!Патила съм си много от това нещо.Докарах си анемия от ей тея неща ..... (е имаше и още нещо,което помогна за нея).И не .. не се получи йо-йо ефект,а по-гадно ... слабеене,повръщане след всяко ядене ... и нямах възможност и 1кг да кача дори.
По-добре е да си спортуваш нещо и да се храниш по 5 - 6 пъти на ден по малко.

Stellsy
03-11-2010, 20:31
Против.

hahavteen
03-11-2010, 20:45
Назови ми няколко от тези центрове и тези лекари. Също и имената на книгите и цитираните вътре в тях изследвания.


http://ge.emilova.eu/
http://www.buchinger.de/
http://www.weckbecker.com/
http://www.derwesten.de/leben/gesundheit/Fasten-gegen-Krankheiten-id2610277.html
http://www.praxis-widderich.de/Fasten/fasten.htm

Както казах няма да споря. Каквото и да ти кажа ще намериш аргументи да ме обориш и това го знам. Просто няма смисъл от един такъв спор. Всеки си има мнение и ОПИТ (защото аз съм карала почти изцяло на протеини, гладувала съм, била съм цяла година вегетарианка...) и всеки решава на какво да вярва и какво да спазва за да се чувства добре. Аз имам хронично заболяване и е факт че щом започна гладуване и мина на разделно хранене се чувствам по-добре (друг е въпроса че съм мааааалко мързелива). На други пък им влияе зле и се разболяват. Като малка дори имах алергия към всички животински продукти + картофи и повече от година почти изцяло ги бях изключила от менюто си и нищо ми нямаше. Всеки сам си преценява. Аз просто съм против заклеймяването на нещо като грешно без дори да е изпробвано (защото съм почти сигурна че никога не си гладувал 10 дни и не си се захранвал още 15).

heiress
03-11-2010, 22:09
ЗА лечебното гладуване последвано от захранване и здравословно хранене. ПРОТИВ това кеото много момичета правят с цел да отслабнат.

anna93
03-12-2010, 02:10
Ако за определен период решиш, ме можеш да гладуваш и го правиш с цел отслабване , а после си върнеш стария режим на хранене , не само , че ще има йо-йо ефект , а ще качиш и допълнително. Аз съм против гладуването , но и твърдо против тъпченето , златната среда е средната. 8) 8-)

съгласна :)

Подкрепям ;]

И аз.

IbiZaA
03-12-2010, 07:06
И аз съм категорично против гладуването с цел отслабване!!!!

Molzinka
03-12-2010, 14:26
Против :)

infinity05
03-12-2010, 14:30
ПРОТИВ!
1.Забавя се метаболизма..следователно в началото може да има резултат,но след известно време почват да се свалят все по-малко и по-малко килограми
2.В тинейджърска възраст,а и не само е прекалено опасно за организма-стресира се и може да си докараш такава беля на главата,че после да съжаляваш цял живот.
3.Води до болети,като булимия и анемия (или пък гладуването е в резултат на тях не съм много сигурна)

Ако искате да отслабнете просто се хранете здравословно и се движете повече.Няма смисъл да подлагате организма си на такъв стрес!

twilightHeart
03-12-2010, 14:31
:P Протиив! Не е това начина..

sunshine955
03-13-2010, 13:45
Против..
ако спортуваш,не преяждаш и ограничаваш вредните храни е достатъчно

bathory
03-13-2010, 15:00
Против..
ако спортуваш,не преяждаш и ограничаваш вредните храни е достатъчно

sian4eto
03-13-2010, 16:49
Против..
ако спортуваш,не преяждаш и ограничаваш вредните храни е достатъчно

съгласна съм трябва спорт а не гладуване :)

eminemims
03-14-2010, 12:51
ПРОТИВВВ ! ЗАЩО ДА ГЛАДУВАМ ПРИ НАЛИЧИЕТО НА ТОЛКОВА ХРАНА ;С ПЪК И ТРЯБВА ДА СИ НАПЪЛНО МАЛУМЕЕН И СТОЙШ БЕЗБРОЙ ДНИ НА ПО 1 ЯБЪЛКА НА ДЕН И ДА СИ МИСЛИШ ЧЕ ЩЕ ОТСЛАБНЕШ И ЩЕ СИ ОСТАНЕШ ЗДРАВ ... АБСУРДДД ! ЯЖТЕ ХОРА,В ГРАНИЦИТЕ НА НОРМАЛНОТО,СПОРТУВАЙТЕ И СТОЙТЕ ПО МАЛКО НА КОМПА ;Д

Carmen_Kass
03-14-2010, 13:09
за

britzy
03-14-2010, 13:24
за

Aniiiii
03-14-2010, 14:11
Аз съм гладувала доста ... не ми е от любимите неща но... налга ми се :)

Bloodlust
03-14-2010, 14:29
Против. Изумяват ме хората, които могат да живеят с по една ябълка на ден.