PDA

View Full Version : Приятелството - Мит или Реалност ?



Faello
03-11-2010, 20:10
Здрасти ...
в тази тема ще засегна,ще подискутирам и сам със себе си , и ще разкажа една две истории ... никой не е длъжен да чете ако е дълго или не го интересува за да спами .. прото хора които им се чете,които ги интересува ... и имат време ..

Как да започна ? .. Приятел .. в днешно време но мисля и в миналото тази дума така и не е опровъргана напълно ... какво ще значи приятелеството ... днес в интернет може да намерите хиляди отговори ... но мое мнение .. че няма едно вярно от тях ... а толко пъти и аз като много от Вас сам давал copy/paste на именно тези фрази.Е .. и аз съм човек нали .. мда сега усещате че съм в депресия .. нормално .. или не е нормално ? Неразбирам .. минах пубертета от доста време.. и се мисля за малко по възрастен тийн ако мога така да го нарека .. Добре де .. нека започнем една кратка историйка ...

Годината бе 2009 .. година изпълнена с много спомени , главно с така наречените ''приятели'' . Човек на повярва колко щастлив би могъл да бъде .. Но какво става ... как в един прекрасен момент всичко се изпарява .. нарисуваната от самите нас картина бавно сваля боята от себе си ... Месецът бе Август година - същата .. Тепърва момчето се прибрало в градът си ... и очаква да се види с ''аверите'' си .. Хах каква ирония само ... На следващият ден осъзнава че тези за които винаги е давал живота си , давал е всичко , правил е всичко ... са му говорили зад гърба .. Признание ли от тях ? Да признават си ...
Месец ... два .. три .. четири .. болка , тъга , самота ... търсене на отговори ... Прошка ... Прошка .. Прошка ... Съвсвем нормално той я дава ... Но вече има едно на ум ... Търси промяна в себе си , намира я ... За кого го прави това обаче ? За самият себе си или за неговите ''френдове'' явно за тях .. но промяната не е добра .. хаха ..
След пропилените сълзи , след болката от предателството .. това момче се промени,стана по - студен ... и ето .. не бе дошла и Коледа и загуби още и още приятели ... загуби и може би най-ценният си приятел .. загуби и тези които го бяха предали защото те го предадоха отново и той не издържа .. стигна се до насилие .. момчето бе обезумяло ..
Сам ... съвсем сам .. скиташе по улиците .. пушеше си цигарата и незнаеше ... незнаеше какво става около него ... ТОй вече бе друг .. Но отсреща му се появи друг човек ... друг човек който наричаше себе си негов приятел .. а дали е наистина ? Да кажем че да ... да кажем че той е подал ръка и това момче поне временно се е отърсило от всичко станало ...
Добре , приятели няма ... Почват проблеми ... Училище ... Семейство ... Връзка с любимият човек ,... Натрупва се ужасно много ... Психиката е рухнала ... отново е в търсене на отговори и дори предприема писане в известен интернет сайт тийн проблем ..
Поука ... да търсим ли .. разказах накратко .. не съм давал примери ..
някой ще кажат ... не си открил този които щи е приятел все още ...
друг прегледай се , трети иронично срежи си вените ... - мм не не мисля ... идеята ми е че боли ... наистина боли ... :) но винаги ще се намери човек който да помогне макар и с малко .. а после ? Останалото зависи от самите Вас ... аз лично нямам сили вече .. изчерпах се .. търсих прошка първи път за нещо за което не съм виновен , търсих прошка втори път отново без вина .. не приемаха .. а когато сгреших и бях груб ... опитах да търся прошка но не ми дадоха шанс ... мисля че се отказах да тичам по нещо което не може да ме разбере ... но все пак ? какво да направя че да не боли вече толкова месеци .. незнам наистина .. картината е твърде ужасна и тъжна ако бе с подробности но и много дълга .. дори това е дълго сега ... знаете ли ...

Един съвет от мен ... не правете грешки с тези които обичате ... а когато не сте виновни но Ви карат да мислите така не се извинявайте ... имайте сили ... защото явно ПРИЯТЕЛСТВОТО е ПРОСТО МИТ В РЕАЛНОТТА :) !

Благодаря за отделеното време ... пазя това нещо макар едва ли да разберете с точна представа .. но го пазя от мин година август месец досега без да съм споделил с никого ... просто няма с кого .. или има .. но аз не чуствам че ще разберат или си заслужава точно на тези хора ... в момента бих искал малко доза .. малко шанс .. малко хъс .. малко подкрепа дори от хора които непознавам ...




ПП: Не съм емо не съм и самоубиец .. минаха тея времена да се прави човек на интересен и да търси внимание ... не бих желал някой хейтърси да си правят ебавка :) защото няма човек който да не е изпитвал болката от любовта или ПРИЯТЕЛСТВОТО ... или не пишете нищо .. или а бе незнам все ми е едно .. знам едно и това е че искам някак да върна не хората които само ме предаваха ... свикнах без тях ... искам да върна само един човек .. и той знае кой е .. защото именно при него аз сгреших ... и той си отиде ... нямам спътник сега .. и подкрепа като неговата ... кофти много кофти .. айй изгубих ви времето .. след година пак :)

L0ST
03-11-2010, 20:19
Не можах да го дочета, твърде много "...".

Но май разбрх смисъла. И на мен ми са се случвали подобни неща - да бъда предаден/убиден от приятел(не че съм бил изобщо близо до депресия), обаче това не се случва само на мен или теб, а на всички - на всички ни се е случвал някои, който мислим за приятел да ни натопи за нещо, да ни предаде...

ПС. Може и да не си емо, ама звучиш като такъв, глеадй да не те гледаме по новините утре :D (в кръга на шегата)

Teddddy
03-11-2010, 20:21
Думата приятел се използва много.Но колкото повече се използва, толкова повече се губи стойноста на думата,защото неможем да наречен някой "приятел" само след като сме го познавали от два дена.Макар и да имаме познати от много години за които бихме жертвали всичко трябва да ни докажат, че мотивите им са безкористни.

nIkEnCeTy_bE
03-11-2010, 20:22
С две думи - виновни сме си ние, защото сляпо се доверяваме. Допускаме да ни предават, да ни тъпчат, да си изкарват виновни, и това после било истински приятел.. вече се броят на пръсти. Доверяваме се твърде много и ние страдаме накрая.

Faello
03-11-2010, 20:22
xax аз викам ще кажеш че мисълта е неподредена .. и разхвърляна което е така.
не човек не съм емо ... за да ти докажа напиши във vbox7 cobrizzle щи излезне песничка поне да вииж че не съм емо има снимка за да не вадя импулси ...
та относно темата шот вече го давам като оффтопик .. начии да и казах не съм само аз ти и еди кой си всеки ... просто зависи колко пъти и по какъв начин и в какъв момент сеш се ..

ПП: няма да ме видиш по новините споко xD

Faello
03-11-2010, 20:25
Много добре казано и от теди и от никенцету ...

+1 ... най - вече сме си ние виновните да ...
а относно отколко време ... може да има човек който си с него цял живот и пак да те преебе ...

Chacho
03-11-2010, 20:27
Човек си прави лоша услуга, като се затваря в себе си. Не гледай толкова абстрактно и обобщително на нещата. Щом си сгрешил с някого, отиди и се извини. Отърси се от отрицателните си мисли и гледай напред. Оскар Уайлд е казал, че за тези, които виждат хубавите, а не лошите неща, има надежда.

Faello
03-11-2010, 20:32
Човек си прави лоша услуга, като се затваря в себе си. Не гледай толкова абстрактно и обобщително на нещата. Щом си сгрешил с някого, отиди и се извини. Отърси се от отрицателните си мисли и гледай напред. Оскар Уайлд е казал, че за тези, които виждат хубавите, а не лошите неща, има надежда.


Ще те послушам , но те просто недават шанс което също е тежко ..
но за Оскар Уайлд ... ами ако е сгрешил ... ами ако е повече ... Надежда има за тези които виждат дори хубавото в лошото ... искам да кажа че всеки изпитал това трябва да види както казваш ти надежда и да опита да се оправи ... с хората на които държи .. но ако не се получи .. как да кажем на мозъкът да не се затвори в себе си ..

''Само нещо на което знаеш че и сърцето и душата и мислещата ти част са държали .. само тогава ако го изгубиш , тези три неща ще позволят да си поплачеш '' xxaxax

nIkEnCeTy_bE
03-11-2010, 20:34
Ем понякога не трябва да си даваш твърде много зор на тези неща. Вярно никой не обича да бъде предаден, но както казах това е защото се доверяваме. Нормално е да ти е тъпо, да се разкайвап, но трябва да продължиш нататък. Има къде къде по лоши неща.

Chacho
03-11-2010, 20:36
Човек си прави лоша услуга, като се затваря в себе си. Не гледай толкова абстрактно и обобщително на нещата. Щом си сгрешил с някого, отиди и се извини. Отърси се от отрицателните си мисли и гледай напред. Оскар Уайлд е казал, че за тези, които виждат хубавите, а не лошите неща, има надежда.


Ще те послушам , но те просто недават шанс което също е тежко ..
но за Оскар Уайлд ... ами ако е сгрешил ... ами ако е повече ... Надежда има за тези които виждат дори хубавото в лошото ... искам да кажа че всеки изпитал това трябва да види както казваш ти надежда и да опита да се оправи ... с хората на които държи .. но ако не се получи .. как да кажем на мозъкът да не се затвори в себе си ..

''Само нещо на което знаеш че и сърцето и душата и мислещата ти част са държали .. само тогава ако го изгубиш , тези три неща ще позволят да си поплачеш '' xxaxax

Аз гледам да държа на себе си, не очаквам от другите нищо. Не че ми пречи да ги уважавам, обичам, подкрепям, помагам и да се забавлявам с тях. Приятелството е повече даване, отколкото взимане. Аз не търся толкова достоверността в думите на Уайлд, колкото черпя мотивация да вярвам в доброто. И без това песимистите днес са на по-големи камари от снега навън.

L0ST
03-11-2010, 20:37
Ем понякога не трябва да си даваш твърде много зор на тези неща. Вярно никой не обича да бъде предаден, но както казах това е защото се доверяваме. Нормално е да ти е тъпо, да се разкайвап, но трябва да продължиш нататък. Има къде къде по лоши неща.

+1


Абе, човек, ти не звучиш много добре, се едно е дошъл краят на света...Ами всичко ще се оправи, както казах всеки се е сблъсквал с подобни проблеми, а както това което е казал Оскар Уайлд е вярно - наистина човек трябва да вижда ихубавие неща в живота, не само лошите

Faello
03-11-2010, 20:38
Така е . Ще опитам . Както казах излезнах от тийн времето ... но мога да кажа че и аз като отново много хора по света за малкото години пак са преживяли супер гадни неща ... това дори го слагам и на последна позиция ... просто сега съм на тази вълна .. права си като казваш къде къде по лоши така е и това ог знам от личен опит ...

Но според теб ... в днешно време .. точно когато има и по лоши неща .. не е ли трудно или невъзмобно да се справи човек абсолютно сам ... а тогава на кого да вярваме .. и да търсим рамо .. това ми е идеята

Chacho
03-11-2010, 20:40
Така е . Ще опитам . Както казах излезнах от тийн времето ... но мога да кажа че и аз като отново много хора по света за малкото години пак са преживяли супер гадни неща ... това дори го слагам и на последна позиция ... просто сега съм на тази вълна .. права си като казваш къде къде по лоши така е и това ог знам от личен опит ...

Но според теб ... в днешно време .. точно когато има и по лоши неща .. не е ли трудно или невъзмобно да се справи човек абсолютно сам ... а тогава на кого да вярваме .. и да търсим рамо .. това ми е идеята

Вярата съставя 50% от миналата и съвременната литература.

Faello
03-11-2010, 20:40
Ем понякога не трябва да си даваш твърде много зор на тези неща. Вярно никой не обича да бъде предаден, но както казах това е защото се доверяваме. Нормално е да ти е тъпо, да се разкайвап, но трябва да продължиш нататък. Има къде къде по лоши неща.

+1


Абе, човек, ти не звучиш много добре, се едно е дошъл краят на света...Ами всичко ще се оправи, както казах всеки се е сблъсквал с подобни проблеми, а както това което е казал Оскар Уайлд е вярно - наистина човек трябва да вижда ихубавие неща в живота, не само лошите

не брат ... истината е че в момента нали знаеш когато човек пуши трева че е весел докато не дойде сдухващия период и прилив на мисли ... еми принципно го пазех за себе си ... реших да си припомня от преди две години какво е да дръпнеш от мариийката ... и ето .. сдухах се .. и ся прилив на мисли .. иде ми да напиша роман .. хубавото е че ми е приятно да си пиша с Вас ..

ПП: Пак казвам няма да има самоубийства :)

nIkEnCeTy_bE
03-11-2010, 20:43
и аз съм преживявала твърде лоши неща, за човек на моята възраст, но тогава до мен е заставало семейството. имала съм и приятели и още имам, които в такива моменти ме подкрепят. мога само да се радвам за това. нищо, че се броят на пръсти, поне са до мен. не казвам, че вечно ще е така. но знам, че дори да бъда предадена, има някой до мен, както казах - семейството. вече съм подготвена, отново да бъде предадена, но вече не се трогвам толкова, защото всичко е до едно време, някой приятели са до едно време.

L0ST
03-11-2010, 20:43
Аз да добавя още нещо: Не може цялтата компания да ти е най-нобър приятел...от опит знам, че най-често можеш да вярваш ида разчиташ само на един човек, говоря за истинско приятелство.

Някъде го бях чел: Обажда ти се приятел в 4 сутринта и ти казва: "Момче...убих човек!", ти без да се замислиш да му отговориш "Къде ще копаем?"

Малко по изместих темата де..ама карай





Ем понякога не трябва да си даваш твърде много зор на тези неща. Вярно никой не обича да бъде предаден, но както казах това е защото се доверяваме. Нормално е да ти е тъпо, да се разкайвап, но трябва да продължиш нататък. Има къде къде по лоши неща.

+1


Абе, човек, ти не звучиш много добре, се едно е дошъл краят на света...Ами всичко ще се оправи, както казах всеки се е сблъсквал с подобни проблеми, а както това което е казал Оскар Уайлд е вярно - наистина човек трябва да вижда ихубавие неща в живота, не само лошите

не брат ... истината е че в момента нали знаеш когато човек пуши трева че е весел докато не дойде сдухващия период и прилив на мисли ... еми принципно го пазех за себе си ... реших да си припомня от преди две години какво е да дръпнеш от мариийката ... и ето .. сдухах се .. и ся прилив на мисли .. иде ми да напиша роман .. хубавото е че ми е приятно да си пиша с Вас ..

ПП: Пак казвам няма да има самоубийства :)

Как да ти кажа..Не знам какво е да "си дръпна от мариийката", не ми се е налагало доесга :D

Faello
03-11-2010, 20:46
Тебе те правим психоложка ...


иначе да семейството правилно .. ем че то моето .. аз като няям ?
само една майка с която не общуваме откакто и казах ще се оправям сам в живота ...
а приятелите до едно време и после не ... ее те са от изобилие хаха

много се радвам че си се измъкнала от сякакви гадни периоди .. както и за всеки друг ще се радвам .. да успява ... peace \\//

Faello
03-11-2010, 20:48
Аз да добавя още нещо: Не може цялтата компания да ти е най-нобър приятел...от опит знам, че най-често можеш да вярваш ида разчиташ само на един човек, говоря за истинско приятелство.

Някъде го бях чел: Обажда ти се приятел в 4 сутринта и ти казва: "Момче...убих човек!", ти без да се замислиш да му отговориш "Къде ще копаем?"

Малко по изместих темата де..ама карай

Не не си я изместил !
Тъкмо се чудех дали някой ще попита ..
значи да бях наивен преди ... и с затворени очи и както казваш .. '' неможе цялата компаниа да ти е най добър фр '' е тогава мисленето ми беше точно такова че може , вече не , и какво се оказа аз и в текста съм написал .. не ме е яд за тая компания защото не аз те сгрешиха но пак на мен ми е гадно но не ги иам за фр .. незаслъжават .. в текста съм подчертал че главно един човек , един приятел , единствения който някога имах ...

Faello
03-11-2010, 20:49
не си и дръпвай не си заслужава ! :(

nIkEnCeTy_bE
03-11-2010, 20:50
аз да не мислиш, че имам голямо семейство? и аз живея само с една майка .. с която се караме понякога, но каквото и да става, ще ме подкрепи. заедно преодоляваме трудностите. може да не си споделям с нея, както мога да споделя с един приятел, но е майка преди всичко. вече спрях да се доверявам на хората. както са казали: в живота можеш да вярваш само не себе си, и то не винаги. и както казаха, неможе една компания да ти е приятел. ти сам ще си прецениш, кое е истинското приятелство. когато ти е трудно, кой застава до теб. тогава ще си проличи.

Faello
03-11-2010, 20:53
:-k .. Разбирам .. мерси за разбирането ...
и винаги имайте тази подкрепа с майка ти ... шот май май без нея и ти шеше си на съшото дередже като мен ..

L0ST
03-11-2010, 20:57
Човек, намери си нови приятели или потърси някаква помощ, защото ще се съсипеш така. Няма смисъл да си съсипваш живота и да агонизираш за нещо, което вече е минало и заминало. Просто продължавай напред и горе главата и т.н. Общо взето имах впредвид, че трябва да имаш някой, с който да споделяш, иначе...става ллошо, и все повече човек се депресира... Предполагам вече сте разбрали, че не ме бива много в обясненията :D


Аз заминавам да си гледам сериала (Изгубени :grin: ), че вчера рекох да изгледам другите и го забравих :D .

nIkEnCeTy_bE
03-11-2010, 20:57
и все пак не си мисли, че като си и казал, че сам ще се оправяш в живота - тя няма да е до теб. Тя винаги ще е до теб по един или друг начин. за майката по важно от детето няма. хубаво е да имаш човек, на който можеш да разчиташ и ще е до теб в трудните ти моменти.

Faello
03-11-2010, 21:02
Благодаря Ви ...

Благодаря за разбирането .. за отделеното време .. за това че ме изслушахте .. че ми дадохте съвети .. благодаря защото наистина нямаше с кой да споделя и ...

ПП1:Аз ще отида също да гледам ''Изгубени''
ПП2:Ще послушам .. утре ще отида до нея и да поговорим от една година насам мълчание .. и без да се видим .. а сме в един град...

Благодаря отново ...

Chacho
03-11-2010, 21:03
Faello, почвам да си мисля, че теб целта ти е да ни покажеш в колко тежко положение си, а не търсиш съвет или утеха.

Аз ще оставя един цитат и ви зарязвам.

"Нямаме Велика война, нито Велика депресия. Нашата Велика война е духовна война, Великата ни депресия - животът ни."

nIkEnCeTy_bE
03-11-2010, 21:05
Chacho доста добър цитат !

а иначе за тоя сериал - баси тъпото :D зарибени такива :D

Faello
03-11-2010, 21:07
Не бих казал Чачо .. тъй като изслушах всички и наистина има добри съвети ... ако исках да знаете кфо ми е нямаше да пиша повече от един коментар .. и повярвай колкото и да ти обясня няя разбереш кфо ми е .. за това не си мисли че това ми е била целта ...

nIkEnCeTy_bE
03-11-2010, 21:11
Затова е форум. ;)

Chacho
03-11-2010, 21:14
Мерси никенце, мен пък ми допада мирогледа ти. Толкова, че даже пуснах коментар, въпреки че бегах от тук. Няма да се повтори. Айде живи и здрави, и тежка ви нощ 8)

L0ST
03-11-2010, 21:17
а иначе за тоя сериал - баси тъпото :D зарибени такива :D
/офф

Еее, се едно ме убиждаш ;( (шегувам се)

Вярно е, че става все по-тъпо с всеки изминал сезон, но като няма кво друго да гледам.

Като излезе ми беше много интересно, затова и никът ми е такъв (не променян от години)

офф/

nIkEnCeTy_bE
03-11-2010, 21:19
Chacho мерси.. мен лично не ми пречиш изобщо :P

Иначе към L0ST .. ем ддз ама всички около мен гледат този тъпия сериал.. :D пак, че не е Листопад - добре е :D

squalK
03-12-2010, 06:51
Еми човек ... на никой не му тябват приятели паразити...Правилно си направил...Лично за мен-когато направих същия този избор да не простя на приятелите си за нещата които бяха наговорили срещу мен сега ми е много по-добре.Виждам промяна и в тях - не толкова розова...Пият,пушат,напушва се ,бият се , женската част от тях ако влезнат в морето еколозите ще помислат петното от грим за нефтен разлив от някой танкер,държанието им ...Айде моля ... ако исках да ставам такъв да бях станал вече.Всички тези позьори фешъни батки.Незнам дали мога да съдя по форума но виждам че има хора като мен - по-....земни,или с по-забавено развитие може да кажат горепосочените.

И един съвет от мен : Намери с нещо да си се занимаваш!Когато имаш с какво да си губиш времето тези пристъпи на депресия няма кога да йзбият...Ако и това което ще ти губи времето е полезно може и полза да извлечеш от него... :)

titinkaa
03-12-2010, 08:14
С две думи - виновни сме си ние, защото сляпо се доверяваме. Допускаме да ни предават, да ни тъпчат, да си изкарват виновни, и това после било истински приятел.. вече се броят на пръсти. Доверяваме се твърде много и ние страдаме накрая.

Съгласна съм