PDA

View Full Version : Съществува ли още думата приятел ?



Zuzii
03-11-2010, 21:20
Здравейте съфорумци!

Искам да ви задам няколко въпроса свързани с приятелството , които ме вълнуват.

1.Съществува ли за вас думата "приятел"?
2. Ние приятели или врагове на себе си сме?
3.Мислите ли,че можем да се преборим сами с трудните моменти ?


Нека всички изложим своите мнения , да ги сравним и да проверим дали думите от рода на "приятел" ,"приятелство" и т.н. започват да изчезват или стават все по-силни думи. Благодаря предварително на всички "разписали" се в темата :)

А сега моите отговори :

1.Все още съществува, но с времето все повече избледнява :(
2.В много от случайте сме виноени за положението ни ,но това съвсем не означава , че сме врагове със себе си ,защото идва момент ,в който само ние сами можем да си помогнем.
3.Да ,мисля ,че и сами можем да се преборим с тях , но ако има кой да подаде ръка в труден момент няма да е излишно :)


Е това беше от мен :P Ваш ред е ! :)

L0ST
03-11-2010, 21:24
Абе кв става с тея приятели бе, всяка тема за приятели. Тая вечер сиг 30-40 коментара съм изписал се по тая тема :D . Че чак не мога се спра - заминах нататък и 2-3 мин по-късно включих лаптопа и дойдох пак да пиша моите си глупости :D

nIkEnCeTy_bE
03-11-2010, 21:27
Явно и тук ще се обеснява (нищо лично авторке) ;)

Та така де.. приятел можеш да наречеш всеки, но истинските са рядкост. Приятел - за мене такива хора има, но трудно се намират. рядко можеш да разчиташ сляпо ня някой. поне аз.
За второто - не е хубаво да си враг на себе си. да отричаш нещо, да се мразиш и обвиняваш. това е тъпо. не постъпваш добре спрямо себе си. и после защо не се уважаваме?! и повечето пъти ние сме виновни във взаимотношенията с хората, защото ги допускаме.
Който може да се бори сам с живота - евала. На мен лично ще ми е трудно и не защото съм някоя лигла и немога без мама и тати. Не е така. Просто предпочитам да имам човек до себе си, ня който мога да разчитам и заедно да се справяме с трудните моменти.

L0ST
03-12-2010, 04:27
Ето гии отгоровите за мен:

1.Приятел - човек, на който можеш да разчиташ, независимо от ситуацията, другите са познати

2. Ние приятели или врагове на себе си сме?
Ами, по-скоро сме си рагове - за 90% от нещата, които ни се лучват сме с виновни ние самите

3.Мислите ли,че можем да се преборим сами с трудните моменти ?

Ами, да мисля, налагало ми е е, но това съвсем не означава, че е по-добре човек да е сам. Точно обратното, когато човек има на кой да се опре, той преживява всичко много по-лесно...А и винаги можем да разчитаме на родителите си, те никога не биха ни оставили в труден момент

webmast3rche
03-12-2010, 06:42
Без да съм чел предишните мнения...

НЕ :)

ecstazy
03-12-2010, 06:54
хубава тема.. изобщо ми е инт какво мислят моите 'връстници' на по 14-15-16 години за приятелството... всеки си има своя гледна точка де ето я и моята


1. Приятелството наистина се гради с години,но никой не е казал че не може и с месеци.. Говорим за младото поколение иначе сами сте забелязали как родителите ви имат приятели от 20-30 години... няма правило за приятелството за колко време се гради.. за мен мисля че е нужно доверие а не време.. не може всеки човек да чака по 10 години за да намери приятел

2. И врагове сме, и приятели.. врагове сме за това, че твърде много се доверяваме на хората и оставяме да ни мачкат, използват и т.н. .. Но и приятели в същото време , не знам защо, така ги виждам нещата

3. Можем да но е много трудно... лично аз не мога напълно сама да се справя.. Просто ако не споделя с някой имам едно чуство гадно че ще умра.. много пъти съм се допитвала до една ПРИЯТЕЛКА за съвет и помощ естествено тя се отзовава веднага и ми е 10092301923 пъти по лесно.. но и сам може да се справи човек.. иска се силна психика, за да държиш проблемите в себе си и да се бориш сам самичък с тях..

това е от мен ..

squalK
03-12-2010, 06:59
Приятелство - Независимо от обкръжение цена и причина ,два индивида да общуват разменят съвети и да са заедно /да си помагат и в трудни и в радостни моменти.Разменяйки опит и ресурси да правят взаимно живота си по лек... :-o
1.Дали съществува за мен ? - Супер тесен кръг от хора на които мога да разчитам...
2.Зависи какво правим...Днешно време бих казъл че сме си врагове...
3.Пак зависи ...Понякога има моменти когато помощ не ти е нужна или е невъзможна...При емоционален срив обаче все трябва да имаш някой наоколо...Така че наистина зависи

xoxi
03-12-2010, 07:57
1.Съществува ли за вас думата "приятел"?
2. Ние приятели или врагове на себе си сме?
3.Мислите ли,че можем да се преборим сами с трудните моменти ?


1. Разбира се, че съществува. Истинските приятели се срещат страшно рядко, но това не означава, че няма такива..

2. Можем да бъдем и двете. Т.е. - ние сме и двете. Понякога сами се вредим, но понякога и сами си помагаме. Според мен няма човек, който да е само враг или само приятел на самия себе си.

3. Можем естествено, но е много трудно и не се знае крайните последици какви ще са. Много по-лесно е, когато има човек до теб, на който можеш да разчиташ точно в тези трудни моменти.

titinkaa
03-12-2010, 08:13
1.Съществува ли за вас думата "приятел"?
За мен приятел е този,който е до теб в трудните ти моменти,и който те разбира и подкрепя за всичко,този приятел на който можеш всичко да споделиш.

2. Ние приятели или врагове на себе си сме?
До някъде сме си врагове,щото квото направим лошо,си го правим за себе си,макар че не е хубаво да сме си врагове.

3.Мислите ли,че можем да се преборим сами с трудните моменти ?
Да,стига да знаеш от къде да започнеш и да си научил нещо от мама и тати квото са ти казвали и на квото са те научили.Аз лично ако почна сама да се справям мисля че ще успея,макар че първия 1 месец ще ми е малко объркано,докато свикна с мисълта че сама трябва всичко да правя-да работя,да си променя начина на живот и т.н.Иска се малко време,за да свикна с това,пък и като не си при мама и тати най-важното е да има къде да живееш и подсигурена работа.Всичко друго е най-лесно

BlueKnife
03-12-2010, 08:14
1.Съществува ли за вас думата "приятел"? да!
2. Ние приятели или врагове на себе си сме? и двете
3.Мислите ли,че можем да се преборим сами с трудните моменти ? зависи от ситуацията, зависи от човека..

EdinBulgarin
03-12-2010, 09:50
По скоро значението се е изтъркало и днешно време се разглежда като партньор. (нищо общо с личния план) Нещо като в полицията - той ти помага защото някои правила го карат да го прави. Например заплатата и че това му е работата. При приятелите тези правила са сантименталност и чувство за вина (в някои от случейте) 2 неща в които всички ние сме възпитавани малко или много от обществото, но за да станем хора трябва да ги преодолеем.

На първо място трябва да се научим да разчитаме на себе си и на действията си. И по нататък след време вече да гледаме през идейте на другите и отвъд действията им. Със сигурност тази идея е обяснявана някъде до тук в мненията така че няма да се мъча повече а ще завършас:

През тези интересни дни има партньори.. а приятели... :-o :( губи се дефиницията на тая дума

Fruity
03-12-2010, 11:59
1.Съществува ли за вас думата "приятел"?Да,за мен съществува.Глупаво е да казваме,че приятелство няма само защото не сме го срещнали или сме били наранени от човек,който сме мислили за приятел.Аз мога да заявя,че едва ли имам истински приятели.И не искам да обидя хората около мен.Аз много ги ценя,но винаги знам,че мога да разчитам само на себе си.Ето,и аз не съм срещнала това истинско и чисто приятелство,което ми се иска,но вярвам.И мога да дам живи примери за това.
2. Ние приятели или врагове на себе си сме?Не мога да говоря от името на всички.Аз се старая да съм приятел на себе си(звучи малко нелепо ;д).Но понякога самите ние можем да се окажем най-големите наши врагове.Най-важното е да си наясно със себе си. (:
3.Мислите ли,че можем да се преборим сами с трудните моменти ?Тук пак зависи от човека.Някои хора са свикнали сами да преодоляват трудностите и сами да вървят към пътя на успеха.Според мен е хубаво да има някой до теб,който да се радва с успехите ти и да плаче със загубите ти.Но,дори и да си сам можеш да преодолееш трудните моменти.Стига да имаш сила.

kris4ety14
03-12-2010, 12:56
1.Съществува ли за вас думата "приятел"?
Да, съществува. За мен "приятел" значи човек, който може да те разбере, когато споделиш нещо, което те тревожи или изобщо вълнува; човек, с който се държиш естествено и не те кара да се променяш; човек, с който съумяваш да се забавляваш и да се чувстваш добре.
2. Ние приятели или врагове на себе си сме?
Зависи... приятели сме си, когато се грижим за себе си - за приличен външен вид, настроение или умственото ни развитие(училище, книги, хоби). Врагове сме си, ако не се уважаваме и обичаме и позволяваме на неприятностите да ни обсебят прекалено.
3.Мислите ли,че можем да се преборим сами с трудните моменти ?
Разбира се. Хубаво е, все пак да си имаме под ръка близък, който да ни подкрепя. В моменти, когато всичко се срива под нас и летим стремително надолу в пропастта на отчаянието е важно бързо да осмислим положението, за да се справим по-лесно с приземяването.

anna93
03-12-2010, 13:09
1.Съществува ли за вас думата "приятел"?
За мен съществува, но като казвам ''приятел'' нямам предвид всеки познат. Аз имам няколко приятелки, които наистина ги чувствам такива, защото всичко мога да споделя, да питам без да се срамувам, да поискам помощ и т.н.
2. Ние приятели или врагове на себе си сме?
Зависи. Вповечето случай сме си приятели, защото мислим за себе си и гледаме да правим всичко възможно да се чувстваме добре, да изгеждаме добре и т.н.
3. Мислите ли,че можем да се преборим сами с трудните моменти ?
Зависи от самият човек. Има борбени хора, които не се предават и се борят, за да се справят с трудностите. А други хора много често се предават и не искат да се се борят.

ivcheto0o
03-12-2010, 13:17
1.Съществува ли за вас думата "приятел"?-Не
2. Ние приятели или врагове на себе си сме? -Това което сам можеш да си го направиш и наи-голямият ти враг не може...
3.Мислите ли,че можем да се преборим сами с трудните моменти ?-Не

AFT
03-12-2010, 18:47
Защо да не съществуват вече приятелите? Хората не са се променили.
А думата "приятел" си съществува, да, поне не знам да са я премахвали. о_O

mech0
03-12-2010, 21:16
Да, съществува. Всъщност не разбирам защо винаги всички говорят само за истинските приятели? Ами тези, които виждате докато сте в училище, лятото на село или само по купони - те също са важни според мен. По втория въпрос : ние всички сме приятели на себе си, защото си мислим само доброто (макар някои път да си патим от постъпките). Накрая ще кажа, че можем да се преборим абсолютно сами в трудните моменти (както съм го правил в повечето случаи от краткия ми 17 - годишен живот), но приятелската подкрепа никога не е излишна.

nIkEnCeTy_bE
03-12-2010, 21:24
Вярно е, че тези, с които излизаме също са ни приятели. Ама можеш ли винаги да се довериш на тях? Всяка втора тема тук е, доверих се, ама ме предадоха. Няма истински приятели. Еми как да има, като се доверяваш на всеки втори и позволяваш да се гаври с теб.

mech0
03-12-2010, 21:40
Вярно е, че тези, с които излизаме също са ни приятели. Ама можеш ли винаги да се довериш на тях? Всяка втора тема тук е, доверих се, ама ме предадоха. Няма истински приятели. Еми как да има, като се доверяваш на всеки втори и позволяваш да се гаври с теб.
Съгласен съм с това, където пишеш, само дето не виждам къде съм написал да си изливаме живота на всеки срещнат на улицата ? 8)

nIkEnCeTy_bE
03-12-2010, 21:44
Еми не съм казала, че не си го написал. Но ти изкара важни хората, които едва ли, ги срещаш само по поводи. Смисъл такъв, неможеш да се довериш на тях, както можеш на човек, който винаги до теб, който ти е доказал приятелството и подкрепата си.

mech0
03-12-2010, 22:02
Еми не съм казала, че не си го написал. Но ти изкара важни хората, които едва ли, ги срещаш само по поводи. Смисъл такъв, неможеш да се довериш на тях, както можеш на човек, който винаги до теб, който ти е доказал приятелството и подкрепата си.
Да, разбира се, че не струват колкото истинските приятели, но винаги тяхната компания ми е приятна и точно тези приятели ги свързвам с разпускането (било то купон, спорт или просто сме отишли да пием бира след даскало), затова според мен също са много важни.

nIkEnCeTy_bE
03-12-2010, 22:05
Е да от една страна, те ще са тези, които ще те развеселят. Но когато имаш трудни моменти - надали ще са до теб и ще те разберат и подкрепят. и все пак зависи си от човека. :)

mech0
03-12-2010, 22:12
Е да от една страна, те ще са тези, които ще те развеселят. Но когато имаш трудни моменти - надали ще са до теб и ще те разберат и подкрепят. и все пак зависи си от човека. :)
Ей, разгеле най накрая се разбрахме с тебе. Просто исках да кажа, че и тези приятели, които не ги чувстваме толкова близки, също имат принос към нашия живот. Виждам, че сравнение с доста други момичета от форума даваш адекватни изказвания по темите, по които си компетентна, така че бих се зарадвал да ми дадеш скайпа си на ЛС просто да си поговорим, че да не го обръщаме на чат тука. :wink:

justunique
03-13-2010, 09:21
...

anna93
03-13-2010, 13:01
ако думата ''приятел'' се тълкува като познат .. човек който те забавлява .. човек с който си лафиш и т.н. - то значи че имам може би най много приятели от целия ви форум!

ако думата ''приятел'' означава човек който винаги ти помага и се грижи за теб, както и зависи от твоето мнение - значи приятелите ми се броят на пръсти !

:)

В днешно време май се използва първото значение, което си описал, защото като се заслушам в себе си и в околните думата приятел се използва за кой ли не. А доколко наистина ти е приятел - това е друг въпрос.

onestar
03-13-2010, 14:12
Съществува приятелство. Днес може би не в онзи "пълен смисъл" на думата, но все пак в "някакъв".
Ние, сме по-скоро врагове на себе си.
И да, можем да се справим сами.

samoleta111
03-13-2010, 20:50
Аз почти нямам приятели. Седа в повечето време вкъщи, защото няма с кого да изляза. Имам телефон, а има моменти на цял месец, дето никой не ми е звънял. Тежко ми е, но не знам к'во да правя.

nIkEnCeTy_bE
03-13-2010, 20:54
всеки човек има трудни моменти. всичко отминава. не се затваряй в себе си просто. ще си намериш приятели, всичко с времето си.

samoleta111
03-13-2010, 21:13
Това моето не е момент( а вечност), почти винаги съм бил някак си изолиран. Нямам си и представа как да си намеря приятели, не знам как. А и това време кога ще дойде- не съм на 16, а на 20.

Chacho
03-13-2010, 21:16
Колкото повече седиш, толкова повече седиш. Като не те търсят, потърси ти. Излизаш със самочувствие и позитивност, и следващият път теб те търсят.

hiphopy0
03-14-2010, 08:54
1. ми за мен не съществува
поне в моя град не съм срещала :D
2. Приятел съм на себе си
3. И да човек може да премине през трудните моменти сам .. тва дори те прави по силен !!
:D:D:D

yoyoo
03-14-2010, 08:59
1.Съществува ли за вас думата "приятел"?
2. Ние приятели или врагове на себе си сме?
3.Мислите ли,че можем да се преборим сами с трудните моменти ?


1.определено да! - може да са малко , но ги има.
2.и 2те ,но според мен май второто малко повече
3.не..тоест може.. но няма никакъв смисъл..с приятел е 9023874290174329423 пъти по-лесно

Djuff
03-14-2010, 13:41
1.Според мен няма истински, предатели и пр. Има само врагове и приятели.Хората които уважаваш и обичаш и хората които са ти неприятни и мразиш.
2.Лично аз съм приятел на себе си.
3.Мисля че не.Винаги в ТРУДНИТЕ моменти трябва да имаме някой дори и да не е някой много близък.