PDA

View Full Version : Той ме побърква!



agapiseme
03-11-2010, 21:35
Здравейте,хора.
Имам един проблем,който не знам как да дефинирам точно.
Имам си приятел от около две седмици,с който като цяло се разбираме страхотно - много е мил,търпелив и въобще - суперлативи по негов адрес.
Така - тук идва проблемът.Той..някак си..не е сигурен във връзката ни.В смисъл - имам чувството,че го е страх да не го оставя или нещо подобно.Да,има основание до известна степен - бяхме като куче и котка,а после хлътнах по него за отрицателно време ( т.е. в рамките на 3 дни си промених мнението за него напълно),но за тази недна среща успя да ме впечатли и знам точните причини,по които го харесвам.

Така - сега същината - вече два пъти ми обяснява,че иска да си останем приятели.При нормални обстоятелства бих решила,че не ме харесва и че дори не иска да се виждаме често,даже изобщо.Но фактите говорят друго - виждам как ме гледа,виждам,че се наслаждава на компанията ми ..и..просто нещо не схващам....
Никой,освен него не може да каже точните причини,и макар да се опитах да му вадя думите с ченгел не се получи.

Някакви идеи какви са подбудите му?

ShinBG
03-11-2010, 21:38
Ами поговори с него обеди го да ти каже каква е пречката за да се чуства несигорен.

egois74e
03-11-2010, 22:30
мисля, че сама си отговори ... "Никой,освен него не може да каже точните причини" разговор.. разговор..разговор

agapiseme
03-12-2010, 05:14
Знам,бре! :D

Питам го!Ама той сменя темата.До сега не съм срещала толкова труден за схващане и разгадаване човек.
Питам директно - отговор няма!
Питам завоалирано - отговор няма!
Питам,когато е спокоен и е свалил гарда,за да го изненадам и да ми отговори без да се замисли - отговор няма!
Трудно е да го обясня,но не го чувствам като липса на комуникация.
Бива ме в това да изкопчвам всякаква информация,но тук удрям на камък и ще си играя на догадки за определен период от време.
Но нещо не ми го побира главата и даже за догадки ви моля..

pErFeKt_GiRl
03-12-2010, 05:53
може би го е страх да не се влюби и ти да го нараниш , да го отблъснеш или може да си мисли че по някав начин се занасяш с него щом до скоро не сте се ''понасяли ''.. незнам това са само догатки.Опитваи да изкопчиш от него истината или от негов близак приятел..

Успех :)

marichela
03-12-2010, 06:30
Аз пък си мисля, че ако продължаваш да го разпитваш той още повече ще се затвори в себе си.Покажи му какво означава за теб, че няма да го нараниш, и може би той сам ще реши да ти обясни какво точно го притеснява. :)

gabiiTu
03-12-2010, 07:48
Просто му покажи чувствата си като не се отказваш от него! И нека той сам да разбере ,че значи нещо за теб и да се осъзнаее... И може би ,когато казваме разговор ти казваш,че тряа му вадиш думите с ченгели .. еми има и по-лесен начин казваш му тва ,което ти чувстваш и искаш да му кажеш и ако той нищо не ти каже еми да не ти казва ;д. Поне ти си казала тва ,което искаш пък той вече да си мисли квот си иска пък ти в същия момент освен с думи и с действия ще му показваш ,че означава нещо за теб и вечче,ако не е некъв хипер тъп и страхлив ,ще разбере ква е ситуацията и пак ще сте заедно. :) :)

Krisiity
03-12-2010, 12:12
Аз пък си мисля, че ако продължаваш да го разпитваш той още повече ще се затвори в себе си.Покажи му какво означава за теб, че няма да го нараниш, и може би той сам ще реши да ти обясни какво точно го притеснява. :)

+ :) :)

ivcheto0o
03-12-2010, 13:10
Аз пък си мисля, че ако продължаваш да го разпитваш той още повече ще се затвори в себе си.Покажи му какво означава за теб, че няма да го нараниш, и може би той сам ще реши да ти обясни какво точно го притеснява. :)

+ :) :)

justwondering
03-12-2010, 16:52
Аз пък си мисля, че ако продължаваш да го разпитваш той още повече ще се затвори в себе си.Покажи му какво означава за теб, че няма да го нараниш, и може би той сам ще реши да ти обясни какво точно го притеснява. :)
И аз така мисля. Може да е типът момче, което не обича да му бъдат вадени думите с ченгел.

Take_That
03-13-2010, 09:49
мисля, че сама си отговори ... "Никой,освен него не може да каже точните причини" разговор.. разговор..разговор

Съгласна

vesito13
03-13-2010, 10:00
Смятам, че тук мъж трябва да изкаже мнение, за да е по-точно казаното.
Но все пак, ако смяташ, че проблема е в това, че го е страх да не го оставиш, опитай да му покажеш, че не е така, че това няма да се случи. Обаче следва въпросът, това ли е проблемът?

umri
03-13-2010, 10:25
Здравейте,хора.
Имам един проблем,който не знам как да дефинирам точно.
Имам си приятел от около две седмици,с който като цяло се разбираме страхотно - много е мил,търпелив и въобще - суперлативи по негов адрес.
Така - тук идва проблемът.Той..някак си..не е сигурен във връзката ни.В смисъл - имам чувството,че го е страх да не го оставя или нещо подобно.Да,има основание до известна степен - бяхме като куче и котка,а после хлътнах по него за отрицателно време ( т.е. в рамките на 3 дни си промених мнението за него напълно),но за тази недна среща успя да ме впечатли и знам точните причини,по които го харесвам.

Така - сега същината - вече два пъти ми обяснява,че иска да си останем приятели.При нормални обстоятелства бих решила,че не ме харесва и че дори не иска да се виждаме често,даже изобщо.Но фактите говорят друго - виждам как ме гледа,виждам,че се наслаждава на компанията ми ..и..просто нещо не схващам....
Никой,освен него не може да каже точните причини,и макар да се опитах да му вадя думите с ченгел не се получи.

Някакви идеи какви са подбудите му?
Страх го е да не разбереш, че му е малък.
Напълно възможно...

valdesbg
03-13-2010, 11:23
Авторке а теб защо те интересуват причините? Да нормално е да се интересуваш от човека, въпроса е че причината разкрива доста повече неща отколкото изглжеда. А както сама казваш при нормални обстоятелства не би му обърнала внимание и би го оставила, нали? Кое е "ненормалното" в сегашната ситуация?

Отговори на този интересен въпрос, и мисля че ще мога да ти помогна доста точно.

PricelessGirl
03-13-2010, 12:02
marichela написа:
Аз пък си мисля, че ако продължаваш да го разпитваш той още повече ще се затвори в себе си.Покажи му какво означава за теб, че няма да го нараниш, и може би той сам ще реши да ти обясни какво точно го притеснява.


;-)

soul1199
03-13-2010, 12:17
защо не му кажеш,че не искаш да се разделяте и че искаш да си с него,може би се ппритеснява за нещо,попитай го

agapiseme
03-13-2010, 14:03
Авторке а теб защо те интересуват причините? Да нормално е да се интересуваш от човека, въпроса е че причината разкрива доста повече неща отколкото изглжеда. А както сама казваш при нормални обстоятелства не би му обърнала внимание и би го оставила, нали? Кое е "ненормалното" в сегашната ситуация?

Отговори на този интересен въпрос, и мисля че ще мога да ти помогна доста точно.


Интересуват ме,за да мога по-точно и ясно да разбера какво наистина му се върти в главата.Защото очевидно ме харесва,а твърди,че предпочита да си останем приятели.Ето това е объркващото,това искам да разбера.
Не разбрах при какви обстоятелства казваш,че не бих му обърнала внимание.Защото при мен тази опция липсва.

MaLkaTa_LaDy
03-13-2010, 16:27
Замисли се от къде сте тръгнали. Омразата как стана на любов?! И бтв това, че те харесва и иска да си останете приятели са две неща, които е напълно възможно да са изпълнени едновременно.

ReachlessGirl
03-13-2010, 17:09
Сама казваш, че си си променила мнението за 3 дни .. после, че в началото сте били като "куче и котка" .. идеята ми е, че много неща са се случили за тези 2 седмици и явно се страхува, точно заради тези резки промени във връзката ви .. :-o Опитай се да му вдъхнеш малко постоянство, за да разбере, че няма да го оставиш .. :-o

Бих те посъветвала и да говориш с него, но сама казваш, че не се получава особено .. :-o

valdesbg
03-14-2010, 07:41
Авторке ето ти една различна гледна точка. Логична е, което я прави правилна. А дали е вярна ще прецениш ти.

Казваш че те гледа с влюбен поглед, нали така?Обаче твърди че иска да сте приятели. Значи го е страх/срам да има връзка. Ще попиташ как знам? Ами просто - да предположим че това му е първата връзка изобщо. То тогава няма да има причина да се дърпа на каквото и да защото просто не знае какво го очаква. И такова поведение не би се случило. значи не му е първа връзка. В някоя по предна връзка е перживял нещо лошо. И сега го е страх да се отпусне и да опита с теб, защото има лош спомен и може да се получи пак неприятния резултат. Макар че е лудо влюбен(според думите ти) той решава да подтисне чувствата си. От страх.

От друга страна има и друг въпрос. Дали той те гледа наистина така, и дали наистина е толкова влюбен в теб, колкото казваш? Защото ако човек вярва в нещо ще донесе и от 9 кладенеца вода в негово потвърждение. Да предположим че и ти си нямала връзка досега. И това ти е първа такава. тогава е разбираемо да си мислиш подобни неща и малко иоли много да се заблуждаваш. Да обаче ако беше първа връзка - филма щеше да е мнопго по голям от това ищеше да напишеш поредната сърцераздирателна така с идеята "как да си го върна при мен, рой ми каза че иска да сме приятели, какво да правя?". след като не си я написала - значи си имала връзки преди и най-важното си натрупала някакъв опит. След като имаш опит значи приемаме че знаеш как гледат мъжете.

Таколкото и да го питаш - той няма да ти каже какво и как, защото това нещо явно се е загнездило доста дълбоко в съзнанието му, че и в подсъзнанието му. Решението е друго - не споменавай за това, не го питай и разпитвай. Покажи сериозност, и желание да бъдете заедно. По този начин, той ще се отпусне и ще си каже че не си като другите. И хоп ето ти повод за доверие от негова страна. А това е важно. Просто бъди опора и му помогни да преодолее този кошмар, който има.

Разбира се всичко това в случай че искаш да сте заедно. Ако не искаш - най-добре ще е да го оставиш, защото ако продължиш нашия съвсем ще се скрие в черупката си. И после ще има реплики от рода на "Всичките жени са к*рви, баси една свестна няма"

Такива работи :)

BlueParadise
03-14-2010, 08:07
Горния пост наистина ме заинтригува и по 2то предположение ще ти кажа и аз нещо - Ами ако наистина не те гледа така,а ти го вижаш така,защото ти си влюбената ???

И моето мнение има еднаквост с други:
Страх го е да не го оставиш.И постъпва като пич,оставате си прятели и той няма повече притеснения за вас двамата ... А ако не искаш да е така,на такъв тип хора трябва да им покажеш,наистина да се потрудиш за да им вдъхнеш доверие и най-важното сигурност ... той иска да види от теб,че искаш да си с него !

agapiseme
03-14-2010, 10:18
Благодаря на писалите,с него се изяснихме.

Може да заключвате.

pErFeKt_GiRl
03-14-2010, 12:54
малко няма ли да ни кажиш какво се е случило :oops: :)

agapiseme
03-14-2010, 16:23
Търсел сериозна връзка,а не смятал,че такава може да има между нас,заради разликата в годините - сиреч ме мисли за лапе.
Сега ще видим дали мога да му докажа,че нещата не са толкоз зле..

LovEsIckk
03-14-2010, 16:26
Може би го е страх да не го нараниш.

valdesbg
03-14-2010, 17:08
Е на по колко сте?

Щото това си оказва влияние и има значение.

pErFeKt_GiRl
03-14-2010, 17:26
^ м да найстина на колко сте.Но чесно казано годините не са фактор за умнстеното ти състояние и начина на размисал, е поне не винаги.Аз съм на 16 и приятели ми е на 22 доста сериозен човек и до сега годините ми/му не са били пречка за връзката ни.но както и да е всичко става със доказване.Докажи му че си едно зряло за възраста си момиче :)

agapiseme
03-14-2010, 17:59
6 години ни е разликата,както при пърфект гърл.И точно както вие успявате,се надявам,че и аз ще успея.

pErFeKt_GiRl
03-15-2010, 15:29
Дано :wink: