PDA

View Full Version : Гадже или най-добър приятел?



TheVampireGirl
03-12-2010, 18:12
Здравейте! На кратко: Имам си приятел от 1 година и проблемът е в това, че е много ревнив. По-специално ревнува най-много от моят най-добър приятел, който същевременно с това ми е и бившо гадже. Обесних на сегашният ми приятел, че няма от какво да ревнува тъй като с бившия сме само и единствено приятели и нещата между нас отдавна са изстинали, но ревностните скандали не спират. :( Вече не издържам почти всеки ден да се караме и то без повод. Сега взе, че ми постави и ултиматум да избирам - или той или бившия. Не искам да избирам, защото държа и на двамата и не мога просто ей така да се лиша от присъствието на единия, но приятелят ми ме заплаши, че ако не направя своя избор това за него значело, че съм избрала другия... Не разбирам как не може да разбере, че в случая аз нямам какво да избирам - аз вече съм избрала да съм с него, а другото момче ми е просто фр... Дайте някакъв съвет, вие на мое място как бихте постъпили?

ПП Моля без обиди по адрес на приятеля ми - той е свестно момче, просто ревността го изяжда :?

ef4etyYy
03-12-2010, 18:16
опитай се да му обясниш как стоят нещата, опитай да не го караш да ревнува... а ако продължавате да се карате просто не виждам смисъл да сте заедно повече..

w0sh
03-12-2010, 18:16
Правиш му контра ултиматум.

Или спира с ревностите, или нема да те види.
Амаха.

ivcheto0o
03-12-2010, 18:17
Тои ти няма доверия,а без доверие не виждам смисъл....А според мен има право да ревнува

filmimilmi
03-12-2010, 18:18
Ми много ясно, че трябва да избираш. Какво е това нещо, бивш, бивш, ама колко да е бивш, като сега дори ти е "най-добър" приятел? Ревността на гаджето ти е оправадана! Избирай действително!

TheVampireGirl
03-12-2010, 18:22
w0sh, доста пъти правих това, което си ме посъветвал - казвах му, че повече не мога и да не ме търси повече докато не се промени, той спира да ме търси за няколко дни в най-добрия случай и след това почва да се прави, че нищо не е станало... и така до следващия път, в който се присети, че най-добрия ми приятел същност е мой бивш и пак почва старата песен...

filmimilmi, не е така. Не му е оправдана ревността, защото не съм му дала абсолютно никакъв повод за нея. Това, че ми е бивш не значи обезателно, че имам чувства към него - нищо подобно, отношенията ни наистина са само приятелски, просто моя човек се филмира страшно много и постоянно си мисли глупости...

valdesbg
03-12-2010, 18:23
Зависи от много неща бе девойке.

Зависи как се държиш с бившия си, зависи как се държиш със сегашния си. Щото ако поддържаш старите отношения с бившия - естествено че сегашния ще ревнува.

Не може да имаш най-добър приятел и гадже, които да са различни хора. Защото това означава че нито един от двамата не е това за което го представяш.

Вземи се в ръце и направи най-накрая един верен избор. Приятеля ти е прав. Все пак с две дини под една мишница не може да вървиш. Трябва да пуснеш едната.

w0sh
03-12-2010, 18:27
Ревнивостта е най-показателното качество за един човек.

Колкото по-ревнив е той, толкова по-несигурен е вътрешно в качествата си.

ShtrudeL
03-12-2010, 18:32
И аз бих ревнувала. И то много. Оо Не за това,че ти си с него някъде (и за това май де ама...)...а за тва,че той е до теб,гледа те усмихва ти се и т.н. Оо Абе и за двете...ама не може друга да заглежда и да се усмихва на мойто. Моето си е мое и си е само за мен. Оо

valdesbg
03-12-2010, 18:34
Чавдаре, съвсем правилно. Ама това не го обсъждаме сега. То е ясно че и двамата не са цвете :)

filmimilmi
03-12-2010, 18:34
Ревнивостта е най-показателното качество за един човек.

Колкото по-ревнив е той, толкова по-несигурен е вътрешно в качествата си.

А не е ли по-скоро несигурен в качестваната на гаджето си да бъде му бъде вярно? Всяка връзка е двустранен процес.

w0sh
03-12-2010, 18:35
Ревнивостта е най-показателното качество за един човек.

Колкото по-ревнив е той, толкова по-несигурен е вътрешно в качествата си.

А не е ли по-скоро несигурен в качестваната на гаджето си да бъде му бъде вярно? Всяка връзка е двустранен процес.

Процесът е много по-сложен. С ревност не можеш да спреш някого от изнневяра, даже обратното.

filmimilmi
03-12-2010, 18:41
Ревнивостта е най-показателното качество за един човек.

Колкото по-ревнив е той, толкова по-несигурен е вътрешно в качествата си.

А не е ли по-скоро несигурен в качестваната на гаджето си да бъде му бъде вярно? Всяка връзка е двустранен процес.

Процесът е много по-сложен. С ревност не можеш да спреш някого от изнневяра, даже обратното.

Ревността е защитна реакция и трябва да показваш поне мъничко ревнивост, поне за да разкараш съмненията, като гаджето ти те успокои някак или поне види, че ти пука. Разбирасе не говоря ексцесии като просташко обсебване, следене на телефонни фактури и преследване...

valdesbg
03-12-2010, 18:42
Филми - несигурен е първо в себе си, щото допуска че гаджето му ще тръгне да изневерява с някой. Т.е. още тук нашия се поставя на по ниско стъпало от мистър Х, и признава че мистър Х е по добър от него, макар че нашия човек в момента е с момичето, докато мистър Х е някой от нкъде. И мизерията тръгва точно от тук :)

Капиш?

TheVampireGirl
03-12-2010, 18:44
Добре, защо смятате, че между бивши гаджета не може да има приятелство? Вие с всичките си бивши ли сте в лоши отношения? Да, знам, че има един мит, според който след любовта приятелството е нъвзможно, но всяко нещо си има изключения... Доказах на приятеля ми, че го обичам и че искам да съм само с него... не идн или два пъти имах възможност да се върна при бившия, но аз отказах. Мисля, че това е доста показателно, че не изпитвам нищо към него. Просто момчето е свестно и е наистина страшен приятел - с него мога да си споделям и знам, че винаги ще ме разбере и подкрепи... Такива приятели не се намират лесно за това не искам да го губя...

А колкото до гаджето - той просто си е такъв. И знам че няма да престане. Дори и да спра контактите си с бившия той пак ще си намери откого да ревнува, пак ще се хване за нещо и ще прави сцени... Че той се кара с мен само защото някой на улицата ми е посвирнал или ми е подхвърлил нещо хах та какво остава за друго...

valdesbg
03-12-2010, 18:49
Авторке тунк не става дума за приятел, а за НАЙ-добър приятел, както спомена. Очевидно че гаджето ти не ти е гадже съвсем, а най-добрия ти приятел не ти е само най-добър приятел.

Шото като има някакъв пробелм - търчиш при бившия, нали? Щото той те разбира, и подкрепя, right?

А гаджето за какво ти е тогава?

Изобщо не е показателно че не искаш да си с него, след като приказваш такива работи. Една добра дума не каза за гаджето ти, само по бившия сипеш суперлативи. Айде не на нас тия, трева че пасем - пасем, ама чак толкова..

nicolepcd
03-12-2010, 18:55
Честно казано, ако ти бях гаджето (нищо, че съм момиче ;д), и аз щях да ревнувам 8-)

TheVampireGirl
03-12-2010, 19:12
Ок, нормално е да ревнува до няква степен - човешко е, всички ревнуваме, но неговото просто се превръща в параноя... Той както стоим и си говорим някакви неща и изведнъж ги свързва с бившия и почва да прави скандали... Всяко едно нещо го свързва с бившия - това не е нормално ревнуване :? И вие не можете да ме разберете... НЯМАМ ЧУВСТВА КЪМ БИВШИЯ!!! НЕ ИСКАМ ДА СЪМ С НЕГО - просто е добър приятел и не мога да отида и да му кажа "еми сори ама вече няма да съм ти приятелка щото Х не дава" разбирате ли? Ще ми се изсмее в очите и ще ми каже "ти собствено мнение нямаш ли, че слушаш Х за всяко нещо? И точно това е другото, което ме дразни - не искам някой да ми поставя условия и да ми казва с кого да говоря и с кого не... Аз съм отделен човек, имам си собствено мнение и сама съм преценила с кой да бъда приятелка и с кой не... да се научи да ми вярва ебати... ако исках да му изневеря до сега 100 пъти да съм го направила...

valdesbg
03-12-2010, 19:24
Хах :)

Ей, днес искате да ми изкарате деструктивното настроение на пиедестал.

Добре бе момиче - като си отделен човек, със собствено мнение. какво правиш когато някой си превиши правата?

Мрънкаш и пак искаш да носиш 100 дини под една мишница.

Е разбери че в живота не става така. Взимаш решения и понасяш последствия. Понякога приятни, друг път неприятни.

Ако не искаш - стой в детската градина, и търпи комедията в която си се набутала сама.

TheVampireGirl
03-12-2010, 19:43
:( :( :(

Държа и на двамата... Единия го обичам... Другият пък ме съветва в трудни моменти... Как да избера ? :( Накрая ще ме принудят да ги зарежа и двамата...

valdesbg
03-12-2010, 19:50
Aaaand finally we have progress!

Сега остава да се доубедиш в тая идея, която още отначалото ти намеквам съвсем фино :)

filmimilmi
03-12-2010, 19:57
:( :( :(

Държа и на двамата... Единия го обичам... Другият пък ме съветва в трудни моменти... Как да избера ? :( Накрая ще ме принудят да ги зарежа и двамата...
А защо гледаш и на двамата като хора, с които ще скъсаш? Ами и двамата си ги поставила на везни и качествата им се припокриват. Щом и приятелят си ще зарежеш, то като на какъв приятел гледаш на него в момента? Приятелите не се зарязват... Явно качествата на двамата правят сбор на твоят идеал за момче... А на никой не гледаш като просто такъв, каквато роля казваш, че играе в живота ти. Няма средно положение, или избирай, или никой...

valdesbg
03-12-2010, 20:05
Филми, на прав път си.

Сега въпроса е да помогнем на авторката да се изясни със себе си, че ваъщност държи и двамата, защото обединени - те са идеала и за момче. Обаче проблема, който е скрит от нейния поглед - че това са двама различни човека.

И реално няма как да продължат тези отношения. Обяснимо защо :)

TheVampireGirl
03-12-2010, 20:05
:( :( :(

Държа и на двамата... Единия го обичам... Другият пък ме съветва в трудни моменти... Как да избера ? :( Накрая ще ме принудят да ги зарежа и двамата...
А защо гледаш и на двамата като хора, с които ще скъсаш? Ами и двамата си ги поставила на везни и качествата им се припокриват. Щом и приятелят си ще зарежеш, то като на какъв приятел гледаш на него в момента? Приятелите не се зарязват... Явно качествата на двамата правят сбор на твоят идеал за момче... А на никой не гледаш като просто такъв, каквато роля казваш, че играе в живота ти. Няма средно положение, или избирай, или никой...

Не че съм ги поставила на везни, но проблемите няма да спрат. Ако не направя никакъв избор гаджето ми няма да спре със скандалите - той сам ми каза, че никога няма да се примири с тоя факт и докато не зарежа приятелството си с бовшия няма да престане да се кара с мен... А аз не мога да издържам всеки ден едно и също само и само скандали и караници... От друга страна не мога и да кажа на бившия "няма да общувам с теле щото Х не дава" - ще ме помисли за някаква кукла на конци едва ли не... Не знам какво ще правя, но за сега се разбрахме с гаджето ми, че аз няма да търся първа другото момче, но ако то ме потърси няма да се правя на идиот и ще му отговоря...

egois74e
03-12-2010, 20:13
доколкото разбрах приятеля ти те задушава със своята ревност...на няколко пъти си му доказала обичта си и верността си, но той продължава да те ревнува, от което следва, че ти няма доверие..не прави компромиси за вашата връзка..кара те да избираш, кгоато знае колко ти е трудно..мисля, че дори и да зарежиш твоя бф в името на гаджето си при появата на някое друго момче в твоето обкръжение приятеля ти ще започне да те ревнува отново... според мен му бий шута... аз не понасям да ми нямат доверие при положение, че съм доказала обичта и верността си и не давам поводи за ревност... пък и да трябва да избирам... в крайна сметка има още толкова мн момчета, който стават за гаджета и са свястни...не губи истинския си приятел зарди някого, който не може да те оцени {}

valdesbg
03-12-2010, 20:20
Авторке - ясно, искаш още да шикалкавиш и да не поемаш отговорност.

Доколкото виждам и разбирам, щеш или не - все на единия ще угодиш, макар и да не искаш. Значи излиза че си кукла на конци отново.

Хев фън :)

TheVampireGirl
03-12-2010, 20:34
доколкото разбрах приятеля ти те задушава със своята ревност...на няколко пъти си му доказала обичта си и верността си, но той продължава да те ревнува, от което следва, че ти няма доверие..не прави компромиси за вашата връзка..кара те да избираш, кгоато знае колко ти е трудно..мисля, че дори и да зарежиш твоя бф в името на гаджето си при появата на някое друго момче в твоето обкръжение приятеля ти ще започне да те ревнува отново... според мен му бий шута... аз не понасям да ми нямат доверие при положение, че съм доказала обичта и верността си и не давам поводи за ревност... пък и да трябва да избирам... в крайна сметка има още толкова мн момчета, който стават за гаджета и са свястни...не губи истинския си приятел зарди някого, който не може да те оцени {}

Ето за това говоря... Единствената, която ме разбра :-) Благодаря!

Иначе, че няма да го зарежа -няма, защото наистина го обичам, но ще гледам да намеря някакво компромисно решение за ситуацията...

guinessgirl
03-12-2010, 20:50
аз пък толкова обичам да ме ревнуват.

TheVampireGirl
03-12-2010, 21:10
аз пък толкова обичам да ме ревнуват.

Аз също обичам, но когато е в рамките на нормалното :) А неговото просто се превръща в параноя... и малко или много наистина почва да ме задушава

valdesbg
03-12-2010, 21:16
Хем сърби, хем боли... :)

TheVampireGirl
03-12-2010, 21:27
Хем сърби, хем боли... :)

Може и така да е... и да - признавам си, че искам да задържа и гаджето си, и най-добрия приятел... може да звучи егоистично, но и двамата са ми ценни по различни начини :)

valdesbg
03-12-2010, 21:42
Еми от два стола да не се окажеш на земята накрая.

В живота не може да имаш всичко - само необходимото :)

bogzfaggot
03-13-2010, 08:05
Нормално е да ревнува като вижда,че не го чувстваш близък,за да можеш вместо на най-добрия си приятел,да споделиш на него,не разбирам за какво си с него като той не може да ти помага в трудни моменти?Та нали любовта е разбирателсвто,приятелств ,тръпка,страст?Аз имам много добър приятел,но на гаджето ми съм споделила,повече неща,отколкото на него,по простата причина,че просто ми е по-близък,защото пред него съм се ракрила по всякакъв начин(говоря в сексуален и духовен смисъл)

Stan4o123
03-13-2010, 09:06
ами приятелят ти е прав,поне според мен,бивш...пък и най-добър приятел...fuck a duck!

vesito13
03-13-2010, 09:17
Ох боже, защо ли нещо не ми се вярва работата с този "най-добър приятел"... Момче, с което си била, имала си връзка и после да си останете приятели, при това най-добри е някак невъзможно. Разбираемо е гаджето ти да ревнува.

не идн или два пъти имах възможност да се върна при бившия, но аз отказах.
Ето това е вашето приятелство. Е как няма да ревнува, като ти си имала възможност пак да започнеш връзка с бившия си, а в същото време му повтаряш, ама ние сме само приятели. Ако сте само приятели, няма да има никакви шансове за връзка между вас. :?
С бившия ти си можела да споделяш, той те разбирал, ами гаджето ти не правили тези неща? Ще умра от ревност, ако приятеля ми почне да ми дрънка, че можел да си споделя с някаква бивша... Щом имаш връзка с някой, той трябва да е и гадже, и приятел, и човек, на който може да се довериш.

Ето за това говоря... Единствената, която ме разбра Благодаря!
Иначе, че няма да го зарежа -няма, защото наистина го обичам, но ще гледам да намеря някакво компромисно решение за ситуацията... Но ти явно си си чакала да чуеш мнението, което ти изнася и другите да не ги приемаш :-o Значи моето няма да ти хареше, но се замисли каква работа имаш при бившия ти. :?

TheVampireGirl
03-13-2010, 12:14
Оф... вие не разбирате ли, че проблема не е само в бившия ?! Проблема е във всяко момче! Приятелят ми си мисли, че е в бившия и че ако спра да общувам с него нещата ще се оправят, но НЯМА! Той ревнува от всичко! Дори и да разкарам бившия от живота си, Х няма да престане! Само ще чака някое момче да се появи и пак ще почне със сцените! Проблема не е в бившия - той не е направил нищо, защото когато имах възможност да се върна при него бях сама, не бях с Х и презд периода, в който съм с Х бившия нито е казал нещо не както трябва, нито е направил нещо... просто Х си се вакрва сам в някви филми и се опитва да ме убеди, че проблема е в бившия, но същност не е... Познавам Х толкова добре, че просто не 100%, а 1000% съм сигурна в това, че няма да престане дори и да махна бившия... Кара се с мен щото някъв си простак ми подсвирнал на улицата... последния път бях на диско с приятелки (само момичета) и се запознахме с една компания момчета, но абсолютно нищо нередно не е ставало, Х видя някакви снимки и ме изкара ебати боклука... и
така прави всеки път, независимо дали има причина или не.... Всеки път ме кара да се чувствам като к***а едва ли не само защото говоря с друго момче и въпреки всичко си го обичам и искам да съм с него - в моментите, в които не ревнува ни е страшно хубаво заедно, но тая проклета ревност разваля всичко... Искам да ми има малко повече доверие, а вече не знам какво да правя, за да го спечеля това доверие...

valdesbg
03-13-2010, 12:17
Добре де, след всичките помии, които изказа по адрес на сегашния - хайде обясни ми защо още си с него?

Щото това е основното в случая.

Нали от началото на темата се опитвам да разбера какво аджеба намираш в него, толквоа важно и съществено, че всички тия диващини ги пренебрегваш.

НЯмаш отговор нали?

Внимавай какво ще кажеш. Щото си на една крачка да се оплетеш съвсем.

TheVampireGirl
03-13-2010, 12:50
Аз го казах вече - в моментите, когато не ревнува ни е адски хубаво заедно, обичам го, свестен е, различен е просто като всяко друго същество и той си има и добри, и лоши страни... Искам да ми вярва - това е...

thefreak
03-13-2010, 14:50
Продължаваш да чакаш някой да изкаже, това което всъщност си мислиш да правиш, както го нарече "компромисното решение", да прекратя чакането?
Продължавай да си излизаш с бившия и да си споделяш с него. Той е ценен човек от твоя живот и е важно да го задържиш близо до себе си, гаджета има, ама приятелите са ценни и са малко и трябва да ги пазиш. Гаджето ти не те ревнува основателно. Ясно е от историята ти, че ти нямаш никакви намерения да се връщаш при бившия и да изневеряваш на приятеля си. Просто това няма да се случи и приятеля ти се държи супер детински. Не е прав и трябва да спре да те ревнува. Ако пък не разбира в какво затруднено положение си това говори просто лошо за него. Няма ти никакво доверие и това не е правилно, тъйкато ти очевидно не си му давала поводи да те ревнува. Това просто няма 2 мнения по въпроса, че ти си абсолютно честна със себе си и най-вече си честна с приятеля си. В крайна сметка трябва обаче да ви продължи връзката, защото ти го обичаш в моментите, когато не се държи като пълен тъпак, и наистина смятам, че това е основата за една връзка. А в другото време просто е по-добре да не се мисли за него. Не е сякаш е от значение това. Все пак проблема е в него, че те ревнува, и ще го прави пак и пак, ама това е част от неговия характер и ти очевидно го харесваш такъв какъвто е.

А искате ли да чуете истинското ми мнение по въпроса?

TheVampireGirl
03-13-2010, 15:32
Офффффффф добре ще си зарежа приятеля заради гаджето! Сега доволни ли сте ?!

thefreak
03-13-2010, 16:21
Зарежи драмата за момент просто и виж нещата каквито са.

ReachlessGirl
03-13-2010, 17:17
бляя .. valdesbg изказвам искрената си подкрепа.. :shock:
(почна да става по - често явление 8-) )

А колкото до..

"Офффффффф добре ще си зарежа приятеля заради гаджето! Сега доволни ли сте ?!"
въпроса е дали ти ще си доволна, не ние .. :?
Твой си е избора .. ти си преценяваш .. тук те съветваме само като странични наблюдатели ..

vesito13
03-13-2010, 19:41
"Офффффффф добре ще си зарежа приятеля заради гаджето! Сега доволни ли сте ?!"
въпроса е дали ти ще си доволна, не ние .. :?
Твой си е избора .. ти си преценяваш .. тук те съветваме само като странични наблюдатели ..Доста правилно :)
И аз ревнувам, и мен ме ревнуват и то може би доста пъти е заради глупости. Но никога няма да кажа лоша дума за приятеля ми. Когато имаш връзка се учиш да се съобразяваш с някои работи ;) Би трябвало да си го разбрала ... :)

egois74e
03-13-2010, 22:02
Не знам защо всички изкарват нея виновна за ревността на простия и приятел... момиче не си виновна.. той те ревнува неоснователно ..няма ти доверие... поставя те в много кофти ситуация да избираш между две ценни същества за теб... виж .. разбра мнението ми за приятеля ти и съответно вариянта да го зарежеш, но в крайна сметка ТРЯБВА да избереш..който и да избереш ще е по добре отколкто да загубиш и двамата... накрая и двамата ще загубиш, така че решавай и действай :smt008

valdesbg
03-14-2010, 07:14
Офффффффф добре ще си зарежа приятеля заради гаджето! Сега доволни ли сте ?!

От твоето решенеи пари в моя джоб няма да влязат, в къщи няма да стане по топло, и жена ми няма да ме обича повече. Така че ми абсолютно безразлично какво ще направиш. Пропускаш момента обаче, че последиците ги поемаш ти, а не ние.

Което пък ми говори много за твоята личност и обяснява защо изобщо се стига до тая ситуация.

Умението да си приоретизираш нещата у теб тотално липсва. Мога искрено да ти завиждам за безбожния инат, който си покавала когато родителите ти са искали да ти кажат/покажат/научат нещо. Просто не вярвам че има толкова безотговорни родители, че да те зарежат на произвола на съдбата.

Както вече ти казах - ти тотално се оплете в историята си. Което е разбираемо, защото нямаш идея за нито един от двамата. Играеш по свирката на единия и на другия. Обаче собствено мнение ти липсва.

И така :)

Весел и усмихнат ден.

TheVampireGirl
03-14-2010, 12:30
Откъде тръгнахме, къде стигнахме... Не намесвайте родителите ми и възпитанието, което са ми дали плс :) Няма нищо общо с конкретната ситуация! И за твое сведение и за сведение на всички останали - винаги съм съумявала да постъпвам правилно в дадена ситуация, просто тук се затрудних, защото става дума за две същества, на които държа адски много и ми е трудно да избера само единия... Ако теб те постовят пред такава дилема да избираш между двама човека, които са ти много скъпи как ще се оправиш ? Как ще съумееш да избереш само едения, при положение, че и двамата са ти ценни?
И не знам защо всички ме нападнахте, че не съм била казала една добра дума за приятеля си... Нищо лошо не съм казала - той ревнува много, това е факт, за добро или за лошо... На няколко пъти споменах, че го обичам и че ни е хубаво заедно, но тая негова ревност е побъркваща... Ако не мислех нищо добро за него и изобщо ако не държах на него, както го изкарвате вие, дали изобщо щях да се двоумя какво да направя? Щях да му бия шута и да си запазя най-добрия приятел, но аз не мога да постъпя така точно защото обичам гаджето си... Когато се появи за пръв път той беше нещо като лъч светлинка в живота ми... веднага разбрах, че е различен и че може би е момчето, което чаках от доста време... Кара ме да се усмихвам, да съм доволна от живота и от любовта, с една дума - чувствам се обичана и щастлива с него, но ревността му наистина е задушаваща и малко или много помрачава цялата тая приказка... Моля ви опитайте да ме разберете без да ме нападате... Аз ще се постарая да намаля контактите си с бившия (едва ли ще мога изведнъж да ги спра изцяло, но поне ще опитам да ги намаля, пак е нещо...) заради моя човек, за да се почувства малко по-спокоен и дано вземе да ми има малко повече доверие... Но продължавам да мисля, че не трябваше да се стига дотук и да избирам - аз същност нямам какво да избирам, те дори не са равнопоставени - единия ми е гадже и съм направила избора си да съм с него, другия ми е приятел... да се двоумах с кого от двамата да бъда, да харесвах и двамата - ок, да избирам, но като не е така... Както и да е. Благодаря на всички, които са си направили труда да прочетат темата ми и да дадат някакъв съвет :)