PDA

View Full Version : Win 7 - нов проблем!



GirlfromHell
03-12-2010, 19:21
Преиснталираха ми компа заради намаляващо място в С за което писах в друга тема!Така поисках Бг версия на Win 7 Ultimate и сега за новите проблеми:

1 Изчезнаха ми дяловете на харда ,остана само С.
2 Дори от опцията за мениджмънт не можаха да се видят дяловете.
3 При рестарт на компа,той не тръгна и при опит за нов преинстал с Win 7 ,Виста започна да дава грешки при опита за инсталация.
4 Сложи ми ХР и сега работи.

Защо така стана с Win 7 ,възможно ли е БГ версията да е оплела нещо и да не са се виждали дяловете ,понеже те са с латински букви и защо след това не можа да се качи Win 7 ,Виста,а само тръгна ХР?
Преди компа ми беше пак с Win 7 Ultimate,но на английски!

L0ST
03-12-2010, 20:46
Не е възможно, прости тоя дето ти го е сложил ти е омазал нещата....

Ако решиш да възвръщаш данние от хдд-то, използвай ZAR (има я в замуна) и още един твърд диск, голям колкото твоят - така ще имаш сравнително висок резултат на възвърнатите данни.

doomkillerr
03-12-2010, 21:41
Не е възможно, прости тоя дето ти го е сложил ти е омазал нещата....

Ако решиш да възвръщаш данние от хдд-то, използвай ZAR (има я в замуна) и още един твърд диск, голям колкото твоят - така ще имаш сравнително висок резултат на възвърнатите данни.

Напълно съм съгласен с колегата... :)

GirlfromHell
03-13-2010, 13:25
Не е възможно, прости тоя дето ти го е сложил ти е омазал нещата....

Ако решиш да възвръщаш данние от хдд-то, използвай ZAR (има я в замуна) и още един твърд диск, голям колкото твоят - така ще имаш сравнително висок резултат на възвърнатите данни.

Данните са си там!Просто като ми сложи 7-та на Български и не виждах другите два дяла на харда - Д и Е ,а само С.Сложи ми ХР и всичко стана ОК.

SolusChristus
03-13-2010, 13:31
Backup на всичко, пълен формат, нови партишъни. Така се инсталира Windows.

doomkillerr
03-13-2010, 16:42
Данните са си там!Просто като ми сложи 7-та на Български и не виждах другите два дяла на харда - Д и Е ,а само С.Сложи ми ХР и всичко стана ОК.

Или дистрибуцията на Win-а е била нещо орязана или неграмотно направена, или човека дето я е инсталирал нещо е сгафил... В момента само предполагам, но на мен никога не ми се е получавало такова нещо, пък в последно време само 7-цата инсталирам на доста компютри...

П.С. - Нищо не пречи Windows 7, да се инсталира и на английски език, а след това да се смени на български!!! Нали процедурата отнема точно 6 кликвания на мишката... 8)

Petrow
03-13-2010, 17:24
doomkillerr я поясни как става смяната на езиците ии ако се смени на БГ после може ли да се върне на БГ ? :P

Norty
03-13-2010, 18:08
Как да става сваляш Български Интерфейс за Windows 7 от тук http://www.mediafire.com/?d1tzc0uzrjg исталираш го след което се предполага че ше иска рестарт на системата и си готов!

Petrow
03-13-2010, 18:20
Ще изчакам отговора на думкилър.. ти си съмнителен тип 8) :lol:

Norty
03-13-2010, 18:20
[-( Щом мислиш

L0ST
03-13-2010, 20:08
И какво като сложиш windows 7 дяловете изчезват, а информацията от тях не се вижда, доли и през партишан мениджър (akronis/partition magic)?, а като сложиш ХП си се появяват и са достъпни?

Е, в такъв случаи копието ти е яко омазано. Свали си някое копи от замуна (аз имам едно такова, което само си се активира без сн, без дявол, но не мога да ти дам линк, че не помня кое точно беше) и сиго нсталраи сам, не е голяма философия.

doomkillerr
03-13-2010, 22:05
Ще изчакам отговора на думкилър.. ти си съмнителен тип 8) :lol:

Ами "Norty" правилно ти каза, че трябва да си свалиш БГ езиков пакет за windows-a, но това е само в случайте, когато той не е предварително вграден! Почти всички дистрибуции в БГ торент сайтовете имат вграден Български езиков пакет... Самата смяна на езика става по следния начин:

Отваряш "Start -> Control Panel" -> където пише "Clock, Language, and Region" - виж под него и щракни на "Change display language" -
http://img24.imageshack.us/img24/4633/screen0001v.jpg

Бутон означен с №1 служи за инсталация/деинсталация на езиков пакет, тоест ако нямаш вграден езиков пакет си го сваляш от линка на "Norty" и го инсталираш, чрез този бутон!

Полето означено с №2 - от него си избираш вече инсталираните (вградени) езикови пакети на Windows-а. След като щракнеш "ОК" компютъра ще иска да се "Log off"-не за да направи нужните промени!

:)

Petrow
03-14-2010, 06:30
Мерси :P

Norty
03-14-2010, 07:05
Видяли че не съм самнителен :lol:

Petrow
03-14-2010, 18:00
Съмнителен си :P , не ми беше нужно да инсталирам нищо просто от контрол панела мога да променям езиците.. но все пак мерси и на теб :-P