PDA

View Full Version : Любов между различни религии...?



pp
03-12-2010, 20:27
Здравейте, преди месец се запознах с приятелката си,която е туркиня, но противно на моите очаквания се оказа най- страхотния човек, когото сам срещал някога и нито едно българско момиче не може да й се опре във всяко едно отношение, но тук идва и моят въпрос, тя не иска просто гадже, а по- скоро иска да се жени, аз попроучих нещата и исляма не позволява такива бракове на жени с немюсюлмани, някой знае ли за някакво изключение и спред вас струват ли си всичките усилия за тази вразка при положение, че всеки ден откриваме колко сме различни, но въпреки това ни е супер заедно ? :-D

Pa3yMeH
03-12-2010, 20:42
ужассс туркиня :smt078
Най гадната страна
предлатам ти са идеш в Турция нямаш място тук и още повече щом нито едно българско момиче неможе да се опре в отношение с нея..си тръгнал да търсиш помощ от бг . тва мн ме ядоса
изчезвай или питай в турски форум :booooomb:

Егати расиста....
Ако много я обичаш, седнете и обсъдете нещата за тая религия. Ако е религиозна (в което се съмнявам), не знам...
Но мисля, че сега повечето хора пренебрегват свещените книги на религиите си ;)

Krisiity
03-12-2010, 20:48
ужассс туркиня :smt078
Най гадната страна
предлатам ти са идеш в Турция нямаш място тук и още повече щом нито едно българско момиче неможе да се опре в отношение с нея..си тръгнал да търсиш помощ от бг . тва мн ме ядоса
изчезвай или питай в турски форум :booooomb:

Егати расиста....
Ако много я обичаш, седнете и обсъдете нещата за тая религия. Ако е религиозна (в което се съмнявам), не знам...
Но мисля, че сега повечето хора пренебрегват свещените книги на религиите си ;)

++

pp
03-12-2010, 20:51
i az gore dolu taka mislq, no bi mi bilo interesno da 4uq razli4ni mneniq :)

remix1912
03-12-2010, 21:12
Авторе,предател

Ахмед Доган е вашият бащаааа

Прасни я един път в гъза и я остави

Расист била,а това че са на клали 500 години кво е бе тъпаци,килеши,
С турчин,туркиня макс може нищо повече от приятелство и това ако не ти натрапва че е турчин и джагалските му тъпотий,но нищо повече

egois74e
03-12-2010, 21:13
fgirl14 ми расизъм.. расизъм ама не можеш ли да намалиш агресията в себе си.. ил злобата не знам кое по точно.. масата от мненията ти са някви злобарски...

по темата.. миии към автора първо.. не мисля, че трябваше да прайш толко радикално заключение, което сякаш е миродавно, че никое българско момиче не може да и се опре.. звучиш като недорасъл влюбен пубертет :grin: ..както и да е.. обсъдете нещата с нея .. тя е по-запозната и може да намерите компромисен вариянт...а ако няма такъв защо не и предложиш да се покръсти, ако тя не го смята за убидно... или обратното, ноооооо за предпочитане първото :-D :-)

ShtrudeL
03-12-2010, 21:17
Познавате се от месец,а ти се чудиш дали може да се ожените? И дори и така да е...може да се живее и без сватба ^^

nicolepcd
03-12-2010, 21:19
Чакай, бе... :lol: Имате ли поне 16 :D

pp
03-12-2010, 21:24
bratle na 21 sme :) ina4e za zlobnite komentari, nqma nujda vaobshte da im otgovarqm,4estno kazano i az taka misleh ot koeto me s sram,no kakvo da se pravi...za svatbata, tq q iska, ne az... :)

remix1912
03-12-2010, 21:33
bratle na 21 sme :) ina4e za zlobnite komentari, nqma nujda vaobshte da im otgovarqm,4estno kazano i az taka misleh ot koeto me s sram,no kakvo da se pravi...za svatbata, tq q iska, ne az... :)
Срам те е,че си българин
Само така

pp
03-12-2010, 21:42
bratle,da ti poqsnq,poneje osven 4e si ot selski grad kato pd, ne me razbra, misalta mi e 4e i az misleh kato teb, no ve4e mislq po absoljutno drug na4in,shoto ti ne q poznavash, ina4e na malkata nqma nujda da otgovarqm, shtoto osjte hodi prava pod masata...

ShtrudeL
03-12-2010, 21:46
Ти пък да не си от по-градски град бе? Ебати *цензура*
Не искам пореден бан. ^^

remix1912
03-12-2010, 21:46
Ако искаш яла в Пловдив да го кажеш това и да ти променим мисленето.
Ти да не си от Анкара случайно? :razz:
И пиши на кирилица бе резак смотан :razz: :-x

TheWise
03-12-2010, 21:55
fgirl14 ми расизъм.. расизъм ама не можеш ли да намалиш агресията в себе си.. ил злобата не знам кое по точно.. масата от мненията ти са някви злобарски...

по темата.. миии към автора първо.. не мисля, че трябваше да прайш толко радикално заключение, което сякаш е миродавно, че никое българско момиче не може да и се опре.. звучиш като недорасъл влюбен пубертет :grin: ..както и да е.. обсъдете нещата с нея .. тя е по-запозната и може да намерите компромисен вариянт...а ако няма такъв защо не и предложиш да се покръсти, ако тя не го смята за убидно... или обратното, ноооооо за предпочитане първото :-D :-)

това мнение изчерпва част от това което мислех да напиша по темата, или ти трябва да приемеш исляма като своя религия или тя да стане християнка, но от това което знам едва ли тя ще стане християнка и ще зареже семейството си, но на колкото и да си тъй като пишеш във форум за тийнове не мислиш ли че ти е малко рано за подобни действия ?? От колко време сте заедно ? Колко са сериозни нещата ? Има доста въпроси на които сам за себе си трябва да си отговориш преди да си кажеш ще се женя за да е зряло и обмислено решението ти. Импулсивните и прибързани решения не прокопсват дълго и не лежат в основата на здравите и дълготрайни връзки между двама души.

Annihilati0N
03-12-2010, 22:46
Темата нямаше нищо общо с расизма, а вие я направихте такава! Мисля, че трябва модераторска намеса. Момчето искаше помощ, като не можете да я предложите поне не спамете! Има само един вариант и той е да говориш с нея във връзка с техните обичаи и т.н. Ако все още иска да се жени след това явно ще трябва да правиш избора. ;]

GossipGirl89
03-12-2010, 22:53
bratle na 21 sme :) ina4e za zlobnite komentari, nqma nujda vaobshte da im otgovarqm,4estno kazano i az taka misleh ot koeto me s sram,no kakvo da se pravi...za svatbata, tq q iska, ne az... :)

Тя може да иска да скочиш от прозореца - ще скочиш ли? Писал си, че сте се запознали преди 1 месец - не мислиш ли, че ви е малко раничко за сватби? Има хора, които с години са заедно и не предприемат такава сериозна крачка, а вие още след първия месец искате да се жените... Не ще нещо ама има голям шанс ако го направите после да съжалявате... Млади сте още-изживейте си хубавите години както трябва пък после ако ви е писано се женете! Иначе по въпроса ти - опитай да проучиш как стоят нещата... Тя не е ли на ясно?

LadyDi
03-13-2010, 06:09
bratle,da ti poqsnq,poneje osven 4e si ot selski grad kato pd, ne me razbra, misalta mi e 4e i az misleh kato teb, no ve4e mislq po absoljutno drug na4in,shoto ti ne q poznavash, ina4e na malkata nqma nujda da otgovarqm, shtoto osjte hodi prava pod masata...

турчино пиши на кирилица!!
показа ли се къв си :?
боклук
Ти обаче си маса проста, нали? Вземи се кротни и се научи да си изказваш мнението по-интелигентно и в рамките на добрия тон. Никой не е длъжен да ти търпи предменструалните изблици.

По темата: връзка на българин с туркиня - много трудно. Най-малкото - нейните родители едва ли ще те приемат. Плюс това, ако тя смята, че трябва да си смениш религията, според мен не си заслужава - това е вече някакъв фанатизъм. Гражданският брак не изисква еднаква религия от двама ви. Една Истинска туркиня никога няма да се хване с българин, те си държат на религията и на етноса.

За разлика от нас... очевидно.

П.П. Мисля, че мъъъничко прекали с фантазиите си в тая тема :)

ReachlessGirl
03-13-2010, 06:13
и нито едно българско момиче не може да й се опре във всяко едно отношение..
дали?? :? :?
и спред вас струват ли си всичките усилия за тази вразка при положение, че всеки ден откриваме колко сме различни, но въпреки това ни е супер заедно ?
за мен не си струва изобщо да се хващам с момче от друга религия, но щом така си решил бъди с нея ..

Nakadah
03-13-2010, 06:45
Здравейте, преди месец се запознах с приятелката си,която е туркиня, но противно на моите очаквания се оказа най- страхотния човек, когото сам срещал някога и нито едно българско момиче не може да й се опре във всяко едно отношение, но тук идва и моят въпрос, тя не иска просто гадже, а по- скоро иска да се жени, аз попроучих нещата и исляма не позволява такива бракове на жени с немюсюлмани, някой знае ли за някакво изключение и спред вас струват ли си всичките усилия за тази вразка при положение, че всеки ден откриваме колко сме различни, но въпреки това ни е супер заедно ? :-D

хаха да не повярваш и аз съм си харесвал ислямиска... даже 1 потребител от тоя форум ме бъзикаше щото беше правила научна работа за исляма и аз я помолих да ми го прати... както и да е... след 2-3 дена чист въздух и малко размисъл се стигна до извода че това е било от лигня и от това че се чуда каква глупост да направа... с др думи не си заслужава...

+ че жените в исляма се смятат за БОКЛУК и тя няма право да избира...

ScionOfStorm
03-13-2010, 09:01
Ох, много им е радикална тяхната религия. Първо ти го казаха това за сватбата /!/, после - няма да те приемат. Почти съм сигурен, защото има строги порядки и закостенели традиции, които едва ли ще можеш да надхвърлиш. Особено пък между българи и турци напрежението каквото е..

vesito13
03-13-2010, 09:31
Замисли се толкова бързо брак? Да живееш с тази жена цял живот? И това го реши само за месец? Според мен не избързвай, никой не ви гони. Ако тя толкова иска брак може да ти разясни как стоят нещата с религията, особено ако е по-вярваща. В днешно време предполагам, че е възможно да сключите брак. Но пак казвам рано ви е...

Zaritu
03-13-2010, 09:46
бе никое момиче не можело да и се опре .. явно толкова си се срещал със свестни момичета ...
честно по тъпо изказване не бях чувала ! има сумати красиви и свестни българки тва че си се спрял на някаква туркиня не значи че след време няма да намериш някои още по добра българка !
а щом иска да се омъжва това говори за нея ... гледа да се обвърже с някои без да претендира че го познава толкова добре ! поне ти мисли разумно :-o

vas4e3to0
03-13-2010, 15:20
бе никое момиче не можело да и се опре .. явно толкова си се срещал със свестни момичета ...
честно по тъпо изказване не бях чувала ! има сумати красиви и свестни българки тва че си се спрял на някаква туркиня не значи че след време няма да намериш някои още по добра българка !
а щом иска да се омъжва това говори за нея ... гледа да се обвърже с някои без да претендира че го познава толкова добре ! поне ти мисли разумно :-o


Замисли се толкова бързо брак? Да живееш с тази жена цял живот? И това го реши само за месец? Според мен не избързвай, никой не ви гони. Ако тя толкова иска брак може да ти разясни как стоят нещата с религията, особено ако е по-вярваща. В днешно време предполагам, че е възможно да сключите брак. Но пак казвам рано ви е...

Тези две мнения са правите. ;]]

anna93
03-13-2010, 15:28
Има три варианта - един от двамата да приеме религията на другия, да не сключвате брак или просто да се разделите, ако толкова държите на брак.

stern
03-13-2010, 15:37
Авторе,предател

Ахмед Доган е вашият бащаааа

Прасни я един път в гъза и я остави

Расист била,а това че са на клали 500 години кво е бе тъпаци,килеши,
С турчин,туркиня макс може нищо повече от приятелство и това ако не ти натрапва че е турчин и джагалските му тъпотий,но нищо повече

и кво тва момиче е виновно за тва кво са праили турците с БГ преди около 617 години?! е гати мн ме дразнят такива кат теб...тва все едно целия свят да мрази германиците, заради хитлер?! моля ти се...аз пък имам мн добри приятелки, които са туркини и са ми наистина ИСТИНСКИ ПРИЯТЕЛКИ! за тва си мери приказките!

raliichkaa
03-15-2010, 20:06
Е,кво като е от друга страна .. не е болка за умиране,дори е готино.ако я обичаш,ще разбереш,че каквато и да е за теб няма значение .. :)

XTREMEFREERIDE
03-15-2010, 20:16
Изясни първо. ''Тя иска да се жени'' или ''тя иска да се жени за теб'' ? Ако иска да се жени за теб би трябвало да е наясно какво може да стане. Единствения вариант е да поговорите.

И все пак - 1 месец е твърде малко време.

SmilezZz
03-16-2010, 13:59
Поговорете..Обясни й,че още е много рано да се взема такова решение - все пак сто заедно от 1 месец..

-----------------------

Расист била,а това че са на клали 500 години кво е бе тъпаци
Аре престанете да се защитавате с това..Да не би днешните турци да са виновни за случилото се ?..
Поне щом ги мразите - намерете поне една причина,по която наистина си заслужава да ги мразим

xNiKx
03-16-2010, 20:12
ужассс туркиня :smt078
Най гадната страна
предлатам ти са идеш в Турция нямаш място тук и още повече щом нито едно българско момиче неможе да се опре в отношение с нея..си тръгнал да търсиш помощ от бг . тва мн ме ядоса
изчезвай или питай в турски форум :booooomb:

Егати расиста....
Ако много я обичаш, седнете и обсъдете нещата за тая религия. Ако е религиозна (в което се съмнявам), не знам...
Но мисля, че сега повечето хора пренебрегват свещените книги на религиите си ;)
Айде ти откри новата раса, вече са 4: индоевропейска, монголоидна, негроидна и... турска. Хахахах, първо си оправете термините, после казвайте кой какъв е! Турците са най-тъпия етнос на света! И това няма почти нищо общо със това, че 500 години са се държали с нас като с животни. Правят го и сега, отворете си робските очи! Освен това са по-изостанали и консервативни от нас, жените нямат равни права с мъжете, изобщо не си добре да се бъркаш с тях. Да кажеш, че нито едно българско момиче не е по-добро от нея... нямам думи, ти не си виждал момичета, вярно, че повечето българки днес са злеееееее, ама да предпочетеш някоя мустакато фередже....

T91
03-16-2010, 20:40
Моля за извинение , но в този сайт няма ли модератори ? Как е възможно да се допуска подобен расизъм ?

От 10 мнения едно имаше стойност . Колкото до туркофобите - седнете си на задниците и учете . Навярно не сте говорили никога с турчин . Тъпи ? да много са тъпи , толкова тъпи ,че за 50 години създават една огромна империя , а всичко е започнало от една територия голяма колкото бургаската област ... Тъпи са , тъпи и то много , нали ? Дори в момента докато тук ние умните си сечем горите и парковете , те , тия глупави и тъпи ислямски ъъъ рязани , типове правят закони ,че да не се секат парковете поне 50 години , даже човешки крак да не може да стъпи в такъв парк . Как може да са толкова прости ? Нашите УМНИ мозъчета не го побират . Мани , че те дори са демократи повече и от нас . Ма не , как може в държавата на РЯЗАНИТЕ да има такива дискриминации ? http://e-vestnik.bg/3217

Едно имам да кажа . Предпочитам да живея в Турция (както и в Израел ,че даже и при враговете им - Иран) , а не тук . Нито ме е срам , нито съм ограничен като повечето потребители . Аз съм Космополит , от написаното тук едва ли ще успее някой да разбере ,че съм такъв , но е факт . Подобни расистки изказвания като на fgirl14 не бива да бъдат толерирани .

Ако искате да кажете - боклуци са от тая държава - първо се погрижете вашата да не я мислят в цяла Европа за най-пропадналата .

Успех и весело плюене .

xNiKx
03-16-2010, 20:46
Отново казвам: КАКЪВ РАСИЗЪМ??? Ти знаеш ли какво е раса??? Прочети малко. Ако наричаш човек, който не е съгласен с изказването, че една туркиня е по-добра от всички български момичета болен, значи трябва ти да се прегледаш. Всеки българин има пълното право да мрази етнос, който се гаври всячески с родината му - както преди 200 - 300 години, така и до днес. Никой не е казал, че България е велика, но не смей да отнемаш правото на човек да бъде патриот!

gLypChenCee
03-16-2010, 21:08
Щом се обичате, не мисля, че имат значение религиите ви.

T91
03-16-2010, 21:24
Отново казвам: КАКЪВ РАСИЗЪМ??? Ти знаеш ли какво е раса??? Прочети малко.


Расизмът, според ООН, е расова дискриминация спрямо личности, обществени групи, части от населението или групи хора, политика на преследване, унижаване, опозоряване, насилие, подстрекаване към вражда и омраза, разпространяване на опорочаващи сведения и нанасяне на вреди според цвета на кожата, етническата, религиозната или националната принадлежност.

Източник : Уикипедия

ПС. Драги , бъди патриот . Аз пък съм космополит . Ти на свой ред не можеш да отнемеш моето право да имам различни възгледи от твоите промити такива . Тоест аз съм с пълното си право да ти кажа това ? Нали ?

Колкото до по-долните ти думи ,че туркинията не е повече от българката ... Откъде-накъде ? Вярва в Бог . Има само един Бог , Аллах или просто Бог - няма значение . Има мозък , има две очи , предполагам и крака и ръце . Навярно има и първични и вторични полови белези . Сигурно може и да говори . Тя също като българката произлиза от общи прародители с туркинията , идващи от Африка. С кое тя е по-малко от българката ? За съжаление , дори те вече не са така консервативни както преди .

Хората са равни , без значение от етноса си , расата хах и религията . Не , не съм комунист , няма нищо общо с него .

SpeakSoftlyLove
03-16-2010, 22:10
^ Подкрепям горното мнение до толкова, че към хората от различни раси, религии и т.н. не бива да се държим агресивно (ако само това е причината).

Но само до там подкрепям.
Как така, две раси, които имат очевадни разлики (факта, че са две отделни раси...) може да са еднакви? Как може две неща, които не са еднакви да са равни? ДА, хора сме, но дотам.... нека има равни човешки права за всички и те да се спазват строго, но и да не си затваряме очите за очевидни неща.

ПП Говоря принципно, не атакувам определена раса.

thefreak
03-17-2010, 01:33
Страшна работа, от крайно расистки мнения през патриотични, опозиционни.. брех, брех страшна работа.
Аз не съм вярващ. С това казано нека да е ясно, че изобщо не разбирам къде идва връзката между религия и любов. Някой да обясни? Мнеее не ми се четат още глупости, знам какви ще ми ги надиплите.
На няколко въпроса трябва да си отговори автора, няма да са лесни, за да вземе решение.
Обичаш ли я?
Обича ли те?
Чустваш ли се готов?
Искаш ли деца(нека не се заблуждаваме, какъв е смисъла на брака между двама 21-а годишни, без намерение да се правят деца)?
Иска ли тя деца?(равностойни са въпросите, нищо че са един след друг)
Как ще се издържате?
Какви са ти перспективите в живота?
Има ли нещо, което трябва да направиш, което е по-важно на този етап, вместо брака?

За мен, всички други въпроси са абсолютно безсмислени да си ги задаваш. Приеми тези за основни и размишлявай на тях. Абстрахирай се от всичко останало.
И ако имаш топки, родителите й няма да имат проблем с това какъв етнос си и каква религия изповядваш. Ако избощо изповядваш някаква. Защото не стана ясно това.

Никъде не е забранено българин да е католик, будист, мюсюлманин и т.н. Ще бъда какъвто си искам, кой си ти да ми кажеш?
Както е при мен аз не съм вярващ това са глупости за мен(адските глупости).

И още нещо, Пловдив селски град? Е, пък това от къде ти хрумна? Хората в злобата си казват много глупави неща.

xNiKx
03-17-2010, 07:01
Отново казвам: КАКЪВ РАСИЗЪМ??? Ти знаеш ли какво е раса??? Прочети малко.


Расизмът, според ООН, е расова дискриминация спрямо личности, обществени групи, части от населението или групи хора, политика на преследване, унижаване, опозоряване, насилие, подстрекаване към вражда и омраза, разпространяване на опорочаващи сведения и нанасяне на вреди според цвета на кожата, етническата, религиозната или националната принадлежност.

Източник : Уикипедия

ПС. Драги , бъди патриот . Аз пък съм космополит . Ти на свой ред не можеш да отнемеш моето право да имам различни възгледи от твоите промити такива . Тоест аз съм с пълното си право да ти кажа това ? Нали ?

Колкото до по-долните ти думи ,че туркинията не е повече от българката ... Откъде-накъде ? Вярва в Бог . Има само един Бог , Аллах или просто Бог - няма значение . Има мозък , има две очи , предполагам и крака и ръце . Навярно има и първични и вторични полови белези . Сигурно може и да говори . Тя също като българката произлиза от общи прародители с туркинията , идващи от Африка. С кое тя е по-малко от българката ? За съжаление , дори те вече не са така консервативни както преди .

Хората са равни , без значение от етноса си , расата хах и религията . Не , не съм комунист , няма нищо общо с него .

Много точно: "РАСОВА ДИСКРИМИНАЦИЯ"! Каква раса сме ние и каква са те? Да не са негри или китайци??? Не са различна раса от нас, така че не се прави на остроумен.
Точно те са си толкова консервативни, колкото и преди и това им е проблема. Лесно ви е на вас у големите градове, да видите няколко турчина на километър. В моя град са поне 60 процента, българска реч не можеш да чуеш. Имам приятели турци и наистина са точни и готини хора, обаче не знаете какви помияри са повечето. Аз съм атеист, така че за религия изобщо не говоря. Не ми пречи някой да има приятели турци, да ходи с турци и т.н. обаче той говори за брак и как никое българско момиче не може да стъпи на пръста на няква туркиня.

T91
03-17-2010, 08:03
Расизмът, според ООН, е расова дискриминация спрямо личности, обществени групи, части от населението или групи хора, политика на преследване, унижаване, опозоряване, насилие, подстрекаване към вражда и омраза, разпространяване на опорочаващи сведения и нанасяне на вреди според цвета на кожата, етническата, религиозната или националната принадлежност.


Чети ,после ми казвай дали съм остроумен . Явно съм . :-D

alex4o
03-17-2010, 08:36
Страшна работа, от крайно расистки мнения през патриотични, опозиционни.. брех, брех страшна работа.
Аз не съм вярващ. С това казано нека да е ясно, че изобщо не разбирам къде идва връзката между религия и любов. Някой да обясни? Мнеее не ми се четат още глупости, знам какви ще ми ги надиплите.
На няколко въпроса трябва да си отговори автора, няма да са лесни, за да вземе решение.
Обичаш ли я?
Обича ли те?
Чустваш ли се готов?
Искаш ли деца(нека не се заблуждаваме, какъв е смисъла на брака между двама 21-а годишни, без намерение да се правят деца)?
Иска ли тя деца?(равностойни са въпросите, нищо че са един след друг)
Как ще се издържате?
Какви са ти перспективите в живота?
Има ли нещо, което трябва да направиш, което е по-важно на този етап, вместо брака?

За мен, всички други въпроси са абсолютно безсмислени да си ги задаваш. Приеми тези за основни и размишлявай на тях. Абстрахирай се от всичко останало.
И ако имаш топки, родителите й няма да имат проблем с това какъв етнос си и каква религия изповядваш. Ако избощо изповядваш някаква. Защото не стана ясно това.

Никъде не е забранено българин да е католик, будист, мюсюлманин и т.н. Ще бъда какъвто си искам, кой си ти да ми кажеш?
Както е при мен аз не съм вярващ това са глупости за мен(адските глупости).

И още нещо, Пловдив селски град? Е, пък това от къде ти хрумна? Хората в злобата си казват много глупави неща.

Браво! От 3 страници мнения най-после едно смислено!

Аз лично мисля,че има достатъчно красиви,умни и добри момчета и момичета в БЪЛГАРИЯ,но щом авторът е решил така ние не можем да го съдим!

xNiKx
03-17-2010, 09:54
Расизмът, според ООН, е расова дискриминация спрямо личности, обществени групи, части от населението или групи хора, политика на преследване, унижаване, опозоряване, насилие, подстрекаване към вражда и омраза, разпространяване на опорочаващи сведения и нанасяне на вреди според цвета на кожата, етническата, религиозната или националната принадлежност.


Чети ,после ми казвай дали съм остроумен . Явно съм . :-D
Боже, ЧЕТИ ТИ БЕ! "РАСОВА ДИСКРИМИНАЦИЯ"!!!! Ние сме индоевропейска раса, турците също! Няма расова дискриминация м-у нас! Има друга, и то напълно заслужена. Това е все едно китайците да дискриминират расово японците. Бати малоумните!

thefreak
03-17-2010, 13:06
Расизмът, според ООН, е расова дискриминация спрямо личности, обществени групи, части от населението или групи хора, политика на преследване, унижаване, опозоряване, насилие, подстрекаване към вражда и омраза, разпространяване на опорочаващи сведения и нанасяне на вреди според цвета на кожата, етническата, религиозната или националната принадлежност.


Чети ,после ми казвай дали съм остроумен . Явно съм . :-D
Боже, ЧЕТИ ТИ БЕ! "РАСОВА ДИСКРИМИНАЦИЯ"!!!! Ние сме индоевропейска раса, турците също! Няма расова дискриминация м-у нас! Има друга, и то напълно заслужена. Това е все едно китайците да дискриминират расово японците. Бати малоумните!

Абе тъпчо, думата има повече от едно значения просто прочети какви са те. Не се хващай за буквалното само. Думата "расизъм" в себе си съчетава безпочвената омраза на едни хора към други на база предрасъдаци и стереотипни обеждения. На прост език(че да можеш да го разбереш), това ще рече: Аз съм бял, той е черен, и го мразя защото има друг цвят на кожата(расова дескриминация). Аз съм християнин, а той мюсюлманин и го мразя защото се кланя на друг бог и изповядва неверни неща(религиозна дескриминация). Аз съм българин и мразя турци, защото сме били по тяхно робство(национална дескриминация, А защо е така можеш ли да си отговориш? Едва ли..)Аз съм консервативно настроен комунист и мразя демократи капиталисти(политическа дескриминация).
Всички тези значение могат взаимно да се обединят в една дума. Можеш ли да се сетиш коя е тя?

yuyuto
03-17-2010, 13:56
Абе религия... Стига глупости! Какво значение има религията?! Всички сме хора.
Никоя религия не може да ви попречи да сте заедно, ако това е, което искате. Още повече живеем в 21-ви век.

Tempest
03-17-2010, 14:11
измежду тия всичките извъдени християни и патриоти [сред които се намира някой и друг да плюе някъде другаде колко смотана е държавата ни (не че не е вярно де, държавата да, страната - не)] и някак да кажа "бъди атеист" ми звучи като "бъди непукист"... но така или иначе - дори да ходиш на църква и да си крайно вярващ, то ще да ти е писано да бъдеш с нея... и да се допитваш до един форум, пълен с олигофрени, едно 80% от които не знаят какво говорят... е глупаво, но ти си знаеш...


п.с.: понякога си се радвам, че съм атеист... всичките тия междурелигиозни свади не ми допадат...

freak4e
03-17-2010, 14:39
Авторе,предател

Ахмед Доган е вашият бащаааа

Прасни я един път в гъза и я остави

Расист била,а това че са на клали 500 години кво е бе тъпаци,килеши,
С турчин,туркиня макс може нищо повече от приятелство и това ако не ти натрапва че е турчин и джагалските му тъпотий,но нищо повече

И аз не харесвам турци заради миналото ни.. Ноо ти си ебатии бруталния, тъп и комлексиран расист.. Праснии я в гъза и я оставии .. Пожелавам ти да изпиташ болката от това да те използват ;]]

T91
03-17-2010, 15:09
Расизмът, според ООН, е расова дискриминация спрямо личности, обществени групи, части от населението или групи хора, политика на преследване, унижаване, опозоряване, насилие, подстрекаване към вражда и омраза, разпространяване на опорочаващи сведения и нанасяне на вреди според цвета на кожата, етническата, религиозната или националната принадлежност.


Чети ,после ми казвай дали съм остроумен . Явно съм . :-D
Боже, ЧЕТИ ТИ БЕ! "РАСОВА ДИСКРИМИНАЦИЯ"!!!! Ние сме индоевропейска раса, турците също! Няма расова дискриминация м-у нас! Има друга, и то напълно заслужена. Това е все едно китайците да дискриминират расово японците. Бати малоумните!

Абе тъпчо, думата има повече от едно значения просто прочети какви са те. Не се хващай за буквалното само. Думата "расизъм" в себе си съчетава безпочвената омраза на едни хора към други на база предрасъдаци и стереотипни обеждения. На прост език(че да можеш да го разбереш), това ще рече: Аз съм бял, той е черен, и го мразя защото има друг цвят на кожата(расова дескриминация). Аз съм християнин, а той мюсюлманин и го мразя защото се кланя на друг бог и изповядва неверни неща(религиозна дескриминация). Аз съм българин и мразя турци, защото сме били по тяхно робство(национална дескриминация, А защо е така можеш ли да си отговориш? Едва ли..)Аз съм консервативно настроен комунист и мразя демократи капиталисти(политическа дескриминация).
Всички тези значение могат взаимно да се обединят в една дума. Можеш ли да се сетиш коя е тя?


xNiKx ето ти и елементарно обяснено какво е расизъм (чети горе) .

thefreak мерси ,че обясни на този 13 годишен хлапак на разбираем език.

SpeakSoftlyLove
03-17-2010, 15:17
Авторе, казаха ти какво да правиш - ако я обичаш и тя също те обича, действай.

Последен офтопик въпрос.
Колко от тези хора, които твърдят, че между расите няма разлика,всеки ден се сблъскват със най-различни раси или най-малкото, имат някакъв по-съществен опит със тях?

loliii
03-17-2010, 15:38
Авторе,предател

Ахмед Доган е вашият бащаааа

Прасни я един път в гъза и я остави

Расист била,а това че са на клали 500 години кво е бе тъпаци,килеши,
С турчин,туркиня макс може нищо повече от приятелство и това ако не ти натрапва че е турчин и джагалските му тъпотий,но нищо повече
Значи приятел може, ама гадже не може!? И защо?!? БСП-арите ни доведоха до просешка тояга, сърбите, гърците и румънците ни ограбиха и хиляди българи в Македония не могат да получат българско гражданство, за да се върнат в родината си, но ние все говорим за турците. Мили мои събратя, и ние сме клали, и ние сме бесили, преди животът на човешкия народ е бил война, какво очаквате? Който имал късмета да създаде империя си е негова работа. Но вече сме в демокрация, тъй че стига сме псували, ами да се замислим колко много ни трябва още, за да се превърнем в цивилизовани хора. И сега вместо да ме наречете ш*бана туркиня и да ме пратите да си ходя в Турция мога да ви кажа, че вие БЪЛГАРИ и ПАТРИОТИ дори не познавате Велика България, но сте тръгнали да се правите на праведни граждани. Както и да е.

По темата : Въпреки че казах всичко това, възпитанието на българин и на мюсюлманин най-вероятно е много различно и остави това за вярата, но самите вие и вашите интереси, принципи, стереотипи ще са различни. Не знам дали си готов да встъпиш в брак с човек, с когото може би няма да се разбирате. Но ако се обичате нищо не ви пречи. Въпреки това, това че тя иска да се омъжва не трябва да те кара да прибързваш. Знаеш, че мюсюлманите бързат да се женят, това пак показва разлика между схващанията на теб и на нея. Замисли се хубаво преди да си направил глупост.

AnzaRe
03-17-2010, 15:44
Никога не бих си фанал аверка мюсюлманка...

T91
03-17-2010, 16:03
Авторе, казаха ти какво да правиш - ако я обичаш и тя също те обича, действай.

Последен офтопик въпрос.
Колко от тези хора, които твърдят, че между расите няма разлика,всеки ден се сблъскват със най-различни раси или най-малкото, имат някакъв по-съществен опит със тях?

Аз . Няма смисъл да се води спор обаче . За мен всички са равни , да , не се различават по нищо . Странно , а ?


ПС. Спирам да пиша в тази тема ,че се наводни .

gir
03-17-2010, 16:04
Здравейте, преди месец се запознах с приятелката си,която е туркиня, но противно на моите очаквания се оказа най- страхотния човек, когото сам срещал някога и нито едно българско момиче не може да й се опре във всяко едно отношение, но тук идва и моят въпрос, тя не иска просто гадже, а по- скоро иска да се жени, аз попроучих нещата и исляма не позволява такива бракове на жени с немюсюлмани, някой знае ли за някакво изключение и спред вас струват ли си всичките усилия за тази вразка при положение, че всеки ден откриваме колко сме различни, но въпреки това ни е супер заедно ? :-D

Има много изключения, ама то хората са така...Аз по много теми съм писал, ще пиша и тук:

-Ако не е туркиня, можеше да се окаже, че не е на "подходяща възраст" (тука имаме ейджисти, които с калкулатор си пресмятат кой на колко е...)

-Ако пък е на подходяща възраст, ще е от друга раса (според много хора, българинът не може да се жени за черни или жълти...расизъм, брато!...)

-Ако ли пък всичко е наред, някой ще ти каже, че майка й и баща й не са готини хора и не може да се ожените...

Абе всеки се хваща за какво ли не, в твоя случай - за етнос и религия...

(Ако някой не знае - турците имат и християни. Турци-християни, в самата Турция, които си имат християнска църква и се молят на Христос. Факт!)

Можете да сключите граждански брак, защото законът не го интересува кой на какво се моли. Няма да можете да сключите църковен брак, но, ако и ти, и тя сте хора на науката, а не на религията, няма да се занимавате с простотии като това, кой в какви призраци вярва. За мене религиите са опиум за народа, учен-материалист съм.

AnzaRe
03-17-2010, 16:09
ае - турците имат и християни. Турци-християни, в самата Турция, които си имат християнска църква и се молят на Христос. Факт!).
Това е вярно!Но пак са подложени на същите традиции като на турците.

xNiKx
03-17-2010, 17:59
Расизмът, според ООН, е расова дискриминация спрямо личности, обществени групи, части от населението или групи хора, политика на преследване, унижаване, опозоряване, насилие, подстрекаване към вражда и омраза, разпространяване на опорочаващи сведения и нанасяне на вреди според цвета на кожата, етническата, религиозната или националната принадлежност.


Чети ,после ми казвай дали съм остроумен . Явно съм . :-D
Боже, ЧЕТИ ТИ БЕ! "РАСОВА ДИСКРИМИНАЦИЯ"!!!! Ние сме индоевропейска раса, турците също! Няма расова дискриминация м-у нас! Има друга, и то напълно заслужена. Това е все едно китайците да дискриминират расово японците. Бати малоумните!

Абе тъпчо, думата има повече от едно значения просто прочети какви са те. Не се хващай за буквалното само. Думата "расизъм" в себе си съчетава безпочвената омраза на едни хора към други на база предрасъдаци и стереотипни обеждения. На прост език(че да можеш да го разбереш), това ще рече: Аз съм бял, той е черен, и го мразя защото има друг цвят на кожата(расова дескриминация). Аз съм християнин, а той мюсюлманин и го мразя защото се кланя на друг бог и изповядва неверни неща(религиозна дескриминация). Аз съм българин и мразя турци, защото сме били по тяхно робство(национална дескриминация, А защо е така можеш ли да си отговориш? Едва ли..)Аз съм консервативно настроен комунист и мразя демократи капиталисти(политическа дескриминация).
Всички тези значение могат взаимно да се обединят в една дума. Можеш ли да се сетиш коя е тя?


xNiKx ето ти и елементарно обяснено какво е расизъм (чети горе) .

thefreak мерси ,че обясни на този 13 годишен хлапак на разбираем език.

Не ми говорете като на малоумен, бе нещастници! Много по-добре от вас знам какво е расизъм и какво е дискриминация, ама май вие не знаете, че има голяма разлика между двете. Туй дето изрода го говори е точно дискриминация. Расизъм е да мразиш черните, расизъм е да мразиш китайците, не турците! Това пак е дискриминация, ама НЕ РАСИЗЪМ!!! Не ме познавате, не ми говорете празните си лапешки приказки. "Думата "расизъм" в себе си съчетава безпочвената омраза на едни хора към други на база предрасъдаци и стереотипни обеждения" Искаш да кажеш, че е расизъм ако кажа, че руснаците са пияници, а ирландците имат големи зърна??? Ако така мислиш, мога само да те съжалявам. Много сте отворени, ама само ако знаехте колко сте смешни...

thefreak
03-17-2010, 18:22
Нашето момче обаче пак си знае неговото... Вкопчил се е в буквалното значение като удавник за сламка и това е. Твърдоглави хора не подлежат убеждение. 100% ли си уверен, че ние говорим глупости? Защото не един и двама ти казаха, това което ти повтаряме, а никой не те е подкрепил теб, ми се струва. Използвай я тази глава малко.

T91
03-17-2010, 18:22
Мило , момче :-D . Защо просто не си признаеш ,че си на 11 годинки ? Пък и малчо , смятам ,че ООН знаят по добре от теб какво е расизъм . :-D

sti4i
03-17-2010, 19:11
Абе хора тука нестава на вапрос за вас и дали хар турци.Момчето и вапросното момиче искат да се оженят така.А от тука идва и моя вапрос абе пич спорет теб да не мислиш 4е сички туркини се женят за турци.100 на 100 има туркини оженили се за мъже с др религия и обратното.Но тука идва и още 1 вапрос родителите ви сагласни ли са но до няква степен те не решават щото живота си е ваш.Така че според мен оженете се ако се обичате. :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

AnzaRe
03-17-2010, 19:14
Момчето и вапросното момиче искат да се оженят така.
Авторе ти на колко години си,ако може да попитам ?

beachy_bunny
03-17-2010, 19:17
хаха що за човек си ти бе ... ако беше един от многото убити българи,за да освободят България от Турция ... изобщо нямаше да си помислиш да имаш нещо общо с някой турчин ... повръща ми се от такива като теб .. и най-долното е ,че направи сравнението ... " нито една българка .." тъпак ..

SpeakSoftlyLove
03-17-2010, 19:21
SpeakSoftlyLove написа:
Авторе, казаха ти какво да правиш - ако я обичаш и тя също те обича, действай.

Последен офтопик въпрос.
Колко от тези хора, които твърдят, че между расите няма разлика,всеки ден се сблъскват със най-различни раси или най-малкото, имат някакъв по-съществен опит със тях?


Аз . Няма смисъл да се води спор обаче . За мен всички са равни , да , не се различават по нищо . Странно , а ?


ПС. Спирам да пиша в тази тема ,че се наводни .
Бъди така добър да не използваш непредизвикана ирония при условие, че не искаш аргумент и реално нищо съществено не каза, освен да се повтаряш. :)

Jessie
03-17-2010, 19:26
Ем .. ходила съм с турско чедо и имам на представа що годе какво е... Но със сигурност беше грешка. :D

Така че .. и аз си падам расистка. :oops:

beachy_bunny
03-17-2010, 19:42
хаха що за човек си ти бе ... ако беше един от многото убити българи,за да освободят България от Турция ... изобщо нямаше да си помислиш да имаш нещо общо с някой турчин ... повръща ми се от такива като теб .. и най-долното е ,че направи сравнението ... " нито една българка .." тъпак ..
Иииии стига бе хора,стига вече с тва "едно време".Ние живеем сега,така е отредил Господ,не "едно време".Не може да плащаме чужди грехове,а и това момиче какво е виновно,че се е родила туркиня,да не би да е можела да избира.

а ако Русия .. не беше помогнала и мъчението беше продължило още ? тогава какво ... ти щеше да си с турчин .. ? И турците пак ли нямаха да имат нищо общо .. ок спирам ... няма кво да обсъждам и деля с вас това си е мое мнение и не мисля да си го променям .. лека вечер

xNiKx
03-18-2010, 04:32
Мило , момче :-D . Защо просто не си признаеш ,че си на 11 годинки ? Пък и малчо , смятам ,че ООН знаят по добре от теб какво е расизъм . :-D
Защо просто не си признаете, че сте на по 14 годинки, и си нямате идея какво говорите? Щом за вас да си расист означава, да мразиш руснаците, защото са пияници и македонците, защото са идиоти, значи споря с банда малоумници. Не виждам смисъл да продължавам със спора, хората са си го казали: "Спориш ли с идиоти, ставаш идиот", тъй че айде късмет. Ръсете си лапешките теории другаде.
П.С. Не, не съм на 11 най-малкото, защото нямаше да пиша факти, а щях да поствам теми "Как дъ Си НъМеРиъ ГадЖи??2?", каквито предполагам вие имате в повече.

DevilWish
03-18-2010, 08:23
аз ще ти пиша на лично..

rosskata
03-18-2010, 08:25
xNiKx , стига се излага вече, смешен си...

До автора- само ти можеш да си прецениш дали искаш да си с тази жена, или не. Да питаш във тийн форум пълен с хора дето не знаят какво говорят, е малко несериозно... Според мен един месец е прекалено малко време , за да се говори за брак, но ти си знаеш...

Расистите, вие сте много зле... :shock:

Jessie
03-18-2010, 08:43
Вие също сте много зле, обърнахте го на история и не знам си какво ... Сегашните турци каква вина имат за стореното от прадедите им преди не знам си там колко време? :? :? :?

xNiKx
03-18-2010, 09:01
xNiKx , стига се излага вече, смешен си...

До автора- само ти можеш да си прецениш дали искаш да си с тази жена, или не. Да питаш във тийн форум пълен с хора дето не знаят какво говорят, е малко несериозно... Според мен един месец е прекалено малко време , за да се говори за брак, но ти си знаеш...

Расистите, вие сте много зле... :shock:
Казах си вече, няма какво повече да споря с малоумници, мислещи, че разбират неща, за които очевадно си нямат идея. Ако и ти се причисляваш към тях, поздравления.

T91
03-18-2010, 12:56
xNiKx , стига се излага вече, смешен си...

До автора- само ти можеш да си прецениш дали искаш да си с тази жена, или не. Да питаш във тийн форум пълен с хора дето не знаят какво говорят, е малко несериозно... Според мен един месец е прекалено малко време , за да се говори за брак, но ти си знаеш...

Расистите, вие сте много зле... :shock:
Казах си вече, няма какво повече да споря с малоумници, мислещи, че разбират неща, за които очевадно си нямат идея. Ако и ти се причисляваш към тях, поздравления.

Колко си смешен ... Патриот бил . Поучи малко , после ставай каквото искаш . :lol:

DaNGeRousLy
03-18-2010, 13:50
Според мен няма смисъл тук (във форума) където половината нямат и 16, да питаш дали да се жениш, за кого и т.н. :)

xNiKx
03-18-2010, 16:38
xNiKx , стига се излага вече, смешен си...

До автора- само ти можеш да си прецениш дали искаш да си с тази жена, или не. Да питаш във тийн форум пълен с хора дето не знаят какво говорят, е малко несериозно... Според мен един месец е прекалено малко време , за да се говори за брак, но ти си знаеш...

Расистите, вие сте много зле... :shock:
Казах си вече, няма какво повече да споря с малоумници, мислещи, че разбират неща, за които очевадно си нямат идея. Ако и ти се причисляваш към тях, поздравления.

Колко си смешен ... Патриот бил . Поучи малко , после ставай каквото искаш . :lol:
Радвам се, че се разяснихме. Сега може да спреш с глупостите си и да ходиш да помпиш гумите на влака.

T91
03-18-2010, 18:12
xNiKx , стига се излага вече, смешен си...

До автора- само ти можеш да си прецениш дали искаш да си с тази жена, или не. Да питаш във тийн форум пълен с хора дето не знаят какво говорят, е малко несериозно... Според мен един месец е прекалено малко време , за да се говори за брак, но ти си знаеш...

Расистите, вие сте много зле... :shock:
Казах си вече, няма какво повече да споря с малоумници, мислещи, че разбират неща, за които очевадно си нямат идея. Ако и ти се причисляваш към тях, поздравления.

Колко си смешен ... Патриот бил . Поучи малко , после ставай каквото искаш .



Радвам се, че се разяснихме. Сега може да спреш с глупостите си и да ходиш да помпиш гумите на влака. :lol: :lol: :lol:

xNiKx
03-18-2010, 18:15
xNiKx , стига се излага вече, смешен си...

До автора- само ти можеш да си прецениш дали искаш да си с тази жена, или не. Да питаш във тийн форум пълен с хора дето не знаят какво говорят, е малко несериозно... Според мен един месец е прекалено малко време , за да се говори за брак, но ти си знаеш...

Расистите, вие сте много зле... :shock:
Казах си вече, няма какво повече да споря с малоумници, мислещи, че разбират неща, за които очевадно си нямат идея. Ако и ти се причисляваш към тях, поздравления.

Колко си смешен ... Патриот бил . Поучи малко , после ставай каквото искаш .



Радвам се, че се разяснихме. Сега може да спреш с глупостите си и да ходиш да помпиш гумите на влака. :lol: :lol: :lol:
:razz: :razz: :razz:

T91
03-18-2010, 18:17
Обаче наистина изби рибата с тази фраза :grin: . Айде стига сме спамили . Беше ми приятна дискусията . :)

xNiKx
03-18-2010, 19:00
Обаче наистина изби рибата с тази фраза :grin: . Айде стига сме спамили . Беше ми приятна дискусията . :)
Съгласен, приятно ми беше да поспорим. Някой друг път - пак. :razz:

Lincheto
03-18-2010, 19:24
Здравейте, преди месец се запознах с приятелката си,която е туркиня, но противно на моите очаквания се оказа най- страхотния човек, когото сам срещал някога и нито едно българско момиче не може да й се опре във всяко едно отношение

а? Сериозно? А стига ве...

facepalm

joda
03-18-2010, 19:33
ем граждански брак?защо да е религиозен?

ремихс нещо си там аз като си имам приятели турци предател ли съм?

Знаеш ли защо гърците ни мразят?защото ние сме ги клали не веднъж и сега какво ?

ами Германия и Франция?тези две страни се ненавиждат но не им пречи да имат бракове с германец или с францзузин
или руснак и полякиня,американец и максиканка?
и има още много такива примери

и да попитам целия форум ако тези така наречени примери

започнат да се колят помежду си какво ще стане?

я се осъзнайте малко важното е че се обичат това е компромисен вариант винаги има

и нека силата бъде с вас