PDA

View Full Version : не е за изпускане !



fr0zenboy
03-13-2010, 10:00
Как бихте живеели в държава, в която има 6 месеца ден, 6 месеца нощ :)

Аз лично, ако съм от такава държава ( например Финландия ), когато идва постоянната нощ, ще отидаа за 6 месеца временно да имигрирам и пак да се прибера :-D После защо имало най много самоубийства в такива държави.. то не е човешко 6 месеца мрак! Няма слънце, няма нищо.. не мога да живея на такова място :?

someonerandom
03-13-2010, 10:15
Освен мрака,и 6 месеца слънце не са работа...как се спи например?Ужас...
Най-добре си е ден и нощ с нормална дължина :D

w0sh
03-13-2010, 12:28
6 месеца нощен живот.

Звучи мощно.

pamii
03-14-2010, 19:00
Ужас е .. Аз не бих живяла в такава държава. 6 месеца мрак :shock: .. ами през деня .. как се спи на тва слънце ?!?
:P

strangler
03-14-2010, 19:03
Оставаше и да е истина това което казваш и щеше да е перфектно.

antiWHAT
03-14-2010, 19:46
6 месеца нощен живот.

Звучи мощно.

+1

DollDaggaBuzzBuzz
03-14-2010, 20:02
6 месеца нощен живот.

Звучи мощно.


Определено !! :grin:

kypo
03-14-2010, 20:32
на 5 май пътувам за Финландия, от там ще пиша как е.
имало самоубийства, ми нека има. ама в бълхария има пък убийства, кое е по-лошото 8-) то щото е така затова взимат луди пари в тия държави и аз лично много бих искал да живея там. такова спокойствие. седиш си на къщичката на брега на езерото, отвсякъде гора, ловиш си рибка, караш джип и си имаш камина в къщичката и си гледаш живота. когато ти писне от спокойствие хващаш самолета и за 5 часа си в Испания
(при положение че вече си направил някой милион и не трябва да бачкаш)

Zod
03-14-2010, 20:36
Живея в такава държава от 3 год (не Финландия) и не е така както си мислите, разликата е мн малка, но някои хора я забелязват много а други не им пука. До сега не се е случвало да не мога да спа от сланце през ноща или да е пълен мрак посредата на деня. И все още не съм чел за самоубииство. ;)

brokeninside13
03-14-2010, 20:39
6 месеца нощен живот.

Звучи мощно.

YYESSSSSSSSSSSSS :grin: :grin: :grin: :D

someonerandom
03-14-2010, 20:41
Оставаше и да е истина това което казваш и щеше да е перфектно.
Ти сериозно ли?!

someonerandom
03-14-2010, 20:42
Живея в такава държава от 3 год (не Финландия) и не е така както си мислите, разликата е мн малка, но някои хора я забелязват много а други не им пука. До сега не се е случвало да не мога да спа от сланце през ноща или да е пълен мрак посредата на деня. И все още не съм чел за самоубииство. ;)
А все пак осезаемо ли е?Какво е-по светла нощ,по-мрачни дни?

Zod
03-14-2010, 20:47
Живея в такава държава от 3 год (не Финландия) и не е така както си мислите, разликата е мн малка, но някои хора я забелязват много а други не им пука. До сега не се е случвало да не мога да спа от сланце през ноща или да е пълен мрак посредата на деня. И все още не съм чел за самоубииство. ;)
А все пак осезаемо ли е?Какво е-по светла нощ,по-мрачни дни?

Ми като излезна за даскало (9 ч бг. време) светлия период е светло като ден, тумния треа си гледам в краката да не се пребия. Ма преди мн време като бях на ваканция светлия период беше толкова светъл че не можах да спа вобще. Зависи как човек го приема.

plmn
03-14-2010, 20:57
такова спокойствие. седиш си на къщичката на брега на езерото, отвсякъде гора, ловиш си рибка, караш джип и си имаш камина в къщичката и си гледаш живота. когато ти писне от спокойствие хващаш самолета и за 5 часа си в Испания
(при положение че вече си направил някой милион и не трябва да бачкаш)

брей. :Д тва в някво списание ли го чете :lol:

kypo
03-14-2010, 21:00
такова спокойствие. седиш си на къщичката на брега на езерото, отвсякъде гора, ловиш си рибка, караш джип и си имаш камина в къщичката и си гледаш живота. когато ти писне от спокойствие хващаш самолета и за 5 часа си в Испания
(при положение че вече си направил някой милион и не трябва да бачкаш)

брей. :Д тва в някво списание ли го чете :lol:
не бе така си го представям живота там 8-) .
понеже съм ходил само във Хелзинки и там си е град като град, хора, коли, тва онова.
обаче сега ще ходя в едно градче до хелзинки - вантаа и си представям точно нещо такова - къща, езеро, лодка, джипа 8-)

plmn
03-14-2010, 21:06
такова спокойствие. седиш си на къщичката на брега на езерото, отвсякъде гора, ловиш си рибка, караш джип и си имаш камина в къщичката и си гледаш живота. когато ти писне от спокойствие хващаш самолета и за 5 часа си в Испания
(при положение че вече си направил някой милион и не трябва да бачкаш)

брей. :Д тва в някво списание ли го чете :lol:
не бе така си го представям живота там 8-) .
понеже съм ходил само във Хелзинки и там си е град като град, хора, коли, тва онова.
обаче сега ще ходя в едно градче до хелзинки - вантаа и си представям точно нещо такова - къща, езеро, лодка, джипа 8-)

кой ли не иска такъв живот.. спокойствие, природа, гори, езера, финансово независим, последен модел джип спрян пред хижата, няма дупки по пътищата, мръсотия всички са щастливи.. айде, айде, че и аз се замечтах 8-) 8-)

Nitrogenium
03-14-2010, 23:57
звучи ви странно защото сте свикнали да има и ден и нощ,ако бяхте родени във Финладия например нямаше да ви пука 8-)

DimovB
03-15-2010, 00:02
Само в най-северните части на Скандинавския е така. По на юг си живеят нормално.

lastchoice
03-16-2010, 16:33
6 месеца нощен живот.

Звучи мощно.

+1
+ 8-)

PainMonopoly
04-02-2010, 10:38
6 месеца ден и 6 месеца нощ е само на полюсите. Там където има цивилизация, деня става маалко по-дълъг или къс, но не 6 месеца.