PDA

View Full Version : Пак за любовните триъгълници :X



miminka__94
03-13-2010, 10:32
Дойде и мой ред да пиша тема за любовни мъки ... хм

Преди няколко месеца ходех с едно момче,да го наречем А. .Излизахме от доста време,а и ни беше 2-3 опит 8-) Беше ми много хубаво с него,но и двамата имахме проблеми с ревността и често скандалите ни бяха повече от колкото трябва,често си викахме,изключвахме си телефоните,тръгвахме си от срещите,но понякога той правеше толкова мили неща,че забравях всичко лошо и просто исках да съм с него . . . е да,но накрая не се получи иии се разделихме,но не приятелкси . . . аз бях ядосана,той беше ядосан . . . аз постъпих кифленски и тръгнах с най-добрия му приятел,той пак започна да говори неща за мен ... абе перла 2 :X накрая всичките ни отношения ( и отношенията ми с приятеля му) свършиха. Седмици след това излезнах с един съсед( да го наречем И.) добро момче познавах го от доста време,но винаги сме се държали само приятелски.Прекарахме си добре-смях,шеги . . . приятелски работи,накрая когато се прибирахме към нашата улица той спря,хвана ми ръката и ме целуна :-o не го очаквах изобщо за това може би не казах нищо,а просто отговорих на целувката му. Вечерта той ми писа . . . каза,че иска да опитаме да сме заедно и т.н. , но понеже учи в друг град и си идва само петък,събота и неделя трябваше да отложим разговора за другата седмица. . . объркана съм,защото още имам чувства към А. и тези дни си подновихме контактите отново си говорехме,държахме се добре един с друг,извинихме се за това което се беше случило и за грешките,които направи всеки от нас и разбрах колко много значи той за мен и,че именно малките неща,които правеше за мен ме караха да се чувствам добре . . . но проблема е,че нямам нищо друго освен приятелски чувства към И. и не искам да го въртя,но не знам какво да му кажа,защото съм виновна,че отвърнах на целувката,а не се махнах . . . въпросът ми е дали да дам шанс на И. и да опитам да забравя бившия или да пробвам отново с А. , като отрежа другия :o

П.С. - извинете,че е дълго,но се опитах да го обясня добре и въпреки това пак се получи доста сложно . . .

valdesbg
03-13-2010, 10:39
Продължаваш с кифленските глупости.

Защо след всичките мизерии и магарии, които са ставали с А все още искаш да си с него?

Чисто самонавиване.

И защо след като съдбата ти представя такъв хубав шанс с И си намираш най-несериозното оправдание за да не тръгнеш с него? А защо не искаш да ходиш - щото А видиш ли е казал 3 мили думички и ти забравяш всичко до момента.

Хората не се променят. Просто слагат друга маска в даден момент.

miminka__94
03-13-2010, 10:44
valdesbg мерси за мнението и найстина си прав,но точно заради предишните ми глупости не искам да постъпвам пак лошо и да тръгна с И. при условие,че нямам никакви чувства към него.Да се надявам ли,че с времето ще започна да го харесвам ? Отношенията ми с А. бяха сложни,понякога бяха болезнени,но поне бяха истински и въпреки,че бяхме скарани никога не е спирало да ми пука за него

vesito13
03-13-2010, 10:44
Продължаваш с кифленските глупости.

Защо след всичките мизерии и магарии, които са ставали с А все още искаш да си с него?

Чисто самонавиване.

И защо след като съдбата ти представя такъв хубав шанс с И си намираш най-несериозното оправдание за да не тръгнеш с него? А защо не искаш да ходиш - щото А видиш ли е казал 3 мили думички и ти забравяш всичко до момента.

Хората не се променят. Просто слагат друга маска в даден момент.Не знам цялата история, явно, но попринцип съм съгласна с valdesbg, той знае какво говори ;) Може би трябва да обърнеш внимание на това, което ти казва. :)

valdesbg
03-13-2010, 10:52
Нямаш чувства защото несъзнателно отхвърляш И като човек с когото можеш да бъдеш. Защото сама си сепоставила в позиция "зависима от А". Нашия е боклук(без извинение), обаче коза му е че още в началото ти е грабнал вниманието, сърцето и чувствата. А съвсем подсъзнателно осъзнаваш че господина те върти на малкия си пръст. Проблема е че не искаш това дастигне до съзнанието ти, защото ще се окаже в противоречие с един куп принципи които имаш.

И ето ти я депресията и сдухването. А сама знаеш че сега точно депресия и негативни емоции ще те сринат съвсем.

И така.

По принцип е възможно да нямаш наистиначувства към И, но това което написах за А остава в сила. Замисли се обаче че щом ще се виждате "по график" при това толкова малко дни - няма да е кой знае колко сериозно това с И. Така че може да си кажете че предвид обстоятелствата няма да се задълбочавате толкова. И ако при теб не се появят съвсем никакви чувства - можеш спокойно да му го кажеш. И нещата приключват без драми и притеснения.

И така. Когато се говори и нещата се изяснятоще в началото - всичко е точно.

miminka__94
03-13-2010, 11:01
valdesbg,чела съм твой теми и мнения и съм останала с впечетление,че даваш полезни и обективни коментари,но не съм очаквала,че толкова точно ще отговориш и на мен.Найстина ти благодаря за съвета и мисля,че е много точен и ще опитам това което ти каза :) отново благодаря.

valdesbg
03-13-2010, 11:05
Успех Мими :)

Може да пишеш какво е станало, когато има развитие :) Щастлив и доволен съм когато успея да помогна.

soul1199
03-13-2010, 12:20
остави го тоя А.явно е че нищо няма да се получи,а щом към И. нямаш чувства го остави,остани си самичка :)

w0sh
03-13-2010, 12:37
Аз си мисля, че след валдес всяко мнение е излишно.

marichela
03-13-2010, 13:05
Защо просто не зарежеш и двамата?Започни на чисто.

Dizziness
03-13-2010, 14:12
Остави го. По-добре ще е за теб. :-D

pagoschee
03-14-2010, 14:53
Опитай с И.,защото нали знаеш,има една поговорка ''Разбери,че дори и да дадеш шанс,на нещото,което най-много обичаш,отново да се върне в живота ти,винаги ще те мъчи факта,че то някога си е отишло.''Недей да си натякваш,че няма да стане с И.,точно това ще е пречката,винаги има шанс за един нов романс.Просто когато скъсаш въжето,дори и да го завържеш,възела си остава ВЪЗЕЛ до края.

pebals
03-14-2010, 14:58
Продължаваш с кифленските глупости.

Защо след всичките мизерии и магарии, които са ставали с А все още искаш да си с него?

Чисто самонавиване.

И защо след като съдбата ти представя такъв хубав шанс с И си намираш най-несериозното оправдание за да не тръгнеш с него? А защо не искаш да ходиш - щото А видиш ли е казал 3 мили думички и ти забравяш всичко до момента.

Хората не се променят. Просто слагат друга маска в даден момент.

+1 напълно съгласна съм с тебе

BlueKnife
03-14-2010, 18:01
и колко викаш е сбора на ъглите в триъгълника