PDA

View Full Version : Тц изведнъж ме обзе паника



ilko0214
03-14-2010, 10:04
Значи..От 5-6клас искам да вляза в едно училище,което не е кой знае колко елитно и се влиза лесничко,обаче доста хора искат да влязат там (Като изключим отличниците)и до сега си бях спокоен..но наскоро се зачудих,ако не ме приемат кфо правя :cry: и сега ще започвам часни уроци за да си кача успеха с една единица по точно на испита да искарам повече...
В училището се влиза така:
-трипати уценката по математика от изпита
-оценката от испита по бълг.ез и лит.
-оценката от дипломата по физика
-оценката от дипломата по математи
Моят бал излиза около 19-20 затова мисля да отида на часни уроци и на изпита да искарам 4 по мат. и 5 по бг защотото от прабния искарах 3 по мат и 4по бг
Имам приятел който е влязал с 3 и 4 , но сяка година е по - голям наплива и просто съм супер притеснен!
ПП.Знам че ще кажете да седна да уча,но винаги когото седна просто не могга дагно ми е немога и немога
ПП2 7клас съм

МОЛЯ БЕЗ КОМЕНТАРИ ПО ПРАВОПИСА ПРОСТО БЪРЗАМ!
МОЛЯ БЕЗ ЕБАВКИ СЕРИОЗНО СЪМ ПРИТЕСНЕН! :(

petinkataaa
03-14-2010, 10:22
Не виждам как мога да ти помогна .. :-o съсредоточи се в учението и наблягай на него...успех :)

ilko0214
03-14-2010, 10:25
Не виждам как мога да ти помогна .. :-o съсредоточи се в учението и наблягай на него...успех :)Написах всичко това защото просто ми е супер тъпо може да ми помогнете ако сте били като мене смисал като седниш да учиш и да ти става тъпо и да се чудиш ко да праиш а примерно сядам прочитам 2 изречения и почвам да ходя да пия вода да си оправям дрехите абе кфото се сетя но не и да у4а :cry: ИСКАМ ДА УЧА НО НЕМОГА :o :o

Unendlich
03-14-2010, 10:26
И какво е това училище, което не е толкова елитно, а пък има наплив все повече за него ? :-o Иначе няма лошо да тръгнеш на частни уроци, когато бях 7-ми клас започнах от началото на годината, а не вече както ти - към края почти, но ти си знаеш. Поне на частните уроци, ако се справяш добре, ще си по-сигурен в знанията си. :)

nIkEnCeTy_bE
03-14-2010, 10:28
Първо се успокой ! Всеки е минал по този път. Ако тръгнеш на частни уроци, не е гаранция, че ще изкараш високи оценки на изпита. Аз миналата година не съм ходила на уроци, само на консултации след училище и на изпита си пролича. Изкарах слаби оценки, едва 4 и 5 хванах, и имах добри оценки в даскало, което ми дигна бала. Изпита по математика особенно, беше толкова коварен. Значи просто някой задачи, стоях и ги гледах 10 мин, щото сефте ги бях виждала. Тази година 7ми клас сте на външно оценяване. На училищата минатала година доооста им смъкнаха баловете. Не се притеснявай, че няма да влезеш никъде. Ако не успееш от първо класиране, ще изчакаш второ. А варианта да влезеш там, където искаш след 8ми клас е огромен. Но тогава наистина трябва да учиш много, за да си изкараш добрите оценки, да имаш висок бал и да влезеш там където искаш. Всичко се постига, най вече с желание. Внимавай в час, учи си уроците, ходи на уроци, щом си решил. Не гледай другите, че искат да влязат и те там. Ти гледай себе си, гледай да учиш, защото това сега е най важното. На нас миналата година постоянно ни повтаряха, да не си броим бала, да не правим сметки. Просто да пишем училищата си по желание. Стига си се притеснявал от това, кой къде иска да влиза, това не те интересува. Гледай, да слушаш в час, да си учиш, да се съсредоточиш, защото кандидастването след 7ми клас е един път. От това ти зависи до някаква степен, какво ще учиш и в каква посока ще се развиеш.

SmilezZz
03-14-2010, 10:52
1.Като за начало се успокой.. (и аз съм седми клас)

2.Иначе отиди на уроци - нищо,че вече сме почти в края на годината..То и аз така правя..Има полза..Утре ще се запиша и на пробен изпит..

3.И на мен ми се е случвало,просто да не ми се учи - но си казвам,че съм длъжна да го правя,за да вляза в добра гимназия..

ilko0214
03-14-2010, 12:05
Първо се успокой ! Всеки е минал по този път. Ако тръгнеш на частни уроци, не е гаранция, че ще изкараш високи оценки на изпита. Аз миналата година не съм ходила на уроци, само на консултации след училище и на изпита си пролича. Изкарах слаби оценки, едва 4 и 5 хванах, и имах добри оценки в даскало, което ми дигна бала. Изпита по математика особенно, беше толкова коварен. Значи просто някой задачи, стоях и ги гледах 10 мин, щото сефте ги бях виждала. Тази година 7ми клас сте на външно оценяване. На училищата минатала година доооста им смъкнаха баловете. Не се притеснявай, че няма да влезеш никъде. Ако не успееш от първо класиране, ще изчакаш второ. А варианта да влезеш там, където искаш след 8ми клас е огромен. Но тогава наистина трябва да учиш много, за да си изкараш добрите оценки, да имаш висок бал и да влезеш там където искаш. Всичко се постига, най вече с желание. Внимавай в час, учи си уроците, ходи на уроци, щом си решил. Не гледай другите, че искат да влязат и те там. Ти гледай себе си, гледай да учиш, защото това сега е най важното. На нас миналата година постоянно ни повтаряха, да не си броим бала, да не правим сметки. Просто да пишем училищата си по желание. Стига си се притеснявал от това, кой къде иска да влиза, това не те интересува. Гледай, да слушаш в час, да си учиш, да се съсредоточиш, защото кандидастването след 7ми клас е един път. От това ти зависи до някаква степен, какво ще учиш и в каква посока ще се развиеш.
Благодаря много за изчерпателния отговор.. :) но и проблема е че след 8клас ги няма паралелките в които искам да вляза :?


И какво е това училище, което не е толкова елитно, а пък има наплив все повече за него ? :-o Иначе няма лошо да тръгнеш на частни уроци, когато бях 7-ми клас започнах от началото на годината, а не вече както ти - към края почти, но ти си знаеш. Поне на частните уроци, ако се справяш добре, ще си по-сигурен в знанията си. :)Ами училището не е най-елитното не е и най-тъпото нещо средно с хубави паралелки и е най-скъпото в града..има фитнес,корт,и други такива за учениците (безплатно за ползване)а аз не съм някой богаташ за да дам 500лева за 1г. уроци..сега мого.. :?

Chacho
03-14-2010, 12:17
Трябва да сядаш с мотивация да учиш, иначе е загубена кауза. Седни да учиш за да си обогатяваш културата, не само заради изпитите. Като бях 7 клас сядах да уча, за да съм умен пред мацките после.


На твое място бих се опитал в най-елитното училище да вляза, ако си харесам специалност. Кортовете и фитнесите, че са безплатни не е кой знае какво предимство, по-важно е какви учители и съученици ще имаш. В елитните училища атмосферата ще ти вдига нивото и ще се научиш да прескачаш по-високите летви. А за спортни съоръжения може да си платиш някъде другаде, не са чак толкова високи цените (фитнеса е напълно достъпен).

Без частни уроци трудно се получават нещата.

LoupGarrou
03-14-2010, 12:38
Опитвай се да пишеш правилно. Виж, регнат си във форум, а не пишеш правилно, опитвай се да слагаш запетаи и да не допускаш правописни грешки, казваш, че бързаш, но така си изграждаш навика да го правиш по инерция и дори и да ти се наложи да бързаш ще пишеш правилно и няма да се нуждаеш да го проверяваш по 10 пъти (друг е въпроса, че е възможно да не можеш да си откриеш грешките) .

Не искам да се заяждам или да правя забележка, защото може и така да го приемеш. И аз не пиша правилно, но не ми се налага и да кандидатствам, а и се опитвам : ) !

anna93
03-14-2010, 13:08
Щом казваш, че с евлиза лесно ще те приемат. В моя град има две училища (поне сега се сещам за тях) се влиза много лесно и има наплив за тях, но като гледам всички влизат. Ако има няколко вида паралеки и нямаш претенции в коя да влезеш се запиши във всичките.

Unendlich
03-14-2010, 13:54
А от кой град си и каква гимназия се води училището ? :) Такива фитнеси,кортове и такива не трябва да те блазнят. Вярно, всеки иска да учи в хубава среда, но важно е какво образование и подготовка ти дава училището. И както каза Чачо - важна е атмосферата, когато имаш амбицирани съученици, не може ти да си на дъното, някак си не върви, поставяш си по-високи цели и така. Щом казваш, че не се влиза трудно - сигурно ще влезеш, а и за момчетата балът е по-нисък ;р :)

nIkEnCeTy_bE
03-14-2010, 15:02
хахах Чачо, Чачо 8-)

Иначе към автора, просто се мотивирай да учиш. Нищо, че няма след 8ми клас, сега ти е момента, да влезешш там където искаш. Просто си представи, че другата година няма да се мъчиш с тези изпити, веднъж са те. Стегни се, съсредоточи се, ходи на уроци и всичко ще е 6. Според мен ще ви смъкнат баловете още и ще влезеш там, където искаш. :)

L0ST
03-14-2010, 15:06
Абе като глеадм балообразуващите предмети, ме навява мисълта, че не искаш да кандидатстваш в коя да е паралелка и, че тя не е най-слабата - математика, физика... тва са си сериозни предмети.

Ами да си мисил до сега, нищо не е невъзможно, но ще трябва да хвърлиш доста усилия.


Иначе до Чачо - нивото на 90% от учениците е толкова ниско, че какъв стимул да има...

NeverTheSame
03-14-2010, 15:13
И ти какво очакваш..че на частните уроци щи го налеят в главата всичкото??? Като не можеш да си учиш сам,няма да можеш никак..ако ще и на луната да ходиш.Пишлеме седни си на задника вместо да прайш тъпи теми

ilko0214
03-14-2010, 19:11
И ти какво очакваш..че на частните уроци щи го налеят в главата всичкото??? Като не можеш да си учиш сам,няма да можеш никак..ако ще и на луната да ходиш.Пишлеме седни си на задника вместо да прайш тъпи темиAма ви с LOST сте много нервни типове бе :lol:

ПП. ПРОФИСОНАЛНА ТЕХНИЧЕСКА ГИМНАЗИЯ , искам да вляза в СИСТЕМНО ПРОГРАМИРАНЕ или КОМПЮТЪРНИ ТЕХНИКИ И ТЕХНОЛОГИИ
на първо желание ми е КТТ 8)

L0ST
03-14-2010, 19:17
Как ще съм нервен бе :D, просто ти казвам. Предмета е хубав, вече не знам колко е добро училището. Аз пък бих предпочел програмирането, по ми върви от ИТ-то :D