PDA

View Full Version : Френската гимназия



torino
03-14-2010, 10:20
ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ВСИЧКИ СЕДМОКЛАСНИЦИ И БЪДЕЩИ ТАКИВА,МОМЧЕТА И МОМИЧЕТА НЕ ПРАВЕТЕ ГРЕШКАТА (ПО-КЪСНО ЩЕ ОСЪЗНАЕТЕ,ЧЕ ТОВА ВИ Е И ГРЕШКАТА НА ЖИВОТА) ДА ВЛИЗАТЕ ВЪВ ФРЕНСКАТА ГИМНАЗИЯ,ЩЕ СЪЖАЛЯВАТЕ ЦЯЛ ЖИВОТ,ТОВА ГО КАЗВАМ ОТ ЛИЧЕН ОПИТ,ОСОБЕНО АКО ТРЕНИРАТЕ НЯКАКЪВ СПОРТ И ИСКАТЕ ДА НАПРАВИТЕ НЕЩО В НЕГО ИЛИ СЕ ЗАНИМАВАТЕ С ДАДЕН ВИД ИЗКУСТВО ИЛИ ПРОСТО ИСКАТЕ ДА СЕ РАЗВИЕТЕ КАТО ЧОВЕК:НЕ ВЛИЗАЙТЕ ВЪВ 9-ТА ФРЕНСКА ГИМНАЗИЯ АЛОФОНС ДЬО ЛАМАРТИН ИЛИ КАКТО СЕ ПИШЕ ДЕБА И ГЕЯ ...
Така втория ми призив към вас или по скоро съвет е : НЕ СЛУШАЙТЕ РОДИТЕЛИТЕ ВИ КАК ВИ ПРОМИВАТ МОЗЪКА ЗА : ТРЯБВА ДА ВЛЕЗЕТЕ В ЕЛИТНО УЧИЛИЩЕ (в последствие почвате да тълкувате елитно по съвсем различен начин от тоя дето са ви го натяквали) Поне 90% от родителите говорят това на децата си,другите 9 % не им пука мн, за 1% са изключения незнам какво представляват .ТАКА СЪЩО ТАКА НЕ ИМ СЕ ПОДДАВАЙТЕ НА ГЛУПОСТИТЕ,ЧЕ ТРЯБВА ДА ХОДИТЕ НА 100 УРОКА НА ДЕН НА РАЗЛИЧНИ МЕСТА И ЧЕ ЖИВОТА ВИ ЗАВИСИ ОТ ТОВА КЪДЕ ЩЕ ВЛЕЗЕТЕ И НЕКВИ ЕТАКИВА КЛИШЕНЦА..ТАКА ДРУГОТО,КОЕТО ИСКАМ ДА ПОДЧЕТАЯ Е : НЯМА НИКАКВО АМА АБСОЛЮТНОООООООООО НИКАКВОООООО ЗНАЧЕНИЕ КЪДЕ ЩЕ ВЛЕЗЕТЕ И ОТ КОЕ УЧИЛИЩЕ ЩЕ СИ ВЗЕМЕТЕ ДИПЛОМАТА ИЛИ НАКРАТКО- КЪДЕ ЩЕ ЗАВЪРШИТЕ 12 КЛАС.. СЛЕД ТОВА ВСИЧКИ СА РАВНИ.....................
ТОВА БЕШЕ ОТ МЕН-ВСЛУШАЙТЕ СЕ В СЪВЕТИТЕ МИ И НЯМА ДА СГРЕШИТЕ.
БЪДЕТЕ СВОБОДНИ,НЕ ВЛИЗАЙТЕ ВЪВ ФРЕНСКАТА ГИМНАЗИЯ !!!

nIkEnCeTy_bE
03-14-2010, 10:37
Това, че ти си сбъркал, не означава, че трябва да настройваш другите. Вярно е, че понякога родилите ни искат най доброто, но в стремежа си ни контролират. На мен лично майка ми не ми е промивала мозъка - с две думи ми каза ти си решаваш, то си е за тебе. Всичко си зависи от децата. Кой, където иска там да влиза, без да слуша другите.

torino
03-14-2010, 10:39
аз въооооообще не оспорвам правото на избор,всеки да си прави каквото мисли,че е най-добре за него просто съветвам хората ...

SmilezZz
03-14-2010, 10:46
А защо ги настройваш против гимназията ?

Иначе всеки си има право на избор..НИКОЙ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВСЛУШВА В ТОВА,какво казват хората за това у-ще..

Unendlich
03-14-2010, 10:48
Освен и да няма никакво значение къде ще завършиш и къде ще си вземеш дипломата, айде стига глупости.

bluesilence
03-14-2010, 12:57
Ми мястото ти не е там :) Като не ти харесва се махай !!! Кво настройваш другите ? Всеки си има право на собствен избор :x На мен лично ми харесва ^^ Така че всички бъдещи зайци да се записват :D

Snickers
03-14-2010, 14:04
И защо да не влизам(е) там?
Аргументирай се (ако можеш, разбира се).

fogdog
03-14-2010, 15:24
За френската не знам но за тва че нямало значение къде ще завършиш 12 клас просотоо нямам думи :shock: :shock: :shock: :shock:
Аре сравни ученик от немската (примерно) е некъв от 1ва мангалска да видиме кой колко е научил от 8 до 12 клас и кой в какъв университет ще влезе па и да не говорим че повече от 50% от учениците на кварталните гимназии нямат намерение да следват :o :-o :?

torino
03-14-2010, 17:52
аз не казвам какъв ще ти бъде умствения капацитет след като излезеш от дадено училище било то немската или някое друго,а просто,че когато кандидатсваш във висше учебно заведение,няма значение от кое училище ти е дипломата и къде си завършил

tArIkAt
03-14-2010, 17:54
Тва че не учиш и те мързи,не значи че всички ще са така...Френския е страхотен език и си заслужава да се научи...

Millen4ety
03-14-2010, 18:16
Господи, такова изказване не бях чувала през целия си живот! Имах бал за всички гимназии, избрах френската и не съжалявам, че го направих...

brokeninside13
03-14-2010, 19:52
Френската гимназия…Господ нея пази я с нея нежна е нощта 8) :lol:

boryto
03-20-2010, 07:55
ФРЕНСКАТА ГИМНАЗИЯ РЛЗ !!! :grin:

SuNsEt
03-20-2010, 08:32
Аз и за моето училище съм срещала хора,които са казвали,че им е съсипал живота...Просто си зависи на кой колко му се учи.

Всъщност според мен е по-добре да влезеш в някое СОУ ,защото така можеш да си изкараш по-добри оценки за дипломата в 12 клас, от колкото ако си в гимназия.Там би трябвало учителите да са по-строги и да имаш повече часове примерно немски...да има интензивно изучаване на профилите и всичко.Всички знаем как е в кварталните училища,но истината е че при тях оценките се изкарват къде къде по-лесно.И пак казвам-зависи колко му се учи на човек.Ако искаш да имаш добра подготовка за изпитите на матурата без да ходиш на уроци...опитай се да влезеш в някое признато и хубаво училище,но ако не ти се учи няма защо да се буташ.Накрая уж всички сме равни,но естествено ако си учил в някое квартално даскало учителката ти по английски ти е писала лесна шестица просто,защото не и се занимава,докато във немската гимназия/примерно/ трябва да те изпита 3 пъти за да ти пише едвам едвам 6...
Не всички СОУ-та са такива,но поне за 80% важи това,което казах.

djuki
03-21-2010, 07:59
няма никакво значение в каква гимназия си , най - малкото в каквата и да си уроците 12ти клас са ти сигурни , така че може да си от кварталното и от супер великите езикови и матемитически гимназии и пак да влезеш това, което искаш и където искаш . Предполага се , че когато си в една хубава гимназия ще ти налеят повече мозък , глупости дори е по вероятно да ти скъсат задника от учене и да имаш по ниска диплома в сравнение с някой, който е учил в нормалнато си СОУ , което зза негово щастие ми е на 2 крачки от тях и не става 2 часа преди учище за да може да стигне на време.

rosse13
03-21-2010, 08:24
Има истина в това което казваш.И аз уча там и ми направи впечетление че математиката се преподава ужасно.А и слуховете че сме наркомани са си верни.

wwe11
03-21-2010, 12:05
Когато обиждаш нали се сещаш,че трябва да се аргументираш за да ти повярват хората. Ти нямаш нито един даден аргумент еми извинявай,но много ясно,че няма да ти повярвам. Аз казвам че е хубава обори моето мнение с твои думи :o

BlackKeys
03-21-2010, 12:16
И защо не трябва да се влиза там? Поне обясни какво и е толкова лошото. Пък и това, че на теб не ти харесва, не прави училището лошо.

П.С:Вярно е, че нито съм чела нещо особено за училището, нито уча или познавам някой, който учи там, но все пак..

Hayashi
03-21-2010, 12:28
Хаха аз съм от френската гимназия. Но моята е "Ромен Ролан".
Доколкото разбрах казваш на хората да не учат там, защото е все тая с каква диплома ще излезеш. Все повече се убеждавам, че младото поколение не ценят знанията, а оценките/дипломата.
Математиката се преподавала ужасно? Че вие сте влезнали в езикова гимназия, като ви се е учело математика, защо не сте в математическата?
Шокирах се като прочетох написаното. И като излезнеш с добри оценки от едно СОУ какво? после като отидеш в университет какво ще правиш? Или по-добре да го пропуснем, за какво ни е висше? То е много зор за него, нали си имаме средно.
Хаха, и аз доколкото съм чувала за нашата гимназия няма как да завършиш и да не знаеш езиците, с които си кандидатствал. А ако си мислите, че с разваления си английски може да прокопсате някъде...

liim0nka
03-21-2010, 14:00
аз не казвам какъв ще ти бъде умствения капацитет след като излезеш от дадено училище било то немската или някое друго,а просто,че когато кандидатсваш във висше учебно заведение,няма значение от кое училище ти е дипломата и къде си завършил
ама разликата в знанията е от земята до небето..следователно има голямо значение