PDA

View Full Version : КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС



MaterialGirl
03-14-2010, 10:48
Здравейте!
Понеже не видях друга такава тема,реших да направя нова!
Понеже тази година ми предстои кандидатстване в друго училище след 7 клас,съм много притеснена и искам ако някой е кандидатствал да ми обясни нещо по-подробно! Как се образува бяла? Влият ли срочните оценки,оценките през годината? И общо взето - такива неща ме интересуват! Благодаря предварително! :-)

nIkEnCeTy_bE
03-14-2010, 10:57
Значи за баловете. за всяко училище е различно. Вземат се оценките от изпита по бел и мат и отделно две от дипломата ( зависи къде ще кандидастваш и каква специалност ). Когато излязат справочниците, купи си, огледай. Там пише за всяко училище, какъв е бил бала миналата година, ще видиш, че е доста намален. Ще видиш за всяко училище, всяка специалност, как се образува бала.

SmilezZz
03-14-2010, 11:01
Здрасти..

1. Като цяло не трябва да се притесняваме (и аз съм седми клас)..Просто трябва да си учиш добре уроците..
2. Изчисляване на бала:
1) профил "Природоматематически"
Бал = Оценката от изпита по български език и литература + Утроената оценка от изпита по математика + Оценката по математика от удостоверението за завършен VII клас + Оценката по още един балообразуващ предмет от удостоверението за завършен VII клас;
2) профил "Чуждоезиков"
Бал = Удвоената оценка от изпита по български език и литература + Удвоената оценка от изпита по математика + Оценките по български език и литература и по математика от удостоверението за завършен VII клас;
3.не съм много много сигурна..Но мисля,че влияят..

Записвам се и аз да следя темата

MaterialGirl
03-14-2010, 14:44
много ви благодаря за бързите отзиви! Четох в един друг форум,че задължително трябвало да се запишеш на някакви уроци , още от началото на учебната година? Това така ли е? И ето един справочник, ако някой има , какво е мнението ви за него? http://www.book.store.bg/p30208/spravochnik-2009-za-kandidatstvashtite-sled-7-klas-kiril-delev.html

nIkEnCeTy_bE
03-14-2010, 14:58
Аз имам едни два други жълти - на издателство Ипсилон са. Аз съм доволна от тях, всичко си пише. Единия е само за училищата - смисъл базите, специалностите. А другата книжка е само със баловете за всяка специалност, какви оценки се искат, и миналогодишни балове.