PDA

View Full Version : Сенки за очи ... проблем!



boomboom
03-14-2010, 10:51
От години почти всеки ден си слагам сенки за очи и то доста, обаче кожата на клепачите все да ми се струва някак състарена... Досега не съм обръщала внимание какви са сенките, даже не знам тези, които използвам в момента на коя марка са.
Някой може ли да каже кои са най-добрите, цената е без значение? Може и да не са всички цветове, трябва ми предимно черно и сиво. А и ако има някакви кремчета или нещо за подхранване/възстановяване на кожата там?

Inn0cenCe
03-14-2010, 12:21
-Само не си копувай на Avon сенки за очи-отвратителни саа :( . Иначе за точни марки не знам, защото не ползвам често сенки, а само молив и спирала.

-Крем за клепачи не знам да има, но можеш да пробваш с крем Здраве, защото прави кожата мека :) .

eminemims
03-14-2010, 12:36
ползвай някакав крем за очи ли незнам нямала съм такъв проблем . . . иначе се поизхарчи малко за сенки,нали сме на теорията - по скъпо - по хубаво,понякога наистина е така . . . не си купувай от каталозите наистина,ейвън орифлеййм не съм им почитателка

iLoveChocolate
03-14-2010, 12:42
ползвай някакав крем за очи ли незнам нямала съм такъв проблем . . . иначе се поизхарчи малко за сенки,нали сме на теорията - по скъпо - по хубаво,понякога наистина е така . . . не си купувай от каталозите наистина,ейвън орифлеййм не съм им почитателка
аз съм почитателка пък на орифлейм и използвам техни сенки,нямам никакви проблеми. се пак техните неща са изцяло с натурални продукти,за разлика от Ейвън

anna93
03-14-2010, 12:46
Козметиката като цяло доста си уврежда кожата и може би заради сенките да ти са станали такива клепачите. Както каза eminemims по - скъпото е по - качетвено, на теория. Така че отиди в някой маркет и козметичен магазин и виж за някои сенки. Може и да попиташ и придавачката да ти препоръча.

kalpazanka
03-14-2010, 12:48
От колко годишна се гримираш? Имам позната, която се гримира от 5-6 клас и клепачите й са като на бабичка вече, а е по-малка от мен с година.

Biskfitka
03-14-2010, 14:21
Спри със сенките.А ако много държиш отиди в някой козметичен магазин и си избери..

psych0
03-14-2010, 14:27
Спри със сенките.А ако много държиш отиди в някой козметичен магазин и си избери..

++

vilityyy96
03-14-2010, 16:58
Ако не искаш да ти се състаряват клепачите и да ти излизат повече бръчки ти проръчвам по често да ги хидратираш с лек дневен крем, също така може да използваш и основа за грим, която хидратира кожата. Попитай в някой козметичен магазин, мацките ще те насочат 8) :-)

Shia
03-14-2010, 17:10
Bourjois
Manhattan
L'Oreal
MAC


...

Марки всякакви,подхранвай очите си и не прекалявай с количеството сенки за очи.
Взимаш крем за околоочния контур,Икаров масло от Пшеничен зародиш,краставичка,картоф и.

magiiito
03-14-2010, 19:21
Bourjois
Manhattan
L'Oreal
MAC


...

Марки всякакви,подхранвай очите си и не прекалявай с количеството сенки за очи.
Взимаш крем за околоочния контур,Икаров масло от Пшеничен зародиш,краставичка,картоф и.

MAC няма в България
иначе ++++++++

littlebee
03-14-2010, 20:44
Използвай хидратиращ крем на клепачите. А колкото до сенки аз използвам само продуктите на Estee Lauder и са страхотни. Гарантирам ти, че няма да имаш проблем с тях. Сенките им са много хубави и трайни.

heiress
03-14-2010, 20:49
Bourjois
Manhattan
L'Oreal
MAC


...

Марки всякакви,подхранвай очите си и не прекалявай с количеството сенки за очи.
Взимаш крем за околоочния контур,Икаров масло от Пшеничен зародиш,краставичка,картоф и.

MAC няма в България
иначе ++++++++

Няма, но правят доставки. ;)

Shia
03-14-2010, 21:24
И някъде имаше инфо,че скоро в един от новите молове ще докарват.
Мога да ти препоръчам и по скъпите марки
от рода на Диор,Версаче,Ланком и всичко друго,които са с цени 60лв. за сенки и прочие,но са качествени,но тогава трябва много стриктно да прецениш кое ще носиш и кое няма,защото,ако ще давам 60лв. за сенки е хубаво да ги израходя всичките-да си заслужава.

angel4eto100
03-15-2010, 12:17
По-добре малко спри с снките и си купи крем против бръчки за околооченкунтур и ще се пооправи и следтова вече си вземи сенки с марките които са изброени по-горе като си слагаш в умерени колиества и ползваш някакво кремче

BlackMeow
03-15-2010, 12:53
Като останалите те съветвам да не ползваш сенки за известно време :?
Намери си нещо за горната част на клепача - някакъв крем, а също и нещо за почистване на сенките, може когато след време пак се върнеш към тях да ползваш основа за да издържат по-дълго и да не се налага да ги подновяваш през деня.
А за качествени сенки не е 100% задължително да са от баналните гореизброени марки(Диор,Версаче,Ланком) , в смисъл можеш да намериш и нещо по средата на техните цени, което пак няма да ти съсипва кожата.