PDA

View Full Version : Нещо за енергия



Aniiiii
03-14-2010, 12:56
Еми аз преди бях пускала тема, че се уморявам много бързо. Сега си взех карта за фитнеса и мога да ходя всеки ден, че искам да сваляя дооооооста, а не ми се тича навън самичка.
Та, проблема ми е че много бързо се уморявам като тичам. Например на пътеката не мога да издържа 5 минути непрескъснато тичане, е не става и не става. Имам чувството че ще припадна, а това се е случвало иии ме е страх!

Въпроса ми е има ли някъкви витамини лии, или чувала съм за това Л-карнитин или хранаа която мога да взимам за да издържам по повечко. Попринцип не седя много много на едно място, ходя доста, но тичането.... :Х :?

Valento
03-14-2010, 13:30
Здравей , ами за издръжливост мога да ти препоръчам повечеко плодове (портокали , ябълки , грейпфрут) това са пълноценни витамини , за храна .. да намалиш хляба , и повечко да наблегнеш на солени храни ... като сирене и кашкавал и след като свършиш с храненето ... да пиеш вода , колкото можеш да изпиеш и си дай време около 1 , 2 часа и тогава отивай на фитнес ... там започни с лека загрявка (разтягане на ръце , кръст и таза) и на пътеката винаги се започва с леко ходене , след това се засилва на лек спринт и така :) ако нещу не ти е ясну , пиши :) Успех

Aniiiii
03-14-2010, 14:04
Мерсии за отговора :P

Еми аз попринцип съм и на диета малко и хляб не ям. Плодовете нещо ми по-омръзнаха и много не ги ям, но щом казваш че ще помогне ще започна да ям по повечко.

А ако пия някъкви витамини дали ще има някъкъв ефект от тях или не?
Мерси много пак!! :)

Everytime
03-14-2010, 14:09
аз пия мултивитамин , и витамин С допълнително и след уморяващо училище са добре дошли повечко :) Може да нямаш енергия и от недоспиване.. 7-8 часа спане е достатъчно :) а и следобяд можеш да дремваш ако нямаш работа : )

r3c0nn3c7w3
03-14-2010, 15:01
Разбирам ти проблема, но да ти кажа за да издържашповече трябва едно, че плодове както четох по нагоре и друго, че нетрябва да се напрягаш леко и полека и тялото ти ще свикне. И след като усетиш, че си на по голямо ниво от своята муколатур ти препоръчвам да пробваш с по усилени упражнения и повече от колкото до сега да хапваш.

DimovB
03-14-2010, 15:06
за енергия се приемат много въглехидрати (сладки храни), особено преди тренировка

за издръжливост се иска постоянство

infinity05
03-14-2010, 16:23
натурален шоколад,кафе без захар .. някой спомена повече сладки храни и т'ва помага ама не прекалявай много щото иначе тежи..
избягвай тестените както и ябълки преди тренировка :) 8)

kadishona
03-14-2010, 17:00
Здравей,

Мога да ти предложа два варианта:
1. Тичай на по-бавна скорост и като се умориш, потрай една минута, пусни си музика, ще се разсееш и ще ти мине. Тичане е известно с това, че отначало се уморяваш, но мине ли ти можеш да изкараш бая.

2. Пий един Red Bull, даже ще почустваш нужда да правиш някакви физически упражнения, със сигурност ще имаш сили за повече

Съвет: При тичането или трябва да се концентрираш върху това което правиш или трябва да се разсейваш с музика или разговор. Тук обаче също трябва да отбележа, че когато говориш и тичаш се нарушава правилното дишане ( издишване през устата и вдишване през носа ) и топъл и неувлажнен въздух влиза в белите ти дробове и ти загрява тялото => изморяваш се. Извода е че музиката помага най-добре

Ако пак изпитваш затруднения тичай на серии. Отнема повече време, но ако го имаш ефекта ще е по-голям :)
Говоря ти за нещо от рода на 3 х 5 минути или 3х10 на бавно темпо (малко по бързичко от бързо ходене)

kadishona
03-14-2010, 17:00
Здравей,

Мога да ти предложа два варианта:
1. Тичай на по-бавна скорост и като се умориш, потрай една минута, пусни си музика, ще се разсееш и ще ти мине. Тичане е известно с това, че отначало се уморяваш, но мине ли ти можеш да изкараш бая.

2. Пий един Red Bull, даже ще почустваш нужда да правиш някакви физически упражнения, със сигурност ще имаш сили за повече

Съвет: При тичането или трябва да се концентрираш върху това което правиш или трябва да се разсейваш с музика или разговор. Тук обаче също трябва да отбележа, че когато говориш и тичаш се нарушава правилното дишане ( издишване през устата и вдишване през носа ) и топъл и неувлажнен въздух влиза в белите ти дробове и ти загрява тялото => изморяваш се. Извода е че музиката помага най-добре

Ако пак изпитваш затруднения тичай на серии. Отнема повече време, но ако го имаш ефекта ще е по-голям :)
Говоря ти за нещо от рода на 3 х 5 минути или 3х10 на бавно темпо (малко по бързичко от бързо ходене).

Успех!

Bimmer
03-14-2010, 17:19
Освен това, което потребителите написаха преди мен, за бягането много важно е правилното дишане и темпото. Намери си темпото и дишането го прави на крачки - дишане дишане (през носа) издишане и така... Късмет

ZipFail
03-14-2010, 17:37
Правилна техника на тичане и правилно дишане ти трябва, има такива теми - потърси си ;)

Ако това не помогне тогава може и да взимаш някви бързи въглехидрати преди тренировка...

Aniiiii
03-14-2010, 18:20
Първо, БЛАГОДАРЯ за отговорите!

Еми аз не спя по много но нямам време, но е все пак в рамките на нормалното 6-7-8 часа :)
За храните където споменахте - аз точно това се опитвам да не правя, но явно съм в грешка. Искам да сваля доста кг и за това не ям сладки неща хммм.
А за ред була - и аз си мислех, но последния път като бях си измерих пулса докато тичах и бях супер много уморена - беше 160 почти :shock: ии ако пийна и ред бул не знам сърцето ми сиг. ще превърти ;д

Еми тогава преди да ходя на фитнес ще хапна нещо сладко. О да и за дишането хмм ще потърся сега да видя какво имате в предвид

Благодаря пак !! :-)

DimovB
03-14-2010, 19:01
тва за редбула е абсолютна глупост. първо редбула няма никакви хранителни вещества, че да ти даде дълготрайна енергия и второ, действието на кофеина се проявява от половин до 1 час след приемането му.

Valento
03-14-2010, 19:06
Редбул се пие на отпочинал организъм а не е така ... недоспалла ... даже не наспала се , ще бъдеш много ама много изнервена .. :)

Chacho
03-14-2010, 19:57
Бегай с тия редбули. Може да пиеш напитките с L-carnitine, те са за отслабване, а на етикетите им пише колко време преди тренировка се пият.

Аз да питам на колко си, щото ми е интересно диетите, които правиш дали са смислени.

Aniiiii
03-14-2010, 21:35
На 17 съм. А за диетите .. еми попринцип не гледам да спазвам някоя точно определена, просто аз си слагам лимит ...

Мисля да си избера някоя и да почна да я спазвам, защото май ще ми "донесе" по бърз ефект, но проблема е че в диетите винаги пишат яжте това, това в толкова часа.... :?

Valento
03-14-2010, 22:00
На 17 съм. А за диетите .. еми попринцип не гледам да спазвам някоя точно определена, просто аз си слагам лимит ...

Мисля да си избера някоя и да почна да я спазвам, защото май ще ми "донесе" по бърз ефект, но проблема е че в диетите винаги пишат яжте това, това в толкова часа.... :?

Отслабване или покачване на килограми излиза скъпо ... не казвам че не можеш да си го позволиш но мисля че ако имаш воля и се ограничваш само от някои храни и тичаш редовно ще имаш по-добър и задоволителен ефект ! :)

Aniiiii
03-14-2010, 22:22
Благодаря ви мн за отговорите!

Ще пробвам нещата които казахте и ще видя дали имат ефект в следващите дни :)

kadishona
03-15-2010, 05:49
Редбул се пие на отпочинал организъм а не е така ... недоспалла ... даже не наспала се , ще бъдеш много ама много изнервена .. :) Ако с това искаш да кажеш, че редбул-а не те прави по-енергичен и по издръжлив, много се лъжеш. Познай какво е действието на кофеина и на таурина. А това, че важали само от 30 минути до 1 час незнам от къде го измисли.. Редбула ти дава енергия, която ти изразходваш в зависимост от това което правиш. Това не е като някое бонусче на Super Mario да си безсмъртен за 30 секунди и после нишо ;)

А за Л-карнатина, вече отиваш на добавки, което е по-сериозна работа.
Все пак си говорим за нещо което можеш да отидеш до магазина, да дадеш 2.50лв и да си тръгнеш...

Mitkoni
03-16-2010, 16:39
В шоколада има страншно много калорий!100 грама шоколад като вземеш ще имаш енергия,а и като тичаш за 35-40мин си ги изгорила и няма да ти се лепнат! ;]

ZipFail
03-16-2010, 18:09
В шоколада има страншно много калорий!100 грама шоколад като вземеш ще имаш енергия,а и като тичаш за 35-40мин си ги изгорила и няма да ти се лепнат! ;]

И тамън все едно не е тичала :)

Mitkoni
03-19-2010, 18:54
В шоколада има страншно много калорий!100 грама шоколад като вземеш ще имаш енергия,а и като тичаш за 35-40мин си ги изгорила и няма да ти се лепнат! ;]

И тамън все едно не е тичала :)
Тя ако иска ще продължи да тича,а енергията от шоколада още ще си я има ;]

Myrth
03-19-2010, 19:26
Шоколадът е лош източник на енергия. Захарите в него са бърз източник на енергия, но както при всички прости захари, доставената енергия се отнема, получава се ефект на ''успиване". Преди бягане е добра идея да се поемат високобелтъчни храни, протеин на прах или амино, за да се минимизира загубата на мускулна тъкан. Чувал съм, че някои бягат, като си носят шише с воден разтвор на глюкоза, но не мисля, че това е най-добрата идея, ако целта е топене на мазнини.

shisharkatapz
03-28-2010, 10:23
Тука се пишат само глупости.Сладко и солено изобщо не трябва,щом искаш да свалиш.Ако искаш въздух и изръжливост-КЛЕНБУТЕРОЛ.Не е вреден стига да го пиеш както трябва.