PDA

View Full Version : Сложна ситуация.. (doh)



wesley
03-14-2010, 23:01
Не знам откъде да започна..има едно момиче,моя съученичка.Най-добрят ми приятел беше влюбен в нея и още е.Той й призна,но за нея той е просто приятел.Тя скъса с първата си любов преди 8 месеца след като бяха ходили около година и беше изкл обърката през последните месеци и моят приятел и беше утеха през това време.През същото това време той се влюби в нея и всеки божи ден ми пълнеше главата с това колко е уникална,колко е различна,забавна,страхотна .Но аз нея познавах много добре и дори ме дразнеше малко,но с течение на времето започна да ми харесва,започнахме да говорим повече по скайп..аз знаех всичко за нея от моя приятел.Веднъж с нея се скарахме във скайп,защото тя се държеше отврътително и аз и казах,че ми е изкл неприятно човек,на когото държа да се държи така с мен..и в последствие си споделихме много лични неща..по-късно сме говорили и във училище какво да направи,че да не загуби приятеля ми като нейн приятел..наскоро се засякохме на стадиона,тя си разкарваше хъскито,а аз си правих кардиото.Бъзикахме се след това за нейното куче,че мн го харесвам, викам и: на колко години е Елза (mm) ..етакива неща и след това тя ми каза да я викам,когато съм свободен да се разхождаме.Излязохме веднъж..говорехме си 2 часа и 30 мин.Беше забавно,сподели ми много неща.Излязохме още веднъж и като се има предвид,че аз да измисля нещо забавно и смешно я заведох в най-големия сняг да правим снежен човек,както и да е беше забавно.Но в момента тя е много объркана,постоянно се засича с бившия си и още има някакви чувства към него,губи моя приятел,защото той и той вече откача почна да излиза с някви пикли за по седмица две в опит да преудолее чувствата си към нея и се отчуждават и тя се страхува,че ше го загуби като приятел..От друга страна пък сега един маниак(с 2 год по-голям) само и се обеснява колко я харесва,прави някви съпер изцепки,тя само му прави намеци,че изобщо не го харесва и дори му го казва,обаче оня от нищо не разбира и само я притиска..веднъж в един бар и се беше нахвърлил да я целува..и тя колкото и да и е неприятен и минават мисли да опита с него.Казва,че знае че той е като всички идиоти,но трябва да направи опит да продължи след бившата си връзка,аз и казвам да го направи с някой който държи на нея,но тя казва,че ако нещо се обърка ще нарани този човек и затова е по-добре да е с някой,за който въобще не и пука..Сега аз много държа на нея,нямам връзка в момента и я харесвам много не съм влюбен,но тя наистина и различна на фона на всичките курвички около мен.В момента търся дълга връзка и тя е точно такъв човек,какъвто търся.В момента е много нещастна и аз искам да я направя щастлива,но не знам как да премина тази граница на приятелството.С непознати момичета витаги ми е било много лесно да флиртувам и всичко,но тук не стоят така нещата.Познаваме се отдавна,добри приятели сме..а и незнам,ако действам дали това ,че моят приятел ще е бесен и на двама ни,ако нещо стане и тя може да го загуби като приятел,а той е много скъп за нея..няма да я спре да опитаме нещо,но мисля,че задължително трябва поне да и загатна,че бих желал да прескочим приятелството следващият път,когато излезем,защото в противен случай ще си остана само с това.Не знам просто не за първи път ми се случва да харесам някоя моя много добра приятелка,но така и не знам как да подходя в такава ситуация,за да се получи нещо повече.Просто забавно ни е заедно,харесвам я и не искам да продължавам да я гледам винаги тъжна..а ако не излезе нищо няма да ме нарани,от което тясе страхува..(освен ако по-късно не се влюбя,но да мислим оптимистично.. ;d)Дайте ми съвет как да изляза от кръга на приятелството..не знам просто какво и как да го направя..

niquetamere
03-15-2010, 06:50
Действай! Колкото повече го отлагаш, толкова се увеличава шанса да попаднеш в тази графа "приятели". Момичето ти е казалo да я викаш когато имаш свободно време. Видно е, че има интерес към теб и остава само да разбереш какъв е той. Прати и точен и ясен сигнал, че я харесваш и наблюдавай реакцията и. Какъв вече да е този сигнал можеш само ти да си прецениш, понеже ние не я познаваме. По-смело и успех! :)

onestar
03-15-2010, 14:31
За една сериозна връзка, каквото искаш ти, не трябва ли поне малко любов? Каза, че ти не си влюбен... сигурен ли си, че това не е поредното мимолетно увлечение?

Ако искаш - опитай. Целуни я и проследи реакцията й, но го направи само ако си уверен в себе си, в противен случай няма смисъл да рискуваш приятелството ви.

Priceless
03-15-2010, 14:45
Майко първоначално помислих, че си момиче, човек :shock:

^ Съгласна съм. ^^ : ))))

lipsvashh_mi
03-15-2010, 14:54
мацката има още чувства към бившия и е объркана-както сам каза ако тръгне с някой,ще е от части да забрави бившия,а не от любов и такава връзка шанса да просъществува повече от 2-3 месеца е минимален ,защото от нейна страна насилването да се влюби докато сърцето й един вид е още заето ще се провали...
решението в случая е да си до нея ,но като приятел-поне докато не забрави бившия и спре да мисли за него...подкрепяй я,помагай й,покажи й,че ти си човекът ,на който може да сподели всичко без да се притеснява от реакцията ти,просто излизайте и си прекарвайте приятно БЕЗ ДА НАСИЛВАШ НЕЩАТА и да почваш да й говориш за чувства,защото дори да има и тя към теб шанса да те отреже е голям-не за друго,а защото не е наясно със себе си..дори да тръгне с някой гарант,че рано или късно ще й прищрака,кой е верният избор за нея и нещатаще се наредят-успех :)

wesley
03-15-2010, 18:07
Благадаря ви за отговорите,все пак аз имах някакви насоки какво да правя,но и вие ми помагате.Бих желал да видя повече мнения аз за това и съм пуснал темата да проверя как други хора биха действали в подобна ситуация и това да ми помогне да взема the best решение. :)