PDA

View Full Version : Летен лагер



rooney894
03-15-2010, 06:54
Всяка година лятната ваканцията я прекарвам на село.Тотално ми писна,кокошките не могат да заменят PS3,PC,PSP и всички останали конзоли пред които прекарвам времето си.И реших нещо да се разнообразя.На 12 години съм и досега никога не съм ходил на лагер.Интересно ми е и искам да ви попитам за някой такъв.Да ми предложите нещо забавно, КЪДЕТО Е СИГУРНО ЧЕ ЩЕ ХОДЯТ ХОРА и то доло-доре на моята възраст, да не отида където ще сме 2-ма човека на кръст или някви супер малки, или обратното супер големи.НЯМА ОГРАНИЧЕНИЯ В ЦЕНАТА.

dirtyyy
03-15-2010, 07:05
Виж в училището си.
Или някъде в читалищата попитай..има летни лагери.. :)

SolusChristus
03-15-2010, 07:16
Я бягай, бе - на 12 PS3. :lol:

rooney894
03-15-2010, 07:29
Ааааа забравих да ви кажа, че в моето училище не организират подобни неща, а между другото съм от варна ако ще ви помогне някак тази информация.

dirtyyy
03-15-2010, 07:34
http://tinyurl.com/yblktyw

Romance
03-15-2010, 07:34
Запиши се на зелено у-ще (ако още има такива), ще ходите из планината да учите растенията, да берете гъби и да спите по палатки

nIkEnCeTy_bE
03-15-2010, 07:55
Да ти кажа, щом искаш сам да отидеш, от варна някой лагер, няма да намериш, защото и аз съм от там, а има само лагери от варна само от училищата, а ти каза, че ще ходиш сам. Затова можеш да потърсиш зелени училища .. а защо не отидеш с родителите си? Сам така, да не познаваш никой и да отидеш някъде.. незнам ти си решаваш, но аз в интернет гледах зелени училища, но мисля, че са за груша ученици.

rooney894
03-15-2010, 08:10
Да ти кажа, щом искаш сам да отидеш, от варна някой лагер, няма да намериш, защото и аз съм от там, а има само лагери от варна само от училищата, а ти каза, че ще ходиш сам. Затова можеш да потърсиш зелени училища .. а защо не отидеш с родителите си? Сам така, да не познаваш никой и да отидеш някъде.. незнам ти си решаваш, но аз в интернет гледах зелени училища, но мисля, че са за груша ученици. нее точно обратното НЕ искам да ходя сам

quenian
03-15-2010, 15:28
Запиши се на зелено у-ще (ако още има такива), ще ходите из планината да учите растенията, да берете гъби и да спите по палатки

Зелено училище, организирано от туристическа агенция, често е равно на хотелче/хижа в Банско/нейде случайно сред планината, но оттам нататък може и да си играеш ПСП-то в стаята ;) Рядко случаят ще е такъв, че да усетиш мястото и половината от което предлага извън доброволния затвор ;) Има и други.

В НПОто, с което се занимавам, работим точно по програми за "учене чрез преживяване" сред природата. Миналата година съм участвал в три лагера, един от които водих предимно аз. Под вр.Мальовица. Ама работим по натоварени програми и първоначално всички реват, че не им остава време да поджиткат на телефоните/ПСП-тата/лаптопите, които са помъкнали; да си "поговорят по женски" няколко часа в хижата; да се изпонапиват редовно... После повечето не искат да си ходят.

Разликата е в това: дали ще попаднете на организация, която само урежда разходката и събира парите или на хора, които го правят с някаква цел - образователна/развлекателна и т.н. Съветът е да искате подробна информация за минали "зелени училища", какво обещават да се случи, ама конкретно. Т.е. предварителна програма искайте и после настоявайте за нейното спазване.

rooney894
04-17-2010, 19:49
хора продължавайте с отговорите нещо секнаха

nIkEnCeTy_bE
04-17-2010, 20:13
Исках да ти кажа, че неможеш да отидем сам на някой лагер. Трябва да бъдеш с някого, затова казвам, че зелени училища са за група ученици, а и повечето екскурзии от Варна за да посещаваш обекти и пак неможеш сам да отидеш. Вашите надали ще те пуснат с приятели, затова сега докато не е късно, организирайте някъде почивка с класа, ако искаш.

slacklining
04-18-2010, 09:36
Чили-Вили :)

filmimilmi
04-18-2010, 14:15
хора продължавайте с отговорите нещо секнаха
http://www.britanica-edu.org/public/?action=article_show&id=61
С добри впечатления съм останал от летните им лагери. Е, беше преди много, много години де. Изчуваше се английски, но не през цялото време естествено. Беше забавно и не е като в затвор. Ще прекараш времето си с връстници, ще изучавате планината, ще плувате, ще спортувате... Ще ти остава и много свободно време да си цъкаш на PSP-то ако не си намериш гадже по време на лагера... 8-) Ще ти останат приятни преживявания, даже на 10-я ден ще изпитваш носталгия и няма да ти се прибира.

raliichkaa
04-21-2010, 16:17
А дааа и аз много си търса лагер .. ама индувидуален,за 2 души .. ама не искаме с организатори а там с други хора :D

tuzaro
04-21-2010, 18:46
А дааа и аз много си търса лагер .. ама индувидуален,за 2 души .. ама не искаме с организатори а там с други хора :Dти не може да си подредиш мислите, ама искаш на лагер да те пуснат.

antiWHAT
04-21-2010, 19:06
Я бягай, бе - на 12 PS3. :lol:

и що не?
Не е казало детето, че е ходило да бачка за да си го купи.

shadow4e
04-21-2010, 19:23
А дааа и аз много си търса лагер .. ама индувидуален,за 2 души .. ама не искаме с организатори а там с други хора :D

Аз така ходих миналата година с бившия. Имаше си закуска, обед и вечеря. 8-) Не познавахме никой, но се позабавлявахме няколко пъти с децата - 4-ти клас, много беше яко. :D Ходихме с 6-то училище - София и нямахме никакви задължения или ограничения естествено, то и това беше условието. /но ние сме над 18 г./