PDA

View Full Version : Реформа в образованието.



graveworm
03-15-2010, 17:39
Такааа, та преди седмица министъра на образованието реши, че трябва реформа в образователната система, но учениците които преди няколко месеца се възпротивиха срещу късите ваканции, сега пак са се активизирали, според тях (а може би и според всички), трябва в реформата да участват и учениците, тъй като ние сме най-потърпевши от всички машинации случващи се в министерството. Най-светлия пример са оценките от кандидат гимназиалните изпити на учениците набор 95, средния резултат по математика е 3,50, а по БЕЛ 4,00 което е крайно ниско, съдеики от резултатите на учениците набор 94, които бяха смятани за най-тъпото поколение, средния резултат при тях бе 4,50 по математика и 5,00 по БЕЛ. Единствената разлика между двете е, че 95 са по нова учебна система, а 94 по стара. И активните младежи от групата във фейсбук "Искаме по-дълги ваканции" са се заели с инициативата, като са направили тема в която потребителите да предлагат, свойте виждания за реформа в образованието, но групата през последните месеци не бе следена от администраторите и е загубила потребителски интерес, за това й трябва реклама, администраторите са уведомени, да четат и тук за предложенията за реформа в образованието, след като се съберат достатъчен брой адекватни мнения, ще бъде съобщено на медиите да им обърнат внимание, а после предложенията ще бъдат изпратени на министър Сергей Игнатов.

Amazingskill
03-15-2010, 17:47
Такааа, та преди седмица министъра на образованието реши, че трябва реформа в образователната система, но учениците които преди няколко месеца се възпротивиха срещу късите ваканции, сега пак са се активизирали, според тях (а може би и според всички), трябва в реформата да участват и учениците, тъй като ние сме най-потърпевши от всички машинации случващи се в министерството. Най-светлия пример са оценките от кандидат гимназиалните изпити на учениците набор 95, средния резултат по математика е 3,50, а по БЕЛ 4,00 което е крайно ниско, съдеики от резултатите на учениците набор 94, които бяха смятани за най-тъпото поколение, средния резултат при тях бе 4,50 по математика и 5,00 по БЕЛ. Единствената разлика между двете е, че 95 са по нова учебна система, а 94 по стара. И активните младежи от групата във фейсбук "Искаме по-дълги ваканции" са се заели с инициативата, като са направили тема в която потребителите да предлагат, свойте виждания за реформа в образованието, но групата през последните месеци не бе следена от администраторите и е загубила потребителски интерес, за това й трябва реклама, администраторите са уведомени, да четат и тук за предложенията за реформа в образованието, след като се съберат достатъчен брой адекватни мнения, ще бъде съобщено на медиите да им обърнат внимание, а после предложенията ще бъдат изпратени на министър Сергей Игнатов.


95 бяха преебани от Българиа :(

Unendlich
03-15-2010, 18:29
И в крайна сметка каква е тази 'реформа', че аз нещо не разбрах ?!

graveworm
03-15-2010, 18:37
Промяна в съдаржанието на учебниците за да няма бисери от рода "Никифор запуши прохода със задните си части и атакува вражеските войски с предните", точно учебно съдаржание, за да не се получават грешки по изпитите. Министръра не е обявил какво ще гласи реформата му, но от грешките през миналите години, се очаква и тази реформа да е също толкова несполучлива колкото и миналите.

KpucmuHa
03-15-2010, 19:55
ах от ден на ден става по - зле : (
много се радвам, че скоро завършвам...
ето днес по новините казаха, че оценките от 1 до 4 клас щели май да се премахнат, децата щели да започват училище от 5 годишна възраст, до колкото разбрах аз и още няколко промени... не знам не знам какво ще става...

anna93
03-16-2010, 01:55
Колко реформи до сега се направиха, но коя от коя е по - зле. Така че сега не ми се мисли какво ще става....

Tempest
03-16-2010, 06:18
едва ли министрите не знаят какво вършат, явно в цялата работа има някаква идея, някаква мисъл... но ако се направи такава реформа, че да накара учениците да си седнат на д-то и да учат, пак ще сме недоволни... демокрация, или както искате го наричайте... но цялата система е пълен провал и една реформа няма да оправи нищо! Днешно време забелязвам из малчуганите, а и из връстниците си следното - искат да знаят, да имат високи оценки, ама не сядат да учат.. ПО НИЩО! И после пискат и се сърдят на учителите, че са им задали гадни въпроси.. еми, извинявай, ако беше седнал да попрочетеш нещо, нямаше да е гаден въпроса..

п.с.: не че аз уча много де, но поне наблягам на предмети, които ще ми трябват да следвам - математика и специалните предмети (Web Design, Софтуер и ОС и т.н.)

graveworm
03-16-2010, 06:21
Да и група други младежи са се усетили какво ще стане и сега докато все още е нашумяла темата е хубаво да се вземат мерки, от страна на ученици и родители, тъй като отново ще мрънкаме от глупостите които изисква министерството от нас, също сега му е времето за отмяна на матурите.

Tempest
03-16-2010, 06:27
отмяна?! Защо отмяна? Това си е тест за реалните знания на учениците.. това, че учиш в дадено училище и даскалите те подкрепят, не значи, че знаеш... аз съм ЗА матурите, пак казвам - показват реалните знания на ученика!

graveworm
03-16-2010, 06:44
Не е реален тест, защото преди него много хора назубрят материала и после не могат да го приложат на практика. Също има предложение да се въведе обща матура, по 5 въпроса от предмет, на тази матура ще падат много глави, тъй като в повечето училища (елитни и професионални) се набляга на специалните предмети и човек учил биология на испански, трудно ще приложи знанията си.

Tempest
03-16-2010, 13:29
тази общата е пълна глупост-да... но иди ти учи теми като не знаеш какво ше ти се падне... и иди ти учи математиката о.О да видим какво ще научиш! Има някои предмети, които не просто назубряш, а ти трябва да разбереш.. а и засега няма толкова университети, в които приемат с матури, така че това не е залпаха..

Отново относно зубренето - има някои неща (в историята например), които не могат да се разберат и трябва да се знаят наизуст... а и зубренето е вид учене и невсичко се забравя след това... не мога да разбера теб дали те е яд, защото не можеш да учиш наизуст, или просто търсиш какво да промениш в образованието, за да изкараш министрите тъпи и недъгави... :?

graveworm
03-16-2010, 18:15
На мен проблема ми с матурата идва от това, че някакви хора си избират произволен учебник от който да съставят матурата. Също не желая да държа матура по математика или обща матура, много хора не разбират математиката и обикновенно в повечето университети се учи само първи курс, тъй че за чии чеп да се полага матура след като е ясно, че 70% от учениците не желаят да се занимават с тази наука.

Tempest
03-16-2010, 19:47
там, където аз ще кандидатствам и с която специалност аз ще кандидатствам, литература ИЗОБЩО не се иска... по твоята логика за какъв чеп ми е матурата по литература? Дори не намирам смисъл в предмета литература...

Pwnmaster
03-16-2010, 19:55
Дано не направят някоя глупост за 7ми клас!

Tempest
03-16-2010, 20:19
Дано не направят някоя глупост за 7ми клас!

да не би случайно да те накарат да учиш ли?

MaGuSs
03-16-2010, 20:58
Не знам за вас ,но матурата за след 7 клас трябва да бъде коренно променена.В тази за учениците от 95 набор по математика ако оъговориш на всички тестови задачи само дадена подточка /ще изкараш минимум 3.256 което е мн голяма кирия ... .Главно това е големия проблем.А за дет на прецакаха с 1 час чакане също беше много гадно .Оправданието беше ,грешка в паролите.След като го чух това се смях мн .Серизоно го казвам.За за ква реформа ще правят .Мене не ме интересува.Дали ще махат матурите или ще я променят също не ме интересува.Училището е създадено да отидиш ,някой да ди предаде урок (знания) ти да ги научиш.Това е .Друго нищо не се изисква от даден ученик.Дори и да си двойкажия и някакси да влезеш в елитно училище,гимназия,университ ет ти ще се издъниш там.По голяма оценка от 2.45 няма да получиш(Говоря за двойкаждиите....) А сега като гледам връстниците си ,дей си слагат килограми гримове ,си оправят прическите щтр1кнали ,цъкат на телефоните си в часовете,дъвчат дъвки в часовете,ходят с полички или потници ... по джапанки ,идват с няква торбичка и на нея секси ,носят ланци ,гривни и некви черипски пръснтени и т.н.Това е мн ядосващо.Твое задължение е да отидеш на училище облечен нормално и както посочих горе да слушаш в час какво ти се говори,а не дай да си покажа комплексити или колко съм красив/а ,виж ми бижуто колко е красиво,чек че си развалих грима,оу оцапах се с червило и тем подобни .Това са некви пълни простотии .Най-мразя това.И за накрая ще завърша с това ,че УЧИЛИЩЕТО В БЪЛГАРИЯ НЕ СТРУВА !!!


П.П.Може да имам правописни грешки.Не им обръщайте внимание :D Бързах...

Tempest
03-16-2010, 21:03
Не знам за вас ,но матурата за след 7 клас трябва да бъде коренно променена.В тази за учениците от 95 набор по математика ако оъговориш на всички тестови задачи само дадена подточка /ще изкараш минимум 3.256 което е мн голяма кирия ... .Главно това е големия проблем.А за дет на прецакаха с 1 час чакане също беше много гадно .Оправданието беше ,грешка в паролите.След като го чух това се смях мн .Серизоно го казвам.За за ква реформа ще правят .Мене не ме интересува.Дали ще махат матурите или ще я променят също не ме интересува.Училището е създадено да отидиш ,някой да ди предаде урок (знания) ти да ги научиш.Това е .Друго нищо не се изисква от даден ученик.Дори и да си двойкажия и някакси да влезеш в елитно училище,гимназия,университ ет ти ще се издъниш там.По голяма оценка от 2.45 няма да получиш(Говоря за двойкаждиите....) А сега като гледам връстниците си ,дей си слагат килограми гримове ,си оправят прическите щтр1кнали ,цъкат на телефоните си в часовете,дъвчат дъвки в часовете,ходят с полички или потници ... по джапанки ,идват с няква торбичка и на нея секси ,носят ланци ,гривни и некви черипски пръснтени и т.н.Това е мн ядосващо.Твое задължение е да отидеш на училище облечен нормално и както посочих горе да слушаш в час какво ти се говори,а не дай да си покажа комплексити или колко съм красив/а ,виж ми бижуто колко е красиво,чек че си развалих грима,оу оцапах се с червило и тем подобни .Това са некви пълни простотии .Най-мразя това.И за накрая ще завърша с това ,че УЧИЛИЩЕТО В БЪЛГАРИЯ НЕ СТРУВА !!!


П.П.Може да имам правописни грешки.Не им обръщайте внимание :D Бързах...

прав си, братле.. ама всичките ми пръсти на тялото ше са много за броя на тия, които мислят като тебе... просто поклон за това ти изказване!

nefchi_bs
03-17-2010, 08:02
Ие сте луди бе ... 8-)

Tempest
03-17-2010, 10:57
Ие сте луди бе ... 8-)

мерси :)