PDA

View Full Version : Отряза ме, но ситуацията се влошава



Stoimenoff
03-15-2010, 18:06
Здравейте,
Може би съм малко голям за тук, но не знам към кой да се обърна. Ситуацията е следната:
Аз съм на 22, тя е на 21. В продължение на година и половина започваше постепенно да ме привлича все повече и повече, докато не хлътнах тотално. Накрая й признах и тя ме отряза. Каза, че много ме харесва като човек, но само толкова. Казах си: „ОК, има и други жени. Ако не я виждам, ако прекъсна всякакъв контакт с нея, може би всичко ще отмине.” До тук добре. Но това няма как да стане. Освен, че сме в един университет (една специалност), и двамата работим в НПО и се виждаме почти всеки ден. Освен това, задълженията ни са такива, че се изисква почти постоянна комуникация помежду ни. А нещата продължават да се задълбочават. Опитвам се да насочвам вниманието си към други жени, но не става. Постоянно мисля за нея.

LittleCuteStar
03-16-2010, 12:57
Може да оставиш всичко на страна и да я оставиш да си помисли малко !
Другото е да говориш и да и кажеш че искаш да сте приятели! . . .
Аз лично съм за първото ноо после като мине време пак трябва да говориш с нея !

EdinBulgarin
03-16-2010, 20:00
Малко гадна ситуация. Скоро и аз може да попадна в подобна :D Но както каза LittleCuteStar или изчакваш време през което най-вероятно нищо няма да се промени или говориш с нея така че да не ти се иска да потъваш в земята през оставащите там години всеки път като се засечете.
Има и трета възможност да си по-настоятелен но не нахален.. нещо което трудно се постига и никога не се оценява :D

pagoschee
03-19-2010, 17:25
Любов..Върви я разбирай.Не мога да те посъветвам нищо друго,освен да изчакаш,може да намериш друга или тя да си промени решението.Ако не,ТИ положи усилия и на пук на всичко я забрави.

filmimilmi
03-19-2010, 17:46
Отрязала те е защото си си мълчал цяла година и докато си си бил с глътнат език по темата, тя е останала с впечатлението, че си много свестен приятел. Сега и това може би се е променило защото подобно споделяне на чувствата винаги остава кофти чувство в момичето, като че през цялото това време в отношенията ви, си искал да я вкараш в леглото. :? Точно като в небезивестната реклама на Спрайт. Според мен почти никога не е твърде късно да се опитва, но въпросът стои в това как ще подходиш. Прекалено открито си действал, така и така сте били приятели цяла година, имал си възможност да не бъдеш директен, а лека по лека да я накараш да те възприема като повече от сериозен приятел. Рано или късно е щяло да стане така, че тя да се замисли сама какви чувства изпитва към теб, но така както си подходил и не е трябвало, сега шансовете ти намаляват значително. Още повече, че ти е отказала и то повече от категорично, дори не е оставила въпросът да виси във времето като ти даде някакво зрънце надежа, че сега примерно не й е до гаджета или нещо от сорта. Да, човече, прецакан си. Но може да ти стои като обеца на ухото, следващия път когато си харесаш момиче да й го намекваш още в началото, не да изчакаш да се сприятелите, да си станете близки приятели и тогава ни в клин, ни в ръкав да й признаеш, като подобна вест би дошла както на всеки като гръм от ясно небе. Както казах, шансовете ти значително са намалели тъй като си бил в графата приятели, а сега още повече след този отказ, но така и така вече си й споделил. Или бъди настоятелен, или няма смисъл да си губиш времето с нея вече като просто приятели. Едно разкриване на чувствата променя много нещата. Положителното в момента е, че поне тя е наясно с това какво изпитваш, а един ден ако нещо промени мнението й за теб, то тогава поне ще си свободен да действаш без задръжки тъй както каквото си имал да й кажеш си й го казал. Сега само търпение, можеш да си губиш времето чат пат с нея на кафенца и разходки, да показваш с жестове, че не губиш интерес към нея и макар нещата никога повече да не бъдат същите, то поне ако някой ден се появят някакви чувства и у нея, ще си застрахован, че не си я изпуснал благодарение на това, че поне не сте прекъснали контактите си... Друго според мен едва ли може да се каже по случая ти!
Успех и търпение най-вече! :)

Stoimenoff
03-20-2010, 08:36
Благодаря за съветите!
filmimilmi, когато й казах, нейният отговор беше, че знае, т. е. че го е усетила. А и аз съм й показвал жестове преди това, така че не е като без хич. Но явно "графата приятели" си каза тежката дума. Иначе сега се държи с мен както преди, с тази разлика, че е малко по-студена.

Van4oHelsing
03-20-2010, 13:38
ето от това и мен много ме е стах...