PDA

View Full Version : Дали ще ми навреди на косата? - изправяне с преса



BlueEye
03-15-2010, 19:14
Здравейте, преди 5 месеца направих грешката да си подстрижа косата късо (малко над раменете) и сега ми стои все едно съм бръкнала в контакта - стана много къдрава, бухва много, стърчи от всякъде и не ми стои добре. Косата ми по принцип е чуплива, когато беше дълга пак беше къдрава, но само в краищата. Искам да знам дали изправянето с преса два пъти в месеца в продължение на година, година и половина (докато порастне и започне да расте надолу) ще я изгори много или ще започне да цъфти?. Не искам да ми стане като метла и да упада. За сега се изправям от както се подстригах горе долу два пъти месечно като преди това си слагам кристали. А и още нещо пресата ми е на GA.MA Italy Professional на нея пише и ceramic ion technology 170W 50-60HZ - мисля, че модела е най евтиния от тази марка, но не съм сигурна, защото е подарък, та хубава ли е или да взема някоя друга?
Благодаря предяарително.

titinkaa
03-15-2010, 19:17
ако я ползваш рядко няма да ти навреди,но полагай и грижи за косата си всеки път преди да се изкъпеш или след това,мажи я с маски,слагай тривитаминол или себорал форте за по бърз разтеж :)

angel4eto966
03-15-2010, 19:24
ако я ползваш рядко няма да ти навреди,но полагай и грижи за косата си всеки път преди да се изкъпеш или след това,мажи я с маски,слагай тривитаминол или себорал форте за по бърз разтеж :)

++ те някой момичета я използват по 3 пъти на седмица ти за 2 на месец. за 2 пъти на месец няма да има толкова големи последствия да опада :?

GD95
03-15-2010, 19:35
Изтощава се,недей да си я съсипваш!А и седи толкова неестествено.Точно като метла става и сега съученичките ми се оплакват,че са си съсипали косите.Чупливата коса е много готина : )

BlueEye
03-16-2010, 08:13
Ами да сравнително рядко се изправям два, три пъти максимум в месеца, за да не я горя много а и някои крайчета започнаха да ми цъфтят. А нещо за пресата ще кажете ли /GA.MA Italy Professional ceramic ion technology 170W 50-60HZ/ добра ли е или има други който не изгарят толкова много косата?

gLypChenCee
03-16-2010, 08:32
Аз съм същата само, че косата ми е дълга.
Всеки ден я изправям .. и да ти кажа стана мн суха..
вече поспрях ама не мога да се търпя с къдрава коса :o

ani942942
03-16-2010, 08:51
Ami az vseki den izpolzvam presa , no kosata mi ne e stanala suha! Ne znam prosto e mnogo zdrava

schhhhhhh
03-16-2010, 14:19
Изправяне 2 пъти месечно няма да навреди кой знае колко :)

anna93
03-16-2010, 14:23
Изправяне 2 пъти месечно няма да навреди кой знае колко :)

+

rosencetooo
03-16-2010, 14:28
Амии да ще ти навреди , но опитвай се да я използваш по-рядко и да ползваш продукти преди изправяне, за да не ти се изтощава много косата , прави и маски преди къпане и така :)

Molzinka
03-16-2010, 14:43
Ами ако се изправяш 2 пъти в месеца няма да навреди много, ама ме съмнява, че само 2 пъти месечно ще я изправяш, защото като видиш ква ти е хубава косата като я изправиш ще почнеш по-често да ползваш пресата 8-)

pamii
03-16-2010, 14:54
Ами ако се изправяш 2 пъти в месеца няма да навреди много, ама ме съмнява, че само 2 пъти месечно ще я изправяш, защото като видиш ква ти е хубава косата като я изправиш ще почнеш по-често да ползваш пресата 8-)


именно :lol: :lol:

BlueEye
03-16-2010, 16:40
Има го и този момент, че няма да е само два пъти в месеца. Аз даже в началото се изправях след всяко къпане, но една приятелка ми каза да не го правя толкова често, защото и тя се изправяше почти всеки ден и косата й стана много суха и накъсана. Дори на места се виждаше как е изгоряла.

TheNewReligion
03-16-2010, 18:48
Нищо лично, не го пиша с цел да се заяждам, но...

1. защо не използваш собствената си глава? Толкова ли си тъпа, с извинение, че да не можеш да прецениш сама дали ще ти навреди, ако я ползваш два пъти в месеца? Да ти опада от преса два пъти месечно, при положение, че това не се случва на момичета, правещи го всеки ден....

И като цяло...защо се правите на тъпи и обяснявате нещо, което е пределно ясно? "Има хора, 'дето ползват всеки ден, цъфтят им косите, приличат на слама, т'ва в продължение на 2 години..." Ами, изхождайки от това, което 594875987439% сама знаеш, просто си отговори на глупавия въпрос.

Sunshin3
03-16-2010, 19:29
Няма да има последствия при рядко изправяне. Два пъти в месеца е незначително. Спокойно. Дишаййй. 8-)

BlueEye
03-17-2010, 18:58
Добре, извинявам се, че исках да видя и други мнения / аз вече прецених за себе си/ Знам, че има и други теми за изправяне, но те не ми отговориха точно на въпроса, а винаги се пълнят с off topic - както става и с тази. Отворих темата по скоро да питам дали някой е ползвал такава преса за по - дълго време. Съжълявам че пуснах темата, наистина си права, че косата е моя и аз решавам.

danibebi
03-17-2010, 19:31
Моята коса е чуплива,но преди година се подстригнах късо и започнах да я изправям със сушоара,за да не съм като бръкнала в контакта 8-) препоръчвам ти и на теб да си я дърпаш със сушоара..освен това косата ми изобщо не е изгоряла до сега.. :grin: :grin:

glamorousss
03-22-2010, 08:47
Лол.Като не я ползваш всеки ден,през ден или няколко пъти на седмица значи няма от какво да те е страх за косата ти. Ти като на 2 месеца я ползваш два пъти няма страшно да опада.. :)

anity92
03-22-2010, 11:05
недей да си гориш косата..и аз имах преди време много хубава чуплива и гъста коса,но я скъсих доста и сега е съсипана от преса,сешоар и т.н. не смея даже да отида на фризьор,защото ме е страх да не ми я окипази отново.. и е с цъфтежи 8-) .. пък ако решиш да се изправяш използвай нещо което да ти я предпази,че в противен случай ще заприлича на метла ;xx

BlueEye
03-24-2010, 19:32
Сори че пак ще ви занимавам с моята коса но от както започнах да я изправям с преса стана много по къдрава, чуплива и заплетена /на букли и фунийки-ужасна е :-x / - имам предвид когато не е изправена. Просто не ми отива къдрава коса. Направо ме е срам да изляза. Случвало ли се е и на други?

lifelesscorpse
03-24-2010, 20:10
Прави я със сешоар и не си я съсипвай с преси,маши и какво ли още не.Много момичета почват с думите "Аз само няколко пъти месечно" И след време страшно съжаляват,но въпреки това не спират.Явно е като наркотик.Все пак човек като се види "красив" и иска да си остане такъв,ама...
Все пак ако решиш да продължаваш с пресата...Винаги ще има магазини за перуки.Сега може и да не видиш кой знае каква промяна,но повярвай ми,след години ще видиш ;)

pussucetka
03-25-2010, 18:49
Еми аз да ти кажа почти всеки ден използвам преса, но винаги си я подхранвамм .. Използвам балсам за коса,шампоан за предпазване от горене, кристали .. Има толкова много неща по магазините .. Иди разгледай и си купи .. Като сметнеш аз се изправям от 1 г. и половина и за сега да чукна на дърво :D не ми е като метла, а напротив много ми е мекичка, от колкото като съм с къдрава .. :P

DiiVa
04-07-2010, 23:21
Няма да има последствия при рядко изправяне. Два пъти в месеца е незначително. Спокойно. Дишаййй. 8-)

+1 :-D

xSANYAx
04-08-2010, 10:31
Нищо лично, не го пиша с цел да се заяждам, но...

1. защо не използваш собствената си глава? Толкова ли си тъпа, с извинение, че да не можеш да прецениш сама дали ще ти навреди, ако я ползваш два пъти в месеца? Да ти опада от преса два пъти месечно, при положение, че това не се случва на момичета, правещи го всеки ден....

И като цяло...защо се правите на тъпи и обяснявате нещо, което е пределно ясно? "Има хора, 'дето ползват всеки ден, цъфтят им косите, приличат на слама, т'ва в продължение на 2 години..." Ами, изхождайки от това, което 594875987439% сама знаеш, просто си отговори на глупавия въпрос.

Много правилно,пресата вреди много! Не си я съсипвай!

Sisi7u
04-08-2010, 10:34
как да не си я изправя човек след като косата след къпане [[ при някои (и при мен)]] става на задник и косата ми става като гнездо в ремонт!!
:D :D :D

YouMakeMeSmile
04-08-2010, 11:10
де бре, полдвам преса за изправяне от хмм.. година :-o нищо ми нема, само маалко оплешивявам 8-) 8-)

BlackKeys
04-08-2010, 11:22
Изправянено е вредно, да. Но не мисля, че дори да ти стне нещо на косата за 2 пъти в месеца, ще е чааак толкова лошо. Има хора, които всеки ден по 10 пъти си горят косите, за 2 пъти нищо не е в сравнение с това. Но продължавай да си използваш продукти за защита.

xSANYAx
04-08-2010, 12:35
как да не си я изправя човек след като косата след къпане [[ при някои (и при мен)]] става на задник и косата ми става като гнездо в ремонт!!
:D :D :D

Беше доста глупаво,но ако искаш да ти е права,взимаш една четка и сешоар и си я изправяш с четката! Но щом си решила да си я гориш,гори я,ти ще съжаляваш! :)

YouMakeMeSmile
04-08-2010, 12:37
как да не си я изправя човек след като косата след къпане [[ при някои (и при мен)]] става на задник и косата ми става като гнездо в ремонт!!
:D :D :D

Беше доста глупаво,но ако искаш да ти е права,взимаш една четка и сешоар и си я изправяш с четката! Но щом си решила да си я гориш,гори я,ти ще съжаляваш! :)

сешоарът също гори!

DiiVa
04-08-2010, 13:09
мм аз си я изправям да кажем 0к0л0 10 пъти в месеца.. п0няк0га и п0- малк0.. друг път п0вече и на к0сатами и няма нищ0 :)

xSANYAx
04-08-2010, 14:08
как да не си я изправя човек след като косата след къпане [[ при някои (и при мен)]] става на задник и косата ми става като гнездо в ремонт!!
:D :D :D

Беше доста глупаво,но ако искаш да ти е права,взимаш една четка и сешоар и си я изправяш с четката! Но щом си решила да си я гориш,гори я,ти ще съжаляваш! :)

сешоарът също гори!

Хаха,само че не толкова,колкото пресата и всички други уреди за къдрене/изправяне и т.н! ;) :lol:

y0urhottie
04-15-2010, 13:59
ако я изправяш рядко няма да има особено изгаряне на косата.Ама няма да е зле колкото често или рядко да я изправяш да използваш кристали за коса или има един серум за коса на Rubella.Мисля,че и той помага в случая.

darrie
04-15-2010, 14:07
естествено, че гори! :shock:
намери друг начин да се справиш с нея .. не я съсипвай .. :?
вярно, че 2 пъти месечно не звучи кой знае колко, но пак вреди ...
твоя си работа де ..