PDA

View Full Version : А сега накъде..



buttertoast
03-16-2010, 05:17
С приятеля ми сме заедно от половин година и не искам да знам как ще съм без него. Проблемът е следния: имам един бивш, който е приятел на моя и с когото се засичаме доста често,по мое мнение случайно. Така стана и преди 2 дена - отидох на кафе и що пък и той да не е там .. говорихме си,спорихме, той не спря да ми говори за преди. Разговорът ми стана неудобен и отидох до тоалетната.Тъкмо се канех да излизам,когато бившия влетя и ме целуна.. естествено го избутах и си заминах.
като се прибрах си пуснах телефона на заряд и видях,че имам 2 пропуснати от приятеля ми..
на другия ден му се обадих и му казах какво е станало,защото по-добре да знае истината от мен и да си нося последствията известно време,отколкото да чуе от 837485-ти човек,че 30 мин не сме излезли от тоалетната..
сега човекът, когото обичам повече от себе си и от всеки друг ми няма никакво доверие, не иска да ме прегърне нито да ме целуне нито да ми говори... а не беше по мое желание..

какво мога да направя отсега нататък? как да си върна доверието му?...

gir
03-16-2010, 05:31
С приятеля ми сме заедно от половин година и не искам да знам как ще съм без него. Проблемът е следния: имам един бивш, който е приятел на моя и с когото се засичаме доста често,по мое мнение случайно. Така стана и преди 2 дена - отидох на кафе и що пък и той да не е там .. говорихме си,спорихме, той не спря да ми говори за преди. Разговорът ми стана неудобен и отидох до тоалетната.Тъкмо се канех да излизам,когато бившия влетя и ме целуна.. естествено го избутах и си заминах.
като се прибрах си пуснах телефона на заряд и видях,че имам 2 пропуснати от приятеля ми..
на другия ден му се обадих и му казах какво е станало,защото по-добре да знае истината от мен и да си нося последствията известно време,отколкото да чуе от 837485-ти човек,че 30 мин не сме излезли от тоалетната..
сега човекът, когото обичам повече от себе си и от всеки друг ми няма никакво доверие, не иска да ме прегърне нито да ме целуне нито да ми говори... а не беше по мое желание..

какво мога да направя отсега нататък? как да си върна доверието му?...


Олеле, много гадно положение твоето! Съчувствам ти! Но добре си постъпила. Знаеш ли какво? Много други момичета нямаше нищо да кажат, ти си направила добре, че си си признала. Ако приятелят ти е умен, ще си помисли и ще те разбере. НЕ Е ЧЕСТНО така да стават нещата.
Ами обясни му, че ако си искала да го лъжеш не си щяла да му кажеш. А и му обясни, че предния не е успял да те олигави, щото може да ревнува от това. Отделно, покани го винаги да идва с тебе по кафенета и други места, където ходиш, за да е сигурен, че искаш да си си само с него.
Нямам други идеи.

buttertoast
03-16-2010, 05:58
обяснявала съм му ..
по принцип го викам където и да ходя, както прави и той, но и двамата си имаме нужда малко да се видим насаме с не-общите ни приятели и точно на такова "женско" кафе стана драмата(бившия просто си седна на нашата маса).
вчера се видяхме и той едвам ми ПОЗВОЛИ да го прегърна..

buttertoast
03-16-2010, 06:05
просто му кажи че трябва да ти вярва, и че трябва да се радва че му споделяш .. а неси го скрила, обясни му добре че искаш да си с него и му кажи че неси искала да става така о.О просто следващия път го игнорирай тоя биФФФшия
и това съм му го казала вече мнооого пъти, той просто не ми вярва - знае че преди него съм била с другия и постоянно ме подозира,че още го искам.. мисли си че аз съм му се хвърлила на врата,че не съм го избутала а съм му отговорила, че нарочно не съм му вдигнала телефона,че нарочно е бил изключен (батерията ми падна) ... колко хора му наливат акъли да спре да ме мъчи с отношението си, той си знае неговата! и после ме "обича безумно" .. ами баш безумно си е. само дето в момента съм в агония от нерви.

LadyDi
03-16-2010, 06:12
ПЪРВО си изясни отношенията с бившия. Дори и да си говорила с него, пак говори, бъди твърда. И се увери, че настоящия ти знае за този разговор. Ако го направиш очи-в-очи, преразкажи му, ако го направиш в скайп, изпрати му хронологията. Нека и двамата да знаят, че за ТЕБ тази връзка е минало.

valdesbg
03-16-2010, 06:19
Марина а с какво е виновна тя че бившия и е отрепка?

И защо рещшихте че ТЯ трябва да прави каквото и да е за да му е угодно на сегашния?

То бива подозрения и съмнения, обаче в една връзка не беше ли доверието на първо място? Поне по мое време беше така. А тук такова не виждам.

Ако не мен половиката ми не ми вярва в подобна ситуация... бих и посочил вратата. Особено след като и други хора ме подкрепят че нямам вина за случката.

И така (:

LadyDi
03-16-2010, 06:28
Влади, съмнявам се. Да дойдат и да ми кажат, че са сварили гаджето ми да се натиска с някого в тоалетната, пък било то и преувеличено - естествено, че ще ме бодне под лъжичката. И не само това.

Дай сега, като й няма доверие да го зарязва. Тя сама казва, че иска да е с него и иска да си върне доверието в него.

Плюс това, познавам мъжете, които трудно приемат, че връзката им е приключила. Ако бившият й е такъв, тогава ще й създаде още повече проблеми не само с тази връзка, но и с някоя следваща вероятно. Заради това и заради себе си, по-добре е да се увери, че тези взаимоотношения са веднъж и завинаги приключили.

И се съмнявам, че ти на нейно място би посочил вратата на половинката си. Просто защото имаш вина за това, което се случва. Може да е косвена, но си я носиш.

buttertoast
03-16-2010, 06:36
ами с този бивш колкото пъти се засечем винаги извърта темата до отдааавна приключилите ни отношения. явно е невменяем, рязала съм го директно,не съм му обръщала внимание, обяснявала съм му като на човек, но резултат няма, даже става по-зле. прави го, защото вижда че изобщо не страдам по него - той това иска, някой да му ходи след г*за с извинение. просто му доставя удоволствие да си играе така за сметка на чуждите връзки, било то и на негов ПРИЯТЕЛ.

Assshley
03-16-2010, 06:46
Единственият ти удобен вариант е да обясниш на бившия си приятел,че няма нищо да се получи между вас и каквото е било си е било за преди и,че случката с целувката е била нещо,което не си искала,защото обичаш сегашния си приятел.Може да му дойде в повече,защото той явно още не иска да приеме раздялата ви,но това е положението ако искаш да запазиш връзката ти със момчето,което си в момента.За реакцията му разбирам.Да,наистина ти не си виновна,че бившия ти ти е налетял,но честно да ти кажа случвало се е на моя приятел да му налитат някакви момичета и повярвай ми реагирала съм по същия начин.Съвсем нормална реакция.Доверието му трудно ще го спечелиш пак.Колкото и ужасно да звучи сигурна съм,че той ще я помни тази случка,но това,че си му обяснила веднага какво е станало,а не си скрила е в голям плюс,въпреки,че може би той в момента е твърде ядосан,за да мисли трезво.Дай му време да се поуспокои.Той не е малък може сам да премисли нещата.Ако наистина те обича ще разбере,че ти нямаш вина за случилото се,а доверието му ще си върнеш с времето и ако разбира се разкараш от живота си бившия ти.;)

dimitar_ak
03-16-2010, 06:48
Прочетох, че бившия бил утрепка. Настоящия не е много по-различен след като реагира инфантилно на откровено признание, че нищо не се е случило. Като няма доверие на момичето защо изобщо е с нея?

valdesbg
03-16-2010, 06:52
Даде, Марина, обаче в случая доколкото разбрах - Х човека са казали че авторката НЕ е виновна и не се е натискала с никого в тоалетната. Или бъркам?

По принцип си права в това което написа.

Моята идея беше - че в една връзка доверието между двамата човека е ключово. И имам предвид че ако половинката ми каже - не съм спала с Пешо, макар че всички останали твърдят обратното аз би трябвало да повярвам на гаджето ми. Първо защото ми е гадже, второ защото да кажем че е първи път в който чувам подобно нещо, и трето - да предположим че гаджето ми не ми е давало поводи за съмнение. (както е в случая, ако не бъркам) Защото иначе означава да допусна че всички те казват истината а само тя лъже. Което пък ме навежда на мисълта за някакви групови взаимоотношения. И така нататък.

U get it.

А тук нашия индиректно и е казал - не ти вярвам, ти ме лъжеш. Прости за грубостта но "за чий трибуквеник ми е човек, който не ми вярва и ме подозира?" Да сега ще кажеш - разни хора, разни идеали.

Аз не мога да си представя как изобщо се търпи такъв човек около себе си. Затова и няма как да вляза във филма на авторката. Затова и давам мнение от моя свят :)

Което е по добре от "Поговорете"(пример за банален и непомагащ отговор)

what do u wanna say now? (:

pErFeKt_GiRl
03-16-2010, 06:52
Марина а с какво е виновна тя че бившия и е отрепка?

И защо рещшихте че ТЯ трябва да прави каквото и да е за да му е угодно на сегашния?

То бива подозрения и съмнения, обаче в една връзка не беше ли доверието на първо място? Поне по мое време беше така. А тук такова не виждам.

Ако не мен половиката ми не ми вярва в подобна ситуация... бих и посочил вратата. Особено след като и други хора ме подкрепят че нямам вина за случката.

И така (:

Напълно съм съгласна с тебе!! И аз бих постъпила така.Ако той все още ти няма доверие след всичките ти обяснения и т.н- тръгни си.Щом в една връзка няма доверие,то това не е истинска връзка.Тръгни си той ако найстина те обича и иска да бъде с тебе до една седмица ще те потърси,ще види какъв е живота му без теб и ще осъзнае грешката си ,защото в случая грешката е негова :)

LadyDi
03-16-2010, 06:58
Даде, Марина, обаче в случая доколкото разбрах - Х човека са казали че авторката НЕ е виновна и не се е натискала с никого в тоалетната. Или бъркам?

По принцип си права в това което написа.

Моята идея беше - че в една връзка доверието между двамата човека е ключово. И имам предвид че ако половинката ми каже - не съм спала с Пешо, макар че всички останали твърдят обратното аз би трябвало да повярвам на гаджето ми. Първо защото ми е гадже, второ защото да кажем че е първи път в който чувам подобно нещо, и трето - да предположим че гаджето ми не ми е давало поводи за съмнение. (както е в случая, ако не бъркам) Защото иначе означава да допусна че всички те казват истината а само тя лъже. Което пък ме навежда на мисълта за някакви групови взаимоотношения. И така нататък.

U get it.

А тук нашия индиректно и е казал - не ти вярвам, ти ме лъжеш. Прости за грубостта но "за чий трибуквеник ми е човек, който не ми вярва и ме подозира?" Да сега ще кажеш - разни хора, разни идеали.

Аз не мога да си представя как изобщо се търпи такъв човек около себе си. Затова и няма как да вляза във филма на авторката. Затова и давам мнение от моя свят :)

Което е по добре от "Поговорете"(пример за банален и непомагащ отговор)

what do u wanna say now? (:
Now I wanna say that trust is earned, it is not given :) If u know what I mean

valdesbg
03-16-2010, 07:05
Basically you are right, but...

Къде нашата героиня е казала/написала/намекнала че дава поводи за съмнение, че изневерява и така нататък. Без да искам да я защитавам(защото сме странични наблюдатели) - нейната част от спечелването на доверието е свършена.

А това че на сегашния не му е достатъчно по някакви причини - не е неин проблем. Какво имам предвид - разбрали сме се с теб за 2 килограма стока за 2 000 000 лв да речем. Мойта част е да намеря 2 килограма с качество каквото съм ти обещал. Твоята част е да донесеш 2 000 000 лв. И на уреченото място - правим размяната. А след като има сделка - е глупаво и несериозно да ми твърдиш че наосиш само 1 000 000 защото видиш ли "подозираш" че има половин кило боклуци. Без да имаш доказателства :)

Метафорично казано, разбира се :)

И ко правим в тоя случай?

LadyDi
03-16-2010, 07:16
Много неща не знаеш от историята, за да гадаеш. Възможно е да си има поводи момчето да се съмнява. Възможно е и просто да е по-ревнив. Възможно е да си прав, но може и да грешиш.

Няма как да знаеш, затова не бързай да обвиняваш единия или другия.

ТЯ САМА попита какво да направи, за да си върне доверието му. Затова и такива съвети сме й дали.

valdesbg
03-16-2010, 07:25
Марина - разсъждавам само над дадената информация. Защото в противен случай би трябвало да гадая, така е. И тогава ще станат размисли и страсти. А иначе може да е всичко. Може и тя да има 3 уши, а той да е 2,50 висок :)

Ама докато не получа доказателства за тези неща - те остават просто random теории.

"Ако баба беше мъжка.. дядо щеше да пъшка"

Ако се появят нови доказателства - възможно е да променя позицията си.

Как да си върне неговото доверие? Сложен въпрос предвид факта че никога не е имало такова. Но пък ако толкова държи - да ги събере двамата в една стая и да попита бившия си - ти ли ме изненада в тоалетната?

А нашия няма начин да излъже че тя го е налазила. Не ми се обяснява защо, но е свързано с мъжката психика и това да не изглеждаме жертви при никакви обстоятелства.

Дабъл - обичаме се, проблем? :)

buttertoast
03-16-2010, 07:56
дали съм давала поводи за съмнения от негова страна ? той е първия, към който имам толкова силни чувства, че от половин година насам правя всичко за да му е добре - само и единствено на него, себе си не се гледам. мисля че е ясно това за поводите, освен това никога не съм изневерявала, дали чрез секс или проста целувка. и той го знае и пак не ми вярва ... като обяснение за това ми беше казал още в началото,че веднъж са му изневерили и оттогава не вярва на никого, но не знам как да му покажа вече,че все пак може да разчита на мен ...

LadyDi
03-16-2010, 07:57
Аз обичам всички, днес съм пълна с любов.

И си държа на мнението, че е най-добре да опита да му докаже, че между нея и бившия всичко е свършило. С други думи "да го нареди пред него".

gir
03-16-2010, 08:10
обяснявала съм му ..
по принцип го викам където и да ходя, както прави и той, но и двамата си имаме нужда малко да се видим насаме с не-общите ни приятели и точно на такова "женско" кафе стана драмата(бившия просто си седна на нашата маса).
вчера се видяхме и той едвам ми ПОЗВОЛИ да го прегърна..

Абе, за да не стават фалове - вече заедно и това е. Щото утре на женското кафе пък някой друг ще се появи, някой, примерно, непознат, който ще те обара, без да си му разрешила, после някоя смръдла ще ти пусне слух и ... втори път пича няма да ти повярва...Щото то доверие, доверие, ама до време.
Знам, че не си виновна с нищо, ама такъв е животът.

gir
03-16-2010, 08:36
Марина а с какво е виновна тя че бившия и е отрепка?

И защо рещшихте че ТЯ трябва да прави каквото и да е за да му е угодно на сегашния?

То бива подозрения и съмнения, обаче в една връзка не беше ли доверието на първо място? Поне по мое време беше така. А тук такова не виждам.

Ако не мен половиката ми не ми вярва в подобна ситуация... бих и посочил вратата. Особено след като и други хора ме подкрепят че нямам вина за случката.

И така (:

Валдес, доверието си е нещо, което не е здравословно. Примерно, знаеш, че който се доверява и бива...ЛЪГАН. Така че, в днешно време, навсякъде по света, хората си имат едно на ум.
Ако на тебе ти се случи нещо подобно, ще ти е трудно да повярваш на гаджето си, но, наистина, в ТОЗИ СЛУЧАЙ, съм на твоя страна, че гаджето й трябва да влезне в положение, още повече, като сам е приел да я пусне сама (давайки си сметка, че е момиче и, че ВСЕКИ, не само бившият й, може да й се слага на масата, в тоалетната, в таксито и т.н.)
Който си иска да няма проблеми - да си ходи с гаджето навсякъде, иначе, от време на време, стават проблемации...

buttertoast
03-16-2010, 09:01
всички сте много прави, благодаря за подкрепата и за мненията :) моя преди малко ми се обади и звучеше доста по-добре от вчера, върна ми се надеждата че поне няма да си мълчим и да се гледаме накриво като се видим :) ако имате още за казване - давайте :)

LadyDi
03-16-2010, 09:22
Ами явно се е ядосал човека, нормално е. Като е преспал, му е просветнало :)

valdesbg
03-16-2010, 11:04
gir, дали си наясно колко противоречия направи в един пост?

А това че има три червиви ябълки значи ли че трябва да отсечем дървото?

Разбирай това че теб някога някой те е излъгал означава ли че всеки има това намерение към теб? Щото видиш ли - мен са ме лъгали и разочаровали много пъти, обаче да съм тръгнал да тръбя че е така? Да си ме видял да твърдя че всики са лъжци, мизерници, подлеци и прочее дивотии? Не, нали?

Към всеки нов човек подхождам с доверие и уважение. И преди да се хванеш за думичката - предразсъдъци, предубеденост и комплекси липсват. Както и не прехвърлям предишен опит на тоя човек, щото той с нищо не е виновен че съм срещнал 100 мърльовци. Капиш?

И вече от него зависи как ще го възприемам, и с какво око ще гледам на него.

Да имам си едно на ум, обаче докато това едно на ум не се оправдае или опровергае - то не влияе на мнението ми за човека.

Капиш?

Мислете какво приказвате. Това целя да кажа с тоя пост.

Авторке, не че искам да те засягам, но ако в неговите очи се представяш като опашка - как очакваш той да има друго мнение за теб и да те уважава? Гледай първо себе си, и чак след това всички останали. Щото ти си човека, който е потърпешв от твоите действия. било то по хубав или лош начин. И не, не говоря да е егоистка(макар че и това в определени граници е от полза) говоря да уважава себе си, и да не прави компромиси със себе си. Т.е. ако другите са добре и аз съм добре - всичко е перфектно. Обаче опция другите да са добре за моя сметка..няма. Ако не им изнася - out of my life.

Казва му се простичко - самоуважение :)

buttertoast
03-16-2010, 11:19
Аз искам да обърна внимание на два много ключови момента:

1. Телефона й е бил изключен, докато е ставала случката и е имала вече две пропуснати обаждания.

2. Обадила се е на своя прятел на ДРУГИЯ ден, за да му каже...

Научете се да имате винаги активен и зареден телефон, а не да е изключен нарочно или заради паднала батерия, както и като видите, че са ви търсили да отговаряте навреме.

Аз на негово място вече да съм й теглил такава майна, че да й люти за дълго време... ;)

мислиш като него, само дето още не ми е теглил майната ;}

за телефона нямам оправдание, че трябваше да го заредя преди да изляза - трябваше.. но поне си извадих поука.

buttertoast
03-16-2010, 11:32
естествено че ще ме жегне под лъжичката.. може би щях да реагирам и по-остро от него.. по принцип се е случвало да не знам къде е и да му е изключен телефона, но му имам доверие и не са ми минавали чак такива апокалиптични мисли през ума.

знае ли човек?...
както искам да го правя щастлив така винаги оплесквам нещата, момчето откъде има още нерви за мене не знам.

babyjoinmeindeath
03-16-2010, 12:52
Аз пък мисля, че трябва да си по-твърда със сегашния ти. Според мен той е абсолютен лиглио и мисля, че нарочно се прави че не ти вярва. Ти ако искаш да си с бившия ти, ти ще си с него а не със сегашния, който едва ли не го молиш за да го прегърнеш само. Това са превземки. Все пак ти нищо лошо не си правила и след като 1-2 пъти си му обяснила как стоят нещата няма смисъл да му тичаш по задника. На твое място доста бих му се развикала...

babyjoinmeindeath
03-16-2010, 13:05
^ пахахахахахахаха
??? За мен ли беше ?

yoyoo
03-16-2010, 14:36
ядосал се е и с право .. ти сама каза , че на негово място би реагирала дори по - остро.. като минат 2 - 3 ще е по - спокоен и всичко ще е наред..