PDA

View Full Version : Честит нов мол, софианци



Canis_Dirus
03-16-2010, 08:14
Така де - и този месец няма да мине без нов мол. Днес отвори Сердика център на Ситняково.
Мисля, че е редно да отдадем дължимата почит на мол-овете. Те днес са център на социалния и културен живот като същи наследник на ХоРеМаг-овете. За удобство Хотелът е махнат, понеже клиентите така и така са се пренесли всички на Софията.

Честити нови задръствания!
Честит ви New Yorker :smt078 :smt078

А иначе има два магазина, които са интересни
Peek&Cloppenburg - имат интересни марки, но са поспестили топ марките. препоръчвам якетата на Wellensteyn - добра изработка, много здрави материи и доволна доза севернонемски ънъдстейтмънт.

Deichmann - заради евтините и сравнително добри обувки. Пък и понякога пускат и някое и друго стойностно моделче на адидас на добра цена.

dirtyyy
03-16-2010, 09:18
По един мол за всяка дупка в СофиЯ! :-) Честит!

dirtyyy
03-16-2010, 09:43
В днешния стандарт има 20 страници платена рекламна притурка, оформена като собствен вестник...

Шокиран съм, но евала на колегите...





:shock:
за Мола?

Canis_Dirus
03-16-2010, 10:15
ПП. Канисе, има магазин на Пол и акулката, бе...
А 80% намаление?
Май не.
Аз техни работи на нормални цени е абсурд да си купя. 300 лева за поло-шърт :shock: Хубави са, но... 300 лева.
Харесвам някои марката, но ми е по джоба след поне 50%-60% намаление, ако не и повече.

semantics
03-16-2010, 14:32
Като има кой да купува, ще има и кой да продава.

Изпростял народ, дето като си има насъщния, за друго не знае да си даде парите - какво да му построиш?

Музей?

Ха.

.

amk933
03-16-2010, 15:31
Peek&Cloppenburg е много свежарски магазин. Има хубави неща в него, поне в чужбина...тук какво са орязали от него? :)

kypo
03-16-2010, 15:51
тия се насраха с тия молове. 200 милиона евро са загробили в тоя боклук, как ще ги избият не ми е ясно в тая криза, която в бълхаристан ще се задълбочава. не знам кои са инвеститорите но ако са някакви прости мутрички като в другите молове ще перат пари с тоя грозен мол...
не знам кви пари печелят магазините по тия молове, ама много пазаруващи не съм видял в който и да е мол. т ос тия цени да не сме в швейцария бе, тия не са добре да продават пълни китайски боклуци за луди пари. тия във франкфурт ще ги купи човек 2 пъти по евтино или повече
но честито, чакаме и в люлин мола да го направят че да са на всеки километър 8-)

ScionOfStorm
03-16-2010, 15:59
Ахахаха, видях новината.

Те вече се чудят колко да направят, докато не се тегли един потребителски отлив и така...

Wildchildd
03-16-2010, 17:11
тия се насраха с тия молове. 200 милиона евро са загробили в тоя боклук, как ще ги избият не ми е ясно в тая криза, която в бълхаристан ще се задълбочава. не знам кои са инвеститорите но ако са някакви прости мутрички като в другите молове ще перат пари с тоя грозен мол...
не знам кви пари печелят магазините по тия молове, ама много пазаруващи не съм видял в който и да е мол. т ос тия цени да не сме в швейцария бе, тия не са добре да продават пълни китайски боклуци за луди пари. тия във франкфурт ще ги купи човек 2 пъти по евтино или повече
но честито, чакаме и в люлин мола да го направят че да са на всеки километър 8-)

Перат се пари, много ме съмнява някой да иска да прави некви пачки от тея молове.Пълен ташак, като почти всичко друго в тая държава.

Kalesin
03-16-2010, 17:23
Не ми се мисли какви задръствания ще има...

Pliok0019
03-16-2010, 18:09
"Молът
Как ще изглежда откриване на мол
2222 година.

Сряда.

Официално откриване на Тера-Гига-Мега-Плаза-Център, най-големия мол в Северното полукълбо, по щастливо обстоятелство и национална гордост – намиращ се на малките Петте кьошета.

Малко факти за инвестицията:
- построен е за седем часа и осем минути
- предлага удобен достъп отвсякъде – отгоре, отдолу, отстрани, по хипотенуза, катет и диагонал
- през зимата работи и директният вход от Черни връх
- поради липса на сухоземна връзка, специално за клиентите от Източна България, се предлага безплатен морски транспорт през Дарданелите (магистрала Хемус и магистрала Тракия отдавна представляват голяма обща Дупка, в която бавно и мъчително са се удавили няколко концесионери)
- има един милион триста и петнайсет хиляди седемстотин шейсет и три паркоместа, девет площадки за хеликоптер, метростанция, летище, железопътна гара, космодрум, родилна зала и кът за велосипед (един брой).
Официалното откриване е в 8 часа с празнична заря, тържествен молебен, отслужен от патриарх Максим, и концерт-рецитал на Лили Иванова, а церемонията по случая ще продължи до 2223 година.
Събитието ще се предава пряко по всички телевизии, радиа и сайтове. Водещи – Иван и Андрей, жените им, децата им, братовчедката на Иван и лелята на Андрей (или обратното).
Специален гост на шоуто – Азис, който ще ни разкаже за трудните времена през 2006 година, когато в страната е имало само един мол, и ще ни покаже първия си чифт сандали, купени от него.
В деня на откриването собствениците очакват около сто-двеста милиона клиенти. За тяхното удобство и сигурност ще бдят силите на НАТО, Световната здравна организация и Агенцията за борба с градушките.

Поради очаквания наплив от пришълци (включително и на извънземен разум), Гражданската защита е поела грижата за нещастниците, които живеят в околностите на мола.

Те (нещастниците) са длъжни да се запасят предварително с консерви, марли, чиста питейна вода, тоалетна хартия и аспирин. Препоръчително е да заковат прозорците с пирони, да пуснат пердетата и да барикадират входната врата.

Всеки понеделник, между 5 и 6 сутринта спасителни екипи с хеликоптери ще хвърлят на нещастниците пакети със салам, хляб и чисти гащи. Който има домашен любимец, най-добре да го евтаназира – да не се мъчи.

В първата седмица от откриването всичко в мола не само че ще е безплатно, ами на клиентите ще им плащат, за да взимат.

Всеки магазин е подготвил специални изненади за потребителите, но най-атрактивна засега остава промоцията на консерва леща плакия – плащаш две, получаваш три плюс една година безплатен абонамент за пуканки в киното.
Разбира се, това не е всичко. Клиентите ги очакват още много изненади, но единственият начин да усетят истински тръпката, наречена шопинг, е като се снабдят със спален чувал, газов котлон и супа на прах и си устроят бивак пред мола два месеца по-рано.
Който оцелее – уин, който не оцелее – люн. Успех!"



Прочетох го във форума на БГ мама. :oops:

FockidyFockFock
03-16-2010, 18:16
^естествено, къде другаде...

Въпросният магазин на Wellensteyn не фигурираше в списъците, нито пък успях да го намеря из етажите...
Хареса ми Peek&Cloppenburg, имаше хубави дрехи, изчистени. Тънки, едноцветни (секакви цветове - тип Lacoste) половери, полошъртове, ризи с дълъг и къс ръкав и прочее нещица, все на достъпни цени.
Като изключим това, има и якета по 500 лева, чиито ципове заяждат.
8-)

В Ню Йоркър имаше някакъв "водещ", който щъкаше напред-назад с микрофон, обсъждайки стоките и посетителите на магазина. Много дразнещо копеленце.

w0sh
03-16-2010, 18:17
Я кажете има ли хубави пролетно-летни неща у тоя Моль вече?

Най-вече t-shirts и естествено на достъпни за един студент пари.

plmn
03-16-2010, 18:34
Я кажете има ли хубави пролетно-летни неща у тоя Моль вече?

Най-вече t-shirts и естествено на достъпни за един студент пари.

same.

E ? ;д

Canis_Dirus
03-16-2010, 19:12
Купете си по една тениска с Cartey la' и неговите дружки
http://i40.tinypic.com/beyo7q.jpg по 13 паунда намалени
8-)

или тая е по-хаусърска някаква такава
http://i.ebayimg.com/15/!BoGPDUw!Wk~$(KGrHqMOKjkEtlK)45jTBLmM31hDWQ~~_3.JP G

Ако всички са като мен няма да има молове. Много мразя да обикалям магазините. Предпочитам да ми го донесат в къщи.

Lestat357
03-16-2010, 19:28
тия се насраха с тия молове. 200 милиона евро са загробили в тоя боклук, как ще ги избият не ми е ясно в тая криза, която в бълхаристан ще се задълбочава. не знам кои са инвеститорите но ако са някакви прости мутрички като в другите молове ще перат пари с тоя грозен мол...
не знам кви пари печелят магазините по тия молове, ама много пазаруващи не съм видял в който и да е мол. т ос тия цени да не сме в швейцария бе, тия не са добре да продават пълни китайски боклуци за луди пари. тия във франкфурт ще ги купи човек 2 пъти по евтино или повече
но честито, чакаме и в люлин мола да го направят че да са на всеки километър 8-)

Нека обобщя, това което ще се опитам да напиша, що-годе грамотно в идните няколко изречения: Aхахахахахахахах!

Единственото нещо негативно (уж), което ще се случи след откриването на Мол Сердика (днес) и предстоящото откриване на Хермес Парк (на Цариградско, недалеч от IEC; не може да не сте го мяркали досега; за софианци става въпрос), това е, че постепенно ще загине или ще претърпи пълно преустройство Sky Mall (Ситняково). Той и в момента е най-малкото молченценце в сравнение с CCS и Маll Of Sofia, но като пуснат още два по-големи от него (те са по-големи и от Mall Of Sofia даже с офис-частите) съвсем ще потъне. Мол Сердика ще прилапа хората от кварталите около Ситняково (логично), а пък тези от Дружба и Младост (доста динамично развиващ се в посл. години откъм инфраструктура квартал; един от най-) ще посещават Hermes Park. И толкова! Това е всичко. Мол Сердика може и да има недостатъци, но те са в строителството, не в мениджмънта. Нека не забравяме, че освен добрата му инфр. и местоположение(!) в него участие освен Sparkassen Immobilien участие имат и Ece Projektmanagement http://www.ece.com/bg/home/ , които са сред най-големите (май даже най-) инвеститори в търговски площи в Европа с годишни приходи от няколко десетки милиарда евро. Е, дали не са си направили сметката според теб??

*За протокола - от икономика не претендирам да разбирам и грам. Никога не съм учил такава, нито математиката е била някога сред любимите ми предмети. Написаното по-горе е на база обща култура, но дори така нямаше как да не ми направят впечатление някакви велики глупости, ако ще и с цел чесане на клавиатурата да са били написани. Това е.


......
Прочетох го във форума на БГ мама. :oops:

Добре. Ама на теб наистина ли ти беше смешно това? :shock:

kypo
03-16-2010, 21:49
абе кво ме грее кой е инвеститор и кви милиарди има оборот. аз не намирам дрехите в тия молове за струващи си парите. купил съм си само едно нещо от мола на опълченска. нищо друго. за мен е някаква снобарщина да давам луди пари за некви боклуци които струват реално 50 пъти по-малко и идват в чували с тирове от китай. от тия молове на далавера е само ники пилето който уж държеше каналите с китайски боклуци (ако не е в панделата де)
тва е 8-)

Shia
03-16-2010, 22:31
Във Варна има предвидени 12 мола,аз ходя само в Мол Варна като по близък и само в козметичния магазин,защото лябимата ми марка има цял щанд там и по-лесно си намирам продуктите,отколкото да обиколя 15магазина за един ден или ходя да видя охраната,която ми се явява позната,на кино 1-2 на година.
Аааа и на безплатните мероприятия за моми...
с друго не ме блазни.
Е,сега ще направят Гранд мол и Двете кули и мисля,че достатъчно.

Lestat357
03-16-2010, 22:33
абе кво ме грее кой е инвеститор и кви милиарди има оборот. аз не намирам дрехите в тия молове за струващи си парите. купил съм си само едно нещо от мола на опълченска. нищо друго. за мен е някаква снобарщина да давам луди пари за некви боклуци които струват реално 50 пъти по-малко и идват в чували с тирове от китай. от тия молове на далавера е само ники пилето който уж държеше каналите с китайски боклуци (ако не е в панделата де)
тва е 8-)

Това е съвсеем отделен въпрос. И мен не ме радват тукашните молове особено, но няма връзка. Има и доста качествени стоки обаче, разгледай отново.;] Иначе, че не са по-евтини, както се очаква в един истински мол, не са. Аз затова и предимно се храня по моловете(на няколко места) или пия кафе(C*sta), не пазарувам често от там. За 3D също в София Мол е най-добре(все още). Все тая.

А относно 'дреме ми кой е инвеститор... и Ники Пилето..', това вече си е откровен бошлаф, без да се обиждаш!;] Глупости на килограм. Както и 'булхаристан' - мое лично мнение за последното. Няма лошо де, това е тийнпроблем все пак, човек може да си пише каквото си поиска и както си поиска, нали така. : ))

GossipGirl89
03-17-2010, 00:42
На мен ми харесва. Е не е от най-симпатичните на външен вид, но пък вътре са събрани доста от по-известните марки, което е удобно :) По-голям е, има повече магазини... Това, което забелязах, че липсва е кино и Мак Доналдс :D Мак Доналдса е солидно компенсиран с КФС, Бургер Кинг и още 2-3 заведения за бързо храна. За киното - донякъде мисля, че е загуба, защото специално тука в той район няма кино, но пък другия месец нали отварят и този мол на Цариградско - за там чух, че щяло да има и кино, и други забавления :) Абе не е лош мола и е на готино място. Е не е като да отидеш да си пазаруваш всеки ден оттам (цените са си бая стабилни), но пък да се разходиш, да разгледаш, да пиеш едно кафе... :)

pax
03-18-2010, 16:22
С какви марки ще се сблъскам там? Че имам нужда от маратонки. Дойде ми 1 каталог в пощата за някакъв магазин за обувки от този мол (Deichmann или нещо от ози род) и имаше маратонки найк за 99 лева, а ден по-рано ги видях за 150 в аутлет мола 8-)

Canis_Dirus
03-18-2010, 16:55
Това му е хубавото на Дайхман. Макар и рядко получават хубави обувки и са на цени от порядъка на 10-20 евро под всички други. Лошото е, че след 2 седмици всички са с такива. Пресен пример - Samba i Spezial