PDA

View Full Version : Празни хора , празни идеали есе



buba_strelec
03-16-2010, 15:32
трябва ми есе на тази тема , ама нищо не мога да измисля , а и няма материали в интернет :( ако някой може да сподели ще съм благодарен :) 8-) [/i]

Грешен раздел!
kalpazanka

Tempest
03-16-2010, 15:47
замисли се за забързаното, изпълнено със стрес, ежедневие... как хората живеят днес и как се стремят към материалното... пример - идеала за най-богатия човек на света - след като умре, на негово място ше застане друг... защо правиш нещо, ако след смъртта ти няма да те помнят? Просто си развинти малко въображението и се радвай, че не са ти дали да пишеш интерпретативно съчинение, защото е пълен кофтаж :D

Celence
03-16-2010, 16:11
^ да, най-вече за деградацията на морала и ценностите пиши, но го свържи също с минали епохи и дай някакъв конкретен пример. :)

п.п. защо не и да споменеш "разни хора, разни идеали" на Алеко :)

SmilezZz
03-16-2010, 16:27
То не беше ли "Разни хора,разни идеали"..

Иначе пиши своите мисли по дадената тема..Например какво мислиш за зададения въпрос

titinkaa
03-16-2010, 16:33
замисли се за забързаното, изпълнено със стрес, ежедневие... как хората живеят днес и как се стремят към материалното... пример - идеала за най-богатия човек на света - след като умре, на негово място ше застане друг... защо правиш нещо, ако след смъртта ти няма да те помнят? Просто си развинти малко въображението и се радвай, че не са ти дали да пишеш интерпретативно съчинение, защото е пълен кофтаж :D

Съгласна съм

Chacho
03-16-2010, 16:49
Инструкции за написване на есето:

1. Купуваш си пуканки
2. Намираш удобен стол, диван, легло
3. Теглиш филма "Боен клуб"
4. Гледаш филма
5. Правиш каквото си решиш с музата, която ще ти дойде
6. Пак гледаш филма
7. Моля, пак заповядай!

buba_strelec
03-16-2010, 16:50
кофтито е че не мога да ги пиша есета не са ми силата и винаги добягвам до нета :) нито увод нито нищо не мога да измисля 8-)
мерси все пак :-)

Tempest
03-16-2010, 18:23
мани ги тия уводи и прочее... просто измисли един текст, изграден от собственото ти (в случая с насоки отстрани) мнение, ако те пита даскала къде се разграничава увода от тезата и доказателствата, казваш, че не е хубаво да се отделят и затова си ги смесил малко и така.. поне аз така правех

Chacho
03-16-2010, 19:01
Основната цел на есето все пак е да убедиш читателя в тезата си. Темпест много ясно ти го е казал, че не е нужно да спазваш дадената конструкция. Може да нямаш визуално разграничение на тезата, стига да успееш да я избистриш в съзнанието на читателя.