PDA

View Full Version : някой съвет?



mechka
03-16-2010, 15:11
Здравейте, имам нужда да споделя с някого какво ме мъчи, а и ако някой може да ми даде съвет.
Та проблемът ми е следният:
Преди около 2 месеца се разделихме с гаджето ми от две години. Причината беше, че той ме искаше само за себе си, смисъл да огранича контактите си с други момчета и с мои приятелки, е не напълно. Но аз кота твърдоглава постоянно му обещавах и нищо не правех, резултатът беше раздялата ни... Сега се виждаме и чуваме, той твърди, че ме обича, но сега просто не може да бъде с мен. Аз осъзнах, че той е животът ми едва когато си тръгна и сега ужасно съжалявам. Бих направила абсолютно всичко да го върна. Всеки ден става все по-трудно и по-трудно. Искам да се затворя и никъде да не излизам, никого да не виждам.Преди изпитвах удоволствие от ученето сега нямам желание дори в час да седя...Опитах се да продължа напред, но просто някаква сила ме държи вързана с миналото. в момента в който някой друг се опита да се приближи, да ме докосне аз се изстрелвам като тапа от шампанско. Само при мисълта да има някой друг, който да е с мен ми се догажда... А нямам вече сили да чакам... Липсва ми ужасно много... Та въпросът ми е дали да го чакам или да изпадна във вцепенение,или просто да сложа край на всичко?

onestar
03-16-2010, 16:03
Най - грешното решение ще е да сложиш край на всичко. Направо го отпиши като вариант.

Аз не разбрах... има ли възможност пак да сте заедно? Той иска промяна, склонна ли си, и правилно ли е, да му я дадеш?
Ако може да продължите заедно... чакай го.

А да изпадаш във вцепенение няма никакъв смисъл. Две години не са малко, свикнала си с него, нормално е да чувстваш празнота след загубата му. Преодолява се...

mIm3t0o0
03-16-2010, 17:29
Той сам ти е казал че те обича.Бори се за него покажи му какво значи той за теб и на какво си готова за него.Покажи му че си се променила.Успех :)

bloody04
03-16-2010, 17:35
любовта винаги чака,ако е любов! :) не слагай край.. после ще ти е много гадно.. :-|

valdesbg
03-16-2010, 17:36
Ебаси слабохарактерната кифла.

И кво - намрънка се едно хубаво и ще получиш един куп сълзливи коментари че не е така, как трябва да се бориш, как той иска да е с теб и прочие дивотии. Кво, по големи ли ще ти станат от това?

Барикадирй се у вас и не излизай повече. Щом той е единствен и неповторим.

wasch0
03-16-2010, 17:57
Той сам ти е казал че те обича.Бори се за него покажи му какво значи той за теб и на какво си готова за него.Покажи му че си се променила.Успех :)

напълно подкрепям това мнение :)

ef4etyYy
03-16-2010, 18:17
или му покажи какво чувстваш, или

Барикадирй се у вас и не излизай повече. Щом той е единствен и неповторим.

...защо не можел да е с теб, щом те обича?! :? :booooomb:

Sc0field
03-16-2010, 18:44
Живота си е твой! Ти реши дали ще си ограничиш контактите с други хора до колкото на него му харесва или ще останете разделени но ти ще си свободна :(

dimitar_ak
03-17-2010, 11:27
Никога няма да сложа на кантара любимия човек и приятелите си. Карали са ме да избирам и съответните вече са бивши. Замисли се струва ли си

anonymous682486
03-17-2010, 11:43
всеки има 2шанс :) :) :)

doni89
03-17-2010, 12:02
Както не веднъж вече съм писал живота е пътешествие, а не спирка, на която си стоиш и чакаш нещо. В момента ти си стоиш на спирката, трябва да говориш с товя човек и да се изясните дали продължавате пътешествието заедно или по отделно, но не позволявай да си стоиш сама на спирката и да чакаш.

yuyuto
03-17-2010, 13:24
Еми налага се да се мине и през тежки периоди, за да може да си вземеш уроците и поуките и някой ден като си наясно как стават нещата, да бъдеш по-предпазлива, да внимаваш повече и да не повтаряш същите грешки. Поне аз така разсъждавам след раздяла с момче.
Вярно е, тежко е известно време, сещаш се постоянно, мисълта, че не може да му се обадиш спокойно както преди, измъчва, но повярвай ми, всичко минава и когато дойде следващият, ти вече знаеш, че не трябва например да му викаш и да му се сърдиш за дребни неща. Разбира се, с новия идват нови проблеми и нови неща, които да научиш.
Но гледай позитивно на нещата, не се затваряй в себе си, сега е момента за повече контакти с хора, за които преди не си имала време, за неща, които обичаш да правиш, но не си могла. Използвай времето си полезно и гледай позитивно на нещата.
Това е от мен. Поне досега след няколко тежки раздели съм натрупала този опит, за да те посъветвам това. Пък кой знае какво ме чака занапред да уча за живота. :D

thefreak
03-17-2010, 13:33
Преди да дам мнение искам разяснение към това:

Та въпросът ми е дали да го чакам или да изпадна във вцепенение,или просто да сложа край на всичко?

sti4i
03-17-2010, 13:47
ми защо не му кажеш да влезне в твойто положение че ти трябва и малко личен живот

loliii
03-17-2010, 15:18
Как така да го чакаш? Той защо не може да бъде с теб? Как така "просто не може да бъде с теб"? :? В смисъл, че ако толкова много се обичате и че сте се разделили би трябвало сега да има голяма страст и привличане и нищо не може да ви спре да бъдете заедно... сещаш се за онова чувство /което ти изпитиваш в момента май... /, когато не си виждал дълго човека, когото обичаш и вече нищо не те спира и искаш да му хвърлиш на врата. Първо би ли обяснила какво го спира, защото това променя всичко.

П.П. Въпреки това смятам, че трябва да си дадете шанс. След 2 годинии връзка не мисля, че това, че те спира за някои неща е повод чак за късане. Нормално е момчетата да спират момичетата, те са ревниви и властни. Просто не му се давай, но това не означава да скъсате и да зарежете всичко. Успех.

pErFeKt_GiRl
03-17-2010, 17:30
Живота си е твой! Ти реши дали ще си ограничиш контактите с други хора до колкото на него му харесва или ще останете разделени но ти ще си свободна :(

+1 Не може един човек който те обича да те откъсва от живота.Разговор-това е най - доброто лекарство.Кажи му как се чустваш,какво значи той за тебе и обратното,разберете се по въпроса,че той не трябва да те откъсва от приятелите ти,това че излизаш с други момчета и момичета не значи че го обичаш по малко или някой ще те окрадне за него си.Ми той ако сега ти забранява кво ще е ако продължите връзката ви по- сериозно(пожелавам ти го), у вас ли ще те кара само да стойш ?! :)