PDA

View Full Version : Гръб и гърди



Mitkoni
03-16-2010, 16:00
Ей хорица давайте упражнения за гръб и гърди които могат да се правят в домашна обстановка!Имам на разположение дъмбели 2.5кг и пружина за сгъване.Моля хора които не могат да помогнат да не пишат!Благодаря предварително!

Everytime
03-16-2010, 18:11
гръб в домашни условия .. ьмм ако имаш лост закачи гуми от колата и прави гребане с щанга и мъртва тяга..
за гърдите можеш да правиш от лег
флайс
флай прес
полулег с дъмбел,а както и лицеви опори :)

Chacho
03-16-2010, 18:24
Набирания, лицеви и кофички правя в домашни условия. Трябват ми маса и два стола. Книгите са страхотни тежести.

kadishona
03-16-2010, 18:35
Ей хорица давайте упражнения за гръб и гърди които могат да се правят в домашна обстановка!Имам на разположение дъмбели 2.5кг и пружина за сгъване.Моля хора които не могат да помогнат да не пишат!Благодаря предварително!

Гърди - За домашни условия са ти лицевите опори. Има много видове и спокойно, можеш само с тях да направиш здравi гърди. Току що попаднах на най-якото клипче и ето, че намерих подходящ случай да го споделя - http://www.youtube.com/watch?v=WYYi8zA4zAg&playnext_from=TL&videos=Fw4KRA3ZZjQ&playnext=1 Наистина работи, пробвал съм я тази програма, но се сега я намерих на видео. Бая ще се узориш, но може и да намалиш времето, за което правиш упражнения..

Гръб - Някой лицеви включват и гръб, но не е нещо сериозно, с което можеш да го уформиш, както трябва. Трябва ти лост да се набираш. Ако нямаш такъв, за нищо мога да се сетя, освен да отпуснеш прожината, да седнеш на земята краката напред, леко сгънати в коляното и прожината да минава около ходилото ти, а ти да дърпаш назад, за дръжките. Надявам се да ме разбереш, няма как да ти го обясня по-добре

Флайса определено не ти го препоръчвам. Това упражнение трябва да се прави с килограми, които ти ограничават повторенията до 8-10, 12 макс, а това няма как да стане с 2.5кг

Пробвай прожината да минава зад гърба ти, а ръцете се опитваш да ги допреш пред себе си, като си си ги сгънал съвсем леко в лакътя и са перпендиколярни спрямо тялото! Това е бая неудобно, но съм виждал да го правят, незнам дали има ефект, можеш да опитваш..

Mitkoni
03-16-2010, 18:56
Благодаря ви хора!Ще пробвам :)

Everytime
03-16-2010, 19:01
успех :)

kadishona
03-16-2010, 19:29
Благодаря ви хора!Ще пробвам :)пич, само да спомена щото съм объркал без да искам. Лицевите опори са за гърди, не за гръб.И гърбът участва, но в малка степен и не можеш да го уформиш до край с лицеви опори.

Chacho
03-16-2010, 22:03
За набиранията вкъщи без лост:

Мушкаш се под една маса, хващаш се за ръба, качваш си краката някъде (на стол, табуретка), така че да са изпънати и почваш да се набираш. За латералите още не знам алтернатива на лоста.