PDA

View Full Version : Испанската в София



machoka
03-16-2010, 19:22
Някой учи/л ли е там? Ще преподавам в 8 клас и ми е интересно какво поведение да очаквам и дали ще се озова в джунглата..(гледали сте ОНЕЗИ клипчета, в които ученици се държат отвратително подигравателно с учителката си)

antiWHAT
03-16-2010, 19:24
даскал ли стана "шефе"

machoka
03-16-2010, 19:36
Нещо лошо ли видя в 'даскалъка'?

FockidyFockFock
03-16-2010, 19:44
Бре, бре.
Мачо, кога я докара до там, бе? Хвала.

Я кажи, похвали се. 8-) Какво ще им преподаваш?

Sham
03-16-2010, 19:47
Сигурно рисуване:Д

//на мен в гимназията по музика ми преподаваше една луда пианистка и пеехме хорово саундтраци 8)

Kalesin
03-16-2010, 19:47
От разкази на приятели, бивши и сегашни възпитаници на испанската съм останал с доста приятни впечатления от нея. Не знам за всички ученици, но тези, с които съм имал контакти са свестни.

yahhooo
03-16-2010, 19:48
Тва да си даскал не е работа...

machoka
03-16-2010, 19:50
Бре, бре.
Мачо, кога я докара до там, бе? Хвала.

Я кажи, похвали се. 8-) Какво ще им преподаваш?

Започваме с унгарска национална школа )


Тва да си даскал не е работа...
ти не се тревожи за мен, този ангажимент ми е като почивка от всичко останало през деня.

shephard
03-16-2010, 21:10
Само не казвай на учениците че си machoka от teenproblem.net щот ще стане мазало... 8-)

LadyDi
03-16-2010, 21:26
Една моя бивша съученичка преподава там и е доста доволна, доколкото знам.

machoka
03-16-2010, 21:42
Само не казвай на учениците че си machoka от teenproblem.net щот ще стане мазало... 8-)

накрая на часа като питам: "Има ли въпроси", и някой ще се изцепи "абе брато, кога ше ми махнеш бана" хахАХХАХАха

ЛейдиДи - и аз така се надявам, все пак се води елитна гимназия.

TheNewReligion
03-16-2010, 21:48
Тва да си даскал не е работа...
Искаш да кажеш некадърен "даскал". Всъщност това прилагателно е несъчетаемо с съществителното. Да си учител е много повече от това да изнасяш урок.

ScionOfStorm
03-16-2010, 23:40
И аз имам само добри отзиви от испанската.

В специалността ми и съседчетата от ЮФ са масово еспаньоли и са много кадърни хорица. Като цяло поддържат стабилно ниво в Първата...за Втората е друго, ахах.

Mooo6no
03-17-2010, 04:51
Бе може и да е елитна, ама часът ще е по музика, не по испански или БЕЛ, т.е. не се надявай на добро отношение.

antiWHAT
03-17-2010, 12:27
зависи от 1то впечатление, което ше направиш...
ако си некъв мек.. кофти

metaxa
03-17-2010, 13:52
Все пак е езикова и от личен опит ти казвам, че толкова не са зачитат часовете по музика 8-) От друга страна в предното даскало имах уникална учителка, наистина страхотен човек и съм научила много от нея. Важното е да оставиш добро впечатление у тях, ако още първия час ги впечатлиш по някакъв начин ще казват "Онзи готиния по музика..." Все пак сме деца.
Успех в преподаването :)

machoka
03-17-2010, 14:32
Това с държанието ми е пределно ясно, все пак на 22 години нали не очакваш да бъда брадат сухар, тропащ с ръце по масата хАхХА.
На всичко отгоре това е блок 2X40 min.. също съм наясно, че и аз да учех по 6 часа език на ден, в тоя час и половина музика щях да си купонясвам.
Проблемът е, че учебната програма на МОН изисква да им предам много материал, освен като количество, и като задълбоченост в големи подробности, сякаш в Академията отсреща ще изнасям лекция. Неща, които децата не/свързани пряко с класическа музика въобще не ги интересуват.
Обаче ще гледаме да ги спечелим с малко интерактивност, ще им 'прожектирам' видео-записчета на лаптопа, ще дадем лек акцент на пикантерията около любовните триъгълници на великите музиканти - теми, близки до децата в 8клас, малко по-свободен - не чак толкова академичен език (макар, че това се изисква), постоянно даване на думата за въпроси, коментари и т.н. от тяхна страна и така покрай шегувките ще вплета терминологията и понятията, които са важни за общата култура и трябва да им останат в главата..
аре бе, чак па толко, и аз бЕх 'скоро' 8 клас :shock: :D

antiWHAT
03-17-2010, 14:45
да! ще впечатлиш осмокласници с компютър... успех

и "интересните" любовни триъгълници на великите музиканти...
те колко ебинг правят....

machoka
03-17-2010, 14:49
Никого не искам да впечатлявам, а да им предам урока в малко по-разчупен вид, с надеждата че ще запомнят каквото трябва да се запомни.

Щото после като се изпитвамеее 8-)

kypo
03-17-2010, 15:08
Никого не искам да впечатлявам, а да им предам урока в малко по-разчупен вид, с надеждата че ще запомнят каквото трябва да се запомни.

Щото после като се изпитвамеее 8-)
аа днеска те видях на излизане от метрото на к. величков 8-) къде си тръгнал с тоя кашон foxconn 8-)
всичко виждам аз! нема скрито - покрито

Dundy
03-17-2010, 16:00
Ами аз съм от испанската и си спомням миналата година студентите по музика.Не искам да те обезнадеждавам,обаче никой не слушаше.Дано ти се получи това с разчупването,обаче наистина ме съмнява.Ако искаш може да кажеш кой клас точно и много точна информация мога да ти дам :D :D Иначе проблеми с дисциплината едва ли ще имаш(сериозни),най-много да си говорят в час

machoka
03-17-2010, 16:05
^^^пуу браво бе, утре ще се завъртя в класа и ще ти кажа точно кой 8-и е. Ще ми дадеш вътрешна информация, ПОИЕМННО, да мога да ги стресна хАхХА