PDA

View Full Version : Атрофирали мозъци с деградирало мислене ....



monkata95s
03-16-2010, 20:15
Омръзна ми от такива . Искам хората да се пробудят . Омръзна ми от слепци и глупци . Заобиколена съм от мърши . Никой не си мърда гъза за нещо по-далеч от носа и семейството си . Масово хората живеят с комунистическото остаряло мислене . Не приемат добре доброволците и ги мислят за тъпи хора . Всичко без пари не си струва :@ Мамка му о... омръзна ми . Кой е създал тази представа за живот ??? Да учиш , да следваш , да създадеш деца , да работиш , да гледаш внуци и да умреш . Ако си нещо по-различно от тази предсстава си тъп и побъркан . Създаден е отвратителен свят и мислене . Хората които мислят в перспектива са единици . :@ не искам да живея така .... искам да се махна от тая дупка , вуняща на лайна и мърша :@ :@:@ http://news.zapernik.com/149185.html

KumchoValcho
03-16-2010, 20:40
Добре дошла в клуба.

DimovB
03-16-2010, 20:43
Недей живя така, махни се.

nIkEnCeTy_bE
03-16-2010, 20:44
Добре дошла в клуба.

ospower
03-16-2010, 20:45
А ти какво искаш от живота?

L0ST
03-16-2010, 20:46
Хубаво е, че все още има хора, които го разбират..

Chacho
03-16-2010, 20:46
Нашата месия.

http://news.ibox.bg/material/id_1152591573/fpage_0/

Да не мислиш, че е еднопосочно и безцелно.



Не всички живеем живот, окован в рамка, въпроса е ти какво виждаш. Някои обикалят света с дребни стотинки, имат пари колкото да си купят яденето (и то не винаги) и същевременно водят блог в интернет да ни държат в течение. Има хора, които се борят за идеалите си. Има хора, които прескачат по 5 метра разстояние между високи сгради, за да търсят тръпката. Има и много такива, които учат, работят, създават семейства, внуци и като погледнеш децата или внуците им, и разбираш къде е смисъла на всичко, което са постигнали. О, да, те са постигнали достатъчно, повярвай ми!

monkata95s
03-16-2010, 20:50
Искам когато изляза навън да гледам усмихнати хора ... направи си експеримента да излезеш навън един ден , да се разходиш по някоя по оживена улица и да се вгледаш в хората .... въпреки слънчевото времете имат мрачни изражения.... ще видиш че усмивките на лицата им липсват . Искам хората да правят нещо ... да се занимава някой с животни , други с природа , трети с изоставени деца , четвърти с озоновата дупка и тн . Когато изляза да давам брошури (за животни или за БМЧК , тъй като съм доброволка на тези места ) в центъра на моя град хората да не ме подминават , защото си мислят че съм поредната занимаваща ги с картички за едно левче и тн . Да не се правят дарения само на празници ... да не се съди по човек дали е умен или тъп по оценките в училище .. да не съдят децата по родителите и обратно .... да не убиват и да не търсят виновника винаги в някой друг , а и в себе си .... искам различно мислене !

Chacho
03-16-2010, 21:01
Искам когато изляза навън да гледам усмихнати хора ... направи си експеримента да излезеш навън един ден , да се разходиш по някоя по оживена улица и да се вгледаш в хората .... въпреки слънчевото времете имат мрачни изражения.... ще видиш че усмивките на лицата им липсват . Искам хората да правят нещо ... да се занимава някой с животни , други с природа , трети с изоставени деца , четвърти с озоновата дупка и тн . Когато изляза да давам брошури (за животни или за БМЧК , тъй като съм доброволка на тези места ) в центъра на моя град хората да не ме подминават , защото си мислят че съм поредната занимаваща ги с картички за едно левче и тн . Да не се правят дарения само на празници ... да не се съди по човек дали е умен или тъп по оценките в училище .. да не съдят децата по родителите и обратно .... да не убиват и да не търсят виновника винаги в някой друг , а и в себе си .... искам различно мислене !


Ми не знам ти по кви главни улици ходиш, моето обкръжение е ведро , социално и екологично ангажирано, и без предразсъдъци. Има хора, чиито мирогледи не ми допадат и ми е през оная работа за тях. А проблемите, за които си писала имат достатъчно хора, които се занимават с тях и се опитват да ги решават. А точно закостенялото мислене, което критикуваш е това, което плюе всичко и смята, че целият свят е крив, което е и твоето. Спирам да ти отговарям, не ме кефиш.

Jus7DreamBoy
03-16-2010, 21:08
:razz: :razz: :razz: :razz:

Tempest
03-16-2010, 21:37
но погледни го от добрата страна - в темата ти пишат живи примери за това колко некадърен е народа... (1 пост нагоре) но аз, като Chacho, имам в моето обкръжение усмихнати лица и весело настроение... дори като ходя по центъра на града ми, пак единствените навъсени хорица са 2-3 пенсионери, които са недоволни от пенсиите (и с право)... не знам от кой град си, нито по какви главни улици вървиш, че да виждаш толкова сериозни и вглъбени лица, но, както бях захванал в една тема - огледай се - ежедневието днешни дни е забързано и стресово.. нямаш време да се усмихнеш, бързаш да доживееш деня... да, '95 ме съмнява да го виждаш така точно (аз съм 92), но аз го виждам в родителите си... и те гледат да нахранят семейството си, радват се на малкото в живота, спестяват си за благинки, от които и децата им намазват... зависи от хората, наистина, но, о, да - те постигат нещо...
по това, което видях от началния ти пост, мисля, че си стеснила малко кръга хора... и цялото това нещо е насочено към някого...

gabi_94
03-17-2010, 07:58
За съжаление си много права...аз също се дразня на безхаберието, егоизма, непукизма и навъсените физиономии на хората....на всеки му пука само за него си и тук там още някой....Правят едно и също нещо всеки ден и това е....иска ми се да вярвам, че аз ще съм различна и т.н., но не виждам тази перспектива...Може би пък и проблема е в нас, то така те нападнаха половината от съфорумците.....Явно няма кой да ни разбере.... :?

NamelessRomantic
03-17-2010, 12:58
Омръзна ми от такива . Искам хората да се пробудят . Омръзна ми от слепци и глупци . Заобиколена съм от мърши . Никой не си мърда гъза за нещо по-далеч от носа и семейството си . Масово хората живеят с комунистическото остаряло мислене . Не приемат добре доброволците и ги мислят за тъпи хора . Всичко без пари не си струва :@ Мамка му о... омръзна ми . Кой е създал тази представа за живот ??? Да учиш , да следваш , да създадеш деца , да работиш , да гледаш внуци и да умреш . Ако си нещо по-различно от тази предсстава си тъп и побъркан . Създаден е отвратителен свят и мислене . Хората които мислят в перспектива са единици . :@ не искам да живея така .... искам да се махна от тая дупка , вуняща на лайна и мърша :@ :@:@ http://news.zapernik.com/149185.html
Хората не приемат твоите виждания.Boo hoo hoo.
А помисли ли,че може би просто не им пука за твоето мнение,понеже си имат СВОЕ?Или че може би не твоите виждания са правилни,или ако са,то всичко е относително и са правилни за теб колкото са техните за тях?Не искам да се държа грубо,но начинът по който си си изляла мислите в този пост е обиден и груб без какъвто и да било повод за това.Ако хората са мърши за теб,нормално е ти да си мърша за тях.

Molzinka
03-17-2010, 13:08
Искам когато изляза навън да гледам усмихнати хора ... направи си експеримента да излезеш навън един ден , да се разходиш по някоя по оживена улица и да се вгледаш в хората .... въпреки слънчевото времете имат мрачни изражения.... ще видиш че усмивките на лицата им липсват . Искам хората да правят нещо ... да се занимава някой с животни , други с природа , трети с изоставени деца , четвърти с озоновата дупка и тн . Когато изляза да давам брошури (за животни или за БМЧК , тъй като съм доброволка на тези места ) в центъра на моя град хората да не ме подминават , защото си мислят че съм поредната занимаваща ги с картички за едно левче и тн . Да не се правят дарения само на празници ... да не се съди по човек дали е умен или тъп по оценките в училище .. да не съдят децата по родителите и обратно .... да не убиват и да не търсят виновника винаги в някой друг , а и в себе си .... искам различно мислене !

Нали се сещаш, че всички искат това, но това не се случва само с искане и с щракване на пръстите трябва и работа :wink: Затова спри само да изреждаш какво искаш от живота, а вземи направи нещо!

kriSko94
03-17-2010, 15:29
"преи да кажеш "искам", кажи какво си дал"

вместо да се оплаквате, предложете, направете нещо, водещо до промяната,която искате. никой няма да я направи вместо вас, когато не ви харесва нещо- променете го. принципно това са хубавите качества на младите- борбеността и характерът, който е непримирим, а вие като баби се оплаквате.. пфф

kriSko94
03-17-2010, 15:29
"преди да кажеш "искам", кажи какво си дал"

вместо да се оплаквате, предложете, направете нещо, водещо до промяната,която искате. никой няма да я направи вместо вас, когато не ви харесва нещо- променете го. принципно това са хубавите качества на младите- борбеността и характерът, който е непримирим, а вие като баби се оплаквате.. пфф

uBuTo
03-17-2010, 15:50
сега ли го осъзнаваш? :?

DevilWish
03-18-2010, 09:36
На работа съм и току що се разплаках като видях клипа :( оффффф :( друго не мога да кажа в момента :(

Chacho
03-18-2010, 09:41
Ако бяха снимали как това куче нахапва човек, щеше ли да се разплачеш?

someonerandom
03-18-2010, 11:48
Ако бяха снимали как това куче нахапва човек, щеше ли да се разплачеш?
Едно е да се избиват кучета(пак не е много за хвалба де) съвсем друго да се прави нещо по такъв отвратителен начин.Обче подозирам,че който и да е направил това,в скоро време е имал близък,нападнат от кучета,и сега е озлобен.Или е започнал лична реформа.Във всички случаи,не това е начинът.

metaxa
03-18-2010, 13:25
Според вас трябва да чакаме да ни нахапят ли?
Сякаш не сте чували за десетките подобни случаи у нас, и предприето ли е нещо? Не. Когато държавата не прави нищо, хората сами го правят. И да може би това не е най-подходящият начин, но според вас по какъв друг начин сами можем да се справим с този проблем, може би да прибираме стотиците бездомни кучета?

AFT
03-18-2010, 17:43
Аз искам да отида в Шотландия за няколко месеца, да имам къща в Стария град, да имам ей такова возило (http://media.motortopia.com/files/1967/vehicle/454a553435d1a/1969_Mustang_Layla_-_318.jpg) с личен шофьор към него, който да е изгубеният брат близнак на Gerard Butler, да съм съседка на Jim Carrey и къща, пълна с желирани бонбони, а хората да подскачат щом щракна с пръсти. Мрън!

О, извинете, не беше ли това идеята на темата - да си кажем желанията, да затворим очи, да преброим до 10 и всичко да си дойде на мястото? Или вече не сме в Страната на чудесата?

(;

monkata95s
03-20-2010, 18:14
Града в който живея е Перник :) . Носят се "прекрасни " слухове за града , но много малко да вярни :) . Моето обкръжения (ней-близките ми приятели) са винаги усмихнати изпълнени с оптимизъм ... опитвам се да си подбирам хората с които общувам ,ала масово хората са намръщени и навъсени . Има единици които се усмихват , но са единици . А относно кучетата ... аз лично нямаше да се разплача ако някое куче нахапеше човек , тъй като хората заслужават много по гадни неща , заради действията си спрямо животните и природата :) . А Да питам аз мислите ли , че ако всеки си гледаше кучето и не го изхвърляше на улицата , защото ака и пишка където иска , или не е породисто и куп подобни неща , щеше да има нахапани хора ? НЕ ! Ако хората не си изхвърляха кучетата безразборно , разните организации щяха да прибират малкото останали улишни в кучкарник или да им намерят дом . всички се оплакват как кучетата се множат и ги хапят , обаче никой не спира да си изхвърля ненужното псе !
Относно това не става само с "искам" , аз за да казвам тази дума , занчи правя нещо по въпроса . Най-малкото което зависи от мен се усмихвам често , радвам се на всеки слънччев лъч , на всяка тревичка , гледам си хучето и не си хвърляп примерно боклуците по земята . Елементарни неща които малко хора правят ! Доброволец съм на местата в които ми харесва и се опитвам да оправя света ! Проблема е , че са единици хората които правят подобни неща . Истина е , че по голямата част имат съвсем друга ценностна система от моята . Всеки живее сам за себе си . Всеки е 99% егоист . 1-ния % отсва за грижата за семейството си . Повечето хора като видят нещо лошо го подминават и все едно не са видяли нищо . Ако утре родител как удря детето си , масово ще подминете и ще кажете "това е нещо нормално " . Всички знаем , че не е правилно , ала всеки подминава такива гледки се едно не се случват .

Аз обаче все още си оствам с надецждата , че внуците ми ще живеят е една различна България , която ще бъде мноого по добра и няма да са свидетели на такива мизерии както аз днес !
Благодаря на всички които изобщо си направиха труда да ми прочетат коментара :)

iceangel
03-20-2010, 18:40
Човек бъди оптимист да не ти пука ТИ се радваи на живота. И в най-голямото нещастие можеш да намериш добра страна. Какво те интересуват другите дали са весели или не - намери си приятели с които да се веселиш и тва е. Аз съм егоист и се гордея с това. Следвам мойте си цености и не се интересувам от чуждите. Вместо да гледаш че хората са начомерени и има боклук по улиците виж цветята в градинката и приятелите около теб.

monkata95s
03-20-2010, 19:12
Човек бъди оптимист да не ти пука ТИ се радваи на живота. И в най-голямото нещастие можеш да намериш добра страна. Какво те интересуват другите дали са весели или не - намери си приятели с които да се веселиш и тва е. Аз съм егоист и се гордея с това. Следвам мойте си цености и не се интересувам от чуждите. Вместо да гледаш че хората са начомерени и има боклук по улиците виж цветята в градинката и приятелите около теб.

Едно е да си егоист и съвсем друго оптимист . Не мога да съм егоист и това от една не е хубаво . Не мога да гледам чуждото нещастие и да не помогна ако мога . Не става да не обръщам вснимание на околните , защото нещатаза които се боря зависи от тях , а когато хората ти пречат в реализацията на нещо ставаш зависим от тях :) .Боря се например с кучетата по улицата по хуманен начин (или поне се опитвам) , обаче когато на ден се изхвърля по най-малко едно куче всичко отива на вятъра :) Не мога да гледам само напред по моя си път и да не ме вълнува никой друг . Не всеки е като по-голямата част от хората .... И съм горда със себе си че не съм като другите , макар че хората понякога те мислят за луд и тн .

iceangel
03-20-2010, 19:18
не казвам че е едно и също да си оптимист и егоист. има разлика. Но въпроса е че не бива да жертваш твоето щастие за чуждото и никой няма да направи това за теб. И аз помагам ако мога обаче само когато ми е на кеф :P

someonerandom
03-20-2010, 19:49
Според вас трябва да чакаме да ни нахапят ли?
Сякаш не сте чували за десетките подобни случаи у нас, и предприето ли е нещо? Не. Когато държавата не прави нищо, хората сами го правят. И да може би това не е най-подходящият начин, но според вас по какъв друг начин сами можем да се справим с този проблем, може би да прибираме стотиците бездомни кучета?
Най-психопатският сценарии:Приятели излизат с ножове/пушки/пистолети и мрежа,ибиват кучетата и горят труповете 8-) (стана ми гадно като си го представих)

Е можеша поне да сложат някаква по-силна отрова,която да убива по-бързо.Да не говорим колко болести ще плъзнат от толкова трупове.Дори и общината да предприеме нещо,като се има предвид,че инстинктът на кучетата им казва да се довлекат донякъде и да умрат на спокойствие,доста тела ще останат скрити и ще пръскат зарази...

WaterLilly
03-21-2010, 05:48
И мен ме дразни, че има хора, които убиват (пребиват) други хора. А да хванем по един пищов и да идем да избиваме наред който видим, а?
Не се оправдавайте с това, че кучетата са нахапали някой. Това, което упорито отбягвате да признаете е, че ние (хората) сме си виновни за това. Първо, че сме изхвърлили достатъчно кучета на улицата, че да се размножат. Второ, (не казвам, че е винаги, но съм свидетел на такива случаи) като видим животно на улицата и то даже да мине покрай нас, гледайки си работата, да му се развикаме "къш бе, помияр мръсен" и да го изпратим да си ходи с ритник в гъза. И трето, че нищо не правим, за да помогнем. (в което твърдение за съжаление включвам и себе си)

Дразни ме също, че главните цели в живота ни са тези:
а) да изкарваме много пари
б) да си направим дечица и да си ги гледаме в кочината
Не критикувам целите ви (ваша работа си е) но за мен това са някакви маловажни, дребни неща на фона на голямата картина. Никой не иска да помогне, всички казват, че вече има достатъчно хора, които се занимават с глобално затопляне, озоновата дупка и т.н. Знаете, че не са достатъчно, щом още ги има тия проблеми.

Goddess
03-21-2010, 08:25
Ако бяха снимали как това куче нахапва човек, щеше ли да се разплачеш?

То е като при хората. Човек убива човек. Ама не може да се избият масово и други хора, заради този, нали ? Това куче какво е виновно, че друго е нахапало човек ? Разбирам да ги евтанизират, да ги застрелят, но да умират в агония е страшно жестоко. Хората сме доста по - големи животни.

monkata95s
03-21-2010, 13:18
И мен ме дразни, че има хора, които убиват (пребиват) други хора. А да хванем по един пищов и да идем да избиваме наред който видим, а?
Не се оправдавайте с това, че кучетата са нахапали някой. Това, което упорито отбягвате да признаете е, че ние (хората) сме си виновни за това. Първо, че сме изхвърлили достатъчно кучета на улицата, че да се размножат. Второ, (не казвам, че е винаги, но съм свидетел на такива случаи) като видим животно на улицата и то даже да мине покрай нас, гледайки си работата, да му се развикаме "къш бе, помияр мръсен" и да го изпратим да си ходи с ритник в гъза. И трето, че нищо не правим, за да помогнем. (в което твърдение за съжаление включвам и себе си)

Дразни ме също, че главните цели в живота ни са тези:
а) да изкарваме много пари
б) да си направим дечица и да си ги гледаме в кочината
Не критикувам целите ви (ваша работа си е) но за мен това са някакви маловажни, дребни неща на фона на голямата картина. Никой не иска да помогне, всички казват, че вече има достатъчно хора, които се занимават с глобално затопляне, озоновата дупка и т.н. Знаете, че не са достатъчно, щом още ги има тия проблеми.

Всичко казано в този пост е напълно вярно :) И мен ме дразнят всички тези неща които изброи . Описа всичко с малко по прости думи май от мойте за което благодаря ! Надявам се повече хора да разберат какво имам в предвид :)

Chacho
03-21-2010, 13:35
И мен ме дразни, че има хора, които убиват (пребиват) други хора. А да хванем по един пищов и да идем да избиваме наред който видим, а?
Не се оправдавайте с това, че кучетата са нахапали някой. Това, което упорито отбягвате да признаете е, че ние (хората) сме си виновни за това. Първо, че сме изхвърлили достатъчно кучета на улицата, че да се размножат. Второ, (не казвам, че е винаги, но съм свидетел на такива случаи) като видим животно на улицата и то даже да мине покрай нас, гледайки си работата, да му се развикаме "къш бе, помияр мръсен" и да го изпратим да си ходи с ритник в гъза. И трето, че нищо не правим, за да помогнем. (в което твърдение за съжаление включвам и себе си)

Дразни ме също, че главните цели в живота ни са тези:
а) да изкарваме много пари
б) да си направим дечица и да си ги гледаме в кочината
Не критикувам целите ви (ваша работа си е) но за мен това са някакви маловажни, дребни неща на фона на голямата картина. Никой не иска да помогне, всички казват, че вече има достатъчно хора, които се занимават с глобално затопляне, озоновата дупка и т.н. Знаете, че не са достатъчно, щом още ги има тия проблеми.

Мислиш ли, че колкото повече хора работят по проблемите, толкова по-бързо ще се решат? Според мен просто ще отидат повече средства, отколкото да се ускори нещо, не всеки е годен да се занимава с такава дейност. То ако така ставаше, китайците за една седмица да са избавили Земята от всичките й проблеми. Ама карай.. Дайте, другари, да дадем.

Съгласен съм, че не трябва да се избиват по този начин животните. Има кучкарници, не знам защо не са ги прибрали. Но по същата логика, по която изкарвате 5 бройки кучета виновни и останалите не го заслужавали, по същия начин не сме виновни всички хора. Доста хитро е да се подпираме на стереотипите само когато ни е удобно.

WaterLilly, искаш да кажеш, че човека е създал кучешкият вид в домашни условия, но е зарязал изобретенията си на улицата? Кучета има вероятно преди да са измислени изобщо пътищата. Да не говорим за асфалта. Друг е въпросът, какви животни човекът е опитомил. Проблемът дори не е от значение.

Лесно е да фулите насам-натам. Колко от вас изхвърлят отпадъците си разделно, за да се рециклират?

ospower
03-21-2010, 15:41
Аз пък си мисля, че няма нищо лошо в това родител да удря детето си.

Glamour92
03-21-2010, 15:45
Аз пък си мисля, че няма нищо лошо в това родител да удря детето си.
зависи как и защо...и все пак си мисля,че има и по-добри възпитателни методи."Шамарената фабрика" би трябвало да не е толкова популярна в наши дни :-o

ospower
03-21-2010, 17:06
Аз пък си мисля, че няма нищо лошо в това родител да удря детето си.
зависи как и защо...и все пак си мисля,че има и по-добри възпитателни методи."Шамарената фабрика" би трябвало да не е толкова популярна в наши дни :-o
При някои деца това е единственото решение.

Hayashi
03-21-2010, 17:38
Отвратително.
Нямат право да избиват животните по този начин. Тогава защо аз да не мога да сложа отрова на всичките оне изроди, които нараняват животните. Пука ли ми на мен дали някой е бил нахапан от кучета? Замисляли сте защо всъщност кучетата хапят хората? Защото постоянно биват ритани, тормозени и тероризирни. Освен това не може да избиеш кучетата в един град, защото едно от тях те е нападнало. Когато хванат някой убиец не екзекутират цялото му семейство, нали?

WaterLilly
03-21-2010, 17:39
Аз пък си мисля, че няма нищо лошо в това родител да удря детето си.
Офтопик: Аз пък си мисля, че е напълно лошо. Онзи ден чух една моя позната в тролея да се оплаква на приятелките си, че баща й буквално ще я спука от бой за някаква си четворка и че откачал само като не си измие чашата. Стана ми толкова гадно, че кръвното ми падна. Насилието е знак за безсилие на родителя.

По темата: Chacho, още един пример от моето скромно 15 годишно битие - погледна ли през прозореца, виждам двора на детска градина. Ще си каже човек, че виждам дръвчета и тревичка - ами не, виждам пликове, пакети от цигари и всякакъв боклук. Толкова е натрупано, че като погледнеш е боклук до боклук. Не става въпрос за това една нация да спаси света. Ако всеки се грижи поне за мястото, на което живее, и не си хвърля боклука като свиня, положението ще е значително по-добре.

Chacho
03-21-2010, 18:47
Не е само в детската градина срещу вас. Дойдат ли големите глоби и действащото правосъдие, ще изчезнат боклуците.

someonerandom
03-21-2010, 19:15
Chacho
За разделното изхвърляне:
Когато донесоха шарените казани в нашия квартал,решихме да ги използваме.И си изхвърляхме разделно.ДОкато един ден дойде боклукчийският камион,и всичките три казана отидоха на едно място.Добре,че бяха разделени...
Hayashi
Това е постоянният проблем:Кучетата не са виновни,че биват тормозени,обаче и хората,които биват нападани,не са виновни,че някой си е изхвърлил животното,или че някой идиот подритва кучетата,нали?
WaterLilly
Това за крясъците и ритника никога не съм го правил,никога не съм го виждал,никой,когото познава,не го е правил.

Единственият вариант е на всички кучета да се имплантират чипове,и когато бъдат купени,в този чип да се записва името на стопанина,както и ЕГН-то,за да няма грешки.При препродажба чипът се репрограмира.Ако кучето избяга,пускаш сигнал,че е изгубено.И ако хванат някой,който си е изхвърлил кучето,да се наложи солена глоба или нещо такова.Идеята си има недостатъци,но може би ще е по-добре от сегашното положение.

wwe11
03-21-2010, 19:47
Както казаха вместо да мрънкаш излез и направи нещо. Аз бях така като теб и макар да знам,че тази държава така или иначе никога няма да се оправи аз си казах,че ще направя всичко възможно да покорявам върхове. Избрах политиката тоест младежката политика за цел. Станах Председател на Ученическия съвет на училището ми след което бях избран да представлявам училището в Младежкия съвет на целия град,а сега създавам и поемам Председателската позиция на РМС- Районен Младежки Съвет. И макар след всичко постигнато до момента и след всички мои усилия не виждам промяна в младежкия живот просто,защото хората се страхуват да разчупят нормите и да бъдат себе си,но въпреки това продължавам да работя и искам да дам всичко възможно от себе си за един по-различен младежки живот.