PDA

View Full Version : Asus X58C - Bluetooth Drivers за XP



dimi93
03-16-2010, 23:34
Здравейте! Имам лаптоп: Asus X58C. Имам го от повече от година, но все още не мога да му "подкарам" вградения блутут. Не мога да намеря драйвер за XP. А "якия" уйндоус виста просто не е за "бавни" хора като мен... Някой знае ли от каде мога да намеря драйвер? Да, при покупката ми дадоха дискове с драйвери, които инсталирам след всяка преинсталация на уинодоус-а, но в тях няма драйвер за блутута. В книгата към лаптопа пише, че има блутуут и подробни оказания как да се включи, само, че при мен нещо не се получава. Излизами само Wireless но не и блутут :(.... Възможно ли е лаптоп с Wi-Fi да няма вграден блутут? МИсля, че не, защото за windows виста се намират доста блутуут драйвери моят модел, докато за ХП нещо не откривам...

Psychoman
03-16-2010, 23:53
http://support.asus.com/download/download.aspx

Влизаш първо в Utilities > Version V2.0.10 (Wireless Console Utility for WIN XP), инсталираш и след това от падащото меню избираш BlueTooth, теглиш го, инсталираш и се радваш.

doomkillerr
03-17-2010, 11:06
Аз ще си позволя да пусна точен линк с драйверите за блутуута на дадения модел лаптоп, тъй като линка на "Psychoman" не е много точен... :)

-AW-BT253 BlueTooth driver for WIN XP (щракни точно тук!) (http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Drivers/Bluetooth/Bluetooth_AW-BT253_XP_090325.zip)

Както каза "Psychoman" преди това си инсталирай това: Wireless Console Utility for WIN XP (щракни точно тук!) (http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps/Wireless_Console/Wireless_Console2_XP_090304.zip)

Успех от мен :)

dimi93
03-17-2010, 21:17
Аз ще си позволя да пусна точен линк с драйверите за блутуута на дадения модел лаптоп, тъй като линка на "Psychoman" не е много точен... :)

-AW-BT253 BlueTooth driver for WIN XP (щракни точно тук!) (http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Drivers/Bluetooth/Bluetooth_AW-BT253_XP_090325.zip)

Както каза "Psychoman" преди това си инсталирай това: Wireless Console Utility for WIN XP (щракни точно тук!) (http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps/Wireless_Console/Wireless_Console2_XP_090304.zip)

Успех от мен :)



Bluetooth device is not found - това ми излиза :(

dimi93
03-17-2010, 21:17
явно наистина лаптопът ми няма блутуут :(

doomkillerr
03-17-2010, 21:20
явно наистина лаптопът ми няма блутуут :(

Ми провери дали го открива, като "неиндифицирано" устройство РС-то, ако въобще го има. Щракаш десен бутон на иконата на десктопа "My Computer" -> "Manage" след това избираш "Device Manager" и гледаш за устройства обозначени с една жълта въпросителна... Ако няма такова, значи нямаш вграден блутуут! :)

dimi93
03-17-2010, 22:37
Не, няма такова устройство! Пише: Bluetooth Devices... Странното е че в книгата пише, че има вграден блутуут аи има драйвери за блутута за този модел лаптопи => трябва да има блутут!?

dimi93
03-17-2010, 22:42
Ето това пише за лаптопа ми в сайта на asus:

Fax/Modem/LAN/WLAN Integrated Intel® High Definition Audio chip ( Azalia) compliant MDC fax/modem and 10/100/1000 Base T Built-in Bluetooth™ V2.0+EDR(optional feature) Built-in Bluetooth™
(optional feature) Integrated 802.11b/g or 802.11 a/g/n

doomkillerr
03-17-2010, 22:46
Ето това пише за лаптопа ми в сайта на asus:

Fax/Modem/LAN/WLAN Integrated Intel® High Definition Audio chip ( Azalia) compliant MDC fax/modem and 10/100/1000 Base T Built-in Bluetooth™ V2.0+EDR(optional feature) Built-in Bluetooth™
(optional feature) Integrated 802.11b/g or 802.11 a/g/n

Аз до колкото разбирам написаното в сайта, блутуута не е стандартен за всички лаптопи от тази серия, тоест има и без блутуут - предполагам за това пише "(optional feature)" или преведено на български "функция по избор" - явно по избор на клиента! :)

dimi93
03-17-2010, 22:46
WI-FI си работи без проблем! Никога не съм ползвал Лан картата! Винаги интернета на този лаптоп е бил през Wi-Fi

dimi93
03-17-2010, 22:49
Пфх ясно! Здравата съм се прецакал с този Лаптоп (макар, че е здрав като камък да чукам на дърво)

doomkillerr
03-17-2010, 22:56
Пфх ясно! Здравата съм се прецакал с този Лаптоп (макар, че е здрав като камък да чукам на дърво)

Че защо да си се прецакал?!? :neutral: - Та нали едно външно "Bluetooth" устройство ти е в диапазона 10-15 лв. :P

DarkAngelOfHope
03-18-2010, 08:20
дам ... даже има такива дето са като тапичка за USB и почти не стърчат от USB порта :) и са пак в тези ценови граници които е написал doomkiller :)

dimi93
03-18-2010, 08:55
Пфх ясно! Здравата съм се прецакал с този Лаптоп (макар, че е здрав като камък да чукам на дърво)

Че защо да си се прецакал?!? :neutral: - Та нали едно външно "Bluetooth" устройство ти е в диапазона 10-15 лв. :P

Да точно имах няколко от тези тапички... 1во, че непрекъснато се бъгваха и 2-ро, че много бързо се разбиха :(....

lubo111
03-18-2010, 12:17
Пфх ясно! Здравата съм се прецакал с този Лаптоп (макар, че е здрав като камък да чукам на дърво)

Че защо да си се прецакал?!? :neutral: - Та нали едно външно "Bluetooth" устройство ти е в диапазона 10-15 лв. :P

Да точно имах няколко от тези тапички... 1во, че непрекъснато се бъгваха и 2-ро, че много бързо се разбиха :(....
Е ти какво правиш с тях да не минаваш с камион варху тях. Брат ми има и всичко си е наред (от външните) така че или копуваш някой огромен боклук или не го пазиш