PDA

View Full Version : Самостоятелна форма на обучение (СФО)



saded
03-17-2010, 07:43
Има ли някой, който е в самостотелна форма на обучение, понеже и аз мисля от догодина да мина на СФО. Сега съм 9 кл. Та ако има някой би ли споделил лесно ли се минава през съветът и изобщо след това по- трудно ли се вземат изпитите.

titinkaa
03-17-2010, 12:55
Не съм на СФО,но знам че учиш всичко в къщи и имаш няква дата,на която отиваш и те изпитват по определения предмет,за който са ти казали да се подготвиш,и така всеки предмет отделно изпитват

Infinity
03-17-2010, 16:21
Чувала съм , че изпитите са доста труднички ,но
със сигурност не мога нищо да потвърдя. :-o

L0ST
03-17-2010, 17:13
До колкото знам трябва да имаш 16 години. НЕ се надявай и на висока оценка от изпитите...

YourSupergirl
03-18-2010, 08:15
и аз мислех да съм на СФО,ама като четох ,че има и да ме изпитват после и то трудно ..е,не..мерси.ще си ходя на даскало :(

DinViesel
03-18-2010, 08:55
трябва да имаш 16.. знам само че има 2 изпита в годината по всички предмети - първия и втория срок..

anna93
03-18-2010, 14:15
Наистина изпитите са трудни. По - добре е да се ходи на даскало. Там поне те изпитват на няколко урока, а на изпита трябва да научиш цялият учебник...

densii
03-18-2010, 15:20
Трябва да имаш 16 години, за да можеш да минеш на такава форма. Не ходиш на училище, но после се явяваш на изпити по всички предмети. Колкото си изкараш, толкова ти пишат за срока. Не ти го препоръчвам,защото на изпитите могат да те питат за всичко,а в училище те изпитват само на няколко урока.

saded
03-20-2010, 12:32
Това, че трябва да съм на 16 го знам. Имам и друг въпрос, трудно ли се съгласява съветът за преминаване на такава форма ?

Sa6eks
03-20-2010, 18:30
О не не се пробвай, аз бях миналата година поради много извинени отсъствия. Втория срок си го взех така, ама много трудно с 5 поправки, сега гледам да не надхвърлям 250-300, че става лошо.

mimsssssss
03-20-2010, 20:53
не съм била, но давам уроци на един приятел преди изпитите по икономика. даскалото ни е малко (макар че сме до 12 клас). учителите познават всички ученици и горе долу не биха оставили никой да повтаря, така че колкото и зле да е поне няма да го скъсат ако го видят че преписва. та за тоя моя френд майка му почина и се наложи да работи. преди изпитите (обявяват се темите мисля че 2 седмици преди изпита) и два и ми носи заглавията. аз ги разработвам с най прости думи и в съкратен вариант ( до 1 страници голям формат максимум) и му ги давам нещата. засега е имал между 4 и 5, доволен е. по математика имаше 3-ка само ама там няма как да се напише нещо или да се препише, ако не знаеш :)
според мен е лесно, но не и ако искаш да си отличник - просто не мисля че може да се изкара 6-ца на тея изпити :)

saded
03-21-2010, 15:21
Ами по принцип, преминалите в СФО по всички учебни предмети ли полагат изпити / имам в предвид, както сега съм в профилирана паралелка с втори език, дали ще ми се наложи и по него да полагам изпит /. А що се отнася до това да съм отличник, аз и сега не съм, та нямам високи стандарти. Стига ми 4 или 5 .
И още един въпрос - трудно ли се преминава в СФО, понеже мисля че се обсъжда и в педагогическия съвет.

saded
03-21-2010, 20:07
Up

cyclops
03-22-2010, 06:20
Помисли си дали наистина този тип обучение ще ти допадне на теб. Би ли издържал да се асоциализираш по този начин? Все пак съучениците ти ще водят един начин на живот, а ти друг. Но ти си знаеш. Просто го вметвам :)

saded
03-22-2010, 07:33
Помисли си дали наистина този тип обучение ще ти допадне на теб. Би ли издържал да се асоциализираш по този начин? Все пак съучениците ти ще водят един начин на живот, а ти друг. Но ти си знаеш. Просто го вметвам :)
Да, разбира се нали и затова пиша тук.

saded
03-22-2010, 07:34
Ами по принцип, преминалите в СФО по всички учебни предмети ли полагат изпити / имам в предвид, както сега съм в профилирана паралелка с втори език, дали ще ми се наложи и по него да полагам изпит /. А що се отнася до това да съм отличник, аз и сега не съм, та нямам високи стандарти. Стига ми 4 или 5 .
И още един въпрос - трудно ли се преминава в СФО, понеже мисля че се обсъжда и в педагогическия съвет.
:?:

saded
03-22-2010, 18:58
^.

L0ST
03-22-2010, 19:21
Мисля, че по всички предмети, а сега като имаш 4 и5, СФО 3 и 4 (в добрите случай).

saded
03-23-2010, 12:18
^Според мен пък това е строго индивидуално и зависи и от училището в което се учи. Аз примерно и в момента се подготвям вкъщи, поради това, че не мога да се съсредоточа в училище.

saded
03-24-2010, 18:23
преминалите в СФО по всички учебни предмети ли полагат изпити / имам в предвид, както сега съм в профилирана паралелка с втори език, дали ще ми се наложи и по него да полагам изпит /.
:?:

И още един въпрос - трудно ли се преминава в СФО, понеже мисля че се обсъжда и в педагогическия съвет. :-o
:?:
Няма ли никой в този форум, който да е бил на самостоятелна форма на обучение ?

saded
03-27-2010, 10:34
^.

mimsssssss
03-27-2010, 10:44
Ще държиш изпит по всичко - включително физическо :D
И не е трудно, казах го и по горе, стига да учиш за изпита :)

saded
03-28-2010, 15:52
Ще държиш изпит по всичко - включително физическо :D
И не е трудно, казах го и по горе, стига да учиш за изпита :)

И аз не мисля че ще е трудно, и освен това ще имам повече свободно време. 8)

saded
04-20-2010, 10:53
А да питам - изпитите в учебно време ли се провеждат или през ваканциите ?

saded
04-21-2010, 08:30
Имам и друг въпрос, изпитите два пъти в учебната година ли се провеждатм, за всеки срок ?

saded
04-27-2010, 08:04
...

saded
04-29-2010, 06:09
Имам и друг въпрос, изпитите два пъти в учебната година ли се провеждатм, за всеки срок ?
?

dan40123
04-29-2010, 07:32
аве човек иди питай в даскалото, ако не ти отговорят-100% имате районен инспекторат... тука няма кой да ти даде инфо. аз съм виждал за какво става дума и е много голям батак - особено по някои предмети е много трудно с 20-30 теми и повече

krem4et0
04-29-2010, 08:56
Това, което знам е, че изпитите са за годината. Т.е. се разработва конспект, включващ целия учебен материал. Изпити има включително по ЗИП и СИП (ако си записал такъв предварително). до миналата година бяха разпределени в 3 сесии - септември, януари и юни, но сега се провеждат по друг принцип. Има 6 сесии през около месец и половина и си разпределяш предметите във всяка сесия по 2-3. Изпитите се провеждат в учебно време (и учителите са хора и имат ваканции), обикновен в часов, когато няма други ученици (ако училището е на 1 смяна). Провеждат се в делнични дни. Имяш въпросник по всяка дисциплина и ти се дават обикновено по 2 въпроса или 1 въпрос и 1 задача. По време на теоритичите изпити има комисия от 2-ма, които не са специалисти по съответния предмет. Практическите изпити се провеждат пред оценителите (също двама). Всеки от тях изготвя отделна оценка и се взема средно аритметичната кръгла оценка за резултат от изпита. Това е и ГОДИШНАТА оценка по дисциплината.
Като провеждащ и оценяващ мога да ти кажа, че тази форма не е добра. Оценките по дисциплини като Информатика и ИТ не надвишаваха 4 и то съм ги писала с голяма клизма. Учениците не се подготвят и училището изобщо не им е приоритет, а подготовка е нужна, защото имаш в рамките на 1 седмица 3 изпита да речем. Обикновено към такава подготовка преминават ученици, които имат много отсъствия, болни са повече от месец или са бременни. За преминал по желание в самостоятелна форма не знам. Мисля, че се иска изричното желание на родителя, но пак трябва да има обективна реална причина. На 26-те ученика в самостоятелна форма съм написала повече двойки, отколкото на всичките 100 ученика, на които преподавах през цялата учебна година по поне 2 дисциплини. Включително и на държавни изпити и на практически изпити в областта на компютърните науки.

aannii
03-24-2011, 00:59
Аз съм е СФО и мога да кажа че е много по-трудна тази форма, понеже се учи наистина не като в у-ще на контролните да може да препишеш! мнного по-сериозно е! и ако някой иска да се запише да учи по този начин трябва много добре да разпита и ако му е наложително, защото процентът да си вземе изпитите е много по-малак! Аз лично несам си взела изпитите и имам поправителни през септември, което е чиста загуба на време и на матури няма да се явя а съм 12ти клас!

angelina.doicheva
01-21-2014, 21:36
Здравей.. Аз съм 12 клас и вече съм на СФО заради многото отсъствия... Миналата година едно момче от моя клас беше даден на съвет и него го пуснаха така... изпитите му бяха по учебно време и си влизаше в някои часове.. но мисля, че само ако учителя позволи, тогава може да влезеш ако примерно нещо нети е ясно.. И не е от най - учащите ( както и аз ) но пък си взе всички изпити ... и като го гледах ги взе с голяма лекота... аз тези дни ще отида в училище да видя как седят нещата и ще пиша за повече информация :)