PDA

View Full Version : РАСТЕЖ НА НОКТИТЕ(МАНИКЮР)ГРИЖА ЗА КОСАТА



MimiKalcheff93
03-17-2010, 14:13
Нека всеки да каже от какви продукти е доволен и да сподели някакви малки негови тайни за бърз растеж на ноктите си и на косата си .
Както и модели на маникюри , които си правите у дома или в салоните за красота.За мен маникюрът е огледалото за една жена ,Всяко момиче иска да бъде с красиви и нежни ръце както и нокти .А косата за нея спор няма - дългата красива коса е най-хубавото нещо за едно момиче.Ии искам да кажа ,че и МОМЧЕТАТА могат да казват , това че се грижат за косата си било то или за ноктите си не значи че са обратни и т.н.! Те също могат да казват какво харесват - маникюри , прически , всичко :) надявам се да ви харесва темата и да не се повтаря с някоя друга

Аз попринцип имам здрави нокти но обичам да си ги глеза с разни масла най -често -БАдемово масло на икаров - 2.20 лв от всяка една аптека Поддържам хигиената на ръцете си винаги на много високо ниво и ги оформям така както на мен ми харесва само да не закачат в краищтата .Без лак не ходя , просто си пазя ноктите да не се чупят.Попринцип харесвам нежните и светли нюанси .И съм с две ръце ЗА Френският маникюр. Гланца е много важна част от един маникюр.Ако някой иска повече инфо пишете и във темата също няма нужда от ЛС


За косата аз използвам бебешки шампоан сега възнамерявам да си взема SYOS , използвам и хининова вода на ''Кокона' но последния път намерих на 'Милва' с едно таралежче :) , също така използвам ''Стимулант за коса '' на Икаров ( същата марка както и на бадемовото масло ) , използвам и бадемовото масло , а попринцип преди да я суша имам кристали на БИО ФАРМА. правя си маска с посочените неща - стимуланта хининовата вода и маслото .
Косата я мия някъде през ден или два за да не се омазнява толкова и не обичам да я третирам с преси и т.н. Макар че моята е хубава Belissima Creativity все пак се гори .. и ето тук искам да попитам останалите момичета това колко по -често се постригваш има и значение за растежа на косата дали по бързо расте или не! ?

Извинявам се отново , ако някъде има такава тема не видях търсих се но не намерих

titinkaa
03-17-2010, 15:07
Да :)

Molzinka
03-17-2010, 15:09
Да грижа се. Използвам заздравител за нокти от Ейвън и терапия за разтеж пак от Ейвън, а за косата слагам маска, разни кремчета за лесно разресване и серум за коса. ( Всичките са от Ейвън) :)

Shadowsogirl
03-17-2010, 18:03
Нокти:
За тях ползвам лилавия заздравител на Перфект, доволна съм.
Задължително след като ги изтрия от лака мажа обилно с крем, добре втривайки го в ноктите, за да се засили кръвообращението. Като имам време и ми се занимава сги мажа с бадемово масло на икаров.
Нямам много хубави нокти, но обичам да гирисувам и да се занимавам с тях.

Коса:
Косата ми... Тя е страшно буйна и бухнала и я изправям най-малко два пъти в седмицата. Шампоан и балсам са ми на Елсев 5 рипеър. Веднъж седмично преди къпане я мажа с бадемово масло. Къпя я два пъти през седмицата. Преди изправяне по-рано ползвах Лоер - Хот Лис, денс си купих един спрей на Рубела за осем и нещо, ще видим хубав ли ще е .Долу горе това е.

Sintya
03-17-2010, 18:24
Нокти - чупят ми е много лесно, използвам заздравители на Фломар и Есенс, мажа ги за растеж с едно от Ейвън, розовко, добро е. Иначе ги оставям да растат, след което ги оформям.

Коса - Мия си косата през ден, което не е много хубаво, но... Използвам шампоан на Гарниер, става. Изправям я и я къдря сравнително често, но не е изгоряла или нещо такова. Ползвам лак и пяна също много често.
Слагам й маска 1 - 2 в месеца. Иначе си я постригвам през 2 месеца, много бързо ми расте...

в общи линий това е, не мисля че има човек, който не се грижи за себе си, а това включва както ноктите, така и косата! :)

MimiKalcheff93
03-17-2010, 20:56
Нокти - чупят ми е много лесно, използвам заздравители на Фломар и Есенс, мажа ги за растеж с едно от Ейвън, розовко, добро е. Иначе ги оставям да растат, след което ги оформям.

Коса - Мия си косата през ден, което не е много хубаво, но... Използвам шампоан на Гарниер, става. Изправям я и я къдря сравнително често, но не е изгоряла или нещо такова. Ползвам лак и пяна също много често.
Слагам й маска 1 - 2 в месеца. Иначе си я постригвам през 2 месеца, много бързо ми расте...

в общи линий това е, не мисля че има човек, който не се грижи за себе си, а това включва както ноктите, така и косата! :)

Ами според мене полза от тия заздравители няма - попринцип си слагай гланц ( тоя безцветния лак ) и ако имаш възможност пдобвай само за две седмици всяка вечер махай си гланца с лакочисителя и си измий ръцете после ги подсуши хубаво и с ноктите ги намажи с зехтин и с лимонов сок .А през деня , ако имаш време ги мажи и с бадемово масло на икаров ще останеш доволна! :)

Shadowsogirl
03-18-2010, 03:48
Тая работа с лакочистителя вечер ми се струва бая вредна, в смисъл такъв чувал съм, че не е много хубаво да се трие много, понеже все пак има ацетон вътре.

rozovka
03-18-2010, 05:11
Не пропускам.За мен косата и ноктите са най-важното ! :) :)

littlemissplanet2009
03-18-2010, 07:56
Аз използвам Конски витамини за косата и съм много доволна :grin: :grin: :grin:

Sunshin3
03-18-2010, 08:06
Гласувах с ДА. Отделям им доста внимание, но не чак до мания. 8-) Не ми се изброяват продукти, г/д подобни мнения ще чуеш.

Иначе това, което питаш, за връхчетата на косата. Косата расте с 1-1,5 см на месец, независимо от това, дали я подстригвате или не. Това, което със сигурност печелим от редовното подрязване на връхчетата, е, че премахваме цъфтящите краища, което подобрява цялостния вид на косата - т. е. ефектът е чисто естетически.

SuperBadSuperFresh
03-18-2010, 09:43
Кисна си ноктите в зехтин,поддържам им формата.Нямат нужда от по-специални грижи-твърди,дълги и здрави са( да не ги уручасам Пу Пу 8-) ) Обичам да си ги рисувам.

Косата ми последните месеци е подложена на голеееми грижи.Без преса,маша или нещо подобно.Без лак за коса,понякога слагам малко пяна.Не я суша със сешоар.Дори не я връзвам с ластик а използвам шнола.Ползвам маска със тривитаминол 2-3 пъти в месеца,маска на Орифлейм при всяко къпане и професионален шампоан за растеж на Schwarzkopf (нз дали улучих правописа 8-) ) И...ще си купувам преса :lol:

MimiKalcheff93
03-18-2010, 11:52
Тая работа с лакочистителя вечер ми се струва бая вредна, в смисъл такъв чувал съм, че не е много хубаво да се трие много, понеже все пак има ацетон вътре.


Има лакочиститл без ацетон розов е сега ще ти кажа и името : ''Forte'' и глупости , дори да е с азетон не е вредно казвам ти го от личен опит на седмицата поне 4-5 пъти махам лак а от няколко дена всеки ден и ги мажа с бадемовото масло и после на вечерта пак лак и на другия ден апк така ноктите са ми супер!

Molzinka
03-18-2010, 14:27
Тая работа с лакочистителя вечер ми се струва бая вредна, в смисъл такъв чувал съм, че не е много хубаво да се трие много, понеже все пак има ацетон вътре.

Еми то има и лакочистител и без ацетон :) Аз като си сложа лак и стоя 3-4 дена с него после го махам и слагам заздравител и после пак слагам друг лак, ако не ме мързи де 8-)

Shadowsogirl
03-18-2010, 16:10
Аз съм си трила на два дена ноктите с безацетонов и се прокопсаха още повече...
пък може и така да направя ще видя...
какво мислите за лакочистителя на Буржоас?

MimiKalcheff93
03-18-2010, 16:16
Ами незнам аз не съм го ползвала лично , но мисля,че няма толкова голямо значение какъв ти е лакочистителя аз като се изтрия от лака и си измивам ръцете така се изчиства хубаво всичко и дор ида е останало от него се маха от кожата и от ноктите и не уврежда ( не че има как ама както и да е ) успех

а бях чула ,че диетите също оказват влияние върху растежа и състояните и на косата и на ноктите , ако спазваш диети може за това да е

sunshine955
03-18-2010, 16:32
Не пропускам.За мен косата и ноктите са най-важното ! :) :)

Fansbg
10-25-2012, 14:13
Нокти - използвам заздравител на Avon.Правя процедурата с лимона - всеки ден втривам в ноктите си лимон и има ефект ,поне при мен ! Лакирам се ,чак когато си пусна желаната дължина :) ,а когато си нямам друга работа си потапям ръцете в топла вода и стоят там около 10 мин.
Косата - след всяко къпане,на влажна коса слагам Хининова вода.Още не знам да ли има някакъв ефект,тъй като я слагам от сравнително скоро.Редовно си реша косата,сигурно по 10 пъти на ден :D така ми изглежда някак си по жива. Използвам често преса за коса,но не ми е увредена :)

strawberry88
10-25-2012, 14:35
За ноктите си не се грижа изобщо...здрави са ми.Лакирам ги много рядко. :D А за косата много си грижа пък.

malka_sladkka
10-26-2012, 12:48
Нека всеки да каже от какви продукти е доволен и да сподели някакви малки негови тайни за бърз растеж на ноктите си и на косата си .
Както и модели на маникюри , които си правите у дома или в салоните за красота.За мен маникюрът е огледалото за една жена ,Всяко момиче иска да бъде с красиви и нежни ръце както и нокти .А косата за нея спор няма - дългата красива коса е най-хубавото нещо за едно момиче.Ии искам да кажа ,че и МОМЧЕТАТА могат да казват , това че се грижат за косата си било то или за ноктите си не значи че са обратни и т.н.! Те също могат да казват какво харесват - маникюри , прически , всичко :) надявам се да ви харесва темата и да не се повтаря с някоя друга

Аз попринцип имам здрави нокти но обичам да си ги глеза с разни масла най -често -БАдемово масло на икаров - 2.20 лв от всяка една аптека Поддържам хигиената на ръцете си винаги на много високо ниво и ги оформям така както на мен ми харесва само да не закачат в краищтата .Без лак не ходя , просто си пазя ноктите да не се чупят.Попринцип харесвам нежните и светли нюанси .И съм с две ръце ЗА Френският маникюр. Гланца е много важна част от един маникюр.Ако някой иска повече инфо пишете и във темата също няма нужда от ЛС


За косата аз използвам бебешки шампоан сега възнамерявам да си взема SYOS , използвам и хининова вода на ''Кокона' но последния път намерих на 'Милва' с едно таралежче :) , също така използвам ''Стимулант за коса '' на Икаров ( същата марка както и на бадемовото масло ) , използвам и бадемовото масло , а попринцип преди да я суша имам кристали на БИО ФАРМА. правя си маска с посочените неща - стимуланта хининовата вода и маслото .
Косата я мия някъде през ден или два за да не се омазнява толкова и не обичам да я третирам с преси и т.н. Макар че моята е хубава Belissima Creativity все пак се гори .. и ето тук искам да попитам останалите момичета това колко по -често се постригваш има и значение за растежа на косата дали по бързо расте или не! ?

Извинявам се отново , ако някъде има такава тема не видях търсих се но не намерих

Първо не си взимай шампоана на Syoss, защото е ужасен. Така де всичките им продукти май са такива, само боята ми харесва :D За ноктите си използвам това
http://2.bp.blogspot.com/-PLPnq-uHM7g/T9z266EOeiI/AAAAAAAACTQ/jZK1wnRVbdE/s1600/nail+rescue.jpg
плюс Маслото на нокти на Икаров. Имах меко казано ужасни нокти, постоянно чупещи се :)
За косата много неща, не ми се изброява :D

TheBobqk
10-27-2012, 07:21
За ноктите използвам масло за нокти на Икаров и съм много, много доволна, защото ноктите ми бяха ужасни, а аз си обичам ноктите. Избелвам ги с пилички и съм пълна с пилички вкъщи. Често се лакирвам, но скоро ги отрязах и ги чакам да порастнат, за да си направя замислените маникюри. А в момента съм с безцветен лак на импала, от който се изненадах приятно, за да не се надраскат.
За косата ползвам elseve total repair 5 шампоанът и балсамът от време на време. Също съм доволна от тях. Ползвам термозащитен спрей за коса на Syoss, но не знам колко съм доволна, ползвам кристали за коса vip, ползвам стимулант за коса на Икаров, но не мога да се оплача или похваля, защото го ползвам от скоро. Тук-там малко лак за коса. Често я изправям, но тя и без да я барам си цъфти много и я подстригвам на 3-4 месеца.