PDA

View Full Version : Защо е така?



Amiable93
03-17-2010, 17:15
Здравейте на всички съфорумци!
От доста време, съм свидетелка на следното нещо.То е така за всички, но сега искам да обърна внимание на силния пол.
Когато си с някое момче и мине време, той малко или много, те приема за даденост.Щом това стане, дали след месеци или години, започва по-рядко да се обажда, по рядко да прави мили жестове, да праща закачливи СМС-и и като цяло - всички дребни или големи радости изчезват.
Когато обаче се нацупиш, държиш се по-хладно и т.н., се почват едни картички, едно звънене по три пъти на ден, целувки през 15 секунди ... и изобщо момичето е обградено от внимание.
То е ясно, че го има този момент - "Като гониш - ще бяга, като бягаш - ще гони", обаче не е ли тъпо да получаваш това, което искаш по този начин?

Amiable93
03-17-2010, 17:40
темата е тъпа.. колко пати да ви се каже че момчетата не може винаги да ви доказваме че ви обичаме? о.О така и несе научихте че неможе винаги да се правят разни простотии само и само да покаже нещо което го е показал и доказал хиляди пати..

Щом мислиш, че темата е тъпа, защо пишеш в нея?! :o
И мисля, че щом нещо радва любимия човек, било то простотия или не (относително казано) и то не ти коства нищо, няма причина да не го правиш.Хората трябва да се спечелват отново и отново всеки ден, за да не се занемарява и остарява връзката им.

pErFeKt_GiRl
03-17-2010, 17:46
темата е тъпа.. колко пати да ви се каже че момчетата не може винаги да ви доказваме че ви обичаме? о.О така и несе научихте че неможе винаги да се правят разни простотии само и само да покаже нещо което го е показал и доказал хиляди пати..

и аз мисля така.това е само в началото на една връзка,после се предполага,че се стига до по горно ниво и вече си знаеме, че се обичаме и т.н. Не че спираме да си го казваме или показваме по някъв начин,просто от страна на момчетата не толкова интензивно,е както и на момичетата. :)

SmilezZz
03-17-2010, 17:55
Донякъде съм съгласна с pErFeKt_GiRl и D0ubleDMG..Но от време на време трябва да се прави някой жест..
А не да си просим жеста,като се цупим и т.н.

0utlawz
03-17-2010, 17:57
темата е тъпа.. колко пати да ви се каже че момчетата не може винаги да ви доказваме че ви обичаме? о.О така и несе научихте че неможе винаги да се правят разни простотии само и само да покаже нещо което го е показал и доказал хиляди пати..

Н Е Г Р А М О Т Е Н :x

pErFeKt_GiRl
03-17-2010, 17:59
Донякъде съм съгласна с pErFeKt_GiRl и D0ubleDMG..Но от време на време трябва да се прави някой жест..
А не да си просим жеста,като се цупим и т.н.

е да така е,аз не казвам, че въобще трябва да забравим за романтиката ;)

Amiable93
03-17-2010, 18:02
D0ubleDMG, хайде да видим колко грешки ще открием в поста ти! :D
На всеки се случва да обърка някоя дума, ама то твоето е парад на неграмотността! :) Нищо лично! :P

lubomirky
03-17-2010, 18:14
темата наистина е глупава. разбира се, че отначало ще прави всичко за да те впечатли, но след това няма да ти отделя цялото си време. все пак има приятели, училище/уроци/работа и не може цялото му време да е за теб.

AnzaRe
03-17-2010, 19:09
Щом това стане, дали след месеци или години, започва по-рядко да се обажда
По-рядко ще се обажда,защото няма интерес,чака ти да му се обадиш,незнае кога да ти звънне!

да праща закачливи СМС-и и като цяло - всички дребни или големи радости изчезват
Изчезват,защото все единия няма да му харесва това което прави другия,или просто ще се прави и човека като разбере му става тъпо и не си прави труда да измисля други жестове.

целувки през 15 секунди ... и изобщо момичето е обградено от внимание.
То си личи,че се интересува човека ;]

Jessie
03-17-2010, 19:11
темата е тъпа.. колко пати да ви се каже че момчетата не може винаги да ви доказваме че ви обичаме? о.О


:? Можете, но не всички знаете как. :?

Crazytu
03-17-2010, 19:14
Мисля че авторката няма впредвид момчето(или момичето) да отделя цялото си време за половинката си, а просто да показва от време на време чувствата си един вид, да има малко романтика във връзката ..
Макар че аз въобще не съм романтична и от прекаленото демонстриране на чувства се изнервям, но все пак мисля че си права до някъде. Тези жестове не трябва да са изпросени, а момчето от време на време да се сеща .. Но все пак си зависи от самите хора .. дали обичат романтиката или пък не и т.н. ..

SpeakSoftlyLove
03-17-2010, 19:40
Предполага се, че вече момичето е над тези неща, защото връзката се е задълбочила. Картичките, мечетата и т.н. са до време. Човек рано или късно 'изтрезнява' от влюбването, което не означава, че не обича.

От друга страна, ако говорим за пълна игнорация, то тогава има ли нужда да коментирам?

Amiable93
03-17-2010, 19:41
Изчезват,защото все единия няма да му харесва това което прави другия,или просто ще се прави и човека като разбере му става тъпо и не си прави труда да измисля други жестове.

Интересно ...

LadyDi
03-17-2010, 19:46
Няма нужда постоянно да се доказва любов. Ако не ти идва от вътре да се лигавиш със СМС-и, картички и целувки през 15 секунди, няма как да стане просто.

Ти си с даден човек, показал си го, доказал си го по много начини. Няма нужда това да се случва всяка секунда. Аз предпочитам да знам, че мога да разчитам на човека до себе си за истинските неща, онези, които остават след първоначалната романтика и лиготия.

И още нещо - много е тъпо с цупене и сръдни да постигаш това, което искаш. Една жена може да постигне своето си по много по-интелигентен начин. Стига да знае как :)

valdesbg
03-17-2010, 20:09
Ех.. че сбъркан свят :)

Ненавиждаме егоистите, и твърдим че не е хубаво да си такъв, а се цупим когато НЕ виждаме егоистично поведение.

Някой вижда ли парадокса?

Тук ще се съгался с Марина по всички показатели. Рядко се случва да нямам мкакво да добавя.

SpeakSoftlyLove
03-17-2010, 20:20
И аз това се опитах да кажа.
Ключовата дума е опитам.

ef4etyYy
03-17-2010, 20:26
пф, сам/а го каза (нз кой пол си 8-) ) - приема те за даденост, нормално.. когато си сигурен, че имаш нещо полагаш ли усилия да не го загубиш? Не... точно затова е тъпо да приемаме нещата за даденост, било то за момче, момиче, котка, пари или още нещо... :booooomb:

babyjoinmeindeath
03-18-2010, 07:56
Е пак вие винаги ли чакате момчето да направи нещо? Смисъл и ние трябва да правиме такива жестове, а не само на тях да чакаме.

DevilWish
03-18-2010, 08:08
хахаха и при мен е така.За това от тук на татък съм само гадна :p

MaLkaTa_LaDy
03-18-2010, 10:40
Щом ти смяташ, че милите жестове спират, нека е така. Случва се, защото момчето вижда, че има това, което иска и няма повече за какво да се бори. А когато си изцяло негова, дори тръпката спира.
А след цупенето, започват да се омилкват, защото виждат, че има някакъв проблем и могат да те загубят. Но ако цупенето мине границата, те ти теглят майната, защото в един момент омръзва. И да, супер глупаво е да се цупиш, за да постигнеш това. По-скоро още от началото трябва да му покажеш, че искаш своята свобода и да оградиш едно пространство за себе си, в което да не го пускаш. Или по-точно да го допускаш малко по малко.
П.п. Темата не е глупава. По-скоро е банална.

ScionOfStorm
03-18-2010, 11:41
Ди е мнооого права :)

Иначе глупавото е като приемеш човека до теб като някой-който-си-е-до-мен-от-доста-време-и-ми-е-като-предмет. Липсата на такова внимание, каквото е било в първите два-три дни не е равнозначно на това.

В крайна сметка зависи и от бита цялата работа, защото понякога дори да искаш да обърнеш особено много внимание на човека до теб имаш куп други работи, които са наложителни.

FromAutumToAshes
03-18-2010, 13:57
темата е тъпа.. колко пати да ви се каже че момчетата не може винаги да ви доказваме че ви обичаме? о.О така и несе научихте че неможе винаги да се правят разни простотии само и само да покаже нещо което го е показал и доказал хиляди пати..


*Клати глава съгласително*

DarknessAngel
03-18-2010, 17:32
Жестовете стават по-редки с времето, за да успеем да ги оценим...
с времето отношенията се избистрят и ... няма смисъл от неотлъчно внимание. На мен лично - би ми било дори досадно. 8-)

justonegirlwithonehope
03-18-2010, 17:46
Как някой да ти отговори на този въпрос ? :-o Това е просто природа .. необяснимо е.Нали знаеш, че има един лаф : "човек обича този, който бяга от него и бяга от този когото го обича". :) Естествено има и това има своите изключения, но като цяло аз си го обяснявам с една проста думичка - природа :)

vas4e3to0
03-18-2010, 17:53
Когато човек е спечелил нещо, той вече е сигурен, че няма да го загуби и за това не му обръща толкова много внимание както преди, но въпреки това той не спира да му обръща внимание. Работата е, че то не е както преди, когато момчето/ичето се е борил/а за това, което иска. Когато го постигне, случайно вече да не го обича? Не.. Още го обича, винаги го е обичал, но просто вече не го доказва с целувки през 15сек., съобщения през два-три часа, 15 обаждания и т.н. Няма и защо да го прави.. За едно обаждане се харчат около 2-3лв., що не мислите вие, а? :D С това се пошегувах.. Начи.. Казах вече за вниманието, пък и не винаги момчето трябва да се обажда, нали? Момичето случайно има ръце и очи, че да може понякога и тя да се обажда. Винаги момчетата трябва да са виновни, защото момичето се сърди.. Да бе, да.. Понякога/в повечето случаи момичетата са виновни, защото ако не им се обадят в един де, те вече си мислят, че всичко е свършено с връзката им, а не е така.. В предишната ми връзка предишния ден преди да скъсаме, той ми даде сърце, а аз на него едно мече, ама на другия ден скъсахме?.. Това как може да си го обясните? Сигурно момчето е виновно, защото не ми е обръщало достатъчно внимание, нали? ;)

Amiable93
03-19-2010, 09:12
D0ubleDMG, хайде да видим колко грешки ще открием в поста ти! :D
На всеки се случва да обърка някоя дума, ама то твоето е парад на неграмотността! :) Нищо лично! :P доста си назад с мат'ряла , казал сам че непиша с й-кратко т'ва проблем ли е? и каде е другата грешка че не забелязах ,зубар? нищо лично :o :o :o
То да беше само "й" :razz: :razz: :razz:
Това, човек да се старае да пише грамотно няма нищо общо със зубренето. :-D

П.С. В първия ти пост открих най-малко 10 грешки.Вместо да се заяждаш с хората, вземи научи малко български език ;)