PDA

View Full Version : Здравословно хранене и още един въпрос



darka1
03-17-2010, 19:50
Искам да започна да се храня здравословно/разделно ... знам, че трябва да ям по много плодове и да спортувам ... за упражнения и спорт - няма проблем ... движение не ми липсва ... но резултатите с отслабването се забавят, когато ям всичко, което ми попадне ... пък и искам стомахът ми да не се разваля повече ... и без това съм само на 14г. , а вече имам киселини ... ще ми препоръчате ли някакви примерни здравословни храни и другият много важен въпрос е - какво да ям на училище ( без плодове) ... мога ли да ям Bakerolls или Corny, Maretti ? ... или нещо друго ... наистина искам да чуя отговорите ви ... важно е за мен :) ... ааа и също ми е ясно това, че трябва да пия много вода :)

Чакам отговорите ви :-)

justbe777
03-17-2010, 20:06
Всичко,което е пакетирано...тестяно...сладк о (без черен шоколад),солено и ГМО :D е вреднооо... ограничавай това.. а и да се храниш здравословно не значи да гладуваш! Хапвай често но по малко... Много зеленчуци и плодове.. Кисело..прясно мляко..риба..печено,варено месо :) А и няма нищо лошо да си хапваш и сладко отвреме-навреме :) Хубаво е ,че спортуваш . А относно какво да ядеш на училище... яж Активия например с Фибри :) И някакви бисквити без холестерол.. А защо не искаш плодове? Добър вариант са.

darka1
03-17-2010, 20:12
Всичко,което е пакетирано...тестяно...сладк о (без черен шоколад),солено и ГМО :D е вреднооо... ограничавай това.. а и да се храниш здравословно не значи да гладуваш! Хапвай често но по малко... Много зеленчуци и плодове.. Кисело..прясно мляко..риба..печено,варено месо :) А и няма нищо лошо да си хапваш и сладко отвреме-навреме :) Хубаво е ,че спортуваш . А относно какво да ядеш на училище... яж Активия например с Фибри :) И някакви бисквити без холестерол.. А защо не искаш плодове? Добър вариант са.

Еми някакви не мога да се разкарвам по коридорите и да ръбам ябълка :D ... а за Активичта знам, че не е много полезна

Има едни бисквитки солени ... Чизи май се казваха ... в зелена опаковка ... мисля, че са добър вариант, но не съм много сигурна

MichellePhan
03-17-2010, 20:16
Най-простото обяснение на разделното хранене е:Има 3 групи храни.
1 група:месо,риба,млечни продукти
2 група:плодове,зеленчуци
3 група:тестени,зърнени изделия,картофи,ориз
1 група не се консумира с 3
1 може да се консумира с 2(пример:месо с зеленчуци)
2 може с 3(пример:салата с черен хляб)

justbe777
03-17-2010, 20:17
Ами да....не е много полезна защото е пълна с палмово масло и нишисте.. Аз я ям в краен случай. На мен изобщо не ми пука и си зимам ябълка или круша.. след 1-2 месеца и череши... :D също така и си купувам Кисело мляко ии бисквити без холестерол и захар и си ги троша на парченца в млякото....абе има много начини :D Другият вариант е в къщи ям препечена филиика с крема сирене и шунка .. и на училище не ям нищо :) Мисля,че като режим за добро хранене е режима на Аткинс..лятото си го спазвах и се чувствах много добре :)

PinkFloydSound
03-17-2010, 20:24
Абе, избягвай ги тея зелени бисквити, Бейкролс, Корнита и т.н. като цяло...
Яж най-малко 4 пъти на ден. Но не яж по много малко, защото после ще има йо-йо ефект. И се отърси от този срам, да ядеш плодове в даскало. :-o Нищо срамно и чудно няма...
Недей обаче да прекаляваш с млякото и яйцата, много са вредни, приемани твърде често.

justbe777
03-17-2010, 20:26
Аз пък си пия по 1 л. прясно мляко на ден ...се едно съм пристрастена :D Мн обичам мляко...но като знам че е бъкано с сухо мляко ии.. :x

pedr0
03-17-2010, 20:57
Апфф още ли не разбрахте че вече няма здравословно хранене :D я помислете малко как се обработва секи продукт и помислете главните му съставки колко са чисти ...

RaI4etO
03-18-2010, 04:10
Абе, избягвай ги тея зелени бисквити, Бейкролс, Корнита и т.н. като цяло...
Яж най-малко 4 пъти на ден. Но не яж по много малко, защото после ще има йо-йо ефект. И се отърси от този срам, да ядеш плодове в даскало. :-o Нищо срамно и чудно няма...
Недей обаче да прекаляваш с млякото и яйцата, много са вредни, приемани твърде често.
Най-накрая едно свястно мнение...

darka1
03-18-2010, 05:50
Апфф още ли не разбрахте че вече няма здравословно хранене :D я помислете малко как се обработва секи продукт и помислете главните му съставки колко са чисти ...

Наясно съм, че храната е боклук ... просто искам да ям по - малкия боклук

Мерси много за коментарите ... иии солетите добър вариант ли са ? ... като имаш примерно чревна инфекция препоръчват препечени филийки, солети, варени картофи ... би трябвало да действат добре на стомаха :oops:

cyclops
03-18-2010, 06:31
Всъщност солетите са доста калорични и боклучави и много хора се залъгват с тях.
А това с картофите, филийките и солетите не виждам никакъв смисъл. Защо да искаш да си запичаш стомаха, след като е добре да се изхождаш редовно и да изхвърляш ненужното? Точно обратното трябва да е :)

darka1
03-18-2010, 06:53
Всъщност солетите са доста калорични и боклучави и много хора се залъгват с тях.
А това с картофите, филийките и солетите не виждам никакъв смисъл. Защо да искаш да си запичаш стомаха, след като е добре да се изхождаш редовно и да изхвърляш ненужното? Точно обратното трябва да е :)

Еми аз бях получила чревна инфекция и лекарката ми каза да ям това :)

iLoveChocolate
03-18-2010, 10:36
на мен днес ми е трети ден,в които съм на уж по-здравословна храна. имам нужда и да сваля 2-3 килца и ми е любопитно дали ще стане като се ограничавам от вредните работи. движение не ми липсва. аз не ям вече мазно,люто. от сладкото ям само сусамки и натурален шоколад и то макс 1 сусамка на ден и едно парченце шоколад. в голямото си взимам кис.мляко /не Активия/ и бисквитки житен дар или бейкс ролс. днес го комбинирах със солети /има едни на Хрус-хрус с фибри/. за обяд или вечеря ям или каквото е сготвено или само зеленчуци и ръжен хляб. и не вечерям вече след 7ч. междинно ям плодове някакви

PinkFloydSound
03-18-2010, 11:00
С тоя Бейкролс голямо ограничение го удряш. 8-) Точно той е една от най-вредните и смотани храни. :-o
Искам да попитам дали натуралната Активиа е същият боклук като плодовите и Активиа закуска..

PIF
03-18-2010, 11:58
всичко на Данон е боклук!
вкусен боклук...

cherrygloss
03-18-2010, 12:43
Сега се зачетох в темата.. и то като всичко е боклук какво да ядем?Само вода и плодове(които може също да са ГМО).Вече се чудя :-o

Infinity
03-18-2010, 12:45
Данон от до са си нишестета. Ако ще ядеш кисело мляко
по-добре си взимай Верея.

iLoveChocolate
03-18-2010, 15:04
С тоя Бейкролс голямо ограничение го удряш. 8-) Точно той е една от най-вредните и смотани храни. :-o
Искам да попитам дали натуралната Активиа е същият боклук като плодовите и Активиа закуска..
за Активията и по-точно за натуралната и за закуската знам,че на един познат майка му се натрови от тези два вида.от тогава такова не ям. а бейк ролс-а би ли ми обяснила защо и боклук тъй като незнам :)
а нещо за кис.мляко Култура чували ли сте,че такова ям в нас,а на даскало ям Верея с Са

PinkFloydSound
03-18-2010, 15:07
Ми и Културата е боклук, доколкото знам.
Бейкролсът е боклук, защото е много солен, тестян е, има всякакви консерванти, овкусители и т.н. Има ли смисъл въобще да обяснявам... Ясно е като бял ден.

darka1
03-18-2010, 15:35
Ми и Културата е боклук, доколкото знам.
Бейкролсът е боклук, защото е много солен, тестян е, има всякакви консерванти, овкусители и т.н. Има ли смисъл въобще да обяснявам... Ясно е като бял ден.

Изобщо не е ясно като бял ден ... айде спрете да се правите на много умни ... ясно е, че не ядем качествени храни, но пък бейк-ролсът не е такъв боклук ... сухар ... не нанася никаква вреда на организма и засища :)

Infinity
03-18-2010, 15:38
На мен пък винаги ми е било интересно дали такива , като
бейк роус , марети примерно са пържени ? Или печени ?
Не знам със сигурност, но мисля , че на опаковките им не е написано
:-o :-o

PinkFloydSound
03-18-2010, 15:55
Еми, яте си бейкролса бе, никой не ви спира. То само като погледнеш калориите и съдържанието, ти става ясно...
Инфинити, bake е пека.

Spider4eto
03-18-2010, 16:01
Точно пък, като бях на диетолог, ми забраниха да ям бейкролз и подобните нему. Ако толкова искате сухари си взимайте неовкусени.

iLoveChocolate
03-18-2010, 16:14
Точно пък, като бях на диетолог, ми забраниха да ям бейкролз и подобните нему. Ако толкова искате сухари си взимайте неовкусени.
като си била на диетолог обяснили ли са ти полезните,вредните храни и калоричните,не до там калоричните храни

Spider4eto
03-18-2010, 16:30
Трябва да се избягват пържени храни и добавката на мазнина при готвене; да се отстраняват видимите мазнини от месото и да се избират продукти с ниско съдържание на мазнини; избягват се масло и маргарин; не се добавя захар към храната и напитките; изключват се шоколад, сладкиши, кекс, бисквити и т.н.; млякото трябва да е полуомезмаслено или обезмаслено и не трябва да е повече от 600мл.; пълномаслените сирена се заменят с нискомаслени.

Храните, които не са ограничени: всички зеленчуци, всички плодове, подсладители(захарин, аспартам); напитки без захар; кафе и чай; билки и подправки.

Разрешени храни: мляко(по-горе е обяснено какво и колко); риба, птиче месо, яйца, сирене, боб и леща. Месото трябва да е приготвено на скара или варено. Зърнени храни- зърнени варива, пълнозърнест хляб, кафяв ориз, пълнозърнеста паста.

Да се изключат от менюто мазните храни и чипс, бейк ролс, зрънчо, ядки и газирани напитки. Да се ограничават значимо храните с кристална захар.

Infinity
03-18-2010, 16:49
Защо пък да се изключат от менюто ядки?
Супер полезни са , каквито са и мазнините в тях.
Освен това лешниците примерно са доста добър вариант за диети.

Infinity
03-18-2010, 17:00
^ В интерес на истината и тогава не можеш да бъдеш сигурен освен, ако и продуктите не са домашни. 8-)