PDA

View Full Version : Сексът срещу Секса



xkorem
03-17-2010, 21:37
Сексът срещу секса
Повечето хора определят секса като акт на проникване. Това е едно много ограничено разбиране за сексуалния контакт, защото, когато представата за него се изчерпва
единствено с идеята за сношение,в крайна сметка си оставате с повърхностен, скучен и незадонезадоволителен секс.




За да се наслаждавате на истински вълнуващ секс, най-важното нещо е да осъзнаете, че правенето на любов не се свежда единствено до самото проникване. То е изследване на непознати страни от тялото и чувствени сладострастни изживявания на еротичното удоволствие чрез всевъзможни начини.

Ако секса е вселена, то самото сношение е само една малка планета в цялата галактика от възможни еротични усещания , които изтъкават понятието секс. От вас зависи дали ще фокусирате вниманието си единствено върху тази малка планета или искате да покорите необятното.

Всеобщо схващане е, че „правилният секс“ изисква проникване. А какво ще стане ако ние се противопоставим на това?

Като изцяло подвластни на сексуалните усещания същества, хората разполагат с широк диапазон, който, стимулиран достатъчно умело, може да донесе безброй пъти по-силни усещания от тривиалното правене на любов. Проникването само по себе си е най-баналния и лесен за постигане сексуален контакт. Хората често се примиряват с него, тъй като той е енергоспестяващ и не изисква допълнително заангажиране. Факт е, че добрият секс изисква време и усилия, а колкото по-голямо е удоволствието, толкова повече се утежнява сложността на процеса. Но пък, дали не си струва тази допълнителна енергия?

Да погледнем на секса от един друг ъгъл. Приемете го като предизвикателство. Той не е просто средство за размножаване, а творчество, въображение, фантазия. Така, както не може да се научите да плувате с четене на книги, по същия начин не може да се научите и да правите секс ако сами не дадете всичко от себе си, за да го усвоите. Респективно, за да бъдете добър плувец, влагате повече усилия. В противен случай, просто шляпате на повърхността.
Има много начини да проникнете по-дълбоко в сексуалната игра и да се насладите по-пълноценно на интимните отношения с партньора си.

Тялото е материята, въплъщаваща нашата сексуалност. Следователно, опознайте тялото на партньора си, почувствайте го като го галите, докосвате, масажирате, целувате. Както жените, така и мъжете имат невероятно чувствителни точки по тялото. В ситуация на силна възбуда, докосването и стимулирането на такива високо-сензитивни зони може да отключи неподозирано удоволствие.
Важно е да усетите какво харесва и не харесва партньора ви. Така може да се научите да му доставяте удоволствие, за което той не е и подозирал, че може да изпита.

Има толкова много забавни и интересни начини и техники, посредством които може да изпитате сладострастие. Затова няма никакво извинение на това да правите скучен секс и всеки път да се ограничавате до обичайното сношение,с което да изчерпвате и целия сексуален акт. Отърсете се за малко от нормите и се гмурнете в пикантната част на играта.
Използвайте въображението си, за да вкарате свежест и повече страст. Ако веднъж се потопите, отърсите се от задръжките и дадете воля на въображението си, ще видите, че много неща чакат да бъдат изпробвани.

Разкрепостете тялото, душата и мислите си и ще бъдете неминуемо възнаградени със здравословен, забавен и по-чувствен сексуален живот. Е, как мислите? Изборът е ваш

Jessie
03-17-2010, 22:06
Ъъъ не ми се чете ... :-o

BigFakeSmile
03-17-2010, 22:51
хареса ми написаното
а според мен самото проникване е най-голямата близост
аз лично не се наслаждавам толкова на усещането от допира на пениса, колкото на това, че е толкова близо до мен, интимността е велико и трудно описуемо удоволствие :)

Metatron
03-18-2010, 01:51
@Jessie при положение, че някой е отделил време да размишлява върху нещата, да напише дори и почувства по някакъв начин написаното по-горе, не мислиш ли, че поста ти е малко безмислен /целта ми не е да се заяждам или да изпадам в конфликти, но винаги съм се чудел и реших да попитам!/ :)

По темата: Споделям мнението на BigFakeSmile и определено секс-а не трябва да бъде определян като "търкане" на половите органи. Както по-горе пише "това е само една малка планетка в цялата галактика"

Лично аз се старая да отделям колкото се може повече енергия за "играта" и след това идва "търкането" :)

NeverTheSame
03-18-2010, 16:24
Според мен пък сексът трябва да се отделя от всички емоционални преживявания...това е доставяне на чисто физически удоволствия.Колкото и да се заблуждавате,сексът прави хората близки не заради друго,а просто защото могат вече взаимно да задоволяват нуждите си.