PDA

View Full Version : антивирусна програма и др. въпроси



sladoled
03-18-2010, 18:12
1. много съм зле с компютрите
2. имам нов компютър с Win 7. Тоя, дето ми го инсталира каза, че не е нужна антивирусна програма. Аз се съмнявам :? От къде да си изтегля и каква?
3. прехвърлих информация от стария компютър ХР версия, но не ми се отварят уордските файлове. Какво да правя? Отварят се снимките и музик. файлове.

stupid0boy
03-18-2010, 18:20
Наистина не е нужна анти-вирусна...

Файловете (текст) тегли се или Офис Пакет 2007 или ги прейменуваш от file.doc на >> file.txt и ще ти ги отваря.... но решението ти е Офис Пакет 2007 > Microsoft Office 2007 <

loveUpeps4o
03-18-2010, 18:33
Наистина не е нужна анти-вирусна...

Файловете (текст) тегли се или Офис Пакет 2007 или ги прейменуваш от file.doc на >> file.txt и ще ти ги отваря.... но решението ти е Офис Пакет 2007 > Microsoft Office 2007 <
1.Бате,ама ти найстина ли? ](*,)
2.Глупости говориш. Така ако ставаше нямаше да ни трябва Microsoft Office #-o

sladoled
03-18-2010, 18:34
А ако ги изпращам на хора, които имат по-ниски версии те ще ги отварят ли?

loveUpeps4o
03-18-2010, 18:36
А ако ги изпращам на хора, които имат по-ниски версии те ще ги отварят ли?
Да

doomkillerr
03-18-2010, 19:53
Това, че не е нужна антивирусна програма не е вярно!!!

- То че има вградена някаква жалка програмка, не означава автоматично, че е толкова добра като вече доказали се програми за защита от зловредни вирусчета, червейчета, троянци и т.н. 8)

AnzaRe
03-18-2010, 19:59
Аз също съм на Windows 7 с лиценз и Microsoft ми дадоха антивирусна да изтегля от сайта им.

CheAD
03-18-2010, 20:03
Компютър без антивирусна!?Това е нещо като човек без имунна система.Рабира се,че ти трябва антивирусна,няма да си изказвам мнение за мойта,защото много се спори,но ако ти се разправя,порови се малко из нета да попрегледаш.Но съм съгласен с doomkillerr за вградената,но тя най вероятно е trial,тоест платена в пробен период.

doomkillerr
03-18-2010, 20:07
Аз също съм на Windows 7 с лиценз и Microsoft ми дадоха антивирусна да изтегля от сайта им.

Ти не си мисли, че аз като съм с нелицензирана версия (или по точно не съм заплатил за програмния продукт) не мога да си тегля ъпдеяти или други неща от сайта на Microsoft... :P

П.С. - Всичко което ми е потрябвало съм си го дръпнал без проблеми... Win-a преминава всички проверки на "Microsoft Genuine"... :wink:

AnzaRe
03-18-2010, 20:17
Аз също съм на Windows 7 с лиценз и Microsoft ми дадоха антивирусна да изтегля от сайта им.

Ти не си мисли, че аз като съм с нелицензирана версия (или по точно не съм заплатил за програмния продукт) не мога да си тегля ъпдеяти или други неща от сайта на Microsoft... :P

П.С. - Всичко което ми е потрябвало съм си го дръпнал без проблеми... Win-a преминава всички проверки на "Microsoft Genuine"... :wink:
То и аз не съм си плащал просто си хакнах лиценза с една програма :D

doomkillerr
03-18-2010, 21:48
То и аз не съм си плащал просто си хакнах лиценза с една програма :D

Споко - всички сме така... :P

bebzgirl
03-19-2010, 11:06
За антивирусната ами наскоро си изтеглих microsoft security essentials и съм много доволна :) Опростена лека и си върши работата :) Освен това е безплатна :) Ето линк http://www.microsoft.com/security_essentials/

sladoled
03-19-2010, 17:29
bebzgirl, благодаря! Изтеглих я програмата и рестартирах. Това достатъчно ли е? Активна ли е вече?

mar4oto
07-14-2010, 08:31
За антивирусната ами наскоро си изтеглих microsoft security essentials и съм много доволна :) Опростена лека и си върши работата :) Освен това е безплатна :)

Нищо против това на Microsoft, обаче да внеса малко светлина по въпроса, да не останете заблудени. Все още, пък и никога в близкото бъдеще няма да стигне като технология и начин на "хващане" на вирусите тази на Microsoft, те самите го казаха... Целта им е просто да има обикновена, без никакви допълнителни възможности и не на високо ниво антивирусна. Не може да се сравнява в никакъв случай с дългогодишните изградили технологии на пазара...за антивирусни решения.
Ако трябва да се пази наистина ценна информация, не разчитайте на нея! Това е моето мнение. Аз лично използвам Bitdefender.

K_O_L_E_V
07-14-2010, 10:37
Като се замислите малко няма как нещо безплатно да върши работа .... слагай NOD32 и нямаш проблеми.

Ако си с Microsoft Office 2007 и нагоре и сейфаш Word файл по стандартния начин няма да може да го отворят с 2003-та защото има друго разширение.

http://picbg.net/u/17076/18527/451505.png

koko95
07-14-2010, 16:27
а я доомкиллер дай моляте я дай за уиндолс хп някакъв код да го регистрирам да ми стане легален и да мога да тегля обновленията от сайта на майкрософт.

Ape
07-14-2010, 17:42
Компютър без антивирусна!?Това е нещо като човек без имунна система.Рабира се,че ти трябва антивирусна,няма да си изказвам мнение за мойта,защото много се спори,но ако ти се разправя,порови се малко из нета да попрегледаш.Но съм съгласен с doomkillerr за вградената,но тя най вероятно е trial,тоест платена в пробен период.

И на колко % си сигурен, че на всеки компютър му трявба антивирусна умнико ?

bebzgirl
07-14-2010, 18:45
bebzgirl, благодаря! Изтеглих я програмата и рестартирах. Това достатъчно ли е? Активна ли е вече? да :] щом си я изтеглил и си реснал нямаш проблеми :] надявам се да съм помогнала :] А за уорда горе казаха :]

doomkillerr
07-14-2010, 21:32
а я доомкиллер дай моляте я дай за уиндолс хп някакъв код да го регистрирам да ми стане легален и да мога да тегля обновленията от сайта на майкрософт.

Отговорих ти на ЛС...