PDA

View Full Version : Оф, съвет? .. ;(



gLypChenCee
03-18-2010, 17:46
Въведение - Най-добрата ми приятелка ходи с момче което са на 400 км един от друг (е не знам дали са точно толкова ама..) Аз имам познати от там и са ми казвали страшни неща.. но съм си мълчала щото знам, че ще повлиае на приятелството ни.

Ситуацията - Във вторник бяхме на даскало и ми се наложи да я тътря с мене, че да върша едни работи из канцеларии, директори етц. и точно тогава той и се обади говореха 5 минути, а аз щото бързах и дадох зор да затвори и той и се разсърди и не и говори от тогава. Тя ме обвини и не ми говори 1 ден и нещо.. Днеска всичко уж на шест цял ден в даскало заедно с нея смяхме се, и всичко беше най-най.. Тя реши пак да му звънне ама той и затвори. ;/ Аз и казах, че тва с нея е чиста подигравка щото той като не и обръща внимание тя нищо не му казва, пък тя като направи нещо незначително и и се сърди с седмици. И тя се нацупи .. Скарахме се, тя каза неща от които ме заболя.. Аз също и казах неща от които привидно я заболя..
Тогава и казах всичко което знам за него, тя каза, че лъжа и почна да псува гаджето ми, ама не може да каже нищо съществено щото е от МОЯТ град и го държа изкъсо ( 8-) ) .. Накрая си теглихме по една майна и всяка си тръгна.. Аз си тръгнах с думите ` Щом позволяваш на някъв педал от на майка си .. да се подиграва така с теб, значи ще позволиш на най-добрата си приятелка много повече. Нека вече той да ти е най-добра приятелка, на неговото рамо плачи!`
След около час ми звънна, ама аз си изключих телефона .. кво да я правя ;/ ..

Информация - Той е на 15, тя на 14. Ходят 4 месеца и нещо, а той постоянно прави подобни неща от както са тръгнали.

justonegirlwithonehope
03-18-2010, 17:49
Колкото и съвети да и даваш тя няма да те послуша.Докато сама не се опари няма да я заболи и няма да се успокои.Така е с всички хора, иска и се да не вярва на думите ти, но нещо в нея знае, че си права.Остави я, нека сама да се убеди и тогава пак ще изтича при теб, при най-добрата си приятелка, а ти тогава я приеми с отворени обятия и с обещанието, че повече няма да позволите кавги и караници заради някакво момче. :)

joda
03-18-2010, 17:50
усещам тъмната страна в приятелят и да го сменя

а до вас двете разберете се като големи джедайки

bibonka
03-18-2010, 17:50
Нека някой от неговият град й отвори очите ... Щом е звъннала явно иска да се извини , поговерете , кажи й ,че не я лъжеш ( можеш да й го докажеш ) . Колкото за нещата за гаджето ти, не се връзвай - едва ли го мисли наистина . Успех ;)

gLypChenCee
03-18-2010, 17:53
Нека някой от неговият град й отвори очите ... Щом е звъннала явно иска да се извини , поговерете , кажи й ,че не я лъжеш ( можеш да й го докажеш ) . Колкото за нещата за гаджето ти, не се връзвай - едва ли го мисли наистина . Успех ;)

Не, ината ми е прекалено голям. Както казаха в по-горният пост искам да се упари и сама да разбере грешката си. : ))
Ако ще цяла рота да и каже тя пак няма да повярва.. пробвала съм.
Колкото до нещата за гаджето ми знам, че не е вярно че е `обратен` 8-) и за тва не ми пука.

Crazytu
03-18-2010, 17:59
Шом искаш тя сама да се убеди какъв е приятелят и добре - повече не споменавай нищо за него, но все пак се оправете. Тя ти е звъняла, очевидно иска да се сдобрите. Не си заслужава едно приятелство да се захвърли на вятъра заради момче. Рано или късно тя ще разбере какъв всъщност е той.

gLypChenCee
03-18-2010, 18:01
Шом искаш тя сама да се убеди какъв е приятелят и добре - повече не споменавай нищо за него, но все пак се оправете. Тя ти е звъняла, очевидно иска да се сдобрите. Не си заслужава едно приятелство да се захвърли на вятъра заради момче. Рано или късно тя ще разбере какъв всъщност е той.

След думите и (не за приятелят ми) предпочитам първо да се обеди в думите ми после да се сдобрим .. ама смисъла беше че .. оф и аз не знам ;/ забравих да кажа че ми писала и СМС да съм му била писала в скайп че да не и се сърди ;/

Crazytu
03-18-2010, 18:10
След думите и (не за приятелят ми) предпочитам първо да се обеди в думите ми после да се сдобрим .. ама смисъла беше че .. оф и аз не знам ;/ забравих да кажа че ми писала и СМС да съм му била писала в скайп че да не и се сърди ;/
Тя може да се убеди в думите ти и след една година, но както си решиш. Ако искаш изчакай.

gLypChenCee
03-18-2010, 18:14
След думите и (не за приятелят ми) предпочитам първо да се обеди в думите ми после да се сдобрим .. ама смисъла беше че .. оф и аз не знам ;/ забравих да кажа че ми писала и СМС да съм му била писала в скайп че да не и се сърди ;/
Тя може да се убеди в думите ти и след една година, но както си решиш. Ако искаш изчакай. Ми да, ама тогава ще е прекалено късно. Не стига, че ще е още по-влюбена, а и още повече ще я боли.
А аз не го искам. Чудя се дали да не и кажа да избере между него и мен..
Да, малко тъпо и подло е ама..

experiment_m
03-18-2010, 18:35
Няма смисъл да я караш да избира.
А и този е на 400 км. :shock: Мани, мани... На тези години ме съмнява да поддържат някакви по-сериозни отношения в дългосрочен план. Лафа за близане на захар през стъкло напълно обяснява взаимоотношенията им.
По-добре не се занимавай със скайпове и т.н. да се обясняваш на онзи... Оставяй ги да се оправят сами и вземи та и кажи, че по отношение на "гаджето й" повече няма да се занимаваш и т.н...

Crazytu
03-18-2010, 18:39
Аа това с избора е много гадно, не те съветвам да го правиш. Сега както сте се скарали, пък и тя май май е доста хлътнала по него и като нищо да избере него. Тоест край с вашето приятелство.
Аз лично бих се пробвала още веднъж да й обясня какъв е всъщност, ако се наложи дори тя сама да говори с някой, който наистина го познава. Пък ако и това не проработи си я остави сама да се осъзнае ..

aHeJlua
03-18-2010, 18:44
Абе явно тя държи на теб след като след час е тръгнала да ти звъни, но мен много ме съмнява тая история с познатите щото не всички ти казват чисто и просто истината а някакви заобикалки и накрая излиза като лъжа.. но ако си си сигурна в хората не я карай да избира тва ще я нарани мисля че доста остави я сама да види че онзи не става

yoyoo
03-18-2010, 19:59
ако ти е най-добрата приятелка .. ти не тряа да я караш да избира .. тва е ужасно ... тряа да я подкрепиш ... кво пречи нещата им да се получат .. въпреки тея 400 километра .. всичко може да стане .. а тък до тва той какъв е ..всеки си има тайни .. и неща с които не се гордее .. недей да я настроиваш против него .. ти си и най-добрата приятелка .. друж се като такава и я подкрепи ..пък ако нещата не се получат .. бъди до нея и и помогни да го преживее по-лесно

Tempest
03-18-2010, 20:37
да се оправя... свидетел съм в момента на същото пренебрежение на приятелите заради гадже... и мисля, че това е адски глупаво... не стига, че рядко излизаме с мойта компания, ами пича не може, щото имал среща... еми да си гледа гаджето, според мен едно приятелство е по-важно от човек, който в случаяч дори не знаеш какво върши зад гърба ти... дали от завист, дали е истина, казали са ти неща... "приятелката" ти е толкова сляпа, че няма накъде, остави я, сама ше дойде да ти се моли да я извиниш като оня я резне... само ти давам съвет отначало да се държиш надменно, но после да я съжалиш, не обратното (каквато грешка правят някои хора)

gLypChenCee
03-19-2010, 05:51
experiment_m ,
именно , че той е на 400 км, никога не са се виждали, а пък предпочита него и има пълно доверие на НЕГО, а не на най-добрата си приятелка на чието рамо е плакала дълго време .. и от това ме боли най-много.


--------------------------------------------------------------------

Crazytu ,
Знам, че е гадно, но може би трябва.. Обяснявала съм и много пъти, че няма смисъл да не дава шанс на хора които са до нея .. от нашето даскало заради него.. но тя НЕ .. ;/

---------------------------------------------------------------------

aHeJlua ,
Явно не си прочела по-нагоре, малко след като ми звънна, и малко преди да си изключа телефона, тя ми писа смс да съм била говорила с него .. Един вид да ги оправя. ;/ . Силно ме съмнява братовчедка ми, най-добрата ми приятелка от детство която за съжеление се премести там и купища други роднини да ме лъжат за подобно нещо..

---------------------------------------------------------------------

yoyoo ,
Кво да я подкрепям след като знам тоя кви мърсотии върши зад гърба и, а и за капак се подиграва с нея.. След като не иска подкрепата ми - няма да я получи. :)

------------------------------------------------------------------------

Tempest ,
Сляпа е, яд ме е и искам да не я боли ама просто явно няма начин. ;]