PDA

View Full Version : Какво мислите за microsoft security essentials



bebzgirl
03-18-2010, 20:35
Ами какво мислите за нея мисля че е добра и може би ще я сложа на компа :)

Petrow
03-18-2010, 20:38
За първи път я чувам.. но щом й вярваш слагай... :P

doomkillerr
03-18-2010, 20:53
За първи път я чувам.. но щом й вярваш слагай... :P


Microsoft Security Essentials напълно безплатна система за защита от вируси, зловреден и шпионски софтуер. Тя е разработена и се предлага в резултат на ангажимента на Майкрософт към Trustworthy Computing, чиято основна цел е потребителите да са защитени и свободни при работата си с компютър. Microsoft Security Essentials е сертифицирана независимо и от West Coast Labs и е подсигурена от световния екип на Майкрософт за сигурност. В основата на системата са решенията за сигурност, насочени към бизнеса. Няма нужда от регистрация, пробни версии или подновяване на абонамент.

Идеална защита на вашата система в реално време, отличава се с опростен интерфейс, който няма да представлява затруднение и за най-неопитните потребители. Лека и безупречна, ненатоварваща операционната система.Нови дефиниции всеки ден.

Microsoft препоръчват, премахването на всякакъв друг антивирусен софтуер преди инсталиране на този!

Лиценз: Безплатен (Freeware).

И аз не съм я ползвал, но нищо не ти пречи да си я сложиш "bebzgirl", само че както се казва в предпоследното изречение от цитирания от мен текс, ще трябва да махнеш всичкия друг антивирусен софтуер преди да я инсталираш! :)

ludikalinki
03-19-2010, 12:38
Аз съм с нея от скоро... към месец. Имам Win 7 Enterprise.
Преди бях с Nod32, ама ми писна всеки месец да искам нов ключ за пробна версия, за да го регистрирам. А също така товареше процесора като си опресняваше дефиниците.
За Security Essentials има доста добри отзиви в Нета. Не мога да кажа дали лови вируси и други гадинки, защото до сега не ми е пищяло. А и със седмицата нещата са по-сигурни, защото независимо дали си влязъл с администраторски акаунт системата автоматично "принизява" акаунта ти до обикновен потребител и само когато нещо трябва да се смени или инсталира те пита дали си съгласен.

rosenhristev
03-20-2010, 06:34
хубава е антивирусната има доста добри отзиви на нея, но под XP прави проблеми с инталирането или поне на мен ми прави...