PDA

View Full Version : Проблем с форматиране на карта



alreadygone
03-18-2010, 21:52
Здравейте.
не знам до колко ми е правилно заглавието,защото не съм много по тези неща,но ми трябва помощ.
Значи преди малко се опитах да си кача снимките от картата на апарата ми,но започна да забива целия компютър.Първо помислих,че е нормално,защото бяха близо 1000 снимки,всяка по 3 МБ...пробвах няколко пъти да изтрия ненужното,но не се получи и накрая просто извадих картата от...устрийството,в което се вкарва(card reader...Нещо такова).Та,извадих ти картата от там и компютъра се оправи изведнъж.След това отново пробвах да кача снимките и отново вкарвам картата,но ми излиза якакъв прозорец,който ме пита дали искам да я форматирам,но ме предупреждава,че направя ли го-ВСИЧКО ще бъде изтрито.Не ми се иска да се изтрият снимките,защото са ми важни.
И накрая,след толкова обясняване,се надявам поне някой да ме е разбрал и да ми отговори дали има някакъв начин да си "спася" снимките?И защо е това форматиране,тая карта е от доста време и никога не ми се е случвало такова нещо.

Само да допълна,че ако е от значение,когато вкарам картата в апарата и там ми изписва,че не е форматирана.И нито мога да снимам,нито мога да си видя снимките.

Valento
03-18-2010, 22:11
Здравей ... когато слагаш картата в устройството те пита каде искаш да влезеш и ти избираш в папка с файлове ... щом заредиш тази опция компютъра започва да чете информацията която има там ... това забавя малко прцеса на мислене ... щом е забил компютъра ттрябвало е да го изчакаш а не да прекъсваш процеса на "сканиране" един вид ... опитай ръчно да я отвориш от "Моя компютър" като му дадеш Cancel , да не я форматира ... аз друга варянт не виждам .

alreadygone
03-18-2010, 22:15
Здравей ... когато слагаш картата в устройството те пита каде искаш да влезеш и ти избираш в папка с файлове ... щом заредиш тази опция компютъра започва да чете информацията която има там ... това забавя малко прцеса на мислене ... щом е забил компютъра ттрябвало е да го изчакаш а не да прекъсваш процеса на "сканиране" един вид ... опитай ръчно да я отвориш от "Моя компютър" като му дадеш Cancel , да не я форматира ... аз друга варянт не виждам .


Изчаках го много време,поне десетина минути.
Това с отказа от форматиране го пробвах,но няма опция Cancel,а има "Yes" Или "No".Избирам "No" и просто ми се затваря прозореца.Ако избера Yes,ми обяснява как ако я форматирам,ще се изтрият файловете и тн.Мерси за отговора..

doomkillerr
03-18-2010, 22:34
Изчаках го много време,поне десетина минути.
Това с отказа от форматиране го пробвах,но няма опция Cancel,а има "Yes" Или "No".Избирам "No" и просто ми се затваря прозореца.Ако избера Yes,ми обяснява как ако я форматирам,ще се изтрият файловете и тн.Мерси за отговора..

Мисля, че няма начин за въстановяване, освен с някакъв специфичен софтуер за тази цел! Имаше някаква програма, но в момента не се сещам как се казваше - тя имаше възможности за въстановява информация от повредени дискети, дискове, флаш памети и т.н.

П.С. - НИКОГА не вади картата от четеца или Flash памет от USB порта до като има четене или запис на информация, защото това което ти се е случило в момента е най-малкия възможен проблем - загуба на цялото съдържание на носителя, защото напълно е възможно да ИЗГОРИ както USB пората (четеца) на компютъра, така и свързаното към него устройство - било то флашка или карта памет за фотоапарат... :?

alreadygone
03-18-2010, 22:37
Изчаках го много време,поне десетина минути.
Това с отказа от форматиране го пробвах,но няма опция Cancel,а има "Yes" Или "No".Избирам "No" и просто ми се затваря прозореца.Ако избера Yes,ми обяснява как ако я форматирам,ще се изтрият файловете и тн.Мерси за отговора..

Мисля, че няма начин за въстановяване, освен с някакъв специфичен софтуер за тази цел! Имаше някаква програма, но в момента не се сещам как се казваше - тя имаше възможности за въстановява информация от повредени дискети, дискове, флаш памети и т.н.

П.С. - НИКОГА не вади картата от четеца или Flash памет от USB порта, защото това което ти се е случило в момента е най-малкия възможен проблем - загуба на цялото съдържание на носителя, защото напълно е възможно да ИЗГОРИ както USB пората (четеца) на компютъра, така и свързаното към него устройство - било то флашка или карта памет за фотоапарат... :?

Ох,много съм зле :D Мерси,че се занимавате с глупостите ми.Ако се сетиш за програмата,пиши тук,все още имам някаква надежда. :-D

Е,явно имам късмет,защото тоя номер не го правя за пръв път.Ще знам за друг път.Мерси.

ПС:Направих нещо :D значи излезе едни прозорец "Backup or Restore Wizard".Какво да правя :D В смисъл,това е от картата.Да давам ли "некст"?

doomkillerr
03-18-2010, 22:43
[quote=doomkillerr]ПС:Направих нещо :D значи излезе едни прозорец "Backup or Restore Wizard".Какво да правя :D В смисъл,това е от картата.Да давам ли "некст"?

Давай - може и да ти въстанови информацията този "Wizard" :)

П.С. - Ако не стане така можеш да прочетеш ето тази статия... http://www.technews.bg/info.php?id=558 - Най-отдолу където пише "Възстановяване на данни при форматиране или повреда" авторът е дал линк към програма за въстановяване на повредена информация от флаш памети, макар, че шанса е малък! :oops:

alreadygone
03-18-2010, 22:46
[quote=doomkillerr]ПС:Направих нещо :D значи излезе едни прозорец "Backup or Restore Wizard".Какво да правя :D В смисъл,това е от картата.Да давам ли "некст"?

Давай - може и да ти въстанови информацията този "Wizard" :)

Извинявай,ама така и така с започнал да ми помагаш,още малко ще те поизмъча.Ок,дадох на некст.Има две опции.
1.Back up files and settings
2.Restore files and settings

Кое от двете?

doomkillerr
03-18-2010, 22:50
Извинявай,ама така и така с започнал да ми помагаш,още малко ще те поизмъча.Ок,дадох на некст.Има две опции.
1.Back up files and settings
2.Restore files and settings

Кое от двете?

Ами избираш "Restore files and settings", тоест въстановяване на файлове и настройки...

alreadygone
03-18-2010, 22:51
Не става...Карай,остави,ще си го форматирам или както там се казва,а майната им на снимките.Мерси. :)

doomkillerr
03-18-2010, 22:54
Не става...Карай,остави,ще си го форматирам или както там се казва,а майната им на снимките.Мерси. :)

Прочети малко по-предишното ми мнение... Дадох ти линк към една статия! На края на нея има линк към програма за въстановяване... може и да стане! :)

alreadygone
03-18-2010, 22:58
Не става...Карай,остави,ще си го форматирам или както там се казва,а майната им на снимките.Мерси. :)

Прочети малко по-предишното ми мнение... Дадох ти линк към една статия! На края на нея има линк към програма за въстановяване... може и да стане! :)

Окей,инсталирах я и опитвам да направя нещо.Ще кажа дали е станало.Мерси много.

alreadygone
03-18-2010, 23:13
Е,не става.Нищо,утре пак щепробвам,ако пак не стане,нямам друг избор,освен да се примиря :D И ще ми е за урок поне,да не вадя карти и флашки когато всичко забие.И да не изкючвам компютъра от контакта направо :D
Мерси на doomkillerr И на Valentro за помощта. :)