PDA

View Full Version : Въпрос..



doublet
03-19-2010, 07:51
Здравейте, знам че има много любители на рисуването, та искам да ви попитам 2 въпроса и по-слециално "WILD_BOY" ;)

1во: Какви моливи може да ми предложите?За сега рисуваме само постановки, капители и т.б. (в общ план).
Аз рисувам с тази от книжарницата, не са зле, но може и да стане по-добре ако е с др. вид молив (моите са "Robinson, LYRA 1/2/3 B)

2ро: Какви бои да си взема (кои са най-добрите).Къде мога да ги намеря, и по-специално Стара Загора.Сега рисувам за междунардон конкурс, но нямам мн добри бои.Госпожата ми предложи бои на "Спънчевци",но искам и ваше мнение :)

Мерси предварително !

gLypChenCee
03-19-2010, 08:21
Здравейте, знам че има много любители на рисуването, та искам да ви попитам 2 въпроса и по-слециално "WILD_BOY" ;)

1во: Какви моливи може да ми предложите?За сега рисуваме само постановки, капители и т.б. (в общ план).
Аз рисувам с тази от книжарницата, не са зле, но може и да стане по-добре ако е с др. вид молив (моите са "Robinson, LYRA 1/2/3 B)

2ро: Какви бои да си взема (кои са най-добрите).Къде мога да ги намеря, и по-специално Стара Загора.Сега рисувам за междунардон конкурс, но нямам мн добри бои.Госпожата ми предложи бои на "Спънчевци",но искам и ваше мнение :)

Мерси предварително ! От първото не разбирам 8-) .
Еми градски Faber Castell и Pelikan по принцип ползвам и съм доволна. Мисля, че във всяка божа книжарница има Faber Castell ама за Pelikan не съм сигурна къде точно има..

doublet
03-19-2010, 08:33
" Faber Castell" не са ли моливи до колкото знам? или ти това икаше да кажеш

gLypChenCee
03-19-2010, 08:35
" Faber Castell" не са ли моливи до колкото знам? или ти това икаше да кажеш Ми да ама.. 8-)

doublet
03-19-2010, 08:38
хаха оки, а цена нещо може ли да ми кажеш :D

crazy_style
03-23-2010, 19:55
"Faber Castell" е марка , даже и скицници има .. МОливите им са си хубави мисля, но за боите незнам..

doublet
03-23-2010, 20:26
е боите не са :)

WILD__BOY
03-24-2010, 05:06
аз ползвам само Koh-i-Noor Toisin d'Or 7B или 8В (квото докопаш, че не винаги има 8В)
научи се да рисуваш с мек молив, заеби ги тия 1, 2, 3 В. като се научиш да рисуваш с мек молив хей тренираш техника, хем рисункат става по-жива. тия дни ако ми остане време ще ти снимам етюди, които съм парвил.

не знам за какви бои питаш, но наистина продуктите на Pelikan са добри.

doublet
03-24-2010, 10:03
преди години и аз рисувах с "Koh-i-Noor" .. и знам че са добри и вчера с преподавателката ми говорихме точно за тях :)
Ще се пробвам със 7-8Б па ще видиме :) и наистина ако можеш качи нещо..
А иначе относно боите.. препоръчаха ми на "Спънчевци" , но ще видя и тези които ти каза :)

WILD__BOY
03-24-2010, 20:58
Ако ще е Koh-i-Noor гледай да е черната серия (Toison d'Or). Води се professional graphic pencils. Жълтите са повече за чертане и такива глупости. Черните са истината.

еми кво да ти кача, черепи?