PDA

View Full Version : Национални състезания по БЕЛ и Математика - 7 клас



rockin
03-19-2010, 13:20
Пускам една темичка, в която да обсъждаме тези състезания. Има ли някои класирани за 2ри и 3ти кръг? И някой знае ли кога ще излязат резултатите от състезанието по БЕЛ? Аз имам 91 точки, но не знам дали ще ми стигнат, за да мина. Погледнах в сайта на РИО-Бургас (аз съм от Русе) и оттам минават 9 души, едно момиче от които е с 90 точки. Това дали значи, че и аз ще се класирам?
Ами вие? Какво мислите за тези състезания, били ли сте на тях, класирате ли се, как ви се струват? Ако съм допуснала някаква грешка, пускайки темата, се извинявам и нека модовете я изтрият. Просто виждам, че и за другите олимпиади и състезания има теми.

UnForgettableDream
03-19-2010, 16:37
Аз щях да ходя и на двете, но по математика не отидох. По българския първия кръг бях с 73 точки и не се класирах за следващия :D Мързеше ме да се подготвя като хората. Иначе не беще кой знае колко трудно - и аз съм от Русе. Аа условията са и за трите кръга, че ти трябват 90 точки и нагоре, за да преминеш напред. Ако минеш и 3-ти кръг с 90+ точки не е задължително да държиш външно оценяване след 7 клас. :) :)

Да те попитам, така и така пиша - вие ще имате ли пробно външно (и от кое училище си), щото аз съм в Левски и понеделник и вторник ще имаме. Та се чудих дали само ние сме така или и другите училища.

Shadowsogirl
03-19-2010, 16:46
Миналата година ходих. На вторият кръг имах 87 точки. :)
Между другото от изпит се отървават само първите трима от треия кръг, не всички с над деветседет точки.

rockin
03-19-2010, 16:55
Ми аз съм от МГ и ние ще имаме пробни другия уикенд - събота по математика и неделя по бел. Доколкото знам от всички училища могат да се запишат, вие явно си организирате нещо само за вашето даскало. Ти между другото къде мислиш да кандидатстваш? :)

diksi
03-19-2010, 17:02
На втория кръг по БЕЛ имах 88 точки, лилиии как ме ръчка отвътре..

UnForgettableDream
03-19-2010, 18:05
Ми аз съм от МГ и ние ще имаме пробни другия уикенд - събота по математика и неделя по бел. Доколкото знам от всички училища могат да се запишат, вие явно си организирате нещо само за вашето даскало. Ти между другото къде мислиш да кандидатстваш? :)

Ами в АГ :) Само че дооста трябва да се упражнявам по математика, защото тая година отначало с няколко 4-ки се пооплесках и сега съм някъде за 5 8-)

Pwnmaster
03-19-2010, 18:55
Абе кога са пробните тестове по мат и БЕЛ?

UnForgettableDream
03-20-2010, 06:16
Абе кога са пробните тестове по мат и БЕЛ?

Както виждаш дори и в един град в различните училища са на различна дата. Най-добре питай учителите си. Аз едва преди няколко дни разбрах, че ние ще имаме :shock:

Molybdenum
03-23-2010, 07:23
На първия кръг по БЕЛ имах 98, а на втория кръг - 97 точки :grin:
Май се класирам за третия кръг в София, но досега нямам никаква информация. Който ще ходи на трети кръг да пише :)

rockin
03-23-2010, 12:01
Molybdenum,
Щом имаш 97т. *завижда благородно*, 'начи минаваш 100%. Аз съм в списъка за предложените от Русе заедно с още 3ма души ( аз и още едно момиче - 91т., една с 90т., един с 95т.), но сигурно утре или вдругиден
ще разбера дали ще ходя. Дано да стане! Колкото до теб - там си! А между другото - откъде си и колко души от твоя град минават, ако знаеш де?

Shadowsogirl
03-23-2010, 14:34
Горния коментар.. Сама за човека с 95 точки е сигурно, другите сигурно няма да минете, за жалост. Много е кофти.

Afterbirth
03-23-2010, 15:41
По БЕЛ с 86 точки не минах.По математика с 48 точки съвсем не минах 8-) ... Но се маех над това - по БЕЛ минаваш с 90 от 100 точки, а по математика първо беше с 85 от 100 /това по - нормално/, но после стана 75 от 100.Поне в моя град.Мисля, че трябваше да намалят и границата по БЕЛ, защото е доста по - ненормално висока от тая по математика.Иначе състезанията не са лоша идея, разбираш колко можеш и добиваш някаква представа за външните накрая на годината.

mo0nlightt
03-27-2010, 19:39
аз на първи кръг тази година имам 98 точки. на втория имам 94 и направо ще умра защото не знам дали ще се класирам :-x а само рио велико търново не са качили класиране .. направоооооооооооо :o

SmilezZz
03-28-2010, 07:42
По БЕЛ отидох,но не ми стигнаха само 3 точки,за да се класирам..
По Математика все още не знам