PDA

View Full Version : Животът ми е скапан......



nadq00
03-19-2010, 16:44
Не знам дали това е мястото, където искам да разкажа за скапания си живот,но...все пак ще опитам да го направя.

Живея в един отвратителен свят.С майка ми не сме си говорили повече от месец.Тя разбира се се интересува от живота ми, но лошото е, че ако и споделя нещо, то всичките ни близки ще разберат за него.Нямам и никакво доверие, не и споделям, както правят повечето момичета.А и смятам, че съм достатъчно голяма да взимам сама решения и без нейната помощ(на 17 съм).

Преди около 2 месеца разбрах, че най-близкият ми приятел е болен от левкемия :( .Той не ми беше казал, майка му случайно се изтърва пред мен.Сега се лекува в чужбина, не мога да го виждам.Дори не знам как е, защото изгубих всякаква връзка с него.Опитах се да се свържа с него, но ми казаха, че е в много тежко състояние и не може да говори.Преди да замине го видях....наистина беше много зле.Последното, което получих от него беше една целувка по челото :-#

В училище нямам много приятели, а тези, които имам, гледат да ме използват по всякакъв начин.Държат се с мен като с утрепка, а не като с човек, макар да не съм им направила нищо.Може би и аз съм виновна, защото се деля от тях.Но какво да направя като те ме обиждат и казват, че майка ми е като селска леля, която обикаля наляво и надясно и разказва за личния ми живот-мразя я :x .

Е,кажете,животът ми не е ли скапан.. :smt085 ?!

pagoschee
03-19-2010, 18:13
Животът е най-лошото нещо,което може да ти се случи.Аз се водя по тая логика. :) Ем какво да ти кажа..и аз не споделям на майка,никога не съм и нямам желание,поне имам приятели,които да ме изслушват.Мога да те посъветвам едно > намери си приятел,един да е,но да е истински.Щом в класът ти не си намерила,значи ТОВА НЕ Е мястото,където трябва да търсиш.Така де,има толкова много хора на този свят,не се доверявай много все пак.Тъпо е,разбирам те,била съм на твоето място,макар да съм просто на 15 изживях МНОГО. :( И още х10 ще изпитам сигурно,не съм сигурна,само знай - всичко се връща,нещата се променят,хората се разкайват.

filmimilmi
03-19-2010, 18:23
Животът на всеки е скапан, ако всички бяха перфектни, то нямаше да изливат комплексите си върху теб. А опитът в живота ми показва, че когато хората се отнасят с теб зле без очевидна причина, то обикновено е защото се опитват да си изкарат лошите настроения върху някой отдушник за такива. Причината, поради която го правят с теб в случая, гаврите, подигравките и прочее е защото ти не показваш сила и воля. Не се защитаваш, вероятно се държиш готино и си мислиш, че по този начин ще спечелиш остналите на своя страна, но както виждаш става тъкмо обратното. Трябва да си малко по-жестока с хората и да не им даваш повод да те мислят за слаба, колкото по-малко характер показваш, в смисъл колкото по-приятелски се държиш с останалите, толкова по-малко насериозно ще те взимат. Не умееш ли да отвръщаш на ударите и да защитаваш позциите и правата си, толкова по-слаб човек си в очите им и толкова по-привлекателен обект си за изкарване на лоши настроения. Когато те обиждат, обиждай и ти. Все ще има какво да измислиш, за да затапиш тъпите кифли, които изкарват комплексите си произхождащи от собственото им усещане, че самите те не водят състоятелен живот, а в теб виждат още по-слаб човек от самите себе си и обидите спрямо теб ги карат те да се чувстват като по-добри, по-силни...
Животът е непрекъсната борба. Не си мисли, че като свършиш даскало всичко това ще спре, напротив. Ако сега не успееш да калиш характера си и да спреш да се страхуваш от чуждия авторитет, то нататък вече ще е късно. Още от този момент почни да показваш на останалите, че ти също имаш авторитет, че твоето лично пространство си е твое и никой друг не е по-силен и по-можещ спрямо това, което представляваш ти. Помни, никой няма да те уважава ако ти самата не се уважаваш. Настъпи ли те някой, настъпи го и ти. Обиди ли те, отвърни с обида. Да се затвориш в себе си и да приемаш ударите на останалите равнодушно с позцията, че отстъплението е по-мъдро решение няма да ти помогне и няма да те направи по-силна. Именно това е урока, който трябва да научиш. Нали имаше една английска поговорка "sticks and stones may break my bones but words will never hurt me", е това е само до време. Не може да търпиш всичко мълчаливо. Ако трябва се сбий в името на това да защитиш позициите си, чрез примирие само доказваш колко си слаба в действителност. Знам, че е трудно изведнъж да се промениш, но нямаш време за губене. Ако сега не те приемат насериозно, то значи и за напред ще го имаш този проблем. Не само в училище, но и в живота след това. На работното си място някой ден ще ги имаш същите тези проблеми. В момента средата ти дава възможност да научиш как да се поучиш от грешките си и как да бъдеш по-силна личност за напред. Но само с моралната поука не става, трябва да опитваш и чрез практика. За това още веднъж повтарям, понеделник когато отидеш на училище отвърни на първата подигравка, която получиш. Докажи, че не си мишена и кошче за душевни отпадъци! Не може вечно да си черната овца. Няма средно положение, или те газят или ти газиш! Животът ти няма да се промени значително, нито майка ти ще отслабне и стане по-красива и богата, нито баща ти ще ти дава повече джобни, нито пък дори всичко това да стане така както искаш ще реши проблемите ти с авторитета. Сигурно си мислиш, че проблемите ти могат да се решат с един чувал пари, но истината е, че ако не уважаваш себе си, никой няма да те уважава независимо от това какви възможности имаш. А да не говорим, че нещата с визията също са взаимосвързани и със самочувствието на човек. Ако има нещо, което те притеснява в твоята външност се опитай да го промениш. Именно в действието към промяна е ключа към щастието и душевното ти равновесие, не в играта на изчакване всичко това един ден ще се промени от самосебе си без твоето активно участие. Не бъди заключена в себе си и не очаквай някой непознат, например тук от форума, да направи някаква магия, която да промени живота ти. Главния герой, от когото зависи как събитията ще се развият напред, си единствено ти. Основно ти правиш сценария на своя живот, такъв какъвто е, а не някой друг. Макар и външните фактори, оказващи влияние върху самочувствието ти в момента, да не са толкова незначителни за преодоляване, то поне можеш да се опиташ. Никой не те спира, само ти самата се възпираш като тъпчеш на едно място. Ключът е опита за промяна! И дори първоначално опитите да ти се струват безуспешни, то не се отказвай от последователност. Не спирай да се развиваш и да поставяш себе си в центъра, не се оставяй беззащитна, имаш сили да се защитваш колкото всеки друг и трябва да го знаеш!
Колкото до твоя приятел, не знам какво да ти кажа, тук вече или надежда или нищо. Бих ти казал единствено да не се притесняваш в момента, болестта му е лечима, а отсъствието му от живота ти в момента трябва да те научи да се опиташ да си по-силна и сама, макар да е малко по-трудно без приятели. Но както ти казах, постепенно с повече самоучвствие и авторитет ще изградиш и нови приятелства, които съвсем неусетно ще се появят, а за приятеля ти, стискам палци да се оправи! Това е моята символична подкрепа, надявам се по някакъв начин да съм ти помогнал. :)
Успех и горе главата!

nadq00
03-19-2010, 19:30
Благодаря ви момичета, много добри съвети :smt083

filmimilmi
03-19-2010, 19:38
Благодаря ви момичета, много добри съвети :smt083
Само дето съм момче... :-D

Marcos
03-19-2010, 22:42
Малко хора и е лесен живота . Аз сам
на 13 се имам мнг фрта но сички са мазни педали които
искат да сам в Гроба .

А и твоя живот не е лесен но има и по зле . Наи важното е да намериш
някои които да ти помага :lol:

Kaktus
03-21-2010, 07:32
Просто не се дели от другите!!!!!Като кажат нещо за майкати кажи никой не си избира родителите и точка.Просто си намери фриендчета :)

dPa3HuTeJl
03-21-2010, 23:26
Еми то на никой живота му не е розов :) Всеки си има проблеми , може би по малко може би повече,просто трябва да се бориш , нищо в тоя живот не пада от небето :D Аиде успех !!!! :wink:

Everytime
03-23-2010, 13:55
Животът е най-лошото нещо,което може да ти се случи.Аз се водя по тая логика. :) Ем какво да ти кажа..и аз не споделям на майка,никога не съм и нямам желание,поне имам приятели,които да ме изслушват.Мога да те посъветвам едно > намери си приятел,един да е,но да е истински.Щом в класът ти не си намерила,значи ТОВА НЕ Е мястото,където трябва да търсиш.Така де,има толкова много хора на този свят,не се доверявай много все пак.Тъпо е,разбирам те,била съм на твоето място,макар да съм просто на 15 изживях МНОГО. :( И още х10 ще изпитам сигурно,не съм сигурна,само знай - всичко се връща,нещата се променят,хората се разкайват.
:smt023

LittleCuteStar
03-23-2010, 17:52
Когато баба почина [това беше най-гадния ден в моя живот :smt089 :-# :cry: :-k ] ми казаха така „На добрите хора бог им праща препятствия да види колко са силни“ Тъйче някой ден на тях ще им се случи и ще се чудят как са могли да бъдат толкова студенокръвни! А и съм съгласна с това когато някой каже нещо за майка ти просто кажи че никой не си избира родителите ! НИКОГА според мен не трябва да оставях да казват лоши думии за твойте родители все пак те са те създали! Колкото и да ги мразиш ги защити и така щр видят че не се засягаш ! СПОКО всичко след време ще се оправи НО все пак се борине се предавай!