PDA

View Full Version : Какво е това чувство?



lalanka
03-19-2010, 16:01
Здравейте . Ето я и моята история:
От 5-ти клас (сега съм на 13) имаме нова класна, нови учители . Тя се оказа ужасно свестен човек - млада, сдържана, семейна, разбира се с всички . Много е добра . Привързах се към нея страшно много . На няколко пъти съм й разказвала проблеми, които и на майка ми не съм ги споделяла . Тя винаги ми е давала ценни съвети . Тази година също е така - издигнала съм се много в очите й и много се радвам . Когато имаме час с нея се чувствам на 7-мото небе . Подарявам й букет за 8-ми март, тя ме прегръща , казва колко съм мила ... Но защо я чувствам по-близка и от собствената си майка? Та аз я познавам само от 2 години. Всеки път се опитам да получа повече и повече респект, да стана категорично нейната любимка . Тя има дъщеря, която не е в България - видях й снимките във facebook и адски много си приличаме . От друга страна госпожата при един проблем ми каза: "Важното е, че аз съм те оценила високо, нищо че в у-ще не мога да го покажа ... " и аз разбира се - много се радвам . И тя ми отвърща с топлина и загриженост . Може би вижда в мен дъщеря си?

Моля ви , обяснете ми, как е възможно тя да ми е толкова близка?

Shadowsogirl
03-19-2010, 16:20
Предполагам, че ако не си близка с майка ти, ти виждаш в нея твоята майка.

nIkEnCeTy_bE
03-19-2010, 17:03
Малко не постъпваш много коректно. Незнам как още не ти викат другите, че се мазниш. Хубаво е, че тя те разбира и си намерила човек, на когото да споделиш. Но според мен няма човек, който може да те разбере, по добре от майката. Майката си е майка. Дъщеря и е далеч, приличате си, логично е да вижда дъщеря си в тебе. Но ще дойде време да се разделиш със нея .. тогава какво правим ?! Приятна ти е госпожата разбирам. Но недей да ставаш толкова близка със нея .. ако продължаваш така постепенно ще я заместиш с майка си - а това е недопустимо. Недей се привързва толкова много към хората.

lalanka
03-19-2010, 18:40
Знам, няма по-скъп човек от майката . То е ясно, че скоро ще се местя и няма да ми преподава тя . Но в случаи, когато майка ми ми се кара за глупости (защо не съм й звъннала като съм се прибрала от даскало) и на мен ми става адски гадно, слушам музика например. На следващия ден приятелите, часовете ме разведряват . Но само с присъствието си 1 човек може да те зарадва ...

Forest_girl
03-19-2010, 18:44
Аз не виждам нищо лошо...
Не разбирам защо търсиш мнението на някакви хора, които дори не те познават.. Суперр радвай се, че си я срещнала и какво, като спре да ти преподава - на можете да се виждате ли?

slladinky
03-20-2010, 04:44
Ами според мене ако наистина се приличате с дъщера й .. начи от малка/малък имаш връзка или пък ако си се карал/а с майка си много може би не я искаш ии това че класната ти е добра яя мислиш за собственна майка или пък може друго нещо незнам даже и си нямам и на престава !! :smt114

ThroughStruggle
03-20-2010, 18:44
Но в случаи, когато майка ми ми се кара за глупости (защо не съм й звъннала като съм се прибрала от даскало)

Не си мисли, че ако въпросната госпожа ти беше майка, не би ти се карала за подобни неща.
Отношенията майка-дъщеря и учител-ученик (дори когато са близки) са доста различни.

Djuff
03-21-2010, 09:15
Може би майка ти не ти обръща достъчно внимание и за това ти търсиш майчинска любов при учителката си.

wwe11
03-21-2010, 10:30
Майката си е майка ....... Какви са тия изтъркани лафове. Дори още от бебета всяка една жена може да те кърми и е важно бебето да цоца му пука на оназ работа майката ли му го храни или не. Аз смятам,че в това няма нищо лошо привързвай си се хубаво е това и е много радостно,но се страхувам,че когато вече не ти преподава тя ще ти липсва дори и да се виждате от време на време тя ще ти липсва.

Hayashi
03-21-2010, 12:42
Мотивът с млякото е забавен, да.
А аз също имах учителка към, която много се бях привързала, а ми преподаваше само 1 година.
И възможно е да ти е толкова близка, да. Матилда чела ли си?

liim0nka
03-21-2010, 13:48
Но в случаи, когато майка ми ми се кара за глупости (защо не съм й звъннала като съм се прибрала от даскало)

Не си мисли, че ако въпросната госпожа ти беше майка, не би ти се карала за подобни неща.
Отношенията майка-дъщеря и учител-ученик (дори когато са близки) са доста различни. ;-)
и с тези комбинации на думичките- ужасно добра, ужасно яка,ужасно хубава..направо като прочета или чуя :booooomb: много е глупаво

whitediamond
04-11-2010, 07:58
lalanka за*би я тая госпожа . Не си струват усилията и времето, за нея винаги ще си една ученичка-една от многото ,нищо повече от останалите ! Майка ти винаги ще е до теб,въпреки всичко ,затова подкрепям мнението на nIkEnCeTy_bE, че постъпваш некоректно .