PDA

View Full Version : Не мога повече с тези пъпки !!??!!



fifa
03-19-2010, 16:36
От 15 годишен започнаха да ми излизат сега съм на 21 :( Ужас направо немога да издържам повече. Ходих на дерматолог на козметик ползвал съм 67 вида мазила и рецепти и нищо не помага.

Кажете някакъв антибиотик с който вие сте излекували проклетото акне.
Дочух че "Изотретиноин" е добър но нямам представа. Някой да знае нещо повече за тези антибиотици и дали е използвал ?

titinkaa
03-19-2010, 16:54
Аз съм същата,но това беше преди 2г.,от 13 годишна ми излезнаха и на почти 16г. вече не се понасях,и аз като теб се мазах с всичко квото някой ми каже,но нищо не помагаше и се реших и отидох при една дерматоложка и още с първата процедува и половината изчезнаха,мазах се с един крем който тя ми даде и почистващ гел пак от нея,платих си ги,ходих още 2 пъти за процедури и ми минаха наълно,сега имам тук там някой белег,но те са от тва че мн ги стисках преди,и сега се каня да ходя да ми махне и тях :) Доволна бях от нея :)

SuNsHiNe6
03-19-2010, 17:00
Абе ти недей си игра с тия антибиотици, защото хич не е шега.Щом никой дерматолог не е успял да ти помогне, почвай само полезни храни да ядеш, да ходиш често на планина, например или да спортуваш, което влияе благоприятно на кожата,както и на здравето. Щом до сега не са се махнали пъпките, значи имаш проблем с вътрешните органи, от което следва, че пак трябва да се консултираш със специалист. Мога само да ти кажа да не почваш домашно лечение с антибиотици и мазила, от които други хора са доволни, защото всяка кожа и организъм са различни при всеки човек.По принцип знам също , че кожата на лицето се влошава, когата имаш слаба имунна система, която не може да се справи с бактириите и инфекциите. Спорт и правилно хранене 100% , ще дадат положителен ефект, но ако искаш той да е траен трябва специалист да те види и да те изследва, за да определи точно причината, поради която акнето ни ти минава. :) Надявам се да съм помогнала.

TeenSpirit19
03-19-2010, 17:06
Аз съм същата,но това беше преди 2г.,от 13 годишна ми излезнаха и на почти 16г. вече не се понасях,и аз като теб се мазах с всичко квото някой ми каже,но нищо не помагаше и се реших и отидох при една дерматоложка и още с първата процедува и половината изчезнаха,:)

а имаш ли престава какви процедури са ти правили, че аз и дерматолози см обиколила първо ми разправяха че е защото съм в пудертета еми вече съм на 20 същата работа и наскоро и антибитик пих от друг дерматолог и няма оправия

на мен ми минават от некви мазилца като акне аут ама пък кожата ми става много суха пък и само временно абе.. гадно работа

aguilera
03-19-2010, 19:04
Чувала съм много добри отзиви за продукти на IWOSTIN свързани със серия за проблемна кожа (с акне). Аз лично ползвам един крем на тази марка, но друга серия и съм много доволна.

chocolatedidi
03-19-2010, 19:11
Моето спасение се казва Zineryt - Това мисля,че се води медицинска козметика аз от 12 годишна се си имам пъпки сега съм на 15 и съм се мазала с какво ли не - Само това ми помогна,найстина трайно !

titinkaa
03-20-2010, 06:38
Аз съм същата,но това беше преди 2г.,от 13 годишна ми излезнаха и на почти 16г. вече не се понасях,и аз като теб се мазах с всичко квото някой ми каже,но нищо не помагаше и се реших и отидох при една дерматоложка и още с първата процедува и половината изчезнаха,:)

а имаш ли престава какви процедури са ти правили, че аз и дерматолози см обиколила първо ми разправяха че е защото съм в пудертета еми вече съм на 20 същата работа и наскоро и антибитик пих от друг дерматолог и няма оправия

на мен ми минават от некви мазилца като акне аут ама пък кожата ми става много суха пък и само временно абе.. гадно работа

Ами първо ми почистваше лицето със спирт,ама нз какъв е,после ме маже с нещо,и после почва да поръска с вода от един шише и ме подсушаваше с кърпа,обаче като ми пръсне вода и ми пареше на кожата,и после като си тръгнеш и едно стои на кожата като блестящо и леко като мазно и не трябваше да се мия лицето нито вечерта нито на другия ден,за да има ефект тва нещо дето ми го маза,не помня но май 24 часа не трябваше да си мия лицето,и после ползвах гел на Биопфарма май беше,а кремчето беше на Биодерма,те са медицински козметики,и така ми минаха,а и слънцезащитен ми даде 40 фактор,като излизам да се мажа и след 2 часа ако още съм навън пак да се мажа,защото от слънцето ми се появяваха пъпки на мен,и все си носих с мен защитния и се мажех :D и сега тва лято 2009г. дето мина не съм ползвала слънце защитен макар че и на море бях и не ми излизаха,а даже и морето много ми помогна тук там имах някоя пъпка излезнала преди да ида на море и като си намокрих лицето и за 5 дена дето бях на море ми се изчисти още повече лицето,бях мн различна като се пребрах :)

Sibel1990
03-20-2010, 07:06
Моето спасение се казва Zineryt - Това мисля,че се води медицинска козметика аз от 12 годишна се си имам пъпки сега съм на 15 и съм се мазала с какво ли не - Само това ми помогна,найстина трайно !

+1 и на мен също това ми помогна имах ужасно много пипки, а сега само на няколко места :grin:

anna93
03-20-2010, 08:55
Чувала съм добри отзиви за Acne Out и Витасин

fifa
03-20-2010, 09:49
Еми остана ми да пробвам с този Зинерит за 2-3 месеца и ако не стане и с него ще търся вече антибиотик.

Колко време продължава това акне ??? Вече 6 години имам не е нормално. Няма ли да спира вече. :(

TeenSpirit19
03-20-2010, 09:55
titinkaa мерси много за отговора, не са ми правили такова нещо, явно тярбва да си намеря свестен дерматолог

titinkaa
03-20-2010, 10:10
TeenSpirit19
Ти от къде си?

kalpazanka
03-20-2010, 10:11
fifa, пъпките с гнойни връхчета ли са? Антибиограма правена ли ти е? Пробвал ли си да решиш проблема с медицинска козметика- Eucerin, Vichy, Clinique?

fifa
03-20-2010, 12:48
Първите години бяха с бели връхчета и можеше да се стискат а сега особенно по челото са едни големи червени без връх :( Много са гадни. Не ми е правена антибиограма.

dimeto007
03-20-2010, 13:13
Ето я и поредната темичка за акне... Но Ви разбирам - нистина е доста досадно !! Аз препоръчвам Салицилов спирт + хлорнотромецин. Не действа при всички,но в повечето случаи има ефект. Дано съм била полезна :)

heiress
03-20-2010, 19:18
Моето спасение се казва Zineryt - Това мисля,че се води медицинска козметика аз от 12 годишна се си имам пъпки сега съм на 15 и съм се мазала с какво ли не - Само това ми помогна,найстина трайно !

Да, и аз съм най- доволна от него. Помогна ми наистина много.

TeenSpirit19
03-20-2010, 19:44
от софия съм

аз използвам Eucerin имат хубави продукти

elllllly
03-20-2010, 21:17
далацин или акне аут :-)